Jump to content

Bite mobilais internets laukos


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Tātad laukos gribās arī tādu daudz maz lietojamu internetu. Ir uzstādīts lattelecom. Ir tie 128kbit, bet nu Ls 1,20/h, kas nu galīgi nav labi ņemot vērā kādā ātrumā verās lapas vaļā.

 

Tiek tākā domāts, mošk paņemt Bite mobilo internetu, jo Bite tornis gandrīz pa logu redzams. Cik dzirdēts šajā krajā, tad LMT un Tele2 ātrumi galīgi sucks, jo torņi atrodas patālu. Turklāt mājai īpaši biezas sienas un šis faktors ir būtisks.

 

Uz kādu ātrumu varētu cerēt un kāds variants būtu piemērots? Kaut kā izrakājot Bite lapu neatradu cenrādi.

Link to comment
Share on other sites

Cik dzirdēts šajā krajā, tad LMT un Tele2 ātrumi galīgi sucks, jo torņi atrodas patālu.

Labāk vienreiz redzēt nekā 100x dzirdēt.

Izmēģini, tad būs pilnīga skaidrība.

 

Bez tam LMT aktīvi paplašina 3G zonu. Ja nav šodien, būs rīt vai citu dienu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

VIL, 20km attālumā no pilsētas mežā uz 3G būtu naivi cerēt tuvākos 5 gadus - ņemot vērā, ka zona te parādījās relatīvi nesen. LMT pamēģināju caur mobilo telefonu - 3 kubiki no 5 stipri pa maz un internets maigi sakoties velkās.

 

Par tele2 dzirdēts no čomakiem, kas dzīvo kādus 3-4 km tuvāk tornim - arī nekas spīdošs no tā nav. Atrums galīgi knaps.

Link to comment
Share on other sites

domāju, ka neviens no mobilajiem operatoriem ne ar ko tavā mežā neizcelsies, tapēc izvēlies lētāko...

Vari vēl uzjautāt vai nav iespējams dabūt uz testu

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ē, man un ģimenei visas trubas ir mazcennieki :| Kas nav vairs mazcennieki, tiem nav GPRS, bluetooth utt. Šitais variants testam nederēs.

 

Ja būtu triatel, tad 20km attālumā tuvākais tornis (teorētiski). Neticu, ka tas būs lietojams.

Labots - mezhavecis
Link to comment
Share on other sites

Aber pamēģināt tak var, vai ne? Triatel apraidīšanas frekvence dod cerības.

 

P.S. Neesmu viņu reklāmas aģents. Es tīri no prakses.

Link to comment
Share on other sites

triatelam torņi DAUDZ mazāk vajadzīgi lai aptvertu LV ;)

 

tak paņem testa modēmu, karti un skaties :)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Wildgun, ieskatījos triatel kartē un vajadzīgā dislokācijas vietā ir melnais caurums :(

Link to comment
Share on other sites

mežaveci, mājaslapa apdeito tik pat bieži kā aizbrauc ciemos pie sievas mātes ;)

Link to comment
Share on other sites

Vai traks !!!! Es bij domājis, ka Tu arī kaut ko zin par Triatel. Nu, ķipa, iekodis tur.

 

Āaaaa... sapratu !! TokRa vēl bija piekkddtdr ...eee nu, tur. Tagad pīpējam visi.

 

P.S. Pirtij gatavs .

Labots - WildGun
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tele2 nav ko testēt - tas pēc skalas "zona" ir pēdējā vietā. Cik zinu, tad tuvākais tornis 7km attālumā. Nu par tālu.

Ciemā džeks bij paņemis tele2 netu un sūkstās.

 

Būs jāaiziet uz bites salonu un jāpabazarē, lai iedod notestēt. Kaut kā kaķi maisā ņemt nav labi. Turklā viens čoms lieto Bite Vodafone karti un saka, ka šai kartei švaka uztveramība. Protams anteni piepirst nevar.

