Jump to content

Kārtējā BitTorrent tīkla bremze... bet šoreiz tāda jocīga


Vilx-
 Share

Recommended Posts

Kā jau virsrakstā teikts, uTorrent palaišana smagi iebremzē visa veida internetu. Weblapu apskate kļūst sāpīga. Taču ir pāris jocīgi simptomi, kas man liek neziņā kasīt aiz auss, jo nesaprotu - kur tieši ir problēma?

 

Vispirms aprakstīšu savu vidi: Ir platjoslas kabeļinterneta pieslēgums (VIS-IT provaideris, Iļģuciems). Vada galā stāv Buffalo WHR-G125 routeris ar DD-WRT v24-sp1 firmwāri. Routerītis tīri ņiprs - 240MHz CPU, 16MB RAM. Aiz rotera ir divi kompji, abiem WinXP SP3. uTorrent strādā ar UPnP. uTorrent versija - 1.8.1 (svaigākais šobrīd). Antivīrusa nav, un firewall ir tikai Windows iebūvētais.

 

Tagad jocīgie simptomi:

  • Kad ieslēdzu BitTorrent, bremze iestājas uz abiem datoriem;
  • Bremze ir neproporcionāla. BitTorrent velk tikai ar kādiem max 30KiB/s, bet bez tā caur parasto HTTP/FTP var vilkt mierīgi pāri 100KiB/s, no Latvijas arī vēl vairāk. T.i. nav tā, ka man provaideris ir iedevis konkrētu bandwidth, ko uTorrent arī godam izlieto.
  • Routerīša statistikas lapa ziņo, ka slodze tam nav nekāda. CPU noslodze ir <1%, RAM arī vēl pāris MB stāv brīvi;
  • LvlLord TCP/IP pačs, protams, nelīdzēja;
  • BitTorrent samazinot globālo maksimālo vienlaicīgo konekciju skaitu uz 10, tiek iegūts neliels uzlabojums, taču joprojām interneta ātrums pārējās programmās krīt gandrīz uz pusi - pat tad, ja BitTorrent, velk tikai ar dažiem, KiB/s;
  • Aizverot BitTorrent interneta ātrums momentāli kļūst normāls;
  • DC++ nebremzē internetu.

 

Vēl viens interesants novērojums.

 

Tas torrents, kuru velku, ir no ārzemēm. Un izskatās, ka tas neietekmē LV tīkla ātrumu. Testēju tādā veidā, ka liku caur FTP vilkt lielu failu no diviem dažādiem serveriem - viens bija LV serveris, otrs CA (Kanāda) serveris.

 

LV serveris visu laiku turējās ap 1.4MiB/s, neatkarīgi no torrentiem.

 

CA serveris vilka ar ~60KiB/s, ja torrenti bija izslēgti, bet ~9KiB/s, ja torrenti bija ieslēgti. Ātruma izmaiņas praktiski momentāli sakrita ar torrentu ieslēgšanu/izslēgšanu. Protams, ka torrenti nevienā brīdī nesasniedza pat 20KiB/s ātrumu. Ja ierobežoja torrenta upload uz 1KiB/s, tad CA servera ātrums pacēlās līdz 30KiB/s, toties pats torrents sāka vilkties <1KiB/s.

 

Tas rosina vēl vienu perversu ideju - provaiderim diezgan noteikti ir uzlikts kaut kāds limiteris ārzemju internetam. Vai varētu būt tā, ka viņš dara tā, ka šo limitu izdala uz vienlaicīgo konekciju skaitu, un katrai konekcijai uzliek fiksētu limitu? Piemēram, ja mans totālais limits ir 100KiB/s no ārzemju serveriem, un man ir 10 konekcijas, tad viņš uzliek limitu 10KiB/s uz konekciju, tā vietā, lai liktu 100KiB/s uz visām konekcijām? Un, ja kāda konekcija jau pēc savas būtības ir lēnāka par 10KiB/s - tough luck. Citas tāpēc ātrākas nekļūst.

