Jump to content

Superinstruments moddinga entuziastiem


Jetijs
 Share

Recommended Posts

Tur tev taisnība, pie slodzes finieris nedaudz deformējas, tāpēc viss griešanas/frēzēšanas process ir jāpalēnina. To var atrisināt izveidojot jaunu dizainu ar tādām kā ribām, kas neļautu tam finierim deformēties. Vēl varētu visas finiera daļas taisīt divas reizes biezākas, saskrūvējot kopā divas finiera plāksnes. Katrā ziņā tam visam risinājums ir, taču, lai viss būtu pilnīgi ideāli, tad aparāts jātaisa no metāla. Par to dīdīšanas skrūvi runājot, tad tur es izvēlējos šādu risinājumu:

cnc10.jpg

cnc11.jpg

Kā redzi šī lielā skrūve ir veidota pēc principa vītne vītnē. Tāpā veidā es to varu ieskrūvēt iepriekš finierī izveidotā caurumā un no abām pusēm pievilkt ar lielākām skrūvēm, kas liek šai skrūvei būt perfekti perpendikulārai attiecībā pret virsmu, kurā tā ieskrūvēta. Ir doma ar šī aparāta palīdzību izveidot daļas no finiera priekš jauna - labāka un precīzāka darba galda, jo šinī dizainā ir pāris lietas, kas man īsti nepatīk. Jaunais dizains būs izveidot pēc ribu principa, kas neļaus finierim liekties un trubām locīties!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 350
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jetijs

    84

  • Destructo

    13

  • a_masiks

    17

  • Epis

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Destructo

Jetij, klau, es gribeeju uzprasiit, tev tie dzelzhi baigi preciizie, visp ar shito daiktu kkaadus ornamentus, kaligraafiju var iedrukaat? kaut vai manuaali? nu tjip ritiig smalkus darbus, kaa lodiish pildspalvai?

Link to comment
Share on other sites

Var var, bez nekādām problēmām. Vajag tik uzzīmēt iekš autocad vai corel un noseivot kā dxf failu, tad to pārkonvertē uz g-kodu un baro mašīnai iekšā. Centīšos rīt iegravēt kautkādu uzrakstu finierī vai kautkādu simbolu :)

Link to comment
Share on other sites

Diena bijusi ražīga, šodien uzrasēju iespējamo ūdens dzeses galvas dizainu, kādu to tagad iespējams izveidot ar 3mm diametra frēzi, kas man ir. Pagaidām maksimāli efektīvākais variants būtu šāds:

qqqq002.jpg

 

Tā nu tas ir, ja izmanto tikai 3mm frēzi tad neko smalkāku izgriezt nevarēs. Taču tas tā tikai pagaidām, jo šodien pasūtīju mazās metāla frēzītes - 1,2,4 un 5mm diametrā. Tāpēc pēc 2 nedēļām, kad jamās pienāks, varēšu jau prezentēt pirmo ūdens dzeses galvu ar smalkajiem kanāliņiem.

 

Paeksperimentēju ar Poller ieteikto metodi orgstikla griešanai tb dzesēšana ar gaisu. Rezultātā jāsaka, ka tas darbojas tīri ok, taču mīnusi ir lielais troksnis ko rada gaisa plūsma ar 10 bar spiedienu - bez austiņām neiztikt. Otrs mīnuss ir tāds, ka griezuma vieta rezultātā sanāk matēta. Turpretī ar ūdeni dzesējot, griezuma vieta sanāk gluda un perfekti caurspīdīga. Nu tas tā.

 

Vēl šodien piespiedu sevi pacelt savu slinko pakaļu un safrēzēt kautko pilnīgi automatizēti. Rezultātā iznāca šitāds:

 

qqqq003.jpg

 

Te ir vienkārši divas sešu urbumu rindas 2mm attālumā viena no ortas, attālumi starp urbumiem vienā rindā arī ir 2mm, dziļums 1mm un urbuma diametrs - 1mm. Šito darbiņu mašīna veica pilnīgi automatizēti apmēram 20 sekunžu laikā.

 

Turpretī sekojošais prasīja vairāk laika:

qqqq004.jpg

 

Nu tas tā prikolam. Šito uzrasēju 5 min laikā (corelī vēl nemāku burtus pārvērst par vektoriem), bet viss gravēšanas process aizņēma 15 min. Burtu augstums ir apmēram 5 cm. Te atkal ir izmantota trula metāla frēze un finieri sanāca nedaudz šķībi iestiprināt, tāpēc var redzēt, kur burtu dziļums ir iegājis otrajā finiera slānī un kur nav!

