Jump to content

Gazes un pneimatiskie ieroci


Little-Casper
 Share

Recommended Posts

Biju liecinieks gadiijumam, kad viens dzzekinss iesaava otram rozzaa ar gaazeni kautkaadu savstarpeeju reekkinu deell,

tas dzekinnss kurss ssejaa dabuuja ssavienu bija ar draugu, kurss ar veiklaam roku kustiibaam, ierocca neesaataajam izraava strokki un

sasskkaidiija burtiskaa noziimee to meesla gaazeni ssaaveejam pret galvu. No gaazenes tik detallas sskkiida un no paura ssaaveejaam ar viss sskkiida. Man gribeetos domaat, ka peec taas reizes varenais ssaaveejs ne reiz pat iedomaajies vairs nav par to, ka vareetu kaadreiz ar strokki pavicinaaties.

 

Man tas bija uzskataam piemeers, lai es pat neiedomaatos iegaadaaties kautkaadu gaazeni. Tad jau labaak elektrossoku. :)

 

Protams, ka var gadiities nepatiikama situaacijas uz ielas. Bet man domaat, ka gaazenei var atrast alternatiivas, jo gaazene var buut biistama abeejaadi.

Labots - redkeny
Link to comment
Share on other sites

John Wayne

Par alternatīvām runājot, krieviem kādā testā reiz salīdzināja gāzeni, udaru, gāzes balonu un kādu traumatisko ieroci.

Īsti nesapratu, pēc kāda principa tas traumatiskais darbojās, bet brīvprātīgais bija zemē kā likts. Ir kāds kaut ko dzirdējis par šiem traumatiskajiem?

 

Ā un par pamatojumu kaujas pistoles nēsāšanai - vai der, piemēram, ka cilvēks ir mednieks un viņam jāaizsargā savs medību ierocis, kad dodas uz/no medībām?

Link to comment
Share on other sites

Revolverim:

-maz patronas, nepaspēs pārlādēt;

tu ko karot iesi, ka tev vajag pārlādēt?

Link to comment
Share on other sites

Gāzes pistole (no vidējā un dārgā gala) ir pietiekami efektīva tikai pāris metru attālumā - ātri izbliežot pusmetra - metra attālumā, nereti oftalmoloģiskais traumatisms ir neatgriezenisks. Bet, atceros joprojām Ozoliņa lekcijas CDA - Izmantot pneimatisko un/vai gāzes ieroci tikai galēja nepieciešamības gadījumā, pie kam - rēķinoties, ka uzbrucējs var būt bruņots ar kaujas ieroci, un krietni veiklāks. Izveloties lētā gala gāzes ieroci, var sanākt šmuce..

Link to comment
Share on other sites

Mr.Sports

Manuprāt piparu baloniņš ir efektīvāks nekā gāziniece vai udars, turklāt lētāks. Ar baloniņu var nemanāmāk pārsteigt uzbrucēju un iepūst lielāku devu.

Bet viss labākais verķis ir http://www.tbotech.com/advancedtaser.htm tik pagaidām to var iegādādies attiecīgas struktūrvienības un apsardzes firmas. Ar šo pat ziloni var nogāzt :-D

Link to comment
Share on other sites

John Wayne
tu ko karot iesi, ka tev vajag pārlādēt?

Ja Krievija uzbruks, tad jā. Bet ne jau ar gāzes pistoli :grin: Nu bet tie plusi/mīnusi pilnībā attiecas arī uz kaujiniecēm.

Link to comment
Share on other sites

Labāk ņem uzreiz kādu triecienšauteni, vislabāk AK 47.

 

Bet ja nopietni - no praktisks/efektīvs viedokļa, tad vislabākais ir piparu gāzes baloniņš.

Esmu redzējis darbībā, kad agresīvam džekiņam (šis bij normālā šmigā) iepūta sejā. Sakņupis palika sēžot ar rokām saķēris seju.

 

Cik dzirdēts, ka asaru gāze un gāzes pistole ne vienmēr palīdz, īpaši ja uzbrucējs ir zem promillēm.

Link to comment
Share on other sites

John Wayne
Cik dzirdēts, ka asaru gāze un gāzes pistole ne vienmēr palīdz, īpaši ja uzbrucējs ir zem promillēm.

Arī ja apnarkojies nepalīdz. Vajag piparu gāzi.

Link to comment
Share on other sites

TheBanotais

Gāzes baloniņš ir neefektīvs divu iemeslu dēļ. Man ir bijusi situācija, kad vajadzēja viņu pielietot -10 grādu salā pret agresīvu dzīvnieku, bet gaidītās strūklas vietā viņš iztecēja man pa roku. Otrkārt gāzes baloniņa flakonā aktīvā viela ir mazāk nekā vienā gāzes pistoles patronā. Esmu dabūjis no gāzes baloniņa, bet efekts nebija nedz momentāns, nedz tik spēcīgs kā gaidīts, faktiski tas man netraucēja izšķirt abas konfliktējošās puses.

