Jump to content

kāpēc es nevaru noregulēt Astru 28.2?


donys
 Share

Recommended Posts

Sveicināti!

Lūdu varētu man paskaidrot kāpēc es nevaru noregulēt Astru 28.2...

Šķīvis 90cm. Tagad ir 19.2E, 13.0E, 5.0E...

Ko es varētu darīt?

<<Paldies>>

Labots - Mežavecis
Līks topika nosaukums
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dexs

    20

  • *M3

    13

  • RimaNTSS

    11

  • Purcha

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ar 90cm vēl varētu mēģināties Liepājā, Balvi ir krietni tālāk uz austrumiem. Dexam jau Viesītē 110 vajag, Tev var sanākt vairāk.

Link to comment
Share on other sites

Kādu pavadoni es varētu ņoķert jo pa šiem trim pilnīgi nav ko redzēt!

Kādus pavadoņus jūs man piedāvātu?

<<>>

Link to comment
Share on other sites

Nu vecīt, 19.2E ir zelta satelīts, ja vajadzīgi FTA. Pilns ar augstas kvalitātes vāciešu kanāliem, gan mūzika, gan ziņas utt.

Link to comment
Share on other sites

Pagrūti Tev ko ieteikt, nezinot kādas tematikas un valodas kanālus vēlies skatīties.

Ar Tavu šķīvi arī neko daudz papildus neuztversi.

Ja nu tikai uzlikt sat tjuneri ar ethernet un kļūt par kārumnieku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Paceļu uz augšu. Kā ir Saulkrastos? Pietiek ar 90 , lai redzētu astra 2 28.2 grādi?

Labots - *M3
Link to comment
Share on other sites

Aigarsclp

Ar 90 cm uztvert uztversi, bet lielāka iespēja ka lietus laikā būs problēmas. Vēlams 110 cm šķīvis... Iesaku Inverto Black Ultra galviņu - no manas pieredzes labākā kuru esu jebkad lietojis.

Link to comment
Share on other sites

Tieši šī galviņa ir, bet ir problēmas ar noregulēšanu. Piemēram 10758 V 22000-5/6 , 11642 V 27500-2/3 šo frekvenču kanāli iet ideāli, bet visām citām frekvencēm, kas ir 28.5 (EuroBird 1) signāla līmenis 0, kvalitātē 70 % . Tikai augstāk minētajām frekvencēm signāla kvalitāte ir 100 %. Kā būtu galviņai jābūt pret šķīvi? Tieši pretī, pa labi vai kā savādāk? Vienkārši regulēju ar brīvu roku, jo SAT finderis saplīsa un aptuveni zinot vietu esmu ticis līdz tiem 28.5. Un kā ir ar to 28.2? Ja tiks regulēts uz 28.2 (Astra 2) tad radīs arī 28.5?

Labots - *M3
Link to comment
Share on other sites

. Pirms sāc medības apsties šeit , Tur tāds 28.5 neuzrādās tikai 28.2 un visdrīzāk tava tjūnera frekfrences neatbilst patreizējām .

Un kā saprast to tekstu par regulēšanu ar brīvu roku?Ttu ko grozi galviņu turot to rokā? Pie šķīvja fokusā esošā kronšteina nēsi mēģinājis galviņu pieskrūvēt ? Daudz labāk rādīs, tici man.

Link to comment
Share on other sites

M3 - rādīs arī 28.5, jo tā grādu starpība ir niecīga. Ja uz 5m šķīvja regulētu uz 28.2E, tad varbūt 28.5E varētu arī būt problēmas, bet uz tik maziem šķīvjiem problēmu nebūs.

Link to comment
Share on other sites

Man arī ir jautājums par Astru 2A;B:

Kuram kanālam ir vislabākais signāls Latvijā?

Vienkārši tad to ņemtu par etalonu SAT regulēšanā.