 

Nu lūk, atliek gaidīt frēzītes un tikmēr veidot rasējumu.

Link to comment
Share on other sites

Destructo

Jetij mosh kljuusti par juvelieri? un kaa ir ar ziimeejumiem, ja uztaisa tikai no punktiem, kko taadu var dabuut gatavu? :shock:

Link to comment
Share on other sites

Protams, ka var, ja tu man uzzīmēsi tādu punktainu zīmējumu corelī vai iekš autocad, vispār dajebkur, kur vien iespējams saglabāt projektu kā dxf failu, tad es ar prieku rīt uzklāšu to uz finiera plāksnes :D

Link to comment
Share on other sites

Nu tu esi vienkārši slims cilvēks. Vēlāk (apmēram pēc 2 mēnešiem) būs vajadzība pēc taviem pakalpojumiem.

Link to comment
Share on other sites

Var var arī varu paņemt, nesen pagraizīju pāris 2mm dziļus kanālus vara klucītī. Griež tikai pavisam nedaudz lēnāk nekā alumīniju :D

Link to comment
Share on other sites

Destructo
Protams' date=' ka var, ja tu man uzzīmēsi tādu punktainu zīmējumu corelī vai iekš autocad, vispār dajebkur, kur vien iespējams saglabāt projektu kā dxf failu, tad es ar prieku rīt uzklāšu to uz finiera plāksnes :D[/quote'] tjip corel draw? par to saglabaashanu es atstaashu tavaa zinjaa, bet kkadu taada tipa bildi es pamekleeshu :D
Link to comment
Share on other sites

Gatervecis
Var var arī varu paņemt' date=' nesen pagraizīju pāris 2mm dziļus kanālus vara klucītī. Griež tikai pavisam nedaudz lēnāk nekā alumīniju :D[/quote']

 

Kādu izmantoji padeves ātrumu? nu tip - kāda diam frēzīte, cik dziļi un cik aši kustēja uz priekšu?!

Link to comment
Share on other sites

diametrs 3mm, dziļums 1,5mm ātrumu regulēju ar manuālo progu un tur nebija uzrādīts cik mm/collas minūtē, bet uz aci tā apmēram 10mm/min.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Jetij, ja tas vēl ir aktuāli, tad tas regulējamais autotransformators saucas LATR (ЛАТР). Latgalītē esmu manījis.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Jetij

Tu tachu esi lietas kuraa ka tas kursh lidiz kuram tur gadam uzbuuvees vairaakkaart lietojamo kosmosa rakjeti kura nogaadaas orbiita aun atpakalj cik tur tos pasazhierus, dabuus laikam 15miljonus zaljo?

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Tie kuri neuzstaada augstus meerkjus, nekad arii neko nesasniegs :)

Saac raseet ibio :)

Link to comment
Share on other sites

Izskatās labi...

Smuka mantiņa, kā rotaļlieta lieliem puišiem...

Pirms 16 gadiem dīdiju darba galdu ADMAP-5, feins dzelzis, bet elektronika - baigs briesmonis... nācās pārtaisīt interģīmi, lai varētu AT 286 pīsi pieslēgt. Toreiz tieši softs bija lielākā problēma Pcad5-> Hp plotera formāts->translātors uz Admapu->paša admapa dīdīšana caur to interģīmi...

 

No tiem laikiem ir prātā dažas atziņas: Precizitāti nosaka "ļufte" vītņu sistēmā un konstrukcijā. Ieurbjot caurumu punktā A, aizvelkot uz punktu B, un pa to pašu ceļu (tik pat daudz soļiem) nonākot atpakaļ punktā A, redzam kāda ir tā precizitāte. Spriežot pēc mazo burtu izskata varētu būt OK.

Vēl man bija interesants jaunums, ka admapā izmantoja cietsakausējuma konduktorus urbjiem. Bez konduktora tie ātri salūztu, it sevišķi, ja neprecīzi trāpa jau iepriekš izurbtā caurumā. Var būt, ar frēzi ir savādāk, pie maziem padeves ātrumiem viss ir OK... iesaku tam pievērst uzmanību... mums sanāca pieteikoši daudz urbīšu salauzt ar visu konduktoru.

