Jump to content

zinaami pretendenti dtv ievieshanai lv


hmmz
 Share

Recommended Posts

vispirms jau DVB-T nav vienīgais DVB.. vēl ir DVB-T/H/C/S/SH un, pie tam, ir jau arī DVB-T2/S2/C2 utt.. Un digitālā televīzija nav tikai DVB.. IPTV, WebTV, P2PTV - tas viss ir digitālā televīzija...

paldies par informāciju :ermm: , es personīgi nesapratu kas tie ir pptvdg, varbūt adminis var uztaisīt jaunu sadaļu kur visi šie saīsinājumi ir atšifrēti, es vienam džekam no sporta portāla iedevu linku uz mūsu vienu sadaļu, viņš man atrakstija ka esot palasijis un nav sapratis tos saīsinājums. :rtfm:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Didzis

    11

  • Pirkss

    25

  • Dexs

    26

  • vēer

    12

Top Posters In This Topic

Nu janesaproti, ko tie saīsinājumi nozīmē, tad ej uz Delfi forumu. Tur cilvēki ar putam uz lūpām apspriež digitālo TV, bet pēc komentariem spriežot, pilnīgi no ta visa neko nesaprot :-D

ronalds_ ir pilnīga taisnība, nekas pratīgs jau no DVB-T nav. Programu skaits, pie labas bildes kvalitātes, ierobežots un pa vidu starp uztveršanu no SAT vēl stāv kautkāds bezjedzīgs starpnieks, kurš saveido visiem netīkamu programu paketi. No SAT pa taisno var uztvert pilnīgi visas tas pašas programas ar maksimāli iespejamo bildes kvalitāti un daudz lētāka.

Link to comment
Share on other sites

vispirms jau DVB-T nav vienīgais DVB.. vēl ir DVB-T/H/C/S/SH un, pie tam, ir jau arī DVB-T2/S2/C2 utt.. Un digitālā televīzija nav tikai DVB.. IPTV, WebTV, P2PTV - tas viss ir digitālā televīzija...

Eiropā tiek ieviests DVB-T, par revīzijām neinteresējos vai 1 vai 2.

 

Kur sacīts, ka manuprāt DVB-T ir vienīgais no digitālās TV saimes?

Link to comment
Share on other sites

vēer ir pilnīgākā taisnība - ES direktīva nosaka ( netā negribas ātrumā meklēt), šķiet jau tad pieņemta, kad mēs vēl nebijām iestājušies, ka ES valsīs līdz kuram tur gadam( ja nemaldos 2012 ) jāievieš vienota virzemes TV apraide vienotā standatrā - DVB-T

Link to comment
Share on other sites

vēer ir pilnīgākā taisnība - ES direktīva nosaka ( netā negribas ātrumā meklēt), šķiet jau tad pieņemta, kad mēs vēl nebijām iestājušies, ka ES valsīs līdz kuram tur gadam( ja nemaldos 2012 ) jāievieš vienota virzemes TV apraide vienotā standatrā - DVB-T

 

Apēdīšu savu cepuri, ja atradīsi to Tevis minēto ES direktīvu un iedosi norādi uz to.

 

PS. Nav tādas. :D

Link to comment
Share on other sites

Nu janesaproti, ko tie saīsinājumi nozīmē, tad ej uz Delfi forumu. Tur cilvēki ar putam uz lūpām apspriež digitālo TV, bet pēc komentariem spriežot, pilnīgi no ta visa neko nesaprot :-D

ronalds_ ir pilnīga taisnība, nekas pratīgs jau no DVB-T nav. Programu skaits, pie labas bildes kvalitātes, ierobežots un pa vidu starp uztveršanu no SAT vēl stāv kautkāds bezjedzīgs starpnieks, kurš saveido visiem netīkamu programu paketi. No SAT pa taisno var uztvert pilnīgi visas tas pašas programas ar maksimāli iespejamo bildes kvalitāti un daudz lētāka.

uz to trako māju galīgi negribas iet, vienreiz pēc hokeja spēles iegāju palasīt komentārus pēc tam nācās iet uz boot.lv nervus nomierināt, nesen kaut kur boot.lv-sat jau kāds bez manis bija ierosinājis vienoties par terminiem un izveidot skaidrojošu sadaļu. :rtfm:

Link to comment
Share on other sites

Nu janesaproti, ko tie saīsinājumi nozīmē, tad ej uz Delfi forumu. Tur cilvēki ar putam uz lūpām apspriež digitālo TV, bet pēc komentariem spriežot, pilnīgi no ta visa neko nesaprot :-D

ronalds_ ir pilnīga taisnība, nekas pratīgs jau no DVB-T nav. Programu skaits, pie labas bildes kvalitātes, ierobežots un pa vidu starp uztveršanu no SAT vēl stāv kautkāds bezjedzīgs starpnieks, kurš saveido visiem netīkamu programu paketi. No SAT pa taisno var uztvert pilnīgi visas tas pašas programas ar maksimāli iespejamo bildes kvalitāti un daudz lētāka.

