Jump to content

Kārtējā BitTorrent tīkla bremze... bet šoreiz tāda jocīga


Vilx-
 Share

Recommended Posts

mhm .... tavs trace ir ĻOTI interesants, taadaa ziņā, ka 3. hops vienaa gadijumaa ir ar IEVĒROJAMI ilgāku latenci nekā otrā.

Kaadiem preciizaakiem mineejumiem vajadzeetu paarbaudiit, vai shii nav tikai sagadiishanaas, bet ja nav, tad ir kaada doma.

ICMP paketes ir gandrīz identiskas, atšķiras tikai gala destination adrese. Un normaali gudra mashiina, ja redz, ka TTL's ir 0, tad taas dropo taalaak pat neanalizējot un protams sūta atbildi ka ir nodropots. Tad sanāk ka vai nu starp 2. un 3. hopu ir kaads transparents dzelzis, vai 3. dzelzis ir padumjsh.

Jebkuraa gadiijumaa izskataas, ka aarzemju IP gadiijumaa tas dzelzis veic kaut kaadu analiizi kaa rezultaataa palielinaas latence. Un es pieņemu, ka šii ir arii taa shauraa vieta, ko ar torentu konekcijaam tu aizsit vai paarslogo. Mosh intereses peec pameeģini tracertu uz kaadu aarzemju saitu ar iesleegtu un izsleegtu uTorrentu kursh aizsistu padaudz konekciju. Ja latence uz 3. hopu ieveerojami pieaugs, tad domaaju, ka probleemas izraisiitaajs buus atrasts.

Link to comment
Share on other sites

Tikai - KO ar to visu darīt?

ISP visticamāk pasūtīs.

 

Vilx - mēs nezinam starp ISP noslēgto līgumu detaļas, var būt trafika limiti, var nebūt.

Var būt tikai kopējā truba, kuru provaideris dala starp visiem un pārmērīgus aktīvistus apgriež lai pārējie neciestu.

 

ezīt - latences mākslīga pieaudzēšana ir viens no veidiem kā karot ar torrentiem.

Tiesa blakusefekts - cieš arī parastais internets.

Kā jau teicu augstāk - reti kurš ISP var atļauties reālā laika trafika analizatorus un apstrādātājus, kuri perfekti prot nošeipot tikai vienu trafika veidu, neskarot pārējos.

Šeit - kā ar mietu bliež. Visi gar zemi. Vai nu torrento vai browsē, abus vienlaicīgi ne.

Nupat RedBack izlaida dažus lētākus dzelžus šai jomā, daži LV ISP ievērtē, so :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Lai būtu, kā būtu, secinājums viens - pie vainas ir mans ISP, un es to diezi vai apčakarēšu. Varu vienīgi kādu Proxy izmantot, bet man pašam nav neviens pieejams, un šaubos, vai kāds priekš torrentiem dos. :)

 

Tātad - ISP maiņa...

Link to comment
Share on other sites

Ne katrs ISP tehniķis (vadu vilcējs pa dzīvokļiem) cērt sviču konfigurēšanā.

Vēl jo vairāk advancētā trafika šeipošanā.

Šeit pat varētu būt, ka to priekš MPE dara LTC...

 

Lielie ISP grib tikai tirgot trubas un nesmērēties ar mājas lietotājiem.

Lai sīkie ISP velk vadus pa dzīvokļiem un slēdz klāt enduserus.

Lielajam $$$, mazajam - gemorojs.

Link to comment
Share on other sites

Mārci - lai nerastos sajukums - man ir VIS-IT. Par MPE domāju kā variantu, uz ko pāriet.

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Man darbkolēģis dzīvo Iļģuciemā, tajā rajonā pēdējā gada laikā daudz pārpirkšanu bijis, reāli no daudzajiem provaideriem īpašnieki ir vairs tikai kādi 1 vai 2 - visi pārdevušies.