 

Spožas idejas? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Man atkal erunājot par interneta bremzēšanu, utorrents vēl ik pēc ~10 min. pārtrauc down/uppl un pēc kāda laika atkal atsāk...

Link to comment
Share on other sites

Kā jau virsrakstā teikts, uTorrent palaišana smagi iebremzē visa veida internetu.

 

Starpcitu, kura versija Tev ir?

Labots - gailis
Link to comment
Share on other sites

ugisn1989

Man bija tas pats, izdzēsu visus torrentus tad kādu brīdi gāja kamēr skaits nepārsniedza kādus 7, tad atkal problēma bija atgriezusies.

Atrisināt var lietojot bitcomet :D

Link to comment
Share on other sites

ja būtu NODs un uz viena datora tikai bremze atbilde būtu arī tur meklējama bet diviem hmmm....

Link to comment
Share on other sites

nenormāla bremze browzējot netu , kaut kur forumā jau laikam bij aprakstīts kas un kā ;)

Link to comment
Share on other sites

Man ir BitComet, un ir identiska problēma - tīklā 3 kompji, un tiklīdz uz viena tiek palaists BitComets, tā WEBs visiem sāk reāli bremzēt.. Problēma ir pat tad, ja kačājas tikai viens fails un ar dažiem Kbit/s... Ir salikti ierobežojumi gan Uploadam (20 kbit/s) gan downloadam (300 Kbit/s), bet uzlabojumu nav..

Link to comment
Share on other sites

TCPIP.SYS esi pačojis abiem?

To var izdarīt kaut vai ar XP-antispy sadaļā connections

Man mājās arī tiek lietots utorrent un viss notiek.

visiem datoriem ar XP ir veikta šī operācija.

Link to comment
Share on other sites

Ideja tikai teorētiska, bet patreiz neko labāku nevaru izdomāt.

Vai nevarētu būt, ka ISP dzelzim ir problēmas ar vienlaicīgo konekciju uzturēšanu ? Tas ka uz paša klienta pasaki ka tev ir 10 konekcijas, tas nozīmē to, ka viņš neveidos vairāk konektus vienā laikā, bet piemēram tavs rūteris vai ISP dzelzis kādu laiku info par šīm konekcijām glabā līdz iestājas taimauts.

Link to comment
Share on other sites

Lāāāābrīt! :)

 

OK, atbildot uz jūsu priekšlikumiem:

  • Lietoju uTorrent 1.8.1 (svaigākais);
  • Daudz nevelku - vienlaicīgi vaļā tikai viens torrents, tas pats uz ārzemēm un vienlaicīgi pieslēgušies ir ne pārāk daudz ļaudis (tas izskaidrotu paša torrenta lēnumu, bet ne vispārējā tīkla palēnināšanos);
  • Antivīrusa man uz datora nav; nav arī nekādu 3rd party firewall. Ieslēgts tikai Windows Firewall;
  • TCPIP.SYS pačš, kā jau teicu, nelīdzēja. Plus, ja tas būtu bijis pie vainas, tad otram datoram nebūtu bremzējis tīkls;
  • Par ISP rūtera limitiem neticu, jo problēma pastāv arī tad, ja ierobežoju uTorrent uz nieka 10 vienlaicīgām konekcijām (pavisam absolūti totāli). Tajā pašā laikā DC++ strādā bez problēmām, un tas arī taisa vismaz 10 konekcijas. Plus es neticu, ka varētu būt aiz šī rūtera vienīgais torrentu lietotājs. Jābūt arī citiem, kas nozīmētu, ka tīklam vajadzētu bremzēt arī bez manas artavas.

Link to comment
Share on other sites

Nezinu, cik esi pazīstams ar šo:

http://www.wireshark.org

 

Pasnifo, kas Tev tur netā notiek...

 

Pilnīgi iespējams, ka provaideris apgriež torrentus. Teorētiski...