 

nu te nu var oponēt,protams,ka var visus tos kanālus salasīt uz pavadoņiem(no kurienes tad visi operatori tās preogrammas ņem,ja ne no sat),bet te nu ir liels bet,daudzi intresanti,populāri kanāli nāk no dažādiem satelītiem,un lielākoties vienkāršam lietotājam ir viens(divi)sat šķivji,un visus pavadoņus,kuri rāda īpašniekam intresējošos kanālus nekad nedabūs+vēl tie pārsvarā kodēti,tāpēc jau daudzi izvēlas tos pašus lielos kabeļoperatorus,kam uz kādas mājas ir n-tie šķīvji pavērsti uz populārākajiem satelītiem.protams,par sastādītajām paketēm var strīdēties.

Link to comment
Share on other sites

varbūt gluži ne pa tēmu, bet ja var kāds pasakiet kā lai es uzzinu vai mans TV 32LG3000 atbalsta MPEG4 formātu, jo visur specifikācijās tik vien pieminēts ka DVB-T.

Ar tagadējo Baltcom vis ir O.K

Link to comment
Share on other sites

Izķirstspēju var uzlikt kautvai 720 x 576 uz 1mbit/s video, taču tam nav jēgas, jo tas izskatīsies pretīgi.

Šeit iet runa par kvalitāti pie vienāda bitreita - MPEG4 pie (pieņemsim pie 4mbit/s bitreita) izskatīsies daudz labāk par MPEG2 pie tāda paša bitreita.

 

Sēdies - 2! Nejauc torrentos un DC++ kachaatos mpeg4 un divX failus ar reaali apraidee esoho standartu. Tu esi redzeejis mpeg4 apraidee? Izveeleeti tiek leeti dzelzi un tais pashos igaunjos un leishos vari apskatiit. Pilniiga kaka pie zemiem bitrate, jo netiek galaa ar interlaced pluusmu (nez kaapeec man liekas, ka shito jau esmu rakstiijis :p).

 

Nenoturējos un arī gribu iesaistīties diskusijā. Principā mani tiešām pārsteidza konkursa komisijas lēmums atzīt par uzvarētāju LTK. Šis pretendents manā uzvarētāju topā bija vien 3 vietā. Pirmais protams bija Baltkoms (Jūs jau zinat iemeslus). Šis moments jau kādu laiku nepatīk EK, jo sakarus uzraugošā institūcija ir īpašniece vienam no uzraugāmajiem.

 

Nu Te ir vienkaarshi (mana versija) - Buldozers nevienojaas ar Petjku un taapeec, lai patureetu iespeeju rebeem, uzvareeja LTC. Manaa versijaa ir taa, ka buus kompromiss un LTC, lai nodroshinaatu valstii kvalitatiivu DTV apraidi un nedeskrimineetu jau esoshaas maajsaimnieciibas, kas izveeleejushaas testa APRAIDI, vienosies ar HannuBC un viss buus bumbaas, bet Tev jau labaak zinaams... ;)

 

HD ar MPEG2 laist var, bet tas nozīmēs, ka 1 TV programma derēs vienā frekvences kanālā, tobiš izplatīt varēs kādas 7 programmas tikai. Vēl, moments ar uztvērējiem, proti HD uzturošie uztvērēji parasti jau ir MPEG4 un tad tā neloģiski sanāk rataidīt MPEG2 kaut gan abi gali var strādāt ar 4.

 

Nu tak HD veel var saspiest. :D

 

Šitas nav taisnība! Metru viļņu diapazonā 174-230 MHz būs/ir paredzēts DVB-T, kopā gan ar T-DAB sistēmu vai tai radniecisku.

 

Labriit, Tu pats zini ko noziimee radniecisks. Gribi interpretaacijas? :D

Link to comment
Share on other sites

Sēdies - 2! Nejauc torrentos un DC++ kachaatos mpeg4 un divX failus ar reaali apraidee esoho standartu. Tu esi redzeejis mpeg4 apraidee? Izveeleeti tiek leeti dzelzi un tais pashos igaunjos un leishos vari apskatiit. Pilniiga kaka pie zemiem bitrate, jo netiek galaa ar interlaced pluusmu (nez kaapeec man liekas, ka shito jau esmu rakstiijis :p).

Vispār esmu redzējis leišu DVB-T un man tā likās visai kvalitatīva.

Bet neko nepareizu es nepateicu - MPEG4 izskatīsies labāk par MPEG2 pie viena un tāda paša bitreita...

Protams, ja vienā kanālā vēlas sabāzt n-tos desmitu kanālus, un reāli atsevišķi uz katru kanālu sanāk ļoti mazs bitreits, tad protams, pat MPEG4 te nespēs palīdzēt.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Vispār esmu redzējis leišu DVB-T un man tā likās visai kvalitatīva.

 

Iespeejams, bet tas jau no katra acs "piekasiiguma" atkariigs. Man nepatika, bet nepretendeeju uz absoluuti pareizu viedokli. ;)

 

Bet neko nepareizu es nepateicu - MPEG4 izskatīsies labāk par MPEG2 pie viena un tāda paša bitreita...