Link to comment
Share on other sites

Kas sliktākais pie ISP pārpirkšanām - pat ja labāks ISP nopērk sliktāku, kvalitāte neuzlabojas.

Vismaz ātri ne. Jaunajam saimniekam galvenais ir iekasēt LVL nevis uzlabot tīklu līdz saviem standartiem.

 

Spilgts piemērs ir IZZI. Un ne tikai.

Link to comment
Share on other sites

mmm, probleema izskatas gandriiz 100% identiska kaa vilx-

 

neiesleedzot torrentus varu browseet netu http/ftp bez probleemaam, aatrums pa lv normaals, aarpus lv, kaa kuraa vietaa tachu ir pat paari 1mb dazhviet. iesleedzot torrentus, viss saak lagot un bremzeet, ar lv torrentiem neesmu skatiijies, bet principaa shobriid tas notiek lietojot aarzemju torrentus. nezinu kaadaa veidaa, bet izskatas, ka mans provaiders kkaa ierobezho visu trafiku, kas nav http/ftp liidz ~40/42kb/s. taa ir jau kkadu 1/2 gadu, un taa tas ir gan torrentos, gan steamaa, gan citas liidziigas progaas. pie kam teiksim ja velku divas lietas vienlaiciigi, tad aatrums vislaik izliidzinaas taa lai iekljautos tajos 42kb/s teiksim vienam 30kb/s, otram 10kb/s un taa vislaik leekaa, kuram vairaak, kuram mazaak. skatoties no shaada viedoklja, liekas, ka neta aatrumam driizaak vajadzeetu buut tieshi lielaakam, nekaa mazaakam, bet notiek preteejais. esmu izmeegjinaajies visu - kripteshanu, atljaut konekcijas tikai kripteetiem useriem, portu mainju un dazhaadiem portiem kuriem itkaa vajadzeetu buut atveertiem [zem 10xx], kkadus 10 izmeegjinaaju. nekas neliidzeeja. no vienas puses itkaa vareetu iet un kasiities ar provaideri, jo manupraat, nekaadi ierobezhojumi nav mineeti liigumaa, un principaa sanaak, ka vinjsh to nelikumiigi dara. domaaju par provaidera mainju tuvaakajaa laikaa, jo viss shis saak bik kretineet. liekas nedaudz diivaini, ka http varu vilkt ar 300,400,500kb/s tad kaapec, lai torrentos pa visiem useriem kopaa nenovaaktos taads aatrums. diivaini, ir gan tas, ka kaa kaads te teica, lv neko nesheipo, kas to lai zin, bet vienoziimiiigi, kkas konkreeti tiek ierobezhots no provaidera puses.

 

p.s. dziivoju imantaa, isp - neolain. mby veel kaadam liidziigi noveerojumi?

Link to comment
Share on other sites

Akurāt tie paši simptomi un pie tam jau ilgi... Kā uTorrent ieslēdz, tā, pat velkot vienu vienīgu torentu no ārzemēm ar smiekla 4-5 KB/s, ārzemju weblapu ielādes ātrums kļūst vienkārši traģisks. Latvijā esošajām - nekādu izmaiņu. Kā aizveru ciet, uzreiz viss atkal super. Esmu lietojis dažādus BT klientus, sēdējis aiz rūtera un bez tā, mainījis savienojuma uzstādījumus, pačojis tcpip.sys, jēga gandrīz nekāda. Normāli ārzemju HTTP/FTP atkarībā no situācijas var būt pat tuvu 200 KB/s.

Provaideris - Mikronet (Valmiera).

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Bērni, tas taču ir normāli, provaiders uzlicis konekciju skaita limitu uz ārzemēm un miers mājās, lēts ārzemju trafika taupītājs.

Link to comment
Share on other sites

Ja tas būtu tīri konekciju skaita limits, tad eksistējošajām konekcijām nevajadzētu ciest no jaunām konekcijām, ne? Bet manā gadījumā tā tomēr notiek... (sk. par FTP).