Link to comment
Share on other sites

Lai aptuveno ātrumu redzētu, vari bite lapā paskatīt pārklājuma karti - izvēlies mobilais internets un atrodi savu vietu kartē. Karte ir diezgan detalizēta. Protams var paņem testu, testu ja neklūdos var uz 7dienām paņemt.

 

Cenas pašlaik ir 9,19 un 29ls

9 - 500MB(katrs nākamais MB par 10sant)

19 - 5GB(pēc kuriem var tikt samazināts ātrums)

29 - 10GB(pēc kuriem var tikt samazināts ātrums)

Link to comment
Share on other sites

Ja Tev ir LTC CDMA telefons, tas jau darbojas Triatel tīklā.Nez kāpēc neviens šo faktu nepiemin vai nezin...LTC tikai īrē Triatel tīklu.Ja LTC iezvanpieeja uz 777 iet uz 128 Kbit/s , kas šiem ir maksimums un uz termināla ir pilna zona ar ārējo antenu (ETC-1001 visas 4 LED deg vai poļu kastei tumši zaļa) , tad paņem Triatel testa modēmu un pieskrūvē LTC antenai.Spraudnis sakrīt, zinu daudzus, kas lieto Triatel netu ar LTC antenu.Vismaz 1Mbit/s vajadzētu būt.Esmu pat redzējis, ka apm. 20 km attālumā iet Triatel modēms ar iekšējo antenu, bet tas atkarīgs no reljefa, pie mums Susājos tas tornis ir gana augstu un klienta galā arī kalns un klajums.

Labots - Rudiger
Link to comment
Share on other sites

Viens sakarīgs koments :)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nu labi pierunājāt. Sazvanījos ar Triatel un paņemšu uz mēnesi patestēt.

 

Ja atrums būs tie 1MBit, tad svētlaime garantēta :)

Labots - mezhavecis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Atnāca pa pastu - piedāvājums "pastāvigiem" klientiem. Internets VMC par puscenu. Rakstīts ar stilistiskām kļūdām (kr.val.) tomēr saprast var...

 

Ideja tāda, ka pirmo gadu maksā puscenu par VMC, otrajā gadā pilno cenu.

 

Pirmā lapa

 

Otrā lapa

 

P.S. Modems maksā Ls 19,- (nevis Ls 29,- ka parasti)

Labots - vlmxs
Link to comment
Share on other sites

Gribēju padalīties ar pieredzi, ka Triatel pārklājums ir vislabākais tīri tehniski – viņi strādā CDMA 450 Mhz, bet GSM operatori strādā GSM 900 Mhz, līdz ar to viņiem viena bāzes stacija nodrošina daudz lielāku pārklājumu, signāls lido tālāk.

Link to comment
Share on other sites

Vienam lietotājam tas varētu būt interesanti, bet kā tad ir ar veco NMT laiku kapacitātes problēmu? Cik lietotāji var vienlaikus darboties vienā CDMA šūnā, teiksim, ar 200kbps stabilu ātrumu? Cik kvadrātkilometrus aizņem viena šūna?

Link to comment
Share on other sites

Pašlaik testēju bites internetu Ķekavā.

Brīžiem ir 3G, tikpat daudz arī nav. Max ātrums ko esmu izspiedis, ir 90Kb/sec.

Kas riktīgi iesūkā. Protams, nevar īsti salīdzināt, bet ja dzīvoklī bija 2Mb/sec. par 14Ls, tad mājā ir 22,2X lēnāks

nets par 5,8Ls dārgāk(bites vidējais piedāvājums pa 19,80Ls mēnesī-ja īrē modemu uz 24mēn.)

Meklēšu citus variantus.

Telekoma WiMax nespīd, neesot zonas, atliek pamēģināt I-net, šie piedāvā 2Mbit(256Kb/sec) par 18.33Ls mēnesī vai 3Mbit par

21.66Ls caur radiolinku no blakus daudzstāvenes, ja būs normāla redzamība. Tas arī sux, bet tīklu ta gribas :(

Ja nu kādam ir iesakāms vēl kas Ķekavas vecā centra rajonā, esmu pati uzmanība...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Pagaidām Bites variantu atmetu, jo man vajadzīgs uztvērējs ar ārējo antenu.