Un apgriež nošeipojot visu linku, nevis tikai torrentu.

 

Vai Protocol encryption ieslēgts?

Preferences-Bittorrent-Protocol Encryption-Enabled

un ķeksis pie "allow incoming legacy connections"

 

Murgaina doma: moš provaiderim aiz Tava rūtera stāv kāds līks dzelzis, kas netiek galā?

Link to comment
Share on other sites

Tas arī nelīdzēja.

 

WireShark esmu reiz palaidis, taču ņifiga nesapratu. Ko man tur vajadzētu meklēt? Plus - atceries, ka mani datori ir aiz NAT, tā kā vienīgais, ko varēšu snifot, ir pats savas paciņas.

 

Pievienots: OK, vēl viens interesants novērojums.

 

Tas torrents, kuru velku, ir no ārzemēm. Un izskatās, ka tas neietekmē LV tīkla ātrumu. Testēju tādā veidā, ka liku caur FTP vilkt lielu failu no diviem dažādiem serveriem - viens bija LV serveris, otrs CA (Kanāda) serveris.

 

LV serveris visu laiku turējās ap 1.4MiB/s, neatkarīgi no torrentiem.

 

CA serveris vilka ar ~60KiB/s, ja torrenti bija izslēgti, bet ~9KiB/s, ja torrenti bija ieslēgti. Ātruma izmaiņas praktiski momentāli sakrita ar torrentu ieslēgšanu/izslēgšanu. Protams, ka torrenti nevienā brīdī nesasniedza pat 20KiB/s ātrumu.

 

Tas rosina vēl vienu perversu ideju - provaiderim diezgan noteikti ir uzlikts kaut kāds limiteris ārzemju internetam. Vai varētu būt tā, ka viņš dara tā, ka šo limitu izdala uz vienlaicīgo konekciju skaitu, un katrai konekcijai uzliek fiksētu limitu? Piemēram, ja mans totālais limits ir 100KiB/s no ārzemju serveriem, un man ir 10 konekcijas, tad viņš uzliek limitu 10KiB/s uz konekciju, tā vietā, lai liktu 100KiB/s uz visām konekcijām? Un, ja kāda konekcija jau pēc savas būtības ir lēnāka par 10KiB/s - tough luck. Citas tāpēc ātrākas nekļūst.

Link to comment
Share on other sites

industrious

Man internetam izejošais ātrums ir 55 kB/s, un lietojot utorrent agrāk smagi iebremzēja interneta vietņu aplūkošanu, atrisināju pavisam vienkārši, utorrent settingos pie global upload rate limiting ierakstīju vērtību 10, respektīvi, lielākais kopējais izejošais ātrums ar kuru var vilkt no manis bezmaksas ekrāntapetes ir 10 kB/s. Un vēl aizmirsu piebilst, ka sākumā iztestē kāds ir maksimālais ātrums ar kuru vari lejupielādēt, un pēc tam utorrentā uzliec pie global download rate limiting nedaudz zemāk (piem, ja max=1 mb/s, tad ieraksti vērtību 800).

Par to netlimiter, nez vai ir jēga, pilnībā pietiek ar utorrentā iebūvēto.

Par tiem ārzemju trakieriem ir tā kā ir (pagajušogad vienu lielu 4,5 gb kluci vilku trīs mēnešus zem 10 kb/s, 24/7 nebija, jo tas nebija primāri), lejuielādes ātrums drīzāk varētu būt atkarīgs no tā cik reāli tuvu atrodas pārējie sīdotāji/līčotāji, esmu arī skatījis no kā tiek vilkts, kāds konkrēts fails, un bieži vien tie lielākie ātrumi ir no lietotājiem kas atrodas kaimiņos (Lietuva, Igaunija), par krievu trakeriem cits stāsts, ātrums praktiski tāds pats kā no Latvijas.

