Jump to content

Bezdarbs Vs. Darbs


Evill_BettyLV
 Share

Bezdarbs Vs. Darbs  

234 members have voted

  1. 1. Vai tav? darbiet? notiek ?tatu samazin??ana?

    • J?
      56
    • N?
      60
    • Tiek pl?nots samazin?t
      17
    • M?s papla?in?simies
      20
    • Ja k?ds iet prom, viet? ne?ems
      16
    • Esmu skolnieks/students :)
      39
    • Jau mekl?ju darbu, bet nesekm?gi :(
      34


Recommended Posts

Skatoties TV un redzot kas notiek apkārt, man rodas reālas bažas par ekonomiskās pakaļas apmēru/dziļumu Latvijas valstī. Personīgi man ,jau trīs naktis pēc kārtas sapnī nāk kreditori un liek ārā no dzīvokļ par parādiem...:)

Bet reāli, ja pazaudēšu pašreiz darbu - ko darīt?? Vai skaists CV+ Laba rekomendācija izglābs situāciju?! MAn jau liekas ka nē.. tāpēc ,ka vienkārši darba Latvijā paliek mazāk ar katru dienu un ļoti strauji sarūk nepieciešamība pēc darbiniekiem.

 

Paldies par atsaucību.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • androidz

    7

  • John Wayne

    7

  • Jeasus

    11

  • hmmz

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Man jau draudzene bez darba sēž jau pāris mēnešus, jaunu darbu ļoti grūti atrast.

Link to comment
Share on other sites

Tagad , darba pieaugums tik tiesu izpildītājiem :( . Kam kredīti, tam ir jāuzmanās. A tā, nedomāju , ka būs tik traki kā 90to sākumā...

Link to comment
Share on other sites

Es pats tagad jau jūtu ka janvārī iespējams tikšu atlaists no darba. Jāsāk jau meklēt rezerves darbs.

Link to comment
Share on other sites

glavenais, ka esam tagad tādā pii (lai gan uz ielas un veičos to neredz) ka visa ziemeļeiropa gatava mūs vilkt ārā (jo pašiem visa nauda u.t.t. ielikta) laikam šoreiz mūsu 100 gaišās galviņas ir pārspējušas pašas sevi :)

Link to comment
Share on other sites

Aha, tie skandināvi , ar mums , ir sprukās. Noiesim pa burbuli, viņiem baigie zaudējumi , tāpēc arī , tagad, stutē. 90tos, visiem bija pie vienas vietas, kas ar mums ( ja neskaita humpalu pabalstus)

Link to comment
Share on other sites

Man jau draudzene bez darba sēž jau pāris mēnešus, jaunu darbu ļoti grūti atrast.

 

maneejaa ar bija pusgadu bez darba suutiija cv un nekaa liidz ar paziishanos atrada jaunu darbu ieprieksheejais uznjeemums nogaaja pa burbuli :(

Link to comment
Share on other sites

Ja kas arī 90-os skandināvi "palīdzēja" LV. Tpu-tpu tpu pagaidām sekas uz mani un man tuvajiem nav izpaudušās. Bet nu otrie Godmaņlaiki man dzīves prielu nesniedz. :(

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt lielākā daļa cilvēku vēl neapzinās, cik lielā pakaļā ir mūsu valsts ekonomika. Uzņēmums, kurā es strādāju, krīzi sāka just pirms gada, kad visā pasaulē kritās pieprasījums pēc mūsu saražotas produkcijas. Lēnā garā uzņēmums samazināja dažādus izdevumus un atlaida ~600 darbinieku. Ar to vēl nepietiek, tiks atlaisti vēl 100 darbinieki. Uzņēmuma gaišākie prāti uzskata, ka situācija nozarē ir sūdīga, bet stabila.

Pa TV runā, ka visa jautrība vēl ir tikai priekšā. Bail iztēloties, kas tad būs.

Link to comment
Share on other sites

Manā darbavietā jau~gadu atpakaļ visu samazināja.(priv.sektors)

Atstāja darbiniekus,kuri jebkurā mirklī var aizvietot citu(slibības,atvaļinājuma laikā)

Link to comment
Share on other sites

Manā uztverē, atšķirībā, no 90tajiem, ir tas, ka cilvēki ir ''nabagāki''. Kāpēc? - nu bij , tanī laikā, daudziem , budžets, tuvu 0Ls, bet tagad .... daudziem MINUS ntie kLs ( kredīti) . Un , tās ir auzas , ja atņems visu . Ka tik nesākās piektais gads- tad gan VISIEM būs auzas.

Link to comment
Share on other sites

principā nav krīze, bet pārprodukcija ;)

 

tas tā, lai veiciņatu diskusiju.

lv_l_2008121009565620812.jpg

Labots - eedis
Link to comment
Share on other sites

industrious

Pēdējā laikā vairs šausmenes neskatos, pat Alfrēda Hičkoka garadarbi nestāv klāt raidījumam "Kas notiek?"

