Jump to content

maajas tiikls, vajag paliidziibu ar ruuteri.


etnie
 Share

Recommended Posts

shodien iegaadaajos portatiivo asus f3ka, kam bonusaa naak liidzi asus WL-520GC ruuteris.

 

 

Probleema

 

tagad man ir laptops, stacionaarais pc, ruuteris, interneta kabelis ("kopideja"), printeris.

Uzdevums

savienot to visu vienaa tiiklaa, taa lai pc un laptopam buutu internets, pieeja pie printera. Laptopam vajadzeetu konekteeties caur WI FI.

 

LUUGUMS

paliidziet to visu izdariit, jo nekad ar ruuteri neesmu kraavies.

 

Paldies!

 

nu tad taa. es tagad visu sakonekteeju. uz pc iet nets, bet laptops izmantojot wi fi sameklee un piekonekteejas pie ruutera, bet internets uz laptopa neiet.

 

kur probleema?

Link to comment
Share on other sites

IP statiskā, vai dinamiskā? Rūterim paroli beigās uzliec, lai neviens tev netu nezagtu.

Link to comment
Share on other sites

Neviens nav gaišreģis un nevar pateikt, kāda tev tur konfigurācija - visvienkāršajākajā gadījumā tev kopidejas vads tiek pieslēgts rūterim WAN portam, pie rūtera slēdzas klāt PC pie jebkura LAN porta. Rūterī pēc defaulta IP adreses dala DHCP, tāpēc abiem kompjiem pie TCP/IP propertijiem ir obtain address automatically - PC pie Local area connection propertijiem un laptopam pie Wireless Connection.

 

Ja no PC tiec internetā - labi. Tālāk vajadzētu rūteri nokonfigurēt - raksti browserī http://192.168.1.1 un spied enter.

 

User : admin

Password: admin

 

Tālāk jau pēc ieskatiem - ko un kā konfigurēt. Galvenais uzlikt tīklam paroli un nomainīt rūtera paroli. To visu starp citu, varēja jau izdarīt arī no līdzi nākošā easySetup diska (man liekas, ka bija šim modelim tāds).

 

Pēc tam slēdzies klāt no laptopa. Ja rāda, ka pieslēdzies - labi. Pārbaudi, vai strādā internets. Ja strādā - labi, ja nē, skaties, kas pa vainu - pārbaudi, vai rūteris tev iedeva IP adresi. Ja nē, vari ievadīt manuāli 192.168.1.3, piemēram (ar gateway un dns server 192.168.1.1). Ja arī tad tālāk netiec, tad jāskatās tālāk

 

EDIT : d_l dotajā linkā noteikti vajadzētu atrast tad atbildi.

 

Printeris jāpieinstalē pie viena no datoriem un jānošārē. Tad arī no otra varēsi slēgties klāt.

Labots - xn1s
Link to comment
Share on other sites

nu tad taa - kjeza jau pirmajos soljos. es kopidejas vadu iesprauzhu WANaa, pc LANaa, uz pc nets neiet. tagad man pc un kopideja abi ir iesprausti lanaa, tad iet. kas pa probleemu?

Link to comment
Share on other sites

Ja abi lanā, tad tev sanāk svičs :D Sanāk, ka tev nav dinamiskā ip. Dabū parametrus un saraksti tos rūtera konfigā, tieši tāpat kā to dariji pc.

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

datoram izveic

start>run>cmd>ipconfig /all

noraksti IP, GW. MASK, DNS

veel buus ruuterii mac jaaklonee no taa datora.

ps. tai linkaa tak viss aprakstiits... ja tu nemaaki izlasiit un saskatiit analogjijas, peec tam veicot nepieciesjamo savaa ruuterii, TAD PASJAM TEV NORMAALU TIIKLU UZLIKT NEIZDOSIES!

viss!

Link to comment
Share on other sites

Kopideja tev bija iedevusi TCP/IP settingus.

 

Tur Ip adresi, gateway, dns serveri utt..

 

Tos visus vajag savadīt Rūterī pie WAN settings.

 

Rūterī tu tiec caur 192.168.1.1 - kad rūterī būs tādi paši settingi, viss arī ies. Ja vēl neiet, tad vajag rūterim ievadīt arī tava PC mac adresi (man liekas, ka bija jāvada tur pat pie WAN settingiem). PC MAC adresi dabūsi Start->Run->cmd+Enter un tad ierakstot ipconfig /all+Enter un samklē Physical address. Tad to kombināciju arī ieraksti rūtera settingos.

Link to comment
Share on other sites

Es laikam padodos - vairaakas reizes saaku visu no saakuma, bet netu uz pc caur reeteri man neizdevaas ieraudziit. gaaju visam cauri peec taas linksys pamaaciibas, bet nekaa. vieniigais, kas tur nav analogjisks, ir MAC adreses kloneeshana - visaas vietaas, kur kaut kas rakstiits par MAC adresi, es iekopeeju savējo, bet nekaa. tad, kad itkaa visu esmu izdariijis taa mazaa ikoninja ar diviem monitoriem, kas atrodas blakus pulkstenim, raada, ka mirgo mans kompis, bet otrs neatbild.