Labots - industrious
Link to comment
Share on other sites

uTorrent arī ir iespējams ierobežot upload ātrumu, nevajag nemaz nekādu NetLimiter. Tā ierobežošana uz 1KiB/s nedaudz uzlaboja CA FTP downloada ātrumu (tagad 30KiB/s), taču paša torrenta download ātrums samazinājās līdz <1KiB/s. Iespējams tāpēc, ka otrā pusē sēdošais torrent klients pamanīja manu ātruma samazināšanos un tāpēc pats "piegrieza skābekli" man.

Link to comment
Share on other sites

industrious

Uz 1kb/s gan nevajag likt, nezinu kāpēc, bet man tas pats notiek, tad samazinās arī "down" ātrums, laikam tur kaut kādas saprātīgas proporcijas jāievēro, parasti turu uz 10kb/s, un apakšā ieliekot ķeksi var ierakstīt vērtību izejošam, kad pats nekko nevelc.

Labots - industrious
Link to comment
Share on other sites

Man bija +/- līdzīga situācija kā tev Vilx-. Ieslēdzot torrentu problēmu, pat pie zema konekciju skaita (uz ko sākumā novēlu vainu) bija novērojami pamatīgi interneta ātruma zudumi un nenormāli lagi (lv lapu ping'ošana deva laiku >1sekundi). Beigās tomēr novēlu vainu uz savu wifi rūteri - DLink DI-624. Kopš to nomainīju ar Linksys WRT54GL, vairs neesmu novērojis nekādu problēmu - gan ātrums citās aplikācijās nezūd, gan arī "pings" ir tāds kādam tam jābūt. Un torrentu softā konekcijas varu likt kaut 300.

 

Uploadu gan nevaja limitēt uz 10kb/s. Tas bojā visu torrentu tīklu. Uploadu vajag ierobežot uz 80-90% no max sava neta pieslēguma uploada.

Labots - bubu
Link to comment
Share on other sites

KinDzaDza

:grin: , TUR jau ir tā lieta, vienalga ir jālimitē!

Pamēģini un tad izdari secinājumus.

Labots - KinDzaDza
Link to comment
Share on other sites

bubu - Es jau arī cerēju, ka man tā vaina varētu būt ar routeri vai kā, bet izlasi vēlreiz visus manus postus - IMHO rūteris atkrīt... Es arī viņu ņēmu skatoties pēc CPU/RAM parametriem. Vajadzētu būt vismaz tikpat spējīgam, kā Tavam LinkSys'am.

Link to comment
Share on other sites

Vilx - man ir doma, ka Tu varētu aptaujāt sev ģeogrāfiski tuvākos šī provaidera klientus un paklausīties viņu atsauksmēs.

Vienkārši lai tiktu skaidrībā kur tas tiek nogriezts.

 

Bet spriežot pēc simptomiem, ISP žmiedz torrentus uz ārzemēm.

Ja līgumā nekas nav atrunāts, teorētiski var kasīties.

Ja ir - nu ... :pardon:

 

Lamājat jūs visi to "sūda LTC" bet tur neko negriež :)

 

Nezinu kā tā visiem utorrent limitēšana nestrādā. Man perfekti strādā. Pat uz katru atsevišķu torrentu.

Link to comment
Share on other sites

Man ir LTC un Linksys WRT54GL ar DD-WRT, un problēma ir identiska kā Vilx-...

Domāju, kad problēma varētu būt vai nu torentu klientā vai DD-WRT softā, kurš kaut ko ne tā dara...

Esmu novērojis, kad palaižot BitComet rūterī uzreiz parādās pie 100 aktīvām konekcijām, kaut gan ir uzlikt limits uz 10. Būs jāpapēta izejošais trafiks, ko šis tur dara.. :)

Link to comment
Share on other sites

bet tiešām,kur ir problēma pieslēgt vienu kasti pa taisno pie tīkla? IMHO,ļoti ātri būs skaidrs,vai rūteris ir pie vainas.

