Jump to content

Servera komplektacija


ActivatedTM
 Share

Recommended Posts

Sveiki! Vajadzīgs neliels serverītis, par iespējami mazākām naudiņām (price/stability/performance). Uz servera tiks turēta datubāze un paris programmas, un veidoti to backupi uz otra HDD. Vai šis variants ir +/- ok? Un vai Vistai pietiks ar 2GB(softa prasibas 2GB)? Vai ir verts njemt 4gb?(32bit OS tiek planots.).

 

CPU: INTEL DUAL CORE E2180 2.0GHZ 800/1M S775 41.6 Ls

MB: Gigabyte GA-Q35M-S2 54.18 Ls

RAM: A-DATA 1GB DDRII PC6400 DDR800 10.3 Ls x2

HDD: WESTERN DIGITAL CAVIAR SE 160GB SATA2 7200RPM 8MB 25.26 Ls x2

DVD: LITEON DVD-/+R/RW/-RAM12X BULK BLACK/DH-20A4P-06C 13.16 Ls

Case JNC CASE MIDITOWER ATX 350W P4/BLACK SJA-229 14.25 Ls

OS: VISTA HOME BASIC ENG OEM 32B 1PACK 52.48 Ls

 

Kopā: 256.79 Ls

Link to comment
Share on other sites

azarbaidzz
Sveiki! Vajadzīgs neliels serverītis, par iespējami mazākām naudiņām (price/stability/performance). Uz servera tiks turēta datubāze un paris programmas, un veidoti to backupi uz otra HDD. Vai šis variants ir +/- ok? Un vai Vistai pietiks ar 2GB(softa prasibas 2GB)? Vai ir verts njemt 4gb?(32bit OS tiek planots.).

 

CPU: INTEL DUAL CORE E2180 2.0GHZ 800/1M S775 41.6 Ls

MB: Gigabyte GA-Q35M-S2 54.18 Ls

RAM: A-DATA 1GB DDRII PC6400 DDR800 10.3 Ls x2

HDD: WESTERN DIGITAL CAVIAR SE 160GB SATA2 7200RPM 8MB 25.26 Ls x2

DVD: LITEON DVD-/+R/RW/-RAM12X BULK BLACK/DH-20A4P-06C 13.16 Ls

Case JNC CASE MIDITOWER ATX 350W P4/BLACK SJA-229 14.25 Ls

OS: VISTA HOME BASIC ENG OEM 32B 1PACK 52.48 Ls

 

Kopā: 256.79 Ls

 

 

kādreiz bijušais klasesbrieds par serveri izmanoja 400 celku.. ta ka ga jau ka strādās tikai naf uz servaka putnu likt nesaprotu... aa un negaidi neko īaši ātru no tāa ''servera''

Link to comment
Share on other sites

ActivatedTM

Nu XP jau vairs nevar dabūt, ja liek pa detaļām, ne? Nu man tur nevajag turēt sazin ko, softa prasibas ir 2Ghz CPU un 2GB RAM un HDD ~100GB

Link to comment
Share on other sites

ActivatedTM

Nu, es tak netaisos tur turēt sazin ko, tad jau vajadzētu tam speciālu serveri, pa tūkstošiem...! Prasu vai šis konkrētais lūznis spēs paveikt tam uzdoto uzdevumu?

Link to comment
Share on other sites

1) šis NAV serveris. Tā ir prasta štrunta mājas kaste.

2) pavedienā nav ne miņas no uzdevumu specifikācijas.

Labots - godzilla
Link to comment
Share on other sites

nomaini RAM uz kaaduKingston vai Cruital , nevis peerc kaut kaadu kaktu kantora atminju. Paareejaas daljas kaut kaa jau straadaas.

Protams arii aizmirsti par Vistu, taa nav domaata serveriem. TAd jau labaak peerc MS win serveri 2003 vai 2008, kas tam ir domaats.

Linux, protams buutu pats labaakaisvariants, bet izklausaas ka tev vajadziigs tieshi win.