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Nu tad ļoti prasti konfigurēts trafika šeiperis, drošvien kvalitatīvai L7 šeipošanai nepietiek CPU jaudas. Jau manu mājas pieslēguma 512kbit upload nošeipošanai vajag 10% no Pentium III, brīžiem CPU pat aiziet līdz griestiem, kad tiek kārtīgi izdrebināts transparentais proxy uz iesūci. Toties nesūdzos itnemaz, pie max P2P aizsistas trubas bez problēmām ssh un citus realtime zvērus izdarbinu.

Labots - Instigater
Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint
mmm, probleema izskatas gandriiz 100% identiska kaa vilx-

 

neiesleedzot torrentus varu browseet netu http/ftp bez probleemaam, aatrums pa lv normaals, aarpus lv, kaa kuraa vietaa tachu ir pat paari 1mb dazhviet. iesleedzot torrentus, viss saak lagot un bremzeet, ar lv torrentiem neesmu skatiijies, bet principaa shobriid tas notiek lietojot aarzemju torrentus. nezinu kaadaa veidaa, bet izskatas, ka mans provaiders kkaa ierobezho visu trafiku, kas nav http/ftp liidz ~40/42kb/s. taa ir jau kkadu 1/2 gadu, un taa tas ir gan torrentos, gan steamaa, gan citas liidziigas progaas. pie kam teiksim ja velku divas lietas vienlaiciigi, tad aatrums vislaik izliidzinaas taa lai iekljautos tajos 42kb/s teiksim vienam 30kb/s, otram 10kb/s un taa vislaik leekaa, kuram vairaak, kuram mazaak. skatoties no shaada viedoklja, liekas, ka neta aatrumam driizaak vajadzeetu buut tieshi lielaakam, nekaa mazaakam, bet notiek preteejais. esmu izmeegjinaajies visu - kripteshanu, atljaut konekcijas tikai kripteetiem useriem, portu mainju un dazhaadiem portiem kuriem itkaa vajadzeetu buut atveertiem [zem 10xx], kkadus 10 izmeegjinaaju. nekas neliidzeeja. no vienas puses itkaa vareetu iet un kasiities ar provaideri, jo manupraat, nekaadi ierobezhojumi nav mineeti liigumaa, un principaa sanaak, ka vinjsh to nelikumiigi dara. domaaju par provaidera mainju tuvaakajaa laikaa, jo viss shis saak bik kretineet. liekas nedaudz diivaini, ka http varu vilkt ar 300,400,500kb/s tad kaapec, lai torrentos pa visiem useriem kopaa nenovaaktos taads aatrums. diivaini, ir gan tas, ka kaa kaads te teica, lv neko nesheipo, kas to lai zin, bet vienoziimiiigi, kkas konkreeti tiek ierobezhots no provaidera puses.

 

p.s. dziivoju imantaa, isp - neolain. mby veel kaadam liidziigi noveerojumi?

 

Datu lejupielādes ātrums no ārzemju WEB-lapam līdz 2 Mbit/sek.

 

Datu lejupielādes ātrums pa ārzemēm līdz 512 Kbit/sek. (atšķirību neredzi?,tas tā par to ātruma atšķirību .. :))

 

+

 

Toties lagi un bremzes,ja vien tu nerunā par spēlēm ārzemju serveros,nav sastapti (arī lietoju augstāk minēto provaideri) un vispār neolaina forumā apgrozās arī personāls ..

Labots - Seph88
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man tāds novērojums radies testējot pie klientiem dažādus ISP. Jo lētāka cena, jo kakainākas ārzemes. Laikam jau ārzemju truba sālīti maksā.

Link to comment
Share on other sites

binladens

To Mezhavecis...

 

Tas nu tā gan nav ka lētaka cena tā kakainākas ārzemes...