 

Tuvcīņā visefektīvākais ierocis ir nazis, bet ir divi trūkumi - ir jābūt fiziski labā formā un ja kādu ar viņu nogriezīsi un musari uzzinās ka tas biji tu, tev būs lielas nepatikšanas.

 

No gāzes pistolēm iesaku ņemt ne mazāku kalibru par 9mm. Tām ir lielāks darbības rādiuss un vairāk aktīvās vielas patronā.

 

Elektrošoks ir galīgi garām. Caur ādas jaku vai pufeni var nenostrādāt, tāzers ir pārāk unreliable.

Link to comment
Share on other sites

Gāzes baloniņš ir neefektīvs divu iemeslu dēļ. Man ir bijusi situācija, kad vajadzēja viņu pielietot -10 grādu salā pret agresīvu dzīvnieku
Kārtējais kadris, kas nosebojis lekcijas civilajā aizsardzībā.. Gāzes baloniņš pret dzīvnieku... Praksē neesmu izmēģinājis, bet tika izklāstīts viedoklis, ka, piemēram, pret niknu suni izmantot gāzes baloniņu nav efektīvi..
Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard
tāzers ir pārāk unreliable.

jaa, prieksj meerkja...

pietiek atcereeties skandaalinju kaadaa kanaadas lidostaa pusgadu atpakalj...

dzjeks atstiepa kaajas tikai taa....

Link to comment
Share on other sites

Guest e-d

Gāzes pistolē jāliek pamīšus tukšās un gāzes patronas. Action gadījumā jābliež vismaz reizes četras. Tukšajām blieziens ir kā parastajai kaujas pistolei - dzirdams pa kilometru.

Link to comment
Share on other sites

TheBanotais
Kārtējais kadris, kas nosebojis lekcijas civilajā aizsardzībā.. Gāzes baloniņš pret dzīvnieku... Praksē neesmu izmēģinājis, bet tika izklāstīts viedoklis, ka, piemēram, pret niknu suni izmantot gāzes baloniņu nav efektīvi..

Nē, tieši otrādi. Es zinu ka CN un CS gāze ir neefektīva pret zvēriem, bet tas konkrētais baloniņš bija pildīts ar sintētisko piparu, kas darbojas ļoti labi ja pati ierīce nostrādā.

Link to comment
Share on other sites

Kamōn, ja cilvēks piedraudēs ar ieroci (nazis/kaujas pistole/whatever) liela daļa no mutes kulstītājiem tāpat drebēdami atdotu visu (atzīstu, visdrīzāk arī es tā darītu), taču ja viņam nav līdzi ieroča un viņš paļaujās, ka nobīsies no bara- tad pāris šāvieni ar gāzeni būtu tieši laikā.

Otra lieta- nu kur tāds urlēns rautu kaujas pistoli? Tiem, kam viņas ir, nav vajadzības uz ielas laupīt garāmgājējus.

Pie tam, jāpadomā taču par praktisko pusi- nēsāšanu. Vasarā, kad tiek nēsāts viegls apģērbs, tak tāpat viņu nepanēsātu normāli. Zem džempera makstī pie pleca liksi? Dabūsi bietē kamēr paspēsi roku aizlikt līdz padusei. Pie jostas? Nu i nafig, tirgū/pārbāstā trolī var izvilkt. Tad jau labāk tiešām apgūt pašaizsardzības paņēmienus. Vislabāk tos, kas ir tendēti uz reāliem uzbrukumiem uz ielas, nevis 1vs1 cīņām uz totami.

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

cieniijamais petuha krustinj, liidz pilnmeenesim veel taalu.

marsj atpakalj buudaa

Link to comment
Share on other sites

Otra lieta- nu kur tāds urlēns rautu kaujas pistoli?
Naivums.. Ieroci pagādāt jau nu gan nav problēmu, sevišķi, ja garīgais kroplēns - rajona trīsstrīpu dižgars ir krimināls...

Bez trīs akmeņiem kabatā vēl tīri labi noder nedaudz kā cita...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest razotajs
Sveiki. Velos iegadaties sava ipasuma gazes pistoli un man radies jautajums - kada veida var iegut atlauju uz gazes / pneimatiska ieroca nesasanu? Itka jau daudzi saka ka var tapat nesat, bet es kaut kur lasiju ka valsts policija izsniedz sis atlaujas vai kaut ka ta... Varbut kads ir labak informets... Paldies jau ieprieks!

 

itka jau vajag ja ierocis parsniedz kautkadu noteiktu jaudu, netceros kadu :(

 

principa to var uzzinat jau veikala, pardevejam jazin kuriem vajag un kuriem nevajag atlauju

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...