Jump to content

kāpēc es nevaru noregulēt Astru 28.2?


donys
 Share

Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dexs

    20

  • *M3

    13

  • RimaNTSS

    11

  • Purcha

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hmm... Pārbaudi visus savienojumus, galviņu, DiseqC izeju. Varbūt neprecīzi noregulēts.

Tev kā 110cm bļoda izskatās? Kā tu uz viņas karini tās galvas?

Link to comment
Share on other sites

Šitie ir labi, var precīzi noregulēt. Nu nezinu, man nav variantu, šķirba ir paliela, bet spēcīgākos transponderus no 28.2E tāpat vajadzētu ņemt... un ja jau Eurobirds iet.

Link to comment
Share on other sites

Izmantoju šo frekvenci priekš meklēšanas (12207 V 27500 FEC 2/3) Taču Signāla kvalitāti vairāk par 70% dabūt nevaru. Pat nezinu, ko un kā griezt tagad.

Link to comment
Share on other sites

To likt centrā. 5E uz sava šķīvja un 1W - 13E pa malām. Nu, tas būtu mans variants.

Link to comment
Share on other sites

 Puiši, ja jūs runājat par to 110cm OFS plastikāta satelītantenu, tad problēma var būt tikai neveiksmīgā  attiecīgas LNB  vai visas antenas iestatīšanā.Protams , ja nav nekādu bojājumu konstrukcijai vai koku priekšā utml. Nesen saliku 1°W;5°E;9°E<13°E>19°E;23°E;28°E.Viss kas Latvijā uztverams rāda...

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Uz manas T90 antenas daži piemēri iz dzīves:

 

ITV1YorksE ka ir uz 12402V 27500 FEC 2/3, astra-2A-2B-north nāk ar SNR 13,80dB (kas ir pietekoši lai uztvert pat lietus laikā, jo signāls kubikojas pie signāla zem 6 dB)

 

ITV4 HD uz 11758 H 29500 FEC3/4 uz tā paša 2A stara nāk ar 12,3 dB

 

Tad, no astra-2A-2B-south stara uz 12051V 27500 FEC 2/3 nāk ar 8 dB (arī pietiek, pat neliela lietus laikā)

 

Un, protams, no Astra 2D nekas nav sagaidāms

 

Nezinu gan kā manējos papagaiļus (dB) pārvērst %. Tie dB nāk no Drīma. Joka pēc, gribētos salīdzināt cik kuram ir papagaiļi kaut vai uz šīm 3 frekvencēm: 12402V, 11758H un 12051V. Jā, tie kanāli ir kodēti, bet signālu tik un tā var izmērīt.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Es ar savu DM600 arī varu piedalīties ballītē? :D Man gan dB nerāda... :(

Labots - Multimediju maniaks
Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

12440V - 9.3 dB (BBC Stream)

Man tādusStream0-līdz Stream6 pēc skanēšanas atrod, bet tie kopējā kanālu listē neparādās. Jocīgi gan. Vai te kāds knifs ir paslēpts? Kā lai tos kanālus skatās?

Vai kam ir ideja kā tos dB pareizāk būtu uz % pārvērst?

Labots - RimaNTSS
Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

 

 

Multimediju maniaks tu tiešām esi maniaks! (labā vārda nozīmē). Rāda man tos Strīmus 0-6 ar 7,4dB, apt. 3000 kbit/s video un 128 kbit/s audio. Plusi tev abās tēmās

 

 

 

:pioneer:

Edit: Un Stream-5 vispār iet ar Video līdz pat 6000 kbit/s, pašlaik rāda mūziku.

Labots - RimaNTSS
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Agris 77

šodien pieķēros paregulēt antenu, atskrūvēju LNB kas bija noregulēta uz 23.5, nedaudz pabīdiju viņu un atstāju to galvu karājamies kā pagadās. Aizgāju palasīt forumā ko biedri raksta par 28,2, nodomāju laikam nekas nesanāks, atgriezies pie antena, skatos tā galva kaut ko noķērusi, izrādās netīšām esmu trāpijis kur gribēju. Noskanēju, atradās vairāki simti kanāli, nezinu pagaidām no kāda stara, bet es zemgalē pašu pavadoni ar 90 cm antenu ķeru bez problēmām. Rīt pamēģiņāšu ar Humaxu paregulēt precīzāk, tajā brīdī bija pieslēgts ortons, viņam skala rāda visādus brīnumus.