Mans novērojums ir, ja ISP truba ir kakaina tad viss no tā izrietošais...

Piemēram - ciest nevaru (personīgi) Livas internetu- nu tāds mēsls- lattelecm tīklā "hakeru kaudze", bet normāli nets, a livām truba pilnīgs čau- nekādas aizsardzības, lēns, dārgs u.t.t

Nesenā laika periodā jau 3 kompis, kas tieši pie LIVAS interneta saķēris VIRTUMONDE, ciest viņus nevaru liec ko gribi tikundā kautko saķers.. :x

 

Man pašam Ultranet ir, normāls provaiders, 1 reiz dienā server restarts, nekādu lagu, atsevišķs dalītājservers kas dala kopējo trubu tieši precīzi cik katram pienākas nevis uz visu māju 100mbs kas pirmais palaiž kačāt tā pārēljie ledu sūkā....

Vienīgais ko tiešam nevar apstrīdēt ir ka šiem ātrajiem netiem ir liels mīnuss- upload, jo pie 100mbit/s down 20mbit/s up ir diezgan maz°..

 

Par ārzemēm runajot , man ir ~20mbit/s gandrīz uz jebkuru valsti(testēts uz vairākām ar speedtest.net) tikai uz āfriku un vēl pāris bija niecīgs.., be tā ISP uz goda , ļoti patīk..

 

Un cena arī salīdzinoši salda

14.90Ls

LV

100mbit down- PASTĀVIGS(REĀLAIS 90>120)

20mbit up -pastāvīgs (reālais 16>25)

ārzemes

20mbit down - pastāvigs (18>23)

10mbit up - pastāvigs 9>19

Link to comment
Share on other sites

Ja visi tagad izdomās limitēt torrenta upload ātrumu, tad kad ta mēs novilksim filmu? pēc gada, štoļi ... :D

Link to comment
Share on other sites

Taa kaa man pieejams ir tikai viens provaideris LTC, tad to arii esmu izveeleejies, un nesuudzos .... viss iet taa kaa liigumaa atrunaats.

 

Binladen: virtumonde (tai skaitā viņas paveidi Vundo, Pantomi, MS Juan) pati nekur neinstaleejas, to vajag izsaukt kaa exe, bat, cmd etc. failu no pashas sistēmas. Pēdējos mēnešos salīdzinoši ĻOTI daudzas "zālītes", kas pieejams torentos ir inficētas ar šo, kā arī ir daži Pop-up blokeri, kas sho trojaani satur. Pie sistēmas, kura skatās aplikāciju darbību, vismaz 4 reizes vajadzēs atļaut virtumondei savu vaļu - kopēšanu uz system32, ierakstu reģistrā un atļauju lasīt winlogon.exe un rakstiit run32.dll. Teiksim taa, viņu uzinstalēt ir pat diezgan pagrūti jo visu laiku jāspiež "Allow". Tur provaideris nu NEKĀ nevar ispaidot tava datora inficēšanu, ja nu vieniigi ISP nefiltrē torentu trafiku ar kaadu antivīrusu, kas buutu jaunums vismaz man.

Link to comment
Share on other sites

Tā pat vien

Izmantoju Lattelecom pieslēgumu ar TV. Stāv kaut kāds rūteris DI-524. Šad tad, kaut ko novelku, bet ļoti reti. Izmantoju utorrent klientu un lietoju http://tracker.freeexchange.ru/ (šajā lapā nav vajadzīga reģistrācija). Decembra beigās vilku Prison Break pēdējo sēriju un tas prasīja ~9min. It kā nav ilgi. Kaut kad agrāk mēģināju no citas lapas novilkt U2 Live koncertu (>5GB), tur gan aizgāja 20 stundas.

 

Minējums! Varbūt lēns ātrums ir atkarīgs no konkrētā materiāla devēju/ņēmēju (iesaistīto) attiecības???

Labots - Tā pat vien
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...