Link to comment
Share on other sites

Pareizi nav nokonfigurēti WAN settingi. Mēģini visu rūpīgi pārbaudīt. Ja nesanāk - zvani kopidejai, lai brauc tev palīgā. Vai arī sauc kādu zinošu paziņu palīgā.

Link to comment
Share on other sites

kaads vareetu apskaidrot man primitiivaak to sadalju, kas atshkjiras ja ir statiskaa ip - kas taa par MAC kloneeshanu? es saprotu, ka taa ir taa pati physical adress, ja?

 

wolf Posted 3 minutes ago

Kāds ISP?

 

Kopideja

Link to comment
Share on other sites

Man ir tieši tāds pats rūters. Man ir aizdomas, ka Tev rūterī nav noklonēta PC tīklakartes MAC adrese, kuru reģistrējis ISP (bieži vien to atzīmē kā Physical Address). Šim rūterim caur http://192.168.1.1/ ātrumā neatradu, kā to izdarīt. BET es to izdariju pirmajā reizē caur "EZSetup". Tur bija punkts "ISP settings", laikam tā to sauca, un vienā ailē (neatceros kurā, nevēlos vēlreiz iet cauri EZSetupam) ierakstiju PC tīklenes Physical Address, kuru var uzināt iekš PC "comand promt"ā ierakstot un palaižot komandu "ipconfig /all"

 

rev. arī iekš http://192.168.1.1/ var noklonēt tīklenes Physical Address, tikai jāiziet pa punktam "Qick setup".

 

Par tām IP adresēm, to manuālu vai automātisko iezstādīšanu laisi topikus augstāk. Lasi manuāli!

 

p.s. izdarīt vieglāk, kā izstāstīt, savulaik to izveicu 10 minūtēs smagā alkohola reibumā.

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard
ps. tai linkaa tak viss aprakstiits... ja tu nemaaki izlasiit un saskatiit analogjijas, peec tam veicot nepieciesjamo savaa ruuterii, TAD PASJAM TEV NORMAALU TIIKLU UZLIKT NEIZDOSIES!

viss!

veel jums nav apriebies? es jau sen buutu pasuutiijis, kur vajag.

ja nav galvas, tad lai maksaa kaadam par zinaasjanaam...

Link to comment
Share on other sites

paldies lizardam par uzmundrinaajumu.

 

es buutu ljoti pateiciigs, ja ggg97 iepostotu print screenu, kur vinjsh klonee MAC adresi, jo caur EZsetup vinju nekur neprasa.

 

man kopidejas dzheki teica, ka pats ,kjipa, nevarot ruuteri uzlikt. varbuut es visu daru pareizi, bet taa vaina ir vinjiem?

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

kopidejas dzjeki pareizi pateica, mhhhhh

TU pats nevareesi uzlikt routeri....

 

mosj TTL par 1 jaapalielina....

Link to comment
Share on other sites

Vēlreiz iet cauri EZsetupam nevēlos, jo man viss strādā un laika tagad bakstīties arī nav.

Caur http interfeisu arī to varēja izdarīt, pievienoju quick setup bildi.

Link to comment
Share on other sites

Ieinstalē programmu, kas nāca līdzi, un vēlreiz ej cauri EZSetupam - tur būs gan jānorāda visi WAN settingi, gan arī MAC(physical) address. Ja arī tad neizdodas, tad tiešām vai nu sauc kopideju, vai kādu pazīstamu, kas izdarīs...

Link to comment
Share on other sites

Vēlreiz iet cauri EZsetupam nevēlos, jo man viss strādā un laika tagad bakstīties arī nav.

Caur http interfeisu arī to varēja izdarīt, pievienoju quick setup bildi.

 

es tajaa laukaa pie MAC adreses biju ievadiijis saveejo, bet tos divus paareejos atstaajis tukshus. tur arii kaut kas jaaraksta?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

retoriskais jautaajums - kaa ta var buut, ka man kojaas arii ir statiskaa ip adrese, bet ruutera uzlikshana, pc , divu noutbuuku un printera sasleegshana prasiija 10 min? piebildiishu, ka abos gadiijumos riiciibas plaans bija identisks....

Link to comment
Share on other sites

Īstenībā kopideja tev neko nepalīdzēs, jo tev ir iedota viena IP adrese, bet tagad tu ar rūteri gribi izmantot divus datorus. Ar šo viņi kādreiz diezgan nopietni cīnījās. Viņi tev piedāvās maksāt par otru ip, t.i.pieslēgumu. Tāpēc arī teica, ka nevari pats rūteri uzlikt. Tā, ka palīdzību no tās puses negaidi, jātiek vien pašam galā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...