 

Pašlaik testējas Triatel un priekš tādiem mežiem ir vispār maksimums, ko vispār tajā pusē esmu manījis.

 

Ātrumi šādi ar speedtest.net: Download/upload 600kbit/s un 80kbit/s.

Nedomāju ka Bite, Lmt vai Tele2 bez 3G var šādu ātrumu pārsniegt.

 

Ā, visi triatel torņi ir precīzi 20km attālumā. Pagaidām izmantojas LTK antena, kas ir bez reflektoriem un zemā vietā. Ja uzmestu uz jumta niknāku antenu, pāri kokiem, turklāt modēms būtu nevis 1 bet 3Mbit, tad iespējams, ka varētu sasniegt labākus rezultātus.

Labots - mezhavecis
Link to comment
Share on other sites

nu pirms ņemt triatelu, palasi tepat forumā kā viņi darās. iesaku ja ar triateli kaut ko runā tad visas sarunas vajag ierakstīt jo vienreiz viņi saka vienu otreiz otru, un pēc tam vēl tev paparasa lai tu viņiem vēl pierādi ka tu esi viņiem zvanījis vai runājis.

ar to bites netu ir tā tagad palietoju kādu pus gadu, itkā nekas dižš nav bet toties kaut kāds nets ir. pēdējā laikā diezgan nestabils iet iet tad vispār apstājas, itkā atrums solīts līdz 128kbps, bet trēli lodiņā 7-20kbps, ir reizes kad arī vairāk rādās ap 40-50. uz downloadu ir tā ja normāli iet tad 100Mb materiaļs velkas ap 2 stundām

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es zinu ko viņi saka un sola līdz 3Mbit. Tie kas tic pasakām, lai tic tālāk. Tehniskās iespējas dara savu.

 

Protams šāds Triatel neder pingotājiem. Vismaz caur RD dažas reizes atvienojās un interneta ātrums ir mainīgs.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Skype nav mēģināts, bet nu youtube un VPN ir kurbulēts. Nets kā jau bezvadu iet pa gabaliem un gadās aizķeršanās pa retam.

Iespējams, ka lielāku ātrumu vajag.

 

Jāpievērš uzmanību, ka upload ātrums ir stipri zems, tādejādi liela tērzēšana ar video nesanāks.

Labots - mezhavecis
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Es paņēmu Bite internetu, jo šeit, 8km no Ķekavas īsti citu alternatīvu nav.

Pamēģināju LMT i-biroju, vispār tikpat kā interneta nav :D

Ar Biti šeit ir tā, ka šad tad kaut cik tas internets kustās, bet brīžiem nenormāli lēns. Bilžu ielādēšana vājprātīgi lēna. Tāpat, piem tvnet.lv ielādējas ļoti lēni.

Tā kā arī jaunajam modēmam (Huawei K3520) var piespraust ārējo antenu, tad nopirku UMTS antenu 1,9-2,1MHz Argusā, bet piespraužot - pilnīgi nekādas izmaiņas. Antenai ir polarizācijas puses, varbūt tādēļ neesmu "uzķēris" pareizo virzienu.

Neviena torņa tiešā redzamībā nav un man pat nav ideju, kur šeit atrodas bites tornis...

Varbūt kādam ir kādi ieteikumi, kā rezultatīvi pieslēgt to umts antenu?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

No visas sirds varu ieteikt Tele2 mobilo internetu, salīdzinot ar Biti - kā diena pret nakti. Protams, noteikti ir kaut kādi punkti, kur Bitei ir labāka zona, bet visumā gan softa interfeiss, gan pieslēgšanās laiks, gan vidējais ātrums ir krietni iespaidīgāks. Turklāt par to pašu cenu ir 20gb, nevis 10.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Man Tev ir ieteikums paņemt Triatel, kuram ir vislabākais pārklājums Latvijā.