Link to comment
Share on other sites

Atkaartojos, bet tomeer pastaastiishu veelreiz un detalizeetaak. Konekciju skaits ko uzstāda uTorrent'aa ir vienlaiciigo konekciju skaits, ko atļauj softs vienlaiciigi.

Uz ruutera šis skaits buus lielaaks, jo kaa aktiivaas konekcijas, kas tiek tureetas ruutera atmiņā ir arii ieprieksheejaas + patreizeejaas vienlaiciigaas, piemeeram, taas 10. Taatad ja 10 senkundes uTorents taisa 10 dažādas jaunas konekcijas un konekciju taimauts uz ruutera (vienalga tava vai ISP) ir 10 sekundes, tad kopaa taas ir 100 konekcijas kas seež atmiņā.

 

Tie kas lieto dd-wrt, var šos parametrus pamainiit zem Administration -> Management. Tur ir sadaļa "IP Filter Settings (adjust these for P2P)", kur var uzstaadiit max konekciju skaitu - Maximum Ports (Defaultaa 4096), bet, piemeeram, 54GL ieteiktu uzstaadiit ap 2000, preteejaa gadiijumaa ruuteris var saakt nepavilkt un iestaaties pakeshdrops, kas UDP aplikaaciju gadiijumaa var buut saapiigs. Un tur veel ir TCP(default 3600) un UDP(default 120) taimauti. Piemeeram pie mana piesleeguma un man izmantotajaam aplikaacijaam +/- optimaali ir TCP - 1200 un UDP - 220.

Var protams pamēģinaat paspeeleeties ar šiem settingiem, bet domaaju, ka VilX- gadiijumaa vaina ir ieksh ISP dzelžiem vai limiteeshanas (vismaz to ko var izsecinaat no sniegtaas info)

Link to comment
Share on other sites

ezīt - nu redz, man ir Jaht rūteris un es bēdu nezinu.

NATo uz nebēdu ar visu defaulto firmwari.

 

Es jau Vilx'am teicu, ka iespējams, ISP ir uzlicis kādu līku dzelzi (iesp. ka pat tīšām) aiz viņa.

Principā var ar ISP kasīties.

Bet es nezinu cik "torrenti bremzē netu" ir arguments provaiderim :pardon:

Moš TokRa jāsauc palīgā - viņa tak juriste. Ieteiks kā kvalificētāk kasīties.

Link to comment
Share on other sites

Redz, ja jau mans routerītis būtu pie vainas, tad jau LV downloadiem arī vajadzētu tikt iespaidotiem, ne? Bet ņifiga - tikai ārzemes sāk bremzēt... ;) Plus arī, kā jau teicu, routerīša noslodzes sadaļā viss ir štokos.

 

Kasīties ar provaideri par torrentiem, protams, negribētos. :p Taču domāju, ka limits tur noteikti ir kāds citādāks, nekā tieši torrentu, jo es jau iepriekš mēģināju tādu variantu, ka ieslēdz un forsē kriptēšanu visos veidos. Nekas nemainījās.

 

Man jau arī šķiet, ka vaina ir (tīša vai netīša) provaidera galā - bet ko tad lai labu padara? Varbūt kādam ir pieredze ar MPE provaideri Iļģuciemā? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

ISP var šeipot tikai ārzemes. Tas nav neiespējami.

Ārzemju trafiks ir tas, kas maksā naudiš, pa LV - ISP principā ir pie kājas.

Atļaušos apgalvot, ka nevienam LV provaiderim nav reālā laika trafika analizatori, kuri spēj detektēt un apgraizīt torrentus on the fly.

Tādas mantiņas maksā vairākus simtus kilolatu.

Kādi 3 LV ISP to varētu pavilkt bet viņiem klientus zaudēt negribas :pardon:

 

Ja Tu pingosi sava provaidera geitveju kādas ... 10 min teiksim?

Vismaz redzēsi zūd paciņas vai nē. Un cik daudz.

 

EDIT: Attiecībā uz pirmo teikumu - Tu tur neko nepadarīsi, ja nu vienīgais visu torrent trafiku caur LV proksi izlaist, tad Tu 100% redzēsi vai minētā lieta pie vainas vai nē.