 

Nu par shito jau es to 2-nieku Tev ieliku (lai gan kaadas ta man tiesiibas te daaljaat atziimes)... :) Kaapeec? Taapeec, ka nevajag jaukt zirgus ar kniipstangaam, tb tehnologiju iespeejas un izpildiijumu. Varu reaali paraadiit Tev piemeerus, kur mpeg4 ar 4 mbit/s buus sliktaaks par mpeg2, pie viena un taa pasha avota un pat kur po mpeg2, vai mpeg4, bet kvalitaate buus labaaka pie ~ 30% zemaakas datu pluusmas. Standarts un kodeeshanas algoritmi ir dazhaadas lietas. Tam pasham mpeg2 kodekam populaaraakie encoderi ir Tmpeg, Procoder un CCE, bet veel ir (desmitiem, ja ne simtiem) citu encoderu, kas ir ar juutami zemaaku kvalitaati pie taas pashas datu pluusmas. Dzelziskajaa versijaa irtieshi taapat. Faktiski dzelziskie encoderi uz mpeg4, pie PAL standarta 720 (704)x576 nav iipashi labi, jo mpeg4 dzelzhu zinjaa tomeer orienteejas uz HD.

 

Protams, ja vienā kanālā vēlas sabāzt n-tos desmitu kanālus, un reāli atsevišķi uz katru kanālu sanāk ļoti mazs bitreits, tad protams, pat MPEG4 te nespēs palīdzēt.

 

Taisniiba, bet varu Tevi apbeedinaat, ka njemot veeraa reaali eksisteejoshos dzelzhus, mpeg2 shobriid labaak tiek galaa ar video kompreseeshanu pie zemiem bitrate, ja video ir ar laukiem, tb interlaced. Aber interlaced apraidee ir 90+%. Tas arii viss - just manas paardomas... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ieviesīs 8-9 mēnešos.Domājot par iespējām pasūtīt vēlamos kanālus.Tā, ka par Kuhņām nevajadzētu uztraukties.Viens iemesls LTC uzvarai esot peredze ar MPEG-4.

Starp citu, nākošajā gadā bija paredzēts palaist 3-4 HD kanālus internettelevīzijā(vienu jau šogad decembrī).Nu tagad varbūt kas mainīsies.

Link to comment
Share on other sites

Nu par shito jau es to 2-nieku Tev ieliku (lai gan kaadas ta man tiesiibas te daaljaat atziimes)... :) Kaapeec? Taapeec, ka nevajag jaukt zirgus ar kniipstangaam, tb tehnologiju iespeejas un izpildiijumu. Varu reaali paraadiit Tev piemeerus, kur mpeg4 ar 4 mbit/s buus sliktaaks par mpeg2, pie viena un taa pasha avota un pat kur po mpeg2, vai mpeg4, bet kvalitaate buus labaaka pie ~ 30% zemaakas datu pluusmas. Standarts un kodeeshanas algoritmi ir dazhaadas lietas. Tam pasham mpeg2 kodekam populaaraakie encoderi ir Tmpeg, Procoder un CCE, bet veel ir (desmitiem, ja ne simtiem) citu encoderu, kas ir ar juutami zemaaku kvalitaati pie taas pashas datu pluusmas. Dzelziskajaa versijaa irtieshi taapat. Faktiski dzelziskie encoderi uz mpeg4, pie PAL standarta 720 (704)x576 nav iipashi labi, jo mpeg4 dzelzhu zinjaa tomeer orienteejas uz HD.

Tas ir iespējams... Diemžēl ar encoderiem utt. ņēmies neesmu, mans darbs pagaidām tas nav (lai gan ceru, ka iespējams nākotnē kaut kur pa šo līniju varēšu nodarboties)... :D

Lai nu kā, paldies par izlabošanu un "konsultāciju"... :)

 

Kas notiekas ar Baltkomu? Preses relīzi nav kautkādu izdevuši? :D Kaut kā baigi klusi... :D

Link to comment
Share on other sites

Es arī gaidu, kad "Empire Strikes Back" jeb kad Šmidre kauč ko teiks.

Iespējams, ka jamais arī ir autā...

Var jau būt ka notiek intensīvas sarunas starp LTC un Baltcomu...

Ai lab, nav ko te zīlēt, vienalga, ātrāk par 2009. gada otro pusi diez vai kaut kas sakustēsies.

Link to comment
Share on other sites

Es arī gaidu, kad "Empire Strikes Back" jeb kad Šmidre kauč ko teiks.

Iespējams, ka jamais arī ir autā...

Var jau būt ka notiek intensīvas sarunas starp LTC un Baltcomu...

Ai lab, nav ko te zīlēt, vienalga, ātrāk par 2009. gada otro pusi diez vai kaut kas sakustēsies.

