Jump to content

Triple core


Cepums89
 Share

Recommended Posts

Ģenerālis

Nesaprotu ko te visi ieperushies man pasham ir 3200+ speeles var paspeeleet jeega saliidzinaat 2 un 3 kodolus, ja veel joprojam ne visas aplikacijas var izmantot tos n-tos kodolus un jebkuraa gadijumaa 3 kodolu procis buus labaaks par 2 kodolu ja skatamies nakotne :)

 

 

Nākotnē? Nākotne jau 100% pieder NEHALEM.

 

Paldies Kasparz par informāciju ... Ņemšu vien 6000 + nomainīšu dzesi un ies uz ~ 4 Ghz ... :D

Man tik tads jautajums .. Kas ir ar to CACHE , kādēļ AMD ir tik neliels kešs ? AMD izmanto citu istēmu kešošanās ?

 

 

A un vispār šaubos ka uzdzisi vinu uz 4GHz. Jo AMD uz savas vecas 65nm platformas izdala daudzvairak siltuma un patere vairak energijas. BEt tiem AMD prociem ar overklokosanu jau ir ka ir :(

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

Uz 4GHz neies. Pirmkārt jau pasaules rekords ar šo proci ir nedaudz virs 4Ghz, otrkārt, tā plate netuvu nav tam paredzēta, treškārt, tādiem cēliem mērķiem būs tev vien jāņem cita platforma.

AMD kešs ir mazs, jo kodolā ir integrēts atmiņas kontrolieris. Tādējādi kešs neietekmē performanci šiem procesoriem. Intel LGA775 platformai, kurai atmiņas kontrolieris ir čipsetā, kešs gan spēj stipri izmainīt performanci, teiksim starp 512KBx2 un 2MBx2 ir pat līdz 30% performances starpība. Xbitlabs veica ļoti interesantu testu. AMD procesoriem gan nebūs tik liela starpība. Tiesa, ja tu skaties 65nm vs 90nm procesorus, tad jāņem vērā ka AMD K8 65nm procesoriem kešatmiņas pieejas laiki ir lielāki, un arī tādēļ tas ir par 1-25 lēnāks nekā 90nm procesors pie vienādas kešatmiņas lieluma un takts frekvences. Ikdienā kešatmiņas trūkumu par Intel procesoriem var sajust tikai ļoti retās programmās. Lielāks prieks būs no ietaupītiem 10Ls, ko varēsi draudzenei kokteilītī izmaksāt, nevis no tā ka tev AMD procesoram būs lielāka kešatmiņa un 5% lielāka ātrdarbība dažās aplikācijās.

Link to comment
Share on other sites

Cepums89
(labots)

Es pirms gada savu amd 3200 ( 2.2 Ghz ) uzdzinu uz 3.0 Ghz .. Temperatura bija ~ 70 graadi un pec laika arii nobeidzaas jo bija vienkārši uz stock dzeses ...

 

Nu skaidrs Kasparz. Var slēgt ciet ja vairs nevienam nav nekas sakāms. Apstrīdams .. utt

Labots - Cepums89
Link to comment
Share on other sites

Guest Edmens

Es ar shito nesaprotu,veel neesmu redzeejis ne vienu speeli un programmu kurai buutu vajadziigi 3 un 4 kodoli.

Bet varbuut es kljuudos?

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

~3.5GHz ir K8 arhitektūras griesti, kuriem pāri var tikt tikai ar subzero dzesēšanu(IMC dēļ būs cb, un tādējādi grūti nostabilizēt temperatūras), vai arī ļoti reti eksemplāri, kas ar gaisu/ūdeni var tikt nedaudz pāri 3.5GHz.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

Es ar shito nesaprotu,veel neesmu redzeejis ne vienu speeli un programmu kurai buutu vajadziigi 3 un 4 kodoli.

Bet varbuut es kljuudos?

Ir, bet ļoti retas. Ņemot vērā pašreizējo AMD un Intel procesoru cenu, visizdevīgākais pirkums no AMD ir tieši x2 6000+, no Intel E72/E84/E85. Būs Nehalem, būs arī native quadcore Intelim, un tad buš jēga ņemt quadcore. Pagaidām cenas starpība ir par labu divkodolu procesoriem. Mainstream Nehalem, jeb tie procesori, kas šai auditorijai būtu pa kabatai, būs tikai pēc gada. Tad arī var taisīt nākamo upgreidu.