P.S. XP ir veel nopeerkams, jo Bila kantoris laikam pardaudz sarazhojushi....http://m79.lv/product/index/group/43?page=3&by=pr_a

Link to comment
Share on other sites

grisha

Kopš kuriem laikiem lai darbinātu DB ir nepieciešams w2k3/w2k8 ? :shock:

Ar ko linux priekš DB servera ir labāks, neskaitot ka bezmaksas ?

Link to comment
Share on other sites

godzilla, win serervs buus taa kaa vairaak domaats servera funkcijaam, nevis vista, kas ar savaam aplikaacijaam noslogos visu sisteemu, rezultaata taapat nebuus. win un servers visaar man nepatiik, bet ir tomeer specifiskaslietas, kas uz Linux nestraadaas, piem Aktiivaa direktorija (Novelim gan ir, bet nu nezinu kaada vinja ir).

Linuxam nevajag pat nekaadus desktopus, lai ko nokonfigureetu, liidz ar to netiek lieki pateereeti resursi. LInux arii ir daudz stbilaaks par win sisteemaam.

 

Tomeer shinii gadiijumaa ir vajadziiga windows sisteema, cik nopratu.

Ja nebuus liela slodze sisteemai, tad ar tiem pashiem dzelzhiem pietiks, iznjemot RAM.

P.S. backupus gan labaak buutuglabaat uz citas kastes un peec iespeejas taalaak no primaaraas. Iespers piem. tev tajaa kastee zibens, vot i buus miers no datiem.

Link to comment
Share on other sites

ActivatedTM

Paldies, grisha! Jaa, sistēmai jābūt uz windows. Un kur es varētu iegādāties atbilstošu, nedārgu OS, kaut vai xp pro?

Link to comment
Share on other sites

godzilla, win serervs buus taa kaa vairaak domaats servera funkcijaam, nevis vista, kas ar savaam aplikaacijaam noslogos visu sisteemu, rezultaata taapat nebuus. win un servers visaar man nepatiik, bet ir tomeer specifiskaslietas, kas uz Linux nestraadaas, piem Aktiivaa direktorija (Novelim gan ir, bet nu nezinu kaada vinja ir).

Linuxam nevajag pat nekaadus desktopus, lai ko nokonfigureetu, liidz ar to netiek lieki pateereeti resursi. LInux arii ir daudz stbilaaks par win sisteemaam.

 

Tomeer shinii gadiijumaa ir vajadziiga windows sisteema, cik nopratu.

Ja nebuus liela slodze sisteemai, tad ar tiem pashiem dzelzhiem pietiks, iznjemot RAM.

P.S. backupus gan labaak buutuglabaat uz citas kastes un peec iespeejas taalaak no primaaraas. Iespers piem. tev tajaa kastee zibens, vot i buus miers no datiem.

 

Es atvainojos, bet pilnīgi viss ko tu te stāsti ir dziļi maldi.

 

w2k3 ir principā tas pats XP ar nedaudz modificēdu kodu un papildus servisiem.

Ja šos servisus neizmanto.. tolka ka w2k3 nav nekāda.

AD strādā TIKAI uz MS serveriem.

w2k8 nav nepieciešams desktops.

Desktops nerij nekādus vērā ņemamus resursus.. vēl jo vairāk ja lietotājs nav ielogojies.

Tas ka linux esot stabilāks kā windows ir vai nu nezināšana vai bezkaunīgi meli.

Link to comment
Share on other sites

Jaa, ActivatedTM , pietiks ar XP Pro, ar home versiju vareetu buut probleemas, bet gan jau tam softam ir apraksts ar kaadaam OS shis darbojas.

OS, domaaju buus plus/miinus vienaadaa cenaa visur. Labaak paburies, kur veel ir iespeejams nopirkt... .

http://www.salidzini.lv/search.php?q=windo...amp;cn=&cl=

 

Paldies godzilla.

Par w2k un XP es nestriidos, bet gan par Vistu.

Zinuka AD straadaa zem MS, bet Novelim arii ir sava Edirektorija: http://en.wikipedia.org/wiki/Novell_eDirectory, pagaidaam gan autinjos tiita, bet Novell ar MS ir saakushi straadaat kopaa, lai to visu attiistiitu.