 

 

Diez vai te kādas sarunas notiks, LTC tomēr ir cita mēroga ''haizivs'' un nav jau ko Šmidrem tādu piedāvāt, kas nebūtu vai nav pieejams LTC un nestu tai lielāku peļņu kopā ar Baltcomu nekā pašu spēkiem.Drīzāk jau intensīvi strādā Šmidres juristi... :)

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
..., ja video ir ar laukiem, tb interlaced. Aber interlaced apraidee ir 90+%. Tas arii viss - just manas paardomas... ;)

 

A vot jautaajums arii savaa zinjaa par teemu... Kineskopi ar savu izveersi ir prom un atteelu luuram uz visaadaam matricaam. Taapat arii materiaalu filmeejam un pamataa visur rakstam digitaali un 2D datu matricas + laika ass formaa. Bet kad f*cking interlaceeshana tiks izvaakta no video formaatiem? Kaada velna peec shitajos jaunajos standartos veel tiek "maaksliigi elpinaata" taa debilaa tehnologjija, kas bija paredzeeta kineskopiem???

Link to comment
Share on other sites

Starp citu, nākošajā gadā bija paredzēts palaist 3-4 HD kanālus internettelevīzijā(vienu jau šogad decembrī).Nu tagad varbūt kas mainīsies.

LT internetelevīzija tak tā jau bēdīga ar savu kvalitāti, kur tad vēl pavilk HD? Būs palielināti kvadrāti, vai kā?

Link to comment
Share on other sites

Kineskopam jau nav pilnīgi nekada sakara, vai bildi rāda ar puskadriem vai pilniem kadriem. Tak datora monitori visu laiku rādija pilnus kadrus. Visa problēma ir informacijas parraidīšanā un analogajā televīzijā optimali bija raidīt divus puskadrus ar 50Hz frekvenci. Faktiski jau sigitālajā apraidē nekas nav mainījies un velēšanās, pārraidīt pēc iespejas vairāk programu, atstāj otrā plānā bildes kvalitāti. Ja pa viena analogā TV kanālā 8MHz joslā raidītu vienu digitālās TV programu, tad bildes kvalitāte būtu pat ļoti laba, bet kam vajag bildes kvalitāti :( , ka tik programu vairāk.

Link to comment
Share on other sites

Kineskopam jau nav pilnīgi nekada sakara, vai bildi rāda ar puskadriem vai pilniem kadriem. Tak datora monitori visu laiku rādija pilnus kadrus. Visa problēma ir informacijas parraidīšanā un analogajā televīzijā optimali bija raidīt divus puskadrus ar 50Hz frekvenci. Faktiski jau sigitālajā apraidē nekas nav mainījies.

 

Didzi, analogajaa tieshaam bij izdeviigaak raidiit puskadrus - mazaak frekvenchu resursu vajadzeeja, bet digitaalajaa jeegas no puskadriem nav, taapeec nevareetu teikt, ka nekas nav mainiijies idejiski, ne taa?

 

Faktiski jau sigitālajā apraidē nekas nav mainījies un velēšanās, pārraidīt pēc iespejas vairāk programu, atstāj otrā plānā bildes kvalitāti. Ja pa viena analogā TV kanālā 8MHz joslā raidītu vienu digitālās TV programu, tad bildes kvalitāte būtu pat ļoti laba, bet kam vajag bildes kvalitāti :( , ka tik programu vairāk.

 

Tam cik programmu liek vienaa frekvenchu kanaalaa, nav nekaada sakara ar pilno kadru vai puskadru izmantoshanu. Ja kljuudos, palabojiet... :)

 

P.S. Joprojaam skatos 32" 100 Hz Panasonic "trubu" un esmu pilniibaa apmierinaats, jo pagaidaam neredzu jeegu apgreidam uz Plasmu vai LCD, ja tiek skatiits standarta izskirstspeejas kabelju digitaalaa TV... Jaapiebilst, ka presee visaadi eksperti staasta, ka digitaalo TV jaaskataas uz Plasmas vai LCD, jo taa esot pietuvinaata HD peec kvalitaates, atskiriibaa no analogaas TV. Ko tur var pateikt - kaarteejo reizi vinja augstiiba Maarketings ljauj melot taa, ka pat ausis nekust. :p

Link to comment
Share on other sites

Ar to, ka signāla apraidē nekas nav mainījies, es domāju to, ka frekvenču diapazonā tiek bāzts arvien vairāk kanālu un tas notiek uz bildes kvalitātes rēķina. Francijā jau pēc kara var teikt bija HD TV, tikai melnbaltā variantā ar 737 rindu izšķirtspēju, bet viens TV kanāls aizņēma daudz plašaku joslu un kanālu līdz ar to bija mazāk. Beigās jau arī Francijā pārgāja uz pārejo Eiropas kanālu sadalījumu un atteicās no augstākas kvalitātes bildes. Mūsdienās, ar digitālo apraidi ,būtu iespejams dabūt ļoti kvalitatīvu bildi, bet ,uz daudzo progarmu rēķina, bildes kvalitāte ir pat sliktāka kā analogajā apraidē.