Ar šito mēs varētu iziet Holivudā, vismaz būtu eksportprece ar augstu pievienoto vērtību. :D (kaut gan tie smiekli tādi skaudri)

Link to comment
Share on other sites

iereecu par eedis postu shitas tagad ir topaa :D, bet ja nopietni tad nozheelojami ka cilveeks uz interveetaaja jautaajumiem atbild kaa 5 klases skolnieks aks nav sagatavojies...

Link to comment
Share on other sites

nu un kas tad mainiisies ja izies ielaas un gaaziis valdiibu? ko taa naakamaa izdariis viss jau ir galiigi sap*sts? un jebkuraa gadiijumaa buus tie pashi kas tagad tik citaa vadiibaa un samainiijushies vietaam.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Mūsu kantorī pagaidām vēl darbaspēka samazināšana nedraud, vēl nesen pārīti pieņēma darbā, lai tiktu galā ar lielo apjomu. Bet nu par darba efektivitāti nav kompromisu un tagad tiek rauts vaiga sviedros un bikstīts ikviens, lai kvalitāti tikai celtu. Luņa dzīšanas laiki pagājuši. Vēl arī nav minēts, ka algas samazinātu - viss atkarīgs no padarītā un perspektīvēm nākotnē.

 

Bet nākamā gada sākums būs pārdomu laiks, jo kaut kā lielie klienti samazina apjomus un optimizē izdevumus.

Link to comment
Share on other sites

mums darbavietā no 01.01.2009 tiek atlaisti reāli darbinieki (štatu samazināšana), pluss vēl tiem, kas palikuši samazinās algas (valdības ekonomikas glābšanas plāns).. par cik konkrēti nav vēl precīzi zināms, vienīgais ceru, ka vismaz darbs paliks.

 

P.S. Tagad ļoti priecājos par to, ka gada sākumā nepaņēmu dzīvokli uz krīta. Tagad vismaz tās kredītsaistības nav tādā apjomā, ka būtu jākarās pazaudējot darbu :D

Link to comment
Share on other sites

es arii diemzjeel vai par laimi no 01.01.2009 buushu bezdarbnieks. domaaju pusgadu stabili atpuusties un neko nedariit, tukshot sociaalo budzetu, teereet naudu lietuvaa, vaacijaa, uk, vareetu arii uz kaadu bulgaariju aizshaut vasaraa ... ok, kaut kaadu paiku naaksies pirkt LV, bet to domaaju pa taisno pirkt no zemniekiem bez PVN pikjoshanas, utt

nedomaaju, ka esmu vieniigais kas taa dariis

Link to comment
Share on other sites

4 meeneshi ir ja staazs zem 10 gadiem :p uzkraajumu nav, bet ir siicis piedzimis + vecaaku pabalsts tagad ir + buus normaala atlaishanas kompensaacija un buus arii ziemassveetku preemija :D dziivoklja krediitu pagaajshmeenes nomaksaaju, liidz ar to totaala haljava pusgada garumaa, mosh pat liidz septembrim ... ok, nebuus tik trekni kaa liidz shim, kad bij alga + vecaaku pabalsts, bet mani tas neuztrauc shobriid.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Ja nemaldos, tad bezdarbnieku pabalsti tagad ir 4 mēn.

Bezdarbnieka pabalsta saņemšanas ilgums ir atkarīgs no darba stāža .

 

P.S. Manas vienīgās kredītsaistības ir mazcenas mobilais :grin: .

 

P.P.S. Krīze vēl nav tik liela , bet kad tērvetnieku sāks ražot no pulvera , tad gan mums būs 3,14zdec ...

Labots - Grossmeister
Link to comment
Share on other sites

musu iesatadijums neatpaliek no parejiem, nakamja gada sakuma atlaidis darbiniekus, labu skaitli....bet tiem kam paveiksies un paliks stradat, alga tiks pacelta, jo pec liguma, iestadijuma jakompense inflacija katru gadu, alga pieaugs....

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

NC, mazs kredīts neko neizsaka. Paņēmu braucamo uz krīta ar lielu rezervi. Nu kas tur 50Ls/mēn, tai pašā laikā nesamazinot ne mirkli savus iekrājumus . Tā teikt lai nav brīdis, kad jāskrien un jākar zobi vadzī aiz bada un zem tilta kopā ar bomāriem. Paredzēt uz priekšu nevar.

 

Galvenais tiešām noteikt savas iespējas.

Link to comment
Share on other sites

eltons2121

Tādi nu mēs esam kādi esam jau n-tos gadsimtus...vācu, zviedru, krievu uc eiropas nāciju pakalpiņi (lasīt-dzimtcilvēki)...

Eiropai nevajadzēja pat 10 gadus, lai noliktu uz lāpstiņām mūsu brīvības un demokrātijas skaļo deklarāciju.

Laikam jau ir piepildījušies mūsu lielie sapņi - ""kaut ar pastalām, bet - brīvi""

par vārdu ''brīvi'' var vēl padiskutēt

Labots - eltons2121
Link to comment
Share on other sites

jaa, visu uz priekshu nevar paredzeet, suudiigaak buus, ja devalvees latu un par saviem naakotnes pabalstiem neko nevareeshu nopirkt ... vo ta buus suudiigi

Link to comment
Share on other sites

Mjā, tie kas sekoja valdības pimēram "gāzi grīdā", tad tiem ir švaki.