Link to comment
Share on other sites

Richjuks

xp - pedejoreiz, kad reguleju 28.2E ar 110cm skivi, izmantoju transponderi 12480 V DVB-S SR 27500 FEC 2/3. Shim signals bija tuvu pie 100%.

Link to comment
Share on other sites

Richjuks

Var jau sākotnēji noregulēt pēc spēcīgākā un pēc tam pēc sliktākā signāla pieregulēt...

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā, vispirms ir jānoķer, un tad var pieregulēt pēc vājākā.

Kā ir ar Zemgali - vai ar 110 būs ok?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Vispār, daudz jau tiek pārspīlēts ar tā 28°E uztveršanas problēmām.Pat arī Astra 2A - South Beam HD kanāli neatceros, ka uz manas vecās pašķibās 110cm būtu kvadrātos rāvušies.Lietus netraucē,tad jau negaisu vajag.Pat vairāk, ievajadzējās man tur uzliktā Invacom LNB, iemetu vietā pavisam vecu twin LNB un vienalga strādā.Vēl neizmirsīsim, ka FEC tur pamatā SD kanāliem 2/3 t.i. stabilitāte pie mazāka signāla līmeņa.Tas nav 75°E   FEC 7/8 ...

Link to comment
Share on other sites

Nu nez, BBC interaktīvos transponderus bez 110cm Zemgalē neuztvert. Arī ar multeņu CN/CN Too/Boomerang/+1 transponderi tad ir problēmas. Un turpat jau netālu MTV transponderis arī. Visi nosauktie man lūza nost pie 90cm/110cm ar sūdīgu galviņu.

Link to comment
Share on other sites

Multimediju maniaks

 

 Tev kaut kas tur nav kā vajag ...?Visi minētie kanāli stabili ar rezervi. Tikko paskatījos vēlreiz.Pat caur web palūrēju kaimiņu DM800, tur Yota 90 cm, arī OK.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kur tu un tavs kaimiņš atrodās? Pēc kartes es atrodos tieši uz robežas South Beamam.

Man problēmu vairs nav, bet senāk bija. North Beams bez problēmām bija i tad, i ir tagad.

Link to comment
Share on other sites

 Kaimiņš ir kaimiņš :) un atrodās turpat kur es, kā profilā rakstīts-Atrodos:Aloja+5kmW.

 

North Beam man pat rādija, kad sastatnes bija antenai priekšā.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Būtu man vēl kāds šķīvis, varētu to 28E pameklēt, diez uz 64cm "uzpariktes" nekas neķertos :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Astra 2D noķert Latvijā ir diezgan neiespējami ja? Vispār BBC One, Two un pārējie ir pieejami, kādā maksas pakā, kas ir uz Astra 2?

Link to comment
Share on other sites

Būtu jau jauki, ja būtu... :D

Astra 2D kopumā nav neiespējami. Vajadzīgs liels šķīvis (mēs skatāmies 2-4m robežās). Atceros, ka te bija topiks, kur Astru 2D Kurzemē skatījās ar 2metriem. Bet nu pirmās piles un lūza nost. Šāda tipa fringe reception ļoti atšķirās un to kas der tur, jau pēc 10km var nederēt (nemaz nerunājot par Latgali). Būtu jau interesanti testi, ja kādam būtu šādi lieli šķīvji. Viss Boot SAT zieds novāktos ar aliņiem... :D

 

(izņemot Sandi, viņam pietiek ar ukraiņiem uz 4W) :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Skaidra lieta. Tie BBC un ITV tiešām ir kanāli par kuriem es pat būtu gatavs maksāt :D Kādēļ viņi netiek translēti arī uz 2A, 2B? UK negrib dalīt laikam labu mantu ja? :shifty:

Labots - *M3
Link to comment
Share on other sites

P.S. Astras 2D mūžs tuvojās beigām. Viņu papildinās (pēc tam arī nomainīs) jau Jūlija sākumā palaistais Astra 1N, kuru atkal pēc tam laikam nomainīs 2F. Savukārt Astru 1L tūlīt nomainīs 2C (uzlabosies signāls vācu kanāliem uz 19E).