Protams, digitāli bildi var pārraidīt gan ar puskadriem, gan ar pilniem kadriem, bet ko tas dod, ja bilde jau tā principā ir sačakarēta ar MPEG pārmerīgu kompresiju.

Par to, ka TV ar kineskopu rāda labāku bildes kvalitāti, kā visi plakanie TV , es pilnīgi piekrītu. Pats skato profesionālu studijas monitoru un pagaidām i netaisos pāriet uz Kādu LCD ar "lastalīna bildi".

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Nu bet Didzi... kaadeelj visu jauc vienaa putraa?

 

---

 

"Kineskopam jau nav pilnīgi nekada sakara, vai bildi rāda ar puskadriem vai pilniem kadriem. Tak datora monitori visu laiku rādija pilnus kadrus. Visa problēma ir informacijas parraidīšanā un analogajā televīzijā optimali bija raidīt divus puskadrus ar 50Hz frekvenci."

 

A vot ir vistieshaakais sakars - deelj kineskopa ieviesa puskadrus, jo cilveekam informaacijas uztverei pietiek ar 25Hz bet kineskops, kas izveersts ar 25Hz, ir kaut kas vienkaarshi fantastiski neskataams - to pat iisteniibaa var izmantot kaa spiidzinaashanu! :-D  Taadeelj dubultoja kadru frekvenci un kadrus sadaliija pa puskadriem. Pie tam taa paarraidiitaas informaacijas daudzums palika taads pats. Un tas ir primaarais deelj kaa ieviesa puskadrus. Paareejie siikumi ir otrshkjiriigi. A vot datora monitoram te nav nekaada sakara, jo monitors naaca daudz veelaak par televiiziju un vinjam visa informaacija atrodas videokartes RAMaa - var mieriigi palaist visus 60+ Hz un par paarraidaamaas informaacijas apjomu nedomaat vispaar! Taadeelj arii tur nav nepiecieshami puskadri.

 

---

 

"Faktiski jau sigitālajā apraidē nekas nav mainījies un velēšanās, pārraidīt pēc iespejas vairāk programu, atstāj otrā plānā bildes kvalitāti. Ja pa viena analogā TV kanālā 8MHz joslā raidītu vienu digitālās TV programu, tad bildes kvalitāte būtu pat ļoti laba, bet kam vajag bildes kvalitāti :( , ka tik programu vairāk."

 

 

Shis nu nekaadi nav saistiits ar puskadru teemu, jo puskadri vispaar idejiski nav kvalitaati mainoshs faktors. ;) Bet ja jau... jaa, piekriitu ka ir taa veelme iespiest vairaak kanaalu. Bet runaajot par iespeejaam... DVB-T ir piemeerots tam pasham frekvenchu sadaliijumam kaa analogaa TV un shajos apstaakljos mums dod gandriiz 32Mbps datu paarraides aatrumu. Es uzskatu ka taa ir ljoti aatra datu pluusma! Shajaa teiksim SD izshkjirshanaa mieriigi var ielikt teiksim 4 kanaalus katru ar 6Mbps un veel paliek vieta kaadiem paaris radio. Vai arii var pat divus (!) HD kanaalus, vai vienu HD + veel kaut ko. Bet visi 32Mbps vienam kanaalam... var jau, bet tomeer labi jaapadomaa cik tas parastajai TV nepiecieshams.

 

---

 

"...tikai melnbaltā variantā ar 737 rindu izšķirtspēju..."

 

Shis bija priekshaa savam laikam un radiija arii probleemas ar datu neseejiem. Taa kaa tur neko nevar paarmest.

 

---

 

"Mūsdienās, ar digitālo apraidi ,būtu iespejams dabūt ļoti kvalitatīvu bildi, bet ,uz daudzo progarmu rēķina, bildes kvalitāte ir pat sliktāka kā analogajā apraidē."

 

 

Nu, nu, nu! 720x576 (SD) izshkjirshana ar 4Mbps MPEG-2 ir NESALIIDZINAAMI labaaks par analogo signaalu. Pie tam neatstaasim nepiemineetu to, ka analogajam signaalam saliidzinoshi kraasas un kontrasts ir pilniigaa d*saa! Pirmkaart jau taadeelj, ka paarraidiitas tiek TIKAI SARKANAA UN ZILAA bet zaljo pievieno pats televizors kaa vienkaarshu videejo aritmeetisko no sarkanaas un zilaas! Un otrkaart taadeelj ka analogais signaals ir analogais un dati tajaa ir pakljauti pasha signaala kvalitaates degradaacijai paarraidee, kas nekaadi neskar digitaalos datus.

 

---

 

"Protams, digitāli bildi var pārraidīt gan ar puskadriem, gan ar pilniem kadriem..."

 

Kursh tieshi? Runa jau ir par to, ka puskadri ir nevajadziigs lieks algoritms, kas digitaalo atteelu VEEL PAPILDUS sachakaree un pilniigi lieki veel papildus noslogo abos galos procesorus.

