Jump to content

Ar kādiem izdevumiem jārēķinās reģistrējot domēnu?


Guest
 Share

Recommended Posts

Ar kādiem izdevumiem jārēķinās reģistrējot domēnu .com , .net , .org , .lv?

 

.lv domēna iegāde puslīdz skaidra - 40Ls = 2 gadi

ar .com, .net, .org domēniem ir jautājums - vai tās zemās cenas ir atbilstošas realajām, vai ir jārēķinās ar kādiem bankas nodokļiem, citiem nodokļiem pārvedot naudu.

 

Tad ir nākamais jautājums - iegādājoties domēnu ir jāpērk klāt "Name server" < kas tas tāds vai bez tā var iztikt, ja nevar, tad cik viņš maksā?

 

Es vēlētos savam domēnam piešķirt klāt vēl dažas email adreses, cik tas maksā, kā to var nokārtot?

 

Savam domēnam vēlētos likt klāt dažus subdomēnus, kā notiek šis process, ar kādiem izdevumiem jārēķinās?

 

Ir jāiegādājas hostings, par to man nav jautājumu un komentāri nav nepieciešami.

 

Ja esmu kaut ko palaidis garām lūdzu papildiniet, un atbildiet uz galveno jautājumu - ar kādiem izdevumiem jārēķinās iegādājoties domēnu?

Link to comment
Share on other sites

parasti hostinga sniedzējs arī piedāvā mailservera pakalpojumus,

par domena reģistrāciju jāmaksā tikai tie 40Ls pa dieviem gadiem

Link to comment
Share on other sites

jaapeerk tikai domeens, subdomeeni un meils@domens.lv naak liidz pashi par sevi

Link to comment
Share on other sites

dbc, paldies, bet šajās lapās nav tik izmeļoša informācija, kāda man nepieciešama.

Link to comment
Share on other sites

Uz sava mājas datora varu uzlikt apache un kādu mail serveri, līdz ar to nojaušu atkristu šie hostinga izdevumi. Kas ir "Name server" un vai to var ierīkot uz parasta datora?

 

Atkārtošos - ar kādiem izdevumiem jārēķinās pērkot .com, .net domēnus (ar .lv domēniem šī situācija ir skaidra). Konkrēts piemērs - http://www.secureserver.net piedāvā iepirkt .com par 7.95$, bet vai tā ir galīgā summa, jeb jārēķinās ar kādiem papildus izdevumiem, kas nav ierakstīti titullapā. Man tādas aizdomas, ka tā cena ir vairāk klientu ievilināšanai, reālā cena ir lielāka, bet iespējams maldos.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja jau gribi plasaak, tad ok:

 

1) Name server nav japerk, so servisu var nodrosinat tavs ISP (parasti par velti);

NS - vienkarsaa valodaa - tad, kad tu browserii ieraksti piem www.tvnet.lv, tad dators apjautajas NS par si tvnet IP adresi.

Respektivi NS tulko vardiskas adreses uz/no cipariskajam, jo datori sava starpa komunice cipariskajas adresees, ja saproti par ko es runaju.

 

2) e-pasta adreses var nodrosinat ari tavs ISP (parasti par velti). Saja gadijuma ieksh NS tiek ieviests ieraxts MX, kur norada tava e-pasta serveri (lidz ar to laika gaita pastav iespeja mainit e-pasta serveri tas nav uz muzigiem laikiem viens)

 

3)subdomeni tiek raditi ieks domena, ari to var nodrosinat tavs ISP, tur nav par ko maksat.

 

4) Nu ja jau tev nav jautajumu par hostingu, tad interesanti kas tad bija tie ieprieksejie - tas viss galu gala var but pakalpojumu kopums ko var sniegt tavs ISP.

Link to comment
Share on other sites

Domaju, ka ja jau tev ir tik daudz elementaru jautajumu, tad tev nevajadzetu gan pasam uzturet e-pasta serveri - iekulsies pamatigaa putraa ar virusiem spamu un visu parejo.

 

Apaci gan vari turet uz sava majas datora, tikai tad tev jarekinas, ja gribi lai tavu lapu kads redz tev jabut realajai statiskajai IP adresei (var protams ari ar ieksejam adresem, bet neesmu meginajis).

 

DNS ir serviss ka jau ieprieks raxtiju, liekas bija kaut kur tie freeware risinajumi, neatceros konkreti, bet 100 reiz vienkarsak visu sito hernu iznemot apaci uzticet ISP.

Link to comment
Share on other sites

mudzis, paldies tev.

Par hostingu man jautājumi, kā man likās, bet izrādās tie visi bija par hostingu. (Pirms tam uzskatīju, ka hostings ir lapas izvietošana un viss cits saucas kā savāk icon_wink.gif tāds humors).

 

Paldies tev, tagad vairāk vai mazāk viss ir skaidrs, droši vien kad saskaršos ar to praktiski, tad sapratīšu līdz galam.

 

Tagad ir palicis jautājums par .com, .net domēna izmaksām, iespējams atradīsies kāds, kas pakonsultēs mani šajā jautājumā.

 

Paldies mudzis vēlreiz.

Link to comment
Share on other sites

Hostings - nu ta tiri nemot protams tikai izvietosana, bet parasti jau tas ir kopejs pakalpojums viss kopaa, ko nodrosina ISP.

 

Velu veiksmes. un par to e-pastu serveri labak 7x padomaa.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...