 

Kas rakstīts ISP līgumā par ārzemju trafiku?

Link to comment
Share on other sites

Geitvejam problēmu nav - kā jau teicu, arī LV trafikam nevienā brīdī nav problēmu, kas arī ir viena no lietām, kas šo pasākumu padara tik dīvainu.

Link to comment
Share on other sites

Tikai ārzemju trafika šeipošana nav nekas dīvains.

Ne viens vien ISP to praktizē.

Tikai tāda maza nianse - vai tas ir aprunāts līgumā.

Ja nē - viņi ir dimbā.

Pie nosacījuma, ka Tu vēlies kasīties.

Link to comment
Share on other sites

O, tracert parādīja šo to interesantu:

C:\>tracert www.drowtales.com

Tracing route to www.drowtales.com [66.207.163.58]
over a maximum of 30 hops:

 1	<1 ms	<1 ms	<1 ms  Router [192.168.1.1]
 2	 1 ms	 3 ms	<1 ms  87.110.226.126
 3   863 ms   999 ms  1193 ms  main.wire.lv [87.110.199.254]
 4   980 ms  1052 ms  1334 ms  195.13.200.113
 5  1250 ms  1355 ms  1416 ms  195.122.12.6
 6  1554 ms  1283 ms  1122 ms  80.232.230.118
 7  1280 ms	 *	  750 ms  LTC-Apollo.lattelecom.lv [195.13.173.21]
 8   698 ms  1099 ms  1586 ms  xe-1-1-0.stk30.ip.tiscali.net [77.67.66.133]
 9  1062 ms   487 ms   379 ms  so2-3-0-622M.ar1.ARN2.gblx.net [213.200.72.54]
10  1158 ms   585 ms  1120 ms  ColoGuys.GigabitEthernet6-34.ar2.DAL2.gblx.net [64.213.23.54]
11  1058 ms  1138 ms  1009 ms  66.207.162.122
12   973 ms  1469 ms   784 ms  66.207.163.58

Trace complete.

C:\>tracert www.jy.lv

Tracing route to www.jy.lv [212.70.182.14]
over a maximum of 30 hops:

 1	<1 ms	<1 ms	<1 ms  Router [192.168.1.1]
 2	<1 ms	<1 ms	<1 ms  87.110.226.126
 3	 1 ms	 1 ms	 4 ms  main.wire.lv [87.110.199.254]
 4	 4 ms	 2 ms	 2 ms  195.13.200.113
 5	 1 ms	 3 ms	 2 ms  195.122.12.2
 6	 4 ms	 1 ms	 4 ms  bond0-ldap1.ldap.supermail.apollo.lv [80.232.230.114]
 7	 5 ms	 2 ms	 2 ms  195.244.144.9
 8	 *		*		*	 Request timed out.
 9	 3 ms	 4 ms	 3 ms  melnais.tunt.lv [212.70.182.14]

Trace complete.

Pievienots: Nē, kasīties netaisos. Tāpat diezi vai ko vairāk kā sabojātus nervus panākšu. Un ja arī, tad ISP uz mani turpmāk būs zobs. Labāk nomainīšu ISP.

Link to comment
Share on other sites

LTC par megabaitiem prasa? Būtu jau jocīgi, protams... Bet, nu, kas to lai zin. :p

 

Mja, biju cerējis, ka varēšu iztikt bez provaidera maiņas un dabūt normālu ātrumu. :|

 

Tagad tik atrast kādu, kurš varētu kaut ko pateikt par MPE Iļģuciemā. Ziepniekkalnā pirms 5 gadiem nebija ne vainas. :D

Link to comment
Share on other sites

Jā, to es varu saprast. Bet kāpēc tad bez torrentiem varu izspiest >100KiB/s, bet ar torrentiem - <50KiB/s (viss ārzemju trafiks kopā)?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...