 

---

 

"..., bet ko tas dod, ja bilde jau tā principā ir sačakarēta ar MPEG pārmerīgu kompresiju."

 

Nevajag te piesaukt un braukt virsuu MPEG, jo MPEG te ne pie kaa nav vainiigs. Muusu pashu baalelinju izveeleetie bitreiti un sakainie kompresori nav MPEG vaina!

 

---

 

"Par to, ka TV ar kineskopu rāda labāku bildes kvalitāti, kā visi plakanie TV , es pilnīgi piekrītu. Pats skato profesionālu studijas monitoru un pagaidām i netaisos pāriet uz Kādu LCD ar "lastalīna bildi"."

 

Aciimredzot neesi pat meegjinaajis uzzinaat kaadas tehnologjijas muusdienaas pastaav un ar ko taas atshkjiras. Zem vaarda LCD patiesiibaa sleepjas leerums dazhaadu tehnologjiju realizaaciju matricu! Probleema ir tikai taa, ka neviens speciaali nekur nepiemin kaada matrica kam ir. Un tas ir taadeelj, ka 99% monitoros un 100% televizoros ir visleetaakaa un vissuudiikaakaa ko vien var atrast - TN. Bet veel ir MVA, P-MVA, PVA, S-PVA, IPS un S-IPS, kas ir kaa diena pret nakti, saliidzinot ar leeto TN meeslu! Ziniet kaadeelj razhotaaji monitoriem taa reklamee mazaas milisekundes, kas pat IR NEVEELAMAS zem kaadaam padsmit milisekundeem, bet ne patiesaas veertiibas - kontrastu un skata lenjki? Atbilde - taadeelj, ka taa ir vieniigaa iipashiiba kuraa smirdiigais TN ir labs!!! Pirms kaadiem 3 gadiem bija veel laiks, kad bija pieejami monitori ar ne tikai TN matricaam. Bet kaa vienmeer ir trula, tic milisekundeem un citai huinjai ko vinjiem puush aciis un peerk suudainos bet leetos TN. Liidz ar to razhotaaji citas matricas izmanto ar vien mazaak un muusu izcilie GNT un citi baalelinji vispaar monitorus ar ne-TN matricaam saak nemaz nepiegaadaat, jo neviens tur seedoshais idiots nerubii kaadeelj jaamaksaa Ls 40 (vai vairaak) vairaak par monitoru kam ir par 8ms vairaak kaa tam otram leetaakajam blakus. Taadeelj Latvijaa vispaar shobriid vispaar izveelee ir kaadi 4 monitori ar ne-TN matricaam! Labaakais price/performance pieder shim: LG W2600HP-BF. Te cena. Var ieiet Elcor (kur vinjsh maksaa Ls 569 :-D ) un apskatiities vinju dziivee, bet tur, protams, piesleegts ir 1024x768 un veel atbaidoshas kvalitaates signaals.

 

Stingri iesaku izlasiit pirms vispaar kaut ko pirkt.

 

 

Pats seezhu pie ViewSonic VX910, kas ir ar MVA matricu, bet ar shausmaam skatos naakotnee ko pirkshu kaadudien... Izvelkot no VX910 parametriem:

 

Contrast Ratio 1000:1 (typ.)

Viewing Angle 170° horizontal, 170° vertical (at 10:1)

Response Time 20ms (typical)

 

Tam LG vispaar:

 

Viewing Angle H : 178 °/V : 178° (CR≥10)

 

Kaa redzam, mans monitors peec maarketinga parametriem ir pilniigs s*ds. Tikai, ja pareekjinam ar galvu... 1/20ms = 40Hz. Kaa zinaam cilveeka acij tas ir pilniigi pietiekami lai nepamaniitu kustiigas bildes aizturi jeb "astes" un varu teikt ka reaali dziivee taa arii ir! Bet tajaa pat laikaa taadi "nesvariigi" parametri kaa kontrasta un kontrasta platos skata lenjkjos skaitlji nezin kaadeelj shim monitoram, saliidzinot ar TN, ir kaa no Marsa. Es reaali savam LCD varu skatiities PILNIIBAA no saaniem vai augshas/apakshas kad jau bilde pazuud "aiz horizonta" un atteels pat tad ir ar labu kontrastu, jo tas kas TN ir redzams neizbeegamos ikdienas 20-30 graados, man notiek tikai pie kaadiem 170, ko nav nekaadas jeegas njemt par pilnu, jo taadaa lenjkjii nekad neviens neskataas. Tas pats ir arii ar kontrastu pat tieshi pa vidu un taisni pret monitoru - shim ir tie 1000:1, turpretii TN labi ja velk liidz 500:1. Visas skaistaas fotograafijas un dazhaadi dizaina elementu tonji visur man ir ljoti labi redzami bet uz TN vinju vienkaarshi nav, jo nav kontrasta ar ko paraadiit! Manam monitoram tieshi tagad decembrii ir jau 4 gadi bet veel ar vien neesmu redzeejis (un redzeet visu laiku dabonu daudz un visdazhaadaakos) nevienu LCD shirpotrebu kursh speetu kaut vai jelcik pietuvoties maneejaa MVA atteelam!