Link to comment
Share on other sites

btw tas vairākreiz izmantojamās raķetes konkurss ir beidzies :roll: Kautkādu prēmiju tur varēj vinnēt (pasaulslavenu, bet nu piemirsās)

 

Par precizitāti vēl ko piebilst... vai visos punktos precizitāte ir vienāda? Tobiš piedzīt aparātu jau var konkrētajā punktā, bet vai precizitāte saglabājas visur :roll:

 

Tagad zem vadīklām liksi metāla ribas? Nju zem trubām... man te viens cilvis bik apskaidroja par šitā tipa iekārtām... jamais tai forumā bieži ielūkojas, kura linku iedevu... (rcdesign.ru) un vispār interesējas par šādām štellēm. Pats jau pamazām veido šoto. motori ir (200 soļi + var arī pa pussolim), tikai krievu ražojums. Kontrolieris jau ar ir gatavs, taga tikai visa konstrukcija kā tāda jāuzcep..

Jams teicās ka trubiņas pa plānu esot un ar, kā secināji apakšā derētu rāmi...

 

esot ar dažās programmās iespēja kompensēt luftes...

 

lap off.. pačučēt..

Link to comment
Share on other sites

Tjam tikko vēlviena ideja paspīdēja par dzesi ;)

Pašu darbavirsmu ja izveido no kautkā, kas nevada ūdeni un vannītes formā ar pāris cm augstām sieniņām :roll: Vannītē pēc vajadzības var ieliet ūdeni, eļļu, spirtu, dajebko... ja nevajag, izlaid ārā... :roll:

 

Luftes mach itkā varot kompensēt, tikai nevar jau zināt, pie cik lielas slodzes, cik daudz kas padodas, izliecas...

 

edited:

mja ideja par vannu jau bija no janiskr puses... bet nu.. atkārtošanās zināšanu māte :D

Link to comment
Share on other sites

Par tām trubiņām jau zinu, pa plānu nav - 3mm biezu sienu nerūsošā tērauda trubas. Taču jā, pie lielas slodzes tās nedaudz ieliecas, tāpēc to būs jārisina ar jauna dizaina galda izveidi, šis dizains kā reiz derēs lai izveidotu detaļas priekš jauna - labāka. Jaunais dizains būs ar ribām starp trubām, zem griežamās virsmas un citās vietās. Tas neļaus ne trubām ne finierim locīties. Ideju aizguvu no šī attēla:

http://www.lumenlab.com/forums/uploads/pos...11428_thumb.jpg

 

Ar šitādu diazainu viss būs oki doki. Un finieris kā materiāls šo darbiņu paveiks godam. Pie tam būs iespēja izlabot kļūdas esošajā dizainā un izveidot jau integrētu dzeses sistēmu, jo tādu izveidot esošajā dizainā nav tik viegli... Vienīgais, kas mani pagaidām attur no šāda korpusa dizainēšanas ir frēzgalvas finierim neesamība! Vajag tādu ar griešanas virsmu ap 20mm, griešanas diametru 3-6 un lai varētu ievietot 6mm cangā. Biju iekš Inflekss un tur šādas frēzes ir, tikai ar 8mm kāta (tā laikam viņu sauc :roll: ) diametru, un tādu nevarē iedabūt 6mm cangā :( bet 8mm canga man nav. Vot tādi pīrāgi!

 

Par progām runājot, tad vislabākais aparāta kontroles zofts, kā izsakās daudzi attiecīgu forumu lietotāji, ir mach2 vai mach3 (kā skuvekļi :D ). Šo progu var pielāgot dajebkādām sistēmām un asu skaitam, tā māk interpretēt gan g-kodu uzreiz gan dxf failus, ir arī tā sauktā luftes (laikam pareizi būtu backlash) fīča, kur var uzlikt tos parametrus, lai nezaudētu precizitāti no vītņu luftēm.

Link to comment
Share on other sites

Jā, šitie ir baigi labie, tik cenas vienai tādai asij uz 1,2m ir gandrīz kā uz visu manu projektu kopā :shock: Gan e-bejā gan citur! Attiecīgi, ja jāiegādā trīs šādas asis tad labāk pirkt visu iekārtu uzreiz.

šeku reku var iegādāt:

http://www.cnc-step.de/html/portalfrasmasc...nc_frasmas.html

 

Lētākais aparāts maksā ap 2200 eiras un jamam ir griešanas laukums 600x400mm :)

Link to comment
Share on other sites

Tad, kad maketēju darbību ar admapu - izgatavoju maketu šamam, kā pievads no soļu dzinējiem bija trosītes. Ideja no pravca tintes plotera.