 

Paldies dievam, mana situācija nav tik skarba, jo 90% ienākumi nāk no ārvalstīm, oj nedod dievs, ja es kruķītos par Latvijas tirgu pff...

Lai nu kā, uzkrājumi visādos veidos ir, krītu vispār nav nekādu, brīvi varu dzīvot, ja kautkas noiet kirdik, tad ar tādu pašu dzīves līmeni vēl varētu izvilkt kādus 2.5 - 3 gadus bez problēmām. Vienmēr esmu dzīvojis pēc prinipa 70% ieguldi atpakaļ, 30% patur sev. Tas arī ir atmaksājies, un brīvi varu dzīvot tagad.

 

Vot lielākā daļa tautas bija lielie skrējēji, ņēma krītus, tagad tad paši arī raudat.

 

Tagad situācija ir daudz švakāka nekā 90tajos. Jo:

 

1) Cilvēkiem ir krīti, tevi krata visas iestādes kamēr neatņems tev visu. 90tajos, ja biji parādos, atbrauca cilvēki, skūti, papurināja tevi, ja tik tiešām biji bezcerīgs, tad arī norakstīja kā bezcerīgu un lika mierā tevi.

 

2) Jā bija bardaks 90tajos, bezdarbs, korupcija, utt. BET cilvēki kruķijās, ja nebija darbs, tad muhļija savas lietas, nebija tādi KNAB u.c. herņas, ja nebija darbs, vismaz kautko varēja sakasīt, bet tagad - kirdik ir. Un arī tas, ka tagad ja parādā esi, tad jau 1. mēnesī sūta drauda vēstules, sūdz tiesās. 90tajos, neko tādu nedarīja, ok atbrauca attiecīgas šķiras cilvēki, purināja tevi, ja muldēji, ka piķis nav, pizd* tev bija, ja tiešām nekas nebija, tad neko, lika mierā.

 

Oj tauta turās, oj kā turās, ja 90tie bija sūdīgi, tad 2009. gads daudziem paliks vēl atmiņā. Bet paši vainīgi, skrēja ņēma, un vēl acīs skatīdamies nosauca tos cilvēkus par idiotiem un stulbeņiem kuri neizmantoja "vieglo naudu", un kurš tad tagad raud ?

 

Turās ! Viss sliktais vēl tikai priekšā !

Link to comment
Share on other sites

mana situācija ir tāda, ka parādu nav, darba nav. Esmu jauns, ģimenes nav. Kāpēc gan neaizbraukt prom uz kādu laiku?

Link to comment
Share on other sites

John Wayne
mana situācija ir tāda, ka parādu nav, darba nav. Esmu jauns, ģimenes nav. Kāpēc gan neaizbraukt prom uz kādu laiku?

Gandrīz +1, izņemot pēdējo daļu. Tagad braukt prom ir nav prātīgi. Būs baigi interesanti skatīties, kas notiek. Un noķert īsto momentu, kad sāks atkal iet uz augšu. Tad tik būs interesanti.. 8)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Te laiciņu atpakaļ radagabals, kurš tā īsti ar naudiņu neprata izmantot. Sagrābās kredītus, tad vēl bez darba palika. Kad kredītrīkļurāvēji sāka sūtīt vēstules, bija spiests aizlaisties uz ārzemēm, lai ne jau īsti kvalificētā darbā. Bet jau tagad šis dažu mēnešu laikā visus lv parādus nosedza un pelna kilolatu uz rokas un tuvākā laikā nemaz netaisās kratīties atpakaļ - tikai ciemos atlidot ik pa laikam.

 

Nu bet ja nav stabils naudas robs, tad arī variantu arī nav, kā vien kratīties prom.

Link to comment
Share on other sites

Es šeit esmu tikai dēļ darba, dēļ tā, ka sieva stipri mācās, bet ja trūks visi striķi (dižu kredītu nav, nu tā ar 1 algu visu nisegtu) tad gan laidīšu lapās...

Link to comment
Share on other sites

Ieliku, ka taisās atlaist, jo tā Godmens teica, ka jādara :) Valsts uzņēmumā šis var zīmēties :(

Domaju, ka nebūšu to skaitā, ko palūgs aiziet, bet algu jau noteikti, ka piegriezīs un darbs arī būs vairāk, ja citus atlaidīs.

Link to comment
Share on other sites

esmu 2. kursa students. Saaku jau apshaubit izglitibas jeegu, kad pabeidzot ne suuda varak par narvesenu hotdog stuumeejiem nesolaas, bet tad apdomaaju... shvakaak iet tiem, kas tais pashos 90os pameta maciibas bezceriibaa... labaak tiem, kas pabeidza. ar laiku nodereeja.

Domaaju ka ir lidziiga situacija. Un tapat neko labaaku dariit shobrid laikam nav iespejams. vel 3 gadi lidz diplomam ( ja viss gludi ) pa to laiku varbuut viss paspees mainities.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...