Link to comment
Share on other sites

John Freeman

Viena no progām ar kuru sanāk darboties, kas ļoti labi izmanto visus 4 kodolus Adobe Premiere. Un vispār lielākā daļa no mūsdienu encoderiem ir spējīgi izmantot vismaz 6 procesos. Un kas attiecas uz geimiem, tad arī Source dzinējs (uz kura balstās visi Half-Life utt.) arī lēnā garā soļo daudzkodolu virzienā. Pagaidām, gan samērā gļukaini, bet nu :D

Bet kas attiecās uz amd trīskodolu brīnumiem, tad es nebrīnīšos, ja viņi drīz pavisam bankrotēs...

Link to comment
Share on other sites

Ja cilvēkam jāizvēlas starp x2 6000+ un x3 8450, tad bez ierunām labāks ir pirmais variants....Taču galvenais kādēļ jāizvēlas x2 6000+ ir tas, ka K10 radīs stipri lielāku slodzi CPu barošanas ķēdei...

125W 6000+

95W 8450

Miniet trīs reizes, kurš ēd vairāk. Ja domāts 89W 6000+, kādu nav daudz, tad tā vajadzēja uzrakstīt (un arī daudz neatšķiras no 95W).

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

Iesaku tev nopirkt power meter iekš tevalo un nočekot. Tad uzraksti savu sakāmo vēlreiz.

Cik kam ražotājs ir norādijis TDP ir diezgan maznozīmīgi.

Link to comment
Share on other sites

es savukārt esmu starā par amd 4850e , 2,5 gigi stockā un 45W. ātrs un vēss...domāju uz kādi 2,9 Gigi arī darbotos, bet protams siltu vairāk...

Link to comment
Share on other sites

Tomshardware ir mērījuši:

98,01W 6000+

74,46W 8450

Compared to the traditional Athlon 64 X2, upgrading to a Phenom X3 is an option which is worth doing in terms of energy consumption.

Daudz gan atkarīgs no konkrētā eksemplāra. Kasparz noteikti ir izmērījis kādus 100...

 

Video apstrādes programmas lieto visus kodolus, un 8450 ir ātrāks par 6000+ (turpat). Vidēji viņiem iznāk 8.9% lēnāks

Link to comment
Share on other sites

Cepums89

J'ega ir uz tiem W skat'ities ? Tapat neka ipasha atskiriba nebus jutama .. Varbut maksashu 10 sant vairak par elektribu ..

Link to comment
Share on other sites

kā kurā sistēmā....piem. atšķirība starp 4600+(89, vai 65W) un 4850e(45w) ir baigā:

 

ekonomiskajā c&q režīmā ar nomestu frekvenci( apm. 1,2)...4600 karsa stipri vairāk...(ap 40-50 grādi) turpretī 4850e...bez c&q (uz 2,5 Ghz) skatoties HD materiālu nepaceļas augstāk par 30-32 grādi...

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

Tomshardware ir mērījuši:

98,01W 6000+

74,46W 8450

Compared to the traditional Athlon 64 X2, upgrading to a Phenom X3 is an option which is worth doing in terms of energy consumption.

Daudz gan atkarīgs no konkrētā eksemplāra. Kasparz noteikti ir izmērījis kādus 100...

 

Video apstrādes programmas lieto visus kodolus, un 8450 ir ātrāks par 6000+ (turpat). Vidēji viņiem iznāk 8.9% lēnāks

Aha, tomshardware arī ssd ēd vairāk par 2.5' hdd. Lasi vien to tuftu.

Link to comment
Share on other sites

kasparrs

J'ega ir uz tiem W skat'ities ? Tapat neka ipasha atskiriba nebus jutama .. Varbut maksashu 10 sant vairak par elektribu ..

 

Runa nav par to, cik maksāsi par elektrību, bet gan cik rijīgu CPU dēlis spēs nobarot.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...