Paņem, notestē un pārliecinies.

 

 

Es paņēmu Bite internetu, jo šeit, 8km no Ķekavas īsti citu alternatīvu nav.

Pamēģināju LMT i-biroju, vispār tikpat kā interneta nav :D

Ar Biti šeit ir tā, ka šad tad kaut cik tas internets kustās, bet brīžiem nenormāli lēns. Bilžu ielādēšana vājprātīgi lēna. Tāpat, piem tvnet.lv ielādējas ļoti lēni.

Tā kā arī jaunajam modēmam (Huawei K3520) var piespraust ārējo antenu, tad nopirku UMTS antenu 1,9-2,1MHz Argusā, bet piespraužot - pilnīgi nekādas izmaiņas. Antenai ir polarizācijas puses, varbūt tādēļ neesmu "uzķēris" pareizo virzienu.

Neviena torņa tiešā redzamībā nav un man pat nav ideju, kur šeit atrodas bites tornis...

Varbūt kādam ir kādi ieteikumi, kā rezultatīvi pieslēgt to umts antenu?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Šodien aplauzos :) bija doma paņemt bites internetu, jo ar esošo ir čakars, jo tas tiek ņemts no kaimiņiem (pat maksāju viņiem, un rūteris mans pie viņiem)

Paņēmu notestēt. Man te Jūrmalā Asaros ir tikai GPRS, laikam EDGE, jo ātrumu rādījā kādi 0,16MB/s.

Paskatījos kārtīgi pārklājumu - arī nemaz nesola.

kaut kā biju iedomājies, ka pilsētā jau nu toč 3G vajadzētu būt, bet nekā.

 

ar LMT viss notiek :) bet nu tur atkal piedāvājums nav tik labs.

 

Varbūt te ir kāds bitenieks, un var pateikt, varbūt tūlīt te kaut kur ieliek kādu 3G verķi?

Link to comment
Share on other sites

pēc loģikas vajadzētu no sākuma laukos nodrošināt labu pārklājumu, jo tur taču nevar kabeli ierīkot. bet pilsētās, kur liela kabeļinterneta izvēle tur 3G pieejams. visbiežāk mobilo netu ņem tie, kuriem kabelis nav pieejams.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pašlaik testēju bites internetu Ķekavā.

Brīžiem ir 3G, tikpat daudz arī nav. Max ātrums ko esmu izspiedis, ir 90Kb/sec.

Kas riktīgi iesūkā. Protams, nevar īsti salīdzināt, bet ja dzīvoklī bija 2Mb/sec. par 14Ls, tad mājā ir 22,2X lēnāks

nets par 5,8Ls dārgāk(bites vidējais piedāvājums pa 19,80Ls mēnesī-ja īrē modemu uz 24mēn.)

Meklēšu citus variantus.

Telekoma WiMax nespīd, neesot zonas, atliek pamēģināt I-net, šie piedāvā 2Mbit(256Kb/sec) par 18.33Ls mēnesī vai 3Mbit par

21.66Ls caur radiolinku no blakus daudzstāvenes, ja būs normāla redzamība. Tas arī sux, bet tīklu ta gribas :(

Ja nu kādam ir iesakāms vēl kas Ķekavas vecā centra rajonā, esmu pati uzmanība...

 

Nu vijolniekii drūmākie. Cenas kosmoss.

Link to comment
Share on other sites

pēc loģikas vajadzētu no sākuma laukos nodrošināt labu pārklājumu, jo tur taču nevar kabeli ierīkot. bet pilsētās, kur liela kabeļinterneta izvēle tur 3G pieejams. visbiežāk mobilo netu ņem tie, kuriem kabelis nav pieejams.

Laukos nav tik daudz lietotāju, lai tīkla uzbūve atmaksātos, kā arī pilsētas tomēr "biezāka" publika.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...