PAr Linux un Windows, nesaaksim krusta karus, daudz esmu redzeejis win serverus un daudz LInux serverus un varu mieriigi apgalvot ka Linux ir daudz stabilaaks par windows.

Sorry par offtopiku.

Link to comment
Share on other sites

grisha

Pēc taviem komentiem var lieliski saprast kādus "serverus" tu esi redzējis.

Vot tikai nevajag tās muļķības kuras ir tavā paurī mēģināt izplatīt.

Piedod.. bet no malas izskatās ka tu pilnīgi un absolūt neko nejēdz. Baidos ka ne tikai no serveriem, bet arī no parastām darbstacijām.

 

XPH varot būt problēmas?

Mhh

Moš pastāsti man.. durakam.. kādas diez problēmas ? :>

 

Smieklīgi palasīt šito IT ekspertu pārdomas un "viedokļus" :>

 

P.S Piedod pa attieksmi, bet.. ja reiz tev pietiek nekaunības tēlot to, kas neesi.. spēj arī paciest ka kāds tev pasaka, kas tad tu īsti esi :>

Link to comment
Share on other sites

XP home ir domaats maajas lietoshanai.

Un vispaar, guru atradies. XP ir sakropljots w2k un vinjsh ne tuvu neliidzinaas serverim, bet vienkaarshai lietoshanai der.

Ieteiktu tev vispirms uzzinaat, kas ir serveru sisteemas un, kas ir darbastaciju versijas un tad puksteet.

Neko netaisos vairaak staastiit izleceejiem.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz
nomaini RAM uz kaaduKingston vai Cruital , nevis peerc kaut kaadu kaktu kantora atminju. Paareejaas daljas kaut kaa jau straadaas.

Protams arii aizmirsti par Vistu, taa nav domaata serveriem. TAd jau labaak peerc MS win serveri 2003 vai 2008, kas tam ir domaats.

Linux, protams buutu pats labaakaisvariants, bet izklausaas ka tev vajadziigs tieshi win.

P.S. XP ir veel nopeerkams, jo Bila kantoris laikam pardaudz sarazhojushi....http://m79.lv/product/index/group/43?page=3&by=pr_a

Gar zemi :rofl:

Link to comment
Share on other sites

XP home ir domaats maajas lietoshanai.

Un vispaar, guru atradies. XP ir sakropljots w2k un vinjsh ne tuvu neliidzinaas serverim, bet vienkaarshai lietoshanai der.

Ieteiktu tev vispirms uzzinaat, kas ir serveru sisteemas un, kas ir darbastaciju versijas un tad puksteet.

Neko netaisos vairaak staastiit izleceejiem.

 

oo :)

Klau.. klaun.. moš pastāst man.. Ko nozīmē.. mājas lietošanai un kādas problēmas var būt ja uz viņas uzliek DB ?

XP sakropļots w2k.. mhh

Teiksim tā... ir jau daudz Andrīši redzēti, bet šādi klauni gan gadās reti.

Nešaubos ka netaisies neko stāstīt.. tas ir pareizss lēmums, jo pilnīgi viss ko tu te pļūtī ir vienkārši muļības. Nezinu kur tu tādas saklausījies. Pieņemu ka no tik pat tupiem kā tu pats klasesbiedriem.

Link to comment
Share on other sites

Autor !! Atceries mosh neesi piefikseejis bet vista home atbalsta tikai 5 atveertas sesijas.. Taa kaa nebuus labaakais variants servera OS. Shinii gadiijumaa labaak vai LINUX vai W Server Small Business

Link to comment
Share on other sites

Ja buus http arii vajadziigs, tad ar XP pro var un ne tikai var, bet arii radiisies probleemas. Man vismaz radās ar IIS max konekciju skaitu. Domāju ka apache to atrisinās, bet nekā... tā ka Es sev uzliktu Win2k server un nevaru iedomaaties, ko man vareetu vajadzeet vairaak uz taas kastes.

Galvenais lai Draiveri buutu, jo piemeeram Intel desktop dēļiem netiek ražoti draiveri priekš server Windowsiem, savukārt asus ražo.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...