 

*M3 - visa lieta ir autortiesībās uz raidījumiem. BBC ir jāraida bez maksas, tieši tāpēc uz Pan-european beama viņš nedrīkst raidīt. (tas gan nekas, ka interaktīvos kanālus ar mazām viltībām var redzēt, gan Glāstonberiju, gan sportu).

ITV1 SD versija ir redzama (kodēta gan Sky UK), ITV2, ITV3 un ITV4 arī, taču šie jau HD versijās (arī kodēti Sky). Channel 4, Channel 5 gan SD/HD pieejami kodēti. Channel 4 HD manuprāt pat FTA uz Eurobirda, ja nemaldos.

post-67561-0-43880100-1309165728_thumb.jpg

Labots - Multimediju maniaks
Link to comment
Share on other sites

Un ko mums Latviešiem tas dod? Vēl nereālāku uztveršanu pat ar 300 cm bļodām? Vai tieši otrādi? Jau Multimēdiju Maniaks Editoja iepriekšējo.

Glāstonberija man ir ļoti aktuāla un vai tad to netranslē tikai BBC? Un kādus gājienus tad izmanto šī brīnuma redzēšanai?

Labots - *M3
Link to comment
Share on other sites

Latviešiem tas dod vēl grūtāku "mēģināšanu" uztvert šos signālus. Lai gan, kartes ir viens, otrs ir realitāte.

 

Glāstonberija BIJA aktuāla, šodien vairs nav! :D

http://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/109294-bbc-sporta-kanali-uz-dreambox-282e/ - te info (tas drīmiem). Citiem uztvērējiem varbūt var manuāli vai kā savādāk ieskenēt.

 

Gan F-1 rāda ar Kulthārda komentāriem, gan citus sporta/mūzikas eventus. (šie kanāli tiek izmantoti Red Button servisam).

 

Jā, BBC translē, bet Latvijā uztverami nav tikai BBC pamatkanāli, interaktīvie IR uztverami un tie ir FTA. Visu laiku gan viņi nestrādā tieši tāda iemesla dēļ, ka tie ir interaktīvi un UK aktivizējas zem "sarkanas pogas" uz pults.

Link to comment
Share on other sites

Man laikam vienīgajam te pietiek tikai ar mūsu Viasatu, kam man to britu Sky( es esmu vispār pieticīgs puisis). Tie sputņiki, kas manā parakstā, es jau viņus nemaz neskatos, tie ir domāti lai zīmētos......

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Problēma. Šķīvis 110cm pirmā galva 5* Astra 4A, vidējā 19.2* Astra un trešo 28.2* nekādi nevar pieregulēt. Uz aukstāk minētās frekvences (12480 V DVB-S SR 27500 FEC 2/3) atrod čupu ar kanāliem, bet rāda tikai pāris un tie paši briesmīgi raustās. Taču toties iet kāda daļa Eurobird kanālu. Būtu jāmaina šķīvja pozīcija?

Link to comment
Share on other sites

Kas tev tieši raustās? BBC interaktīvie servisi? SKY kodētos kanālus (Sky Sports, Sky1) atrod?

 

BBC kanāli atrodās uz diezgan vārga transpondera, tieši tāpēc uz malas varētu būt problēmas.

Link to comment
Share on other sites

BBC vispār nekust, tik cik atrasti. Raustās CBS Drama un vēl daži, kas nāk no tā paša transpondera. Praktiski iet tikai daži, kas nāk no Eurobird. Un (Sky Sports, Sky1) tie arī ir atrasti tā pat kā BBC One, BBC Two (Kuri jau zināms, ka nedarbosies bez 3m pannas) .

Link to comment
Share on other sites

Meklē signālu pēc 28.2E (kādas no Astras 2 frekvencēm) nevis Eurobird. Bet jā, iespējam šķirba par lielu no centra un tāpēc arī problēmas, ja atrodies, piemēram, Latgalē.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...