 

Shis buutu tas pats, kas "nolikt" aksustiskaas sisteemas un skaljrunjus kaa taadus tikai taadeelj, ka ir pilni veikali ar datoru speakeriishiem un virtuves magjiishiem! Nu bet peerciet tak Radiotehnikas X-Line un baudiet patiesaas iespeejas!

 

P.S. Sorry par garo postu, bet nu taa LCD nolikshana nevietaa vienkaarshi tracina!

Link to comment
Share on other sites

Vēlu veiksmi, man personīgi jau apnicis strīdēties ar šiem vecmeistariem, kuriem redz ir viņu personīgais "ceļarullis" - autoritāte.

Sak es jau kalnus gāzu, kad tu vēl tēvam pautos pīkstēji. Puika klusi, jo tu neko nejēdz.

Daži te visos Latvijas nostūros pabijuši, visur antenas salikuši, visas pasaules IPTV redzējuši un visus LCD TV savām acīm vērtējuši.

Vispārināšana rulz...

 

Otra galējība ir cilvēki, kurus es dēvēju par "HD bomžiem".

Proti, tauta, kura sapirkusies lielus (40+) televizorus un tagad brēc, ka uz viņiem, redz parasto TV un DVD slikti rāda.

Ko pērc 52" TV ja nevari atļauties HD Sat, BD vai vismaz no neta HD novilkt un TV iebarot?

Link to comment
Share on other sites

Caps,

 

nu nav taa, ka tirgo tikai TN ,matricas.

 

Pats nesen nopirku HP 2475W ar IPS matricu.....

 

Jaa, TN ir domineejoshi, bet arii 20" var atrast ne TN - otrs monitors kas man staav uz galda ir NEC 20WGX2, ar SA-IPS.

 

Taakaa, kas meklee, tas atrod.

 

 

Par atteela kvalitaati - liidz shim labaakais ko esmu redzeejis - IBM T221. Tiesa, probleemas buus ar vinja 'pabaroshanu', jo ljoti maz grafiskaas kartes nodroshina taadu izskirtspeeju.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

zaruba,

 

Es jau arii neteicu ka TIKAI. Teicu, ka ljoti maz un ar vien mazaak. :) Un, jaa HP 2475W ir viens no tiem 4 Latvijaa pieejamajiem ko biju domaajis. Gan jau ka, ja veel parok, tad ir bik vairaak par 4, bet teiksim 10 shaubos ka var atrast! Pie tam peec cenas HP 2475W ir jau nedaudz virs kvalitaati gribosha neprofesionaalja cenas. HP 2275W tad ir daudz demokraatiskaaks, bet tajaa diapazonaa jau tad labaak jauno LG W2600HP, kam ir jauna un shobriid labaakaa eksisteejoshaa S-IPS matrica. Tikai, iipashi peerkot no aarzemeem ir jaauzmanaas no W2600H (bez P burtinja), kas ir parasts nedaudz virs videejaa liimenja TN suuds!  :-D Pret LG aizspriedumi sheit nebuus objektiivi, jo LCD matricas razho tikai kaadas 5 kompaanijas un arii Tavam HP 2475W ir LG matrica.  :wink:

 

Tos NEC un IBM buus gruuti dabuut, bet par IBM cenu vispaar nav veerts runaat. Neesmu kapeiku p*seejs un arii pats nepeerku shirpotrebu un piemetu naudinju lai sanaak laba manta, bet tas IBM jau ir otra galeejiiba... t.i. TIKAI profesionaaljiem un TIKAI prieksh profesionaaliem meerkjiem.

 

Bet vispaar redzu, ka esam vienispraatis - kas meklee, tas atrod! Un jaameklee ir sheit. :D

Link to comment
Share on other sites

zaruba,

 

Es jau arii neteicu ka TIKAI. Teicu, ka ljoti maz un ar vien mazaak. :) Un, jaa HP 2475W ir viens no tiem 4 Latvijaa pieejamajiem ko biju domaajis. Gan jau ka, ja veel parok, tad ir bik vairaak par 4, bet teiksim 10 shaubos ka var atrast! Pie tam peec cenas HP 2475W ir jau nedaudz virs kvalitaati gribosha neprofesionaalja cenas. HP 2275W tad ir daudz demokraatiskaaks, bet tajaa diapazonaa jau tad labaak jauno LG W2600HP, kam ir jauna un shobriid labaakaa eksisteejoshaa S-IPS matrica. Tikai, iipashi peerkot no aarzemeem ir jaauzmanaas no W2600H (bez P burtinja), kas ir parasts nedaudz virs videejaa liimenja TN suuds!  :-D Pret LG aizspriedumi sheit nebuus objektiivi, jo LCD matricas razho tikai kaadas 5 kompaanijas un arii Tavam HP 2475W ir LG matrica.  :wink:

 

Tos NEC un IBM buus gruuti dabuut, bet par IBM cenu vispaar nav veerts runaat. Neesmu kapeiku p*seejs un arii pats nepeerku shirpotrebu un piemetu naudinju lai sanaak laba manta, bet tas IBM jau ir otra galeejiiba... t.i. TIKAI profesionaaljiem un TIKAI prieksh profesionaaliem meerkjiem.