Varbūt kāds varat atsūtīt uz PM kādu linku kur var dabūt medu vai atslēgas priekš 28.2, maniem medus devējiem diemžēl nav.

Labots - Agris 77
Link to comment
Share on other sites

Agris 77

@MartiniB

Pavadoni bez problēmām noķēru ar Orton x403. Diemžēl līmeņa skala viņam ir briesmīga, rāda visādus pekstiņus. Vakar mēģināju pieregulēt ar veco labo draugu Humaxu, nekas nesanāca, kā Tu pareizi minēji, ne visi uztvērēji var paņemt šo pavadoni. Tos pašus DVB-S MPEG-2 kuri jau bija atrasti, tos pat nerādija.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Sveicināti! :)

 

Esmu beidzot saņēmies paeksperimentēt ar sat uzstādījumiem un līdz ar to arī pirmo reizi rakstu šeit.

 

Gribu pamēģināt noregulēt savu sat šķīvi uz 28.2 astru, atrodos Smiltenē, laikam vislabākais variants, lai kaut ko mēģinātu, būtu ņemt uzreiz 110cm šķīvi? man uz doto brīdi pat nezinu, cik liels šķīvis ir, katrā ziņā, tas kas nāca pirms 3 gadiem standartā viasatam.

 

nākamā problēma, kas būs, ja sanāks vispār uzregulēt to 28.2, kurus SK* UK kanālus ir iespējams redzēt?

 

ceru, ka lielas muļķības nesarakstīju.

Link to comment
Share on other sites

Pārāk lielas muļķības nav. Šķīvi savu vari pat nemērīt, tas nav lielāks par 90 cm. Var jau uzlikt 1,1m un pat lielāku, bet Sky UK kanālus tik un tā neredzēsi, jo tie visi ir kodēti. Vai tev ir Sky oficiālais pieslēgums? Tā kā pirms iegādāties lielāku šķīvi vari sākumā mēģināt ar to, kas ir rīcībā, iznākums tik un tā būs vienāds. Bet ko te neapšaubāmi vari darīt ar esošo šķīvi: mēģināt noķert citus pavadoņus, vienkārši lai iemācītos to darīt.

P.S. Kāds tev ir uztvērējs? Tas kas no viasata nāca pirms 3 gadiem?

Link to comment
Share on other sites

Tie saucamie interaktīvie manuprāt ir FTA, tur MotoGP un F1 iet, kautvao to dēļ vien ja protams ineresē.

 

Ak jā vienīgi MotoGP sezona tikko beidzās.. :(

Labots - spameris
Link to comment
Share on other sites

Pārāk lielas muļķības nav. Šķīvi savu vari pat nemērīt, tas nav lielāks par 90 cm. Var jau uzlikt 1,1m un pat lielāku, bet Sky UK kanālus tik un tā neredzēsi, jo tie visi ir kodēti. Vai tev ir Sky oficiālais pieslēgums? Tā kā pirms iegādāties lielāku šķīvi vari sākumā mēģināt ar to, kas ir rīcībā, iznākums tik un tā būs vienāds. Bet ko te neapšaubāmi vari darīt ar esošo šķīvi: mēģināt noķert citus pavadoņus, vienkārši lai iemācītos to darīt.

P.S. Kāds tev ir uztvērējs? Tas kas no viasata nāca pirms 3 gadiem?

 

uz doto brīdi ir AB Ipbox 200s, bet rītdien būs VU+ solo. tas thomson sū*s, kas nāca līdzi viasat ir ielikts virtuvē, lai rādītu tikai brīvos vācu kanālus :D

 

kā darīt ar šķīvi, uz doto brīdi pie mājas ir 2 sat šķīvji, katram ir 3 galviņas virsū, ja grib astra 28.2 dabūt, tad cik saprotu labāk ir likt tikai to vienu galviņu uz šķīvja?

 

man vajadzētu, lai ir astra 19.2, astra 28.2 un iespējams 36e, bet ne obligāti.

