Jump to content

Dziesmu legalizešana!


apacis
 Share

Recommended Posts

Pārraksti visas dziesmas uz diskiem un būs tev viņas legālas.

Cik atceros, tad par matricām (tās pērkot) tiek maksāts autortiesību nodoklis.

 

Cik esmu sapratis, tad uz HDD vispār legāli mūziku nevar glabāt. Vai kaut kas tamlīdzīgs tur bija.

Link to comment
Share on other sites

Tu domā nozagtās, vai arī tās kas pirktas interneta veikalos? Ja zagtās, tad tas ir tas pats, kas jautāt: kur atmazgāt manu netīro "veļu"

Link to comment
Share on other sites

Bet ja nopietni, kāpēc ne? Arī zagtu Windows taču piedāvā legalizēt!

Mūziķa izveidota lapa, kurā atrodam kontu uz kuru pārskaitit naudiņu un viss notiek. Protams, katru dziesmu jau nu būtu čakars, bet albūmus, kāpēc ne?

 

- Mūziķiem, manuprāt, tiešām atmaksātos šis pasākums!

Link to comment
Share on other sites

Vienīgā iespēja kā legalizēt mp3, būtu pievienot kaut kādu elektronisko parakstu katram failam. Bet nu pagaidām nav dzirdēts, ka kāds kaut ko tādu piedāvātu.

Link to comment
Share on other sites

bet tad sanak ka reali nav iespejams neka nopirkt daudzas dziesmas .. jo par izpildiitaja maajas lapaa nav visi remiksi un visiem izpilditajiem nemaz nav reali atrodamas maajas lapas ..

diezgan sviestaini ..

Link to comment
Share on other sites

Vai tad pērkot HDD ar netiek maksāts autortiesību nodoklis?

Man jau liekas, ka vislabāk ir turēt visu iekš iPod vai kā tamlīdzīga + parole, jo kaut kādā veidā legalizēt dziesmu, cik sapartu var tikai ja tev oficiāli firma, no kuras tu nopirki mp3, atsūta dokumentus, kas apliecina, ka esi nopircis tos mp3.

Link to comment
Share on other sites

bet tādas firmas jau reāli nav. moš kāds zin kura firma nodarbojas ar kko līdzīgu , ka ārzemju dzismu licenāu pārdošanu ?

Link to comment
Share on other sites

amazon.com ļoti daudzus albumus var nopirkt mp3 veidā.

cenas - no 50 līdz 99 centiem par vienu MP3.

Lētāk kā pie mums...

vēl mp3 Latvijā tirgo www.boms.lv, platforma records šķiet laida pa velti, bet tagad apturēc...

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Vispār, savulaik (moš arī tagad) LAMPA piedāvāja diskžokejiem (tur kaut lādu licenci vai līgumu vajadzēja laikam) iegādāties speciālas CD-R matricas, kurās drīkstēja rakstīt sazagto muzonu Audio CD formātā, tādējādi to padarot legālu + atļaujot atskaņot publiski.

Cena bija pāris Ls.

Sistēma sanāk tāda, ka LAMPA aizskaita autoratlīdzību attiecīgajām iestādēm.

 

Vienīgā prasība bija, lai mūzikai ir laba skaņas kvalitāte.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

(labots)

nesaprotu. kā tu iedomājies nelegālu mūziku padarīt legālu?

 

tieshi taa , jo es jau nezinu vai man to dziesmu vajadzes ja es vinju nemsu noka4ajis .

 

Vispār, savulaik (moš arī tagad) LAMPA piedāvāja diskžokejiem (tur kaut lādu licenci vai līgumu vajadzēja laikam) iegādāties speciālas CD-R matricas, kurās drīkstēja rakstīt sazagto muzonu Audio CD formātā, tādējādi to padarot legālu + atļaujot atskaņot publiski.

Cena bija pāris Ls.

Sistēma sanāk tāda, ka LAMPA aizskaita autoratlīdzību attiecīgajām iestādēm.

 

Vienīgā prasība bija, lai mūzikai ir laba skaņas kvalitāte.

ielūkojos, bet neatradu isto saitu , paliidzeesi ?

Labots - apacis
Link to comment
Share on other sites

superKrona

Ar ko legāls mp3 atšķiras no nelegāla?

Un kādai jābūt dzīves situācijai, lai par to būtu jādomā?

Un vai LAMPA nav tā iestāde, kas par manu bilžu CD labākajā gadījumā pārskaita kādu santīmu kaut kādam Donam nevis Justīnam Timberdžekam?

Labots - superKrona
Link to comment
Share on other sites

ne vienkārši ir sutacija tada ka uzņēmums kurā es strādāju ir izdomājis ka veikalos nepieciešama modernā mūzika , tip hīti , un tākā rādio nedrīkst klausīties tad jāpērk kkadi diski, bet tajos diskos pa 20 dziesmam un viena makarešanas ap matricām vien sanāk , tadēļ tika sakopēta visa muzika vienā katlā un veidots mp3 , bet tā kāta visa mūzika nak no dc++ tad tas nav īsti likumīgi. moš kāds zin cik daudz zaparkās var iebraukt , par 150 dziesmām? :)

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Nezinu to normatīvo aktu, bet vai ta pirkto mp3 drīkst publiski skandēt?

Un ja var, lai firma sapērkas kādas 50 gabalas. Ja saprotu pareizi, būs papīrs, ko pavicināt.