Jo abi motori atradās uz pamatplāksnes. Pēc tam bija domas uzlikt galda abos galos pa asij ar zobratu pāri, un savienot ar 2 modificētu ķēžu palīdzību. Trosīte staipās, ķede ne tik ļoti + ķēde labi draudzējas ar zobratu. Ķēdi arī var nospriegot kā tos uzgriežņus, tikai enerģijas zudumi no ķēdes būs mazāki...

Link to comment
Share on other sites

Paniekojos vēlmazliet ar to pašu nodilušo metāla frēzi. Uzzīmēju rasējumā firmas logo:

 

qqqq_004.jpg

 

Un izgravēts tas izskatījās šitā:

 

qqqq_003.jpg

 

Uzreiz saku - īpaši necentos, logo attēlam vienkārši pārvilku kontūras pāri iekš deltacad, taču nebiju cerējis uz tik labu rezultātu. Izpildes laiks - 30 min. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Lasīt vajag Maxriter .. ~500Ls izmaksāja.. gatavs piķo sākot no 3000EUR ( i to lietots ja pareizi sapratu) ...

Link to comment
Share on other sites

Kloons, Tu jau ar nelasi visu kā nākas, lētākais zināmais maksā 2200 ēriki (tā Jetijs)

Link to comment
Share on other sites

Kurš te teica, ka vajadzētu pāriet uz juviliera profesiju? :mrgreen:

ring.jpg

 

Šodien atkal biš paniekojos un uzmeikoju gredzenu. Visa griešana aizņēma kādas 2 stundas. Atlika biš piepulēt un gatavs. Starp citu - materiāls - alumīnijs. Tagad esmu gatavais lord of rings :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Jetij tu patiešām esi debīls :))

Hmmz a kad tu sāksi mikročipus ražot ?! :))

Link to comment
Share on other sites

Kur nu mikročipus, taču celiņus dažādām elektronikas platēm toč bez nekādām problēmām varētu meikot. Taču es vairāk spiedīšu uz ūdens dzeses galvu izveidi. Tikai, kamēr gaidu mazās frēzītes tikmēr niekojos ar visko citu, tā nu sanāca gredzens. Mazās frēzītes vajag lai varētu īpaši smalkus kanāliņus wc galvām izveidot, jo ja taisa tad taisa maksimāli efektīvu to galvu. Vēl kautkad būs jāpārveido sitajai frēzei dizains 8)

Link to comment
Share on other sites

A ko ta tu domājies, protams nēsāšu :D Kamēr nepalikšu traks un neizgrebšu citu. Vispār šitādus varētu tirgot, līdzīgu redzēju iekš swatch veikala pa 20 lašiem. Šitādu varētu pa piecīti :mrgreen: Nu tas tā - ta kā pats. Grr... kā besij tā gaidīšana uz frēzgalvām :evil:

Link to comment
Share on other sites

Destructo

taapat nepirktu, ja uzmaniigaak apstaas, ta taa taalaaka mala ir taada, kaa ar konservattaisaamo taisiita, varbuut man liekas :D bet, ja vareetu izveidot ko patieshaam origjinaalu es apsveertu taadu domu :wink:

Link to comment
Share on other sites

Cepuri nost Jetij! Atkal esi parspejis pats sevi 8)

 

 

P.S. LP5 brauksi? varetu padalities pieredzee :wink:

 

Tagad esmu gatavais lord of rings Mr. Green

Pec shiem vardiem, luudzu Inspektoru Gredzenu uzfilmeet :lol:

Link to comment
Share on other sites

Destructo, tā iekšējā siena vienkārši vēl nav izslīpēta, man uznāca pārāk liels ļeņins :D

krishxxx, paldies!

Pas LP neko nezinu, tad jau manīs :D

Link to comment
Share on other sites

Destructo

A es te domaaju :D kkaa nesaskan jetijs=nenosliipeeta ieksha :D nee nee, patieshaam malacis :) kkad sanjemshos pabeigt savu akvaariju un iebaazt ieksh PC, slinkums maac mani nost :D

Link to comment
Share on other sites

Sorry par offtopic, bet skatoties uz vienu bildi es ieraudzīju E30. Tev iekš burnout.lv niks ir ww :?:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...