 

Bet vispaar redzu, ka esam vienispraatis - kas meklee, tas atrod! Un jaameklee ir sheit. :D

 

veel var izmantot behardware.com, vaaciski runaajoshie (vai arii ar google) - prad.de

 

par W2600HP bija ljoti daudzkur piemineets par kraasaam......

Link to comment
Share on other sites

Nu bet Didzi... kaadeelj visu jauc vienaa putraa?

 

A vot ir vistieshaakais sakars - deelj kineskopa ieviesa puskadrus, jo cilveekam informaacijas uztverei pietiek ar 25Hz bet kineskops, kas izveersts ar 25Hz, ir kaut kas vienkaarshi fantastiski neskataams - to pat iisteniibaa var izmantot kaa spiidzinaashanu! :-D Taadeelj dubultoja kadru frekvenci...

 

Nu veel buutu jaapiebilst, ka tiikla frekvenci izmantoja kaa atbalsta generatoru - pie 50 Hz 25 kadri/s un jenkjos no 60 Hz 30 kadri/s (ar visiem laukiem, kuri optimizeeja frekvenchu spektra izmantoshanu). Par to, ka Didzis jauc paaraak lielu kompresiju ar to ka tiek izmantots interlaced, pilniibaa piekriitu.

 

...puskadri vispaar idejiski nav kvalitaati mainoshs faktors. ;)

 

Iisti nevaru piekrist, jo puskadru variantaa mees zaudeejam 2X izskirtspeeju...

 

Nu, nu, nu! 720x576 (SD) izshkjirshana ar 4Mbps MPEG-2 ir NESALIIDZINAAMI labaaks par analogo signaalu.

 

Tikai teoreetiski, jo ja ierindas pilsonim paraada kvalitatiivu analogo un 3,5-5Mbit/s digitaalo (piem. LNT LVRTC 38. kanaalaa), tad 90 % saka, ka analogais ir labaaks - dziivaaks, dabiskaaks, detalizeetaaks utt. Pats shaadu eksperimentu veicu ar padsmit cilveekiem... :)

 

"..., bet ko tas dod, ja bilde jau tā principā ir sačakarēta ar MPEG pārmerīgu kompresiju."

 

Nevajag te piesaukt un braukt virsuu MPEG, jo MPEG te ne pie kaa nav vainiigs. Muusu pashu baalelinju izveeleetie bitreiti un sakainie kompresori nav MPEG vaina!

 

Pilniibaa piekriitu.

Link to comment
Share on other sites

No kādiem avotiem tas ir zināms?

 

A kā domā kur es strādāju ?

 

Informācija no intervijas.

Labots - Zummyman
Link to comment
Share on other sites

Vakar pa LNT redzēju smuku Baltkoma reklāmu par DVB-T, ka ja paņems viņu testa viedkarti tagad, nākamgad līdz kuram tur mēnesim nebūs jāmaksā...

Kautkāds debīlisms... :D

Link to comment
Share on other sites

domāju, tie, kam ir conax modulis, var ņemt testa karti par ls 10 . tāpat ltk tuvākajā laikā neko neieviesīs. tāpēc ir labi, ka vismaz tāds baltkoms kautko vēl raida. es esmu par abu konkurentu paralēlu pastāvēšanu, ja vien tas ir iespējams. citādi ltk saskrūvēs tādu cenu, ka maz neliksies. esošā ltk televīzija jau ir pārlieku dārga. pat ar visu savu slikto kvalitāti. protams, mani priecē ltk uzvara, jo es arī lieku cerības uz mpeg4. bet, kā tas tiks realizēts ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cik šodien dzirdēju no cilvēka kas strādā@LTC, tad viss būs uz mpeg-4, izņemot LTV1 un LTV7, tie palikšot mpeg-2

 

Bet nu jāgaida officiāla informācija.. :)

Link to comment
Share on other sites

Cik šodien dzirdēju no cilvēka kas strādā@LTC, tad viss būs uz mpeg-4, izņemot LTV1 un LTV7, tie palikšot mpeg-2

 

Bet nu jāgaida officiāla informācija.. :)

Visai loģiski, valsts televīziju cilvēki varēs skatīties ar vislētākajiem MPEG2 FTA tuneriem... :)
Link to comment
Share on other sites

es pat domāju, la ltk paši neko nerādīs.

fiziski to darīs tas pats apakšuzņēmējs (kempmaijers), kurš to darīja Baltkom variantā ar drusku labāku aparatūru.

 

un ltv1 un ltv2 būs mpeg2 standartā, bet viss cits pārējais būs mpeg4 standartā.

 

tas tāpēc, lai ltv1 un ltv7 varētu visi skatīties par frei

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...