 

Un radio drīks klausīties gan, tik samaksā piķi LAMPAi

Labots - superKrona
Link to comment
Share on other sites

nju tip driikst! katrai pirktai matricai but viena kopija , un orginals ko uzradiit . bet ar to kvantuma saprikshanu nav sudiiga doma ! :)

Link to comment
Share on other sites

superKrona

"katrai pirktai matricai but viena kopija" - nenozīmē atļauju atskaņot publiski, jo var takš gadīties, ka dzirdēs dziesmu kāds, kas nav ne pircis, ne kopējis.

Tāpat ir ar radio, bet slinkums meklēt tos sasodītos NA

Labots - superKrona
Link to comment
Share on other sites

gan pa radio, gan pa kaseshu atskanjoshanu publiskaa vietaa ir jaamaksaa autortiesiibas.

Kontakteejies ar AKKA-LAA: AKKA/LAA

A. Čaka iela 97

Rīga, LV-1011, Latvija

 

Tālr.: +371 7506131

Fakss: +371 7315620

E-pasts: info@akka-laa.lv

akka@apollo.lv

 

https://www.akka-laa.lv/

 

P.S. visa muuzika ir nopeerkama, jo tie remiksi jau arii kaut kur rodas. Var nopirkt, piemeeram sheit: http://www.juno.co.uk/

Link to comment
Share on other sites

Un vai LAMPA nav tā iestāde, kas par manu bilžu CD labākajā gadījumā pārskaita kādu santīmu kaut kādam Donam nevis Justīnam Timberdžekam?

LAMPA ar cēliem apgalvojumiem finansē savu eksistenci.

 

Bail pat iedomāties, cik kaut kāds supermārkets samaksā par mūzikas drillēšanu fonā, kur no tās nav itin nekādas jēgas.

Link to comment
Share on other sites

Bija interesanti šito visu palasīties. Puslīdz skaidrs ir viens - mans no Mūļa paņemtais " Deep Purple Live In Montreaux Jazz festival `06" iepazīšanās eksemplārs laikam nekur Latvijā legalizējams nav. Tātad - dzēšu nost.

 

Lampai - ne kapeiku. Pašam lampa nepiemetama.

Link to comment
Share on other sites

ierakstot nelegālu mp3 uz CD tas nepaliek legāls..

 

p.s. tā kā pa HDD nemaksā autornodevu, tad uz HDD vispār gandrīz neko glabāt nevar, kas attiecas uz autortiesībām.. absudri, bet tā ir..

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Uzjautāšu vēlreiz zinošajiem:

ar ko atšķiras, jeb kā atšķirt nelegālu no legāla mp3?

 

Laikam neviens bootietis dzīvē nav redzējis legālo!

Labots - superKrona
Link to comment
Share on other sites

legāls mp3 tāds, kuram tu vari pierādīt legālu izcelsmi.. t.i. maksājuma uzdevums u.tml.

Link to comment
Share on other sites

Ir jāmaksā arī, ja atskaņu radio kauč ofisā! Esam tiem pidiņiem maksājuši (tur gan nebija daudz naudiņas, bet tas nemaina faktu), lai biroja darbinieki (6 gabali) oficiāli varētu klausīties radio uz tumbām.

Šis iestādījums ir pilnīgas šausmas arī no mūziķu viedokļa. Ja es esmu mūziķis/muzikants un man ir ieraksts- lai gan es es neesmu reģistrējis savas dziesmas autortiesību aģentūrā, vienalga šī iestāde prasa piķi no trešās puses, kas manu mūziku klausās. Un iebāž VISU savā kabatā. Piemēram brīvadabas koncerts ar autoriem un to dziesmām uz skatuves. Pēc likuma organizātoriem jāmaksā šai iestādei 2% no konča ienākuma. Konča ienākumi- 50k lati- 1k aiziet aģentūrai par neko. Ja es piereģstrējos, tad iegūstu no tās naudas apkaunojumu. SANTĪMUS. Lūk ku jauki birokrātijas aparāts strādā.

Link to comment
Share on other sites

Superkrona, a nekā. Manuprāt, MP3 ir formāts, par kuru naudu prasīt ir noziegums. Gan pret klausītāju ( haha) , gan pret autoru ( laikam pēdējā laikā arī haha, jo nav autoru, ir tikai līguma subjekti).

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Bled, tā LAMPA vispār ir izdzimteņu un dienaszagļu kantoris.

Atnaks pie manis mājās un uzprasīs: Hei uzrādi mums lūdzu papīrīti par katru no tām 5000 dziesmām, kas tev stāv uz cietā"... Es atveru speciāli tam iegādāto skapi un velku ārā lielās mapes vienu pēc otras, kuros glabājas kilogramiem nez cik gadus vecas kvītis un visādi maks. uzdevumi, kas apliecina katras kompozīcijas legalitāti!

Nu vai nav absurds?

Labots - A-kalvis
Link to comment
Share on other sites

superKrona

Un kas man jādara, ja es (juridiska persona) gribu atskaņot vienu mp3 (legāli nopirkto) savā veikalā?

Par pašsadzejotkomponētu gabaliņu labāk laikam nejautāt, ja pareizi sapratu.

Link to comment
Share on other sites

A nekas. Bliez tik vaļā. Bet neaizmirsti par bagātīgi klātu galdu visām dzīves situācijām. Visas dzīves situācijas vari noskaidrot likumdošanā.

Link to comment
Share on other sites

(..) Es atveru speciāli tam iegādāto skapi un velku ārā lielās mapes vienu pēc otras, kuros glabājas kilogramiem nez cik gadus vecas kvītis un visādi maks. uzdevumi, kas apliecina katras kompozīcijas legalitāti!

Nu vai nav absurds?

 

Šai f-cijai jau pasen iegādāju programmu Yep. Pilnīgi visas elektroniskās kