Jump to content

Superinstruments moddinga entuziastiem


Jetijs
 Share

Recommended Posts

Pirmām kārtām jau laimīgu jauno gadu!

Ar jaunu gadu jauni darbi, tāpēc pastāstīšu jums par savu pēdējā laika nedarbiņu. Viss sākās tālajā vasaras beigā. E-bajā ieraudzīju tādu uzparikti kā CNC frēzi, kas būtībā ir datorvadāms darbagalds, skatījos, ka ar to var i gravēt i frēzēt i griezt, ienāca prātā doma, ka ar tādu varētu veikli gravēt dažādus zīmējumus uz orgstikla, izgriezt daļas priekš orgstikla keisa un pat izfrēzēt ūdens dzeses galvas ar dajebkādu kanālu sistēmu, vārdu sakot super moddinga aparāts. Tā nu kā saka āķis lūpā un sāku krāt naudiņu, jo aparāts nav lēts, bija laikam ap 3000 eiriku. Tā nu krājot uzgāju interesantu topiku iekš tā paša lumenlab projektoru formuma par paštaisītām cnc mašīnām. Vēlāk atradu arī tieši cnc entuziastu lapu www.cnczone.com un papētot šo censoņu bildes ar šādām paštaisītām ierīcēm kā arī to rezultātiem, biju pārsteigts par to precizitāti un labo kvalitāti. Nedaudz papētot šo mašīnu konstrukciju un uzzinot kur sagādāt visu nepieciešamo, nolēmu, ka būvēšu šādu iekārtu pats! Sāku ar to, ka uzrasēju aparātu 3 dimensijās iekš solidworks, jo tādā veidā var ļoti ērti aplūkot objektu no visām pusēm un novērst dažādas neprecizitātes aparāta būvēšanas laikā. Šeku reku attēls no rasējuma iekš solidworks vides:

 

cnc.jpg

 

Ja kādam interesē aplūkot rasējumu detalizētāk un no visām pusēm, tad to var ielādēt šeit, taču lai to aplūkotu jums būs nepieciešams attiecīgs skatīklis, ko jūs variet par velti novilkt no šejienes:

http://www.solidworks.com/pages/programs/e...nloadcheck.html

 

cnc1.jpg

 

Vislielāko laiku un pūles paprasīja tieši regulācijas kluču izveide, vajadzēja sazāģēt daudzus alumīnija klucīšus un saurbt tajos caurumus pat ar 35mm diametra urbi - tas tiešām nav īpaši viegli. Pie tam vēl arī jāsagriež n-tās vītnes. Nu smagi gāja... Taču rezultāts apmierinošs!

 

cnc2.jpg

 

Tālāk ķēros klāt pie sliežu mehānisma izveides, man bija nepieciešamas 6 sliedes - katrai asij pa divām. To risināju ļoti elementāri - sagriezu attiecīgā garumā L veida alumīnija profilu, saurbu tajā caurumus un ar skrūvēm un uzgriežņiem piestiprināju profilam gultņus attiecīgā augstumā:

 

cnc3.jpg

 

Tagad ķēros pie sānu malu izveides, izgriezu no 20mm finiera plāksnes vajadzīgās detaļas ar figūrzāģi (arī nav nekāda medusmaize) Sanāca kautkā šķībi i greizi, i ar robainām malām, bet tas nekas, galvenais, lai caurumi abās sānu malās būtu vienādās vietās. Kad caurumi saurbti un regulācijas kluči ar sliedēm salikti, rezultāts iznāca kautkas šitāds:

 

cnc4.jpg

cnc5.jpg

 

Nu ok, ieliku attiecīgajos caurumos stieņus, pa kuriem tām sliedēm būs slīdēt, nu tikai tā, lai paskatītos kas tur īsti veidojas. Izskatījās pieņemami, lai gan tālu no ideāla.

 

cnc6.jpg

 

Pēc pāris dienu darba biju jau veiksmīgi uztaisījis X un Z asi. Viss bīdījās korekti bez nekādas slodzes un nekur nekas neļurkājās.

 

cnc7.jpg

cnc8.jpg

cnc9.jpg

 

Skats no aizmugures:

 

cnc10.jpg

 

Kā bīdāmo mehānismu izvēlējos šitādu stienīti kuram ir divas vītnes - iekšējā un ārējā. Jāsaka, ka šis risinājums darbojas ļoti labi.

 

cnc11.jpg

 

Nu lūk, vēl pēc dienas jau bija tapusi arī Y ass un viss gandrīz jau gatavs, piebildīšu, ka arī Y ass bīdījās viegli un bez jebkādas ļurkāšanās :)

 

cnc12.jpg

 

Kopskats

 

cnc14.jpg

 

Uz motoriņiem un citu nepieciešamo elektroniku nācās nedaudz pagaidīt kamēr pienāca paciņa. Es izmantoju iekš www.stepperworld .com iegādājamo Dynamo komplektu. Kopā ar visu piegādi tas man izmaksāja ap 420$. Komplektā esošie soļu motori spēj veikt pāri par 100 soļus vienā apgriezienā un ņemot vērā to, ka viens vītnes apgrieziens pabīda asi par apmēram 1mm, tad precizitāte sanāk apmēram 1/100 mm, pie tam motori ir spējīgi kustēties arī pussoļu režīmā :) Kas precizitāti palielina līdz 1/200 :mrgreen: Barojās motoriņi no 5v līnijas, kas tiek ņemta no komplektā nākošā datora barokļa, taču ar roku motoriņus griežoties nav iespējams apturēt :D Vēl piebildīšu, ka šie ir dubultasu motori tb ass tiem iet cauri, tāpēc ir iespējams otrā ass galā pievienot kautkādus kloķīšus un bīdīt visu manuāli :D

 

cnc15.jpg

cnc16.jpg

 

Nu varēju visu skrūvēt kopā un palaist dziesmā, tas man aizņēma vienu vakaru :)

 

cnc17.jpg

 

Vītņu stieņa savienošanai ar motora asi izmantoju šādus fleksiblus savienotājus:

 

cnc18.jpg

cnc19.jpg

 

Beigās, kad visu biju salicis kopā, tas viss izskatījās apmēram tā:

 

cnc20.jpg

cnc21.jpg

cnc22.jpg

cnc23.jpg

 

Visa nepieciešamā elektronika bez barokļa un motoriņiem:

 

cnc24.jpg

 

Pirmie testa griezumi finierī. Jāsaka, ka rezultāts bija ļoti labs, ņemot vērā, ka uz to brīdi tika frēzēts ar nodilušām metāla frēzēm un motoru ass savienošanai ar vītņu stieņiem tika izmantota plastmasas caurulīte ar savilcējiem, kas apslāpē dažus soļus un padara gravējumu mazliet neprecīzu, kā var ļoti labi redzēt paskatoties uz gravētajiem aplīšiem sekojošās bildēs, jāsaka, ka ar jaunajiem (augstāk redzamajiem) savienotājiem aplīši sanāk ideāli.

 

cnc25.jpg

cnc26.jpg

cnc27.jpg

cnc28.jpg

 

Nu lūk, kamēr gaidīju atnākam no ārzemēm 3mm četrzobu pirksta frēzītes metālam, iegravēju griešanas virsmā tādu kā koordinātu sistēmu, lai noteiktu maksimālo griešanas laukumu, lai varētu precīzi novietot detaļas paralēli asīm un lai līniju krustpunktos varētu saurbt caurumiņus, kas būtu nepieciešami detaļas nostiprināšanai uz virsmas:

 

cnc29.jpg

cnc30.jpg

 

Beidzot pienāca paciņa ar iepriekšminētajām frēzītēm un uzreiz liku tās lietā, lai pārbaudītu kā griezīsies metāls, šinī gadījumā alumīnijs.

 

cnc31.jpg

 

Griezās ļoti labi, sanāca arī ļoti precīzi, biju apmierināts :mrgreen:

 

cnc32.jpg

 

Vēlāk nedaudz paniekojos un manuālajā režīmā izfrēzēju sekojošu nieciņu :D

 

cnc33.jpg

cnc34.jpg

 

Kanālu platums - 3mm, dziļums kādi 4-5mm

 

cnc35.jpg

 

Šeku reku tas pats nieciņš ar monētu, lai jūs stādītos priekšā izmērus :D

 

cnc36.jpg

 

Manuālās kontroles zofts:

 

cnc37.jpg

 

Heh un vēl neesmu iemēģinājis šitās mazās frēzītes, ar tām varēs iegravēt ļoti smalkus, nu ļoti ļoti smalkus uzrakstus vai attēlus :D Bet nu līdz tam vēl jānodzīvo :)

 

cnc38.jpg

 

Update: Vēl dažas frēzītes! (vienkārši smuka bilde)

griez112.jpg

 

Kopumā ko varu teikt. DIY rullē, šis projekts man kopā izmaksāja ap 500 latiem un tas tomēr ir daudz daudz lētāk nekā 3000 euro, pie tam daudz jauna uzzināju un iemācījos, tas patiešām bija ļoti interesanti. Kā saka, tagad man ir ultimatīvais moddinga instruments un dažādi moddinga projekti nupat sāks birt :) Tā teikt jaunajā gadā no manis būs ko sagaidīt moddinga jautājumā. Tuvākajā laikā paeksperimentēšu ar ūdens dzesēšanas galvu izveidi, tā lai sanāk kautkas līdzīgs innovatek vai asetek galvām ar orgstikla virsmu, jo atliek man tikai izveidot normālu rasējumu un galdiņ klājies - galvas taisās pašas :D Tā lūk, ceru ka papriecēju jūsu acis jaunā gada sākumā. Ja nu kāds no jums arī paliek traks un vēlas šādu aparātu uzbūvēt, lūgtum, mēģināšu palīdzēt kā vien spēju :D Tagad jāiedzer kapija!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 350
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jetijs

    84

  • Destructo

    13

  • a_masiks

    17

  • Epis

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu tur jau viss skaidrs, jauna tipa w/c galvas incomming :D

 

btw. laimīgu jauno - 2006. :)

Link to comment
Share on other sites

Nu ko lai saka, baigais malacis Tu esi. Cepuri nost!

Hmm - tas noziime ka varees arii pasuutiit kaadu niecinju pie Tevis? :wink:

Link to comment
Share on other sites

"Daragaja redakcija ! ja prosta ahujivajau !" Nu vienkārši cilvēks ar zelta rokām un zelta uzņēmību ! Tajau vari arī juviliera pakalpojumus piedāvāt- nu piemeram gravēt gredzenos :))

 

Kad vienreiz būvēsi neintronu bumbu ?! :D

Link to comment
Share on other sites

Guest kirils

wooow, cool. man ir triis jautaajumi

1) muitu kaut kam nomaksaaji?

2) varees paspeeleeties kaadu dienu ar shito?

3) logfailaa Tu staasti, ka uzbuveejam shito asi, to asi.. pieliekam peedeejo asi un viss gatavs. uzmaniigi sekojot liidz pa soljiem - esam ieguvushi galdu, kas maak galvu pozicioneet kaut kaadaa xyz vietaa. a kaa caurumi materaalaaa ta paraadaas?

Link to comment
Share on other sites

Jēziņ, pavisam aptracis :D. Jetij, Latvijā vispār ir vēl kāds, kas tikpat nopietni nodarbojas ar modding?

 

Cik daudz laika tev aizgāja, lai uzbūvētu visu ierīci?

 

Es tā tikko iedomājos... ar to agregātu tak dzesēšanas galvas var taisīt masveidā un tirgot nost - tā teikt biznesiņš :).

Link to comment
Share on other sites

Guest kirils

jetijs tak ar modingu nenodarbojas. vinjsh taisa darbariikus. fooooorumaa vienkaarshi nav sadaljas "jetijs", lai vinjsh sevis uzbuuveetos DARBARIIKUS tur vareetu mest iekshaa.

 

ja nopietni, ta es neatceros, kad jetijs kaadu modingu savai kastei buutu anaunseejis.

 

edit: jx, aa pareizi :)

Link to comment
Share on other sites

es atceros - logs korpusa sānos Jetija gaumē jeb LCD panelis korpusa sānos normālu cilvēku izpratnē :).

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Varu tikai piebilst:

 

Luuk kas notiek, kad cilveeks panjemt RTU maaciibu atvaljinaajumu, ieprieksh tikai ar visaadiem tur LCD speeleejas, a vot tagad jau vispaar verkjis abaldjennijs uzbuuveets. Vopshem RTU sako, buus man arii jaanjem akadeemiskais. :)

Link to comment
Share on other sites

Heh, Instigater - sen jau laiks ņemt akadēmisko :mrgreen:

 

Kiril,

Atbildot uz tavien jautājumiem:

1. Muitu nemaksāju nekādu un piegāde bija līdz mājas durvīm. Sarunāju ar pārdevēju, lai noformē to kā "commercial sample" :)

2. Sākumā es paspēlēšos pats :) tagad ir daudz kas jāizfiško, būtībā jauna programmēšanas valoda jāiemācās un tad jau :)

3. Visus caurumus detaļās veicu ar urbja un lobzika palīdzību, vispār neticēju, ka ar šitādām sentēvu metodēm var uztaisīt tik precīzu aparātu, un arī ideja ar regulācijas klučiem vienkārši ierullē - var pieregulēt visu dikti precīzi. Tu paskaties to rasējuma failu - tur var smuki visu apskatīt un apgrozīt no visām pusēm un padarīt daļas caurspīdīgas, lai paskatītos kas aiz tām :D

 

Jx, man tas viss aizņēma kādus 2 mēnešus, taču liekāko tiesu laika paņēma paciņu gaidīšana un no manis neatkarīgi apstākļi. Būtībā ja viss ir tad uzbūvēt var divu nedēļu laikā īpaši nesteidzoties.

 

Tagad man padomā ar šitā verķa palīdzību izgriezt finierī bišku labāka un daudz precīzāka aparāta daļas :D

Link to comment
Share on other sites

Guest kirils

es kaa reiz domaaju, mosh Tev vajag frontendu tam ASMam, kas kontrolee Tavu galdu. vareetu uzkodeet, ja ljausi paspeeleeties :D

Link to comment
Share on other sites

overclocker

Apakshaa piemeistarot skruuvspiiles-buus ertaak stiprinaat mazaas detalas :!:

Link to comment
Share on other sites

Nu visādas progas jau ir dikti daudz un viena no labākajām kontroles progām ir turbocnc, strādā gan tikai dosā, bet savu darbiņu veic godam. Tā ka man vēl daudz darba priekšā kamēr varēšu sākt spēlēties. Vēl jau ir kalibrēšanas jautājums un simtiem mazu nianšu tanī turbocnc ko var regulēt. Šito štruntiņu sataisīju bīdot asis manuālā režīmā, tagad pilnībā jāapgūst automatizētais režīms :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

AHHHUUULLJJELHIIII! Tev tiesham ir zelta rokas! Driiz jau varesi gravet monetas! :lol:

Laimigu jauno gadu!

Link to comment
Share on other sites

Drīz varēs, tad jau arī paziņošu :) Būtībā, tiklīdz būšu visu pilnībā apguvis tad arī varēšu piedāvāt savus pakalpojumus :D

Link to comment
Share on other sites

Jetija modinga konveijers ...

nais

 

ieguldītais darbs tikai slavējams, gaidam konveijera palaišanas dienu ;)

Link to comment
Share on other sites

atceries ko pasuutiiju pirms jaunaa gada? nu ta taisi augshaa... =] veelaak iedoshu kaadu bildi peec kuras taisiiit... nekas sarezhgjiits nebuus :D

 

starp citu, shitaada manta... tev jaataisa firma valjaa... :D vareesi pikji raust lielo...

Link to comment
Share on other sites

laba galva+taisnas rokas var paveikt visu ko vien vajag.

Link to comment
Share on other sites

Guest DaVinci
Drīz varēs, tad jau arī paziņošu :) Būtībā, tiklīdz būšu visu pilnībā apguvis tad arī varēšu piedāvāt savus pakalpojumus :D

 

GREAT !

Tagad mums būs savs meistars WC taisīšanai :)

Link to comment
Share on other sites

Guest DaVinci

Spriežot pēc tā urbju komplekta, izskatās, ka tu varēsi uztaisīt ĻOTI mazus kanālus blokos - ap 1mm platumā :)

Tātad, water bloki ar mikrotuneļiem būs pieejami - visefektivākā konstrukcija :)

Link to comment
Share on other sites

Mnja, ja cilvis ko izdomā ta ar to izdara :) Septembrī jau bij ideja ja nemaldos :roll:

 

Akadēmiskais RTU rulz, heh :) Me & ImissimI paņēma taga...

 

ūdensgalvas, uzraksti da uz jebkā, orgstikls, keisi, finieris... jopcik copcik :)

atpelnīsies projekts ar lieeelu uzviju ;)

Congratulations :o

Link to comment
Share on other sites

vimba_zlobnaja

Roka un visi pārējie, nomierinieties. Kad Jetijs pats aptvers kaut 50% šīs iekārtas potenciālu, tad varēsiet uzbāzties ar saviem piedāvājumiem. Tāda iekārta un pats Jetijs ir viens. Viņš nevar sarauties daudzos gabaliņos un davai visiem fiksi taisīt augšā.

P.S. ->Jetij, tu manus apsveikumus saņēmi krietni agrāk par pārējo, bet tomēr oficiāli ir un paliek oficiāli - Good job fellow!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest deadmaroz-TLOTL

SUPER vairaak man nav ko teikt , Jetij tevi vajadzeetu iepaziistinaat ar vienu manu pazinu ,AntonuK , juus kopaa parveerstu pasauli ;-)

 

Vobshem Laimiigu Jauno Gadu! :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Jetij, tev ir zelta rokas. Es tev tiešām ieteiktu taisīt biznesu. Talants, no kura var dabūt peļņu!

Link to comment
Share on other sites

SUPER vairaak man nav ko teikt , Jetij tevi vajadzeetu iepaziistinaat ar vienu manu pazinu ,AntonuK , juus kopaa parveerstu pasauli ;-)

nu nez nez kā ar to antonu :x kad jamam palūdzu palīdzēt kādā projektā kas jamam prasītu 2-3h pats maksimums jams pateica ka jamā darbs 30ls/h un jamais esot pārāk aizņemts :evil:

 

Jetij - super! ;) es jau beržu rokas uz uber puper ūdens galvām... es zinu - lētākas tās noteikti nebūs, bet ņemot vērā ka high-end ūdens galva tāpat maksā ~50ls tad es domā, ka šinī cenā iekļausies :) un tagad tev ir štrums ar kurām ar tu vari uztaisīt uber puper ūdens galvas :) super veci - cīnies - tā turpināt :)

Link to comment
Share on other sites

Guest deadmaroz-TLOTL

deff tu vienkaarshi ar vinu nemaaki sarunaat ;-) taadi visi tie geeniji ir ;-) es teiksim ar na shar neko nedariitu ja mani tas absoluuti neintreseetu un par to ka vish ir aiznemts ir pilniiga taisniiba , es labi zinu no cikiem liidz cikiem vinsh shancee ;-)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...