Link to comment
Share on other sites

Ā, tad jau tik prasts tu neesi! Ja jau VU+solo un 2 šķīvji ar 3 galviņām katrs. Parādi bildi no savām antenām. Uz kādiem pavadoņiem tad pašlaik tavas 6 galviņas ir noregulētas?

Link to comment
Share on other sites

nu gluži no vakardienas neesmu :)

 

ir tā, ka dublējas pārklājums abiem šķīvjiem, jo viens ir man, otrs senčiem.

 

uz doto brīdi Astra 19.2, Sirius un Hotbird, no pēdējā gan jēga maza, nezinu kamdēļ tāds man vispār tika uzlikts, tā vietā varētu mēģināt iestīvēt labāk to 28.2 . vienīgi nevaru nekur atrast, kur varētu dabūt angļu sky stropu, lai varētu testam pieslēgt un pamēģināt uzregulēt to galviņu.

 

galvenā problēma ir ar to, kā lai pareizi noregulēju to galviņu? nekad pats to neesmu darījis, bet nu ir apnicis saukt meistarus, labāk pašam to beidzot izkost :)

 

šādi laikam sanāks pareizi

 

http://fr.dishpointer.com/test/supermap.htm?satellite=0282&address=smiltene+latvia

 

jautājums, kuru galviņu likt pa vidu? atra 19.2, astra 28.2 vai sirius?

Labots - Purcha
Link to comment
Share on other sites

Vienmēr personīgi esmu pa vidu licis 28.2. Sākumā pašam nebija īsti saprašanas, kuru likt centrā, bet tad nonācu pie secinājumu kad 28.2 jāliek centrā un no tā laika lieku tikai centrā.

Labots - *M3
Link to comment
Share on other sites

2 Purcha!

Pirms kaut ko darīt tev būtu jāmēģina atbildēt uz dažiem jautājumiem:

- Kādu SAT sistēmu vēlies redzēt savā īpašumā nevis šodien bet, teiksim, pēc dažiem gadiem? Cik daudz antenu, uztvērēju, pieņemamo satelītu skaits?

- Cik naudas līdzekļu esi/būsi gatavs investēt?

- Vai Sky UK kanāli ir tas, ko vēlies skatīties?

Kad būsi sev atbildējis, kaut daļēji, varēsi izdomāt plānu kā no šodienas aiziet līdz nākotnei (kādas darbības un kad būs jāveic).

Varianti, protams te var būt dažādi un daudz.

Te būs viens no tiem:

Nopērc 4 Twin galvas un vienu 1/10 Diseqc. Vienu no savām antenām noregulē uz 4,8*E-13*E-19*E (visas galvas Twin), otru antenu noregulē uz 19.2*E-28,2*E-31,5*E (vai 36*E, bet tad vēl vienu cirkulāro galvu būs jāiegādājas), (Twin uz 19,2*E). Senčiem pieslēdz 4 satelītus caur Diseqc 1/4 (tāds tev jau ir, ja ne pat 2 gab.), Pie Diseqc 1/10 pieslēdz 6 kabeļus (no katras galvas pa vienam). Tev vēl rezervē paliks 4 Single galvas un 1 1/4 Diseqc (noderēs tālākai izvēršanai, kad izdomāsi vēl vienu antenu uzstādīt). Jau vieta ļauj un slinkums nav tad var uzreiz paņemt vēl vienu antenu. Uzskatu, ka pribors galviņu noregulēšanai tomēr ir nepieciešams. Priboru, parasto pīkstuli varu tev aizdot ar izpirkšanas tiesībām (kādi pāris aliņi).

Link to comment
Share on other sites

o, paldies par info Rimant un M3

 

ir tā, ka sky uk kanālus ir vēlme redzēt dēļ tā, ka tur jaunie seriāli iet ātrāk nekā pa sky de :) tas jau ir.

 

bet par sistēmas uzstādījumiem liels paldies, aptuveni tā arī viss pasākums varētu izskatīties.

 

uz doto brīdi ir uz viena šķīvja parastās galviņas uz otra ir galviņas ar 3 izejām.

 

izrādās vu+ jau ir atnācis, tas nozīmē, ka vakarā būs jāmēģina to sakonfigurēt. varbūt ir kāds, kam varētu prasīt padomu par šo lietu?

Labots - Purcha
Link to comment
Share on other sites

uz doto brīdi ir uz viena šķīvja parastās galviņas uz otra ir galviņas ar 3 izejām.

Galviņas ar 3 izejām nav redzētas

Link to comment
Share on other sites

my fault, sajaucu, ir 4 izejas, bet viena ir brīva uz doto brīdi. vari iemest varbūt lūdzu kādu linku ar to pīkstuli, kāds tas izskatās?

Labots - Purcha
Link to comment
Share on other sites

Nu bet tādā gadījumā atnākam tik un tā pie "džentlmeņa komplekta" : 3 šķīvji un uz tiem ir 4*W-0,8*W-4,8*E-9*E-13*E-19,2*E-23*E-28,2*E-31,5*E-36*E, viss savienojas ar Diseqc 1/10. Dažiem var vairāk patikt 15,8*E, tad to var ielikt 31,5*E vietā. Nākamais izvirtības solis jau būs citu, eksotiskāko pavadoņu pielikšana, uz šiem vēl var atrast tā neko kanālus. Trešais solis jau ir vēlme dabūt pārējo, tajā skaitā to pavadoņu uztveršanu, kur vispār nav ko skatīties. Ceturtais solis, iespējams ir vēlme uztvert C-band. Visdrīzāk, ka ir arī piektā pakāpe, kad iet runa par 2D staru no Astras 28,2*E, Ka bandu un citu vājo un pārsvarā nevajadzīgo ikdienā signālu uztveršanu. Es esmu pašlaik kaut kur starp trešajā un briestu spert ceturto soli. Tas viss saistās ar vēlmi kaut ko darīt bet neko nepaspēt jo ir vērojams katastrofisks laika trūkums. Un laika nepietiek pat TV skatīšanai, tā ziņas, kāda multfilma un nepārtraukta darbība ar pulti pārslēdzot kanālus turpu-šurpu.

2 Purcha:

ir 4 izejas, bet viena ir brīva uz doto brīdi.

Ja tev no Quad galviņās ir palikušas brīvas tikai pa vienai izejai, kā tad tu to visu sakomutēji uz 2 uztvērējiem?

Link to comment
Share on other sites

nu es jau neteicu, ka man ir tikai 2 sat uztvērēji, kopā tie ir 4 :) - 3 istabas + virtuve.

 

tagad saskaros ar vu+ sakonfigurēšanas problēmu, nevaru atrast kā lai palaiž mgcamd uz black hole image? lasu ntās lapas cauri visam netam un nevaru sakarīgu neko atrast.

Link to comment
Share on other sites

Tādā gadījumā, ja tev ir 4 uztvērēji tad kādā veidā ir radušās brīvas vietas uz Quad galvām? Ja iet runa par 4 uztvērējiem, tad manā postā #68 Twin aizvieto ar Quad un vispār prasās pēc kaut kādas tavas future shēmas, kā tu redzi savu sistēmu. Pēc maksimuma.

Link to comment
Share on other sites

uz doto brīdi ir 2 šķīvji, uz viena ir parastās ar vienu izeju galviņas uz otra ir jau minētās quad. kopā ir 4 uztvērēji. mana future vīzija vairāk saistās tikai ar to, ka diviem uztvērējiem vajag max kanāls un vienam tikai vācu brīvos.

 

kaut kā tā.

 

ai, drīz sāksies izmisums ar to mgcamd :@

 

+ caur ftp arī nevar savienoties, jo nekur netā nav normāli uzrakstīts, kāds username un kāds password ir jāraksta tam vu+, mēģināju root un dreambox. hvz neiet.

Link to comment
Share on other sites

Man patīk, ka cilvēki arī virtuvē neaizmirst uzlikt sat uztvērēju :)

Domāju, ka es tāds īpatnējs, bet labi, ka arī citi tādi paši...

 

Āaa , kamēr rakstīju jau atbildēja.

Sapratu kā veidojās tā sistēma (vismaz man tā liekas).

Gribas gan teikt , ka uzstādītājiem jādod pa pirkstiem.

Iznāk , ka ir divi šķīvji vienā virzienā - 4,8*E; 13*E; 19*E

Uz viena Quad. Uz otra Single. Kāpēc nelika visu uz viena šķīvja Quad ?

 

Labi tagad otrs šķīvis noderēs citam virzienam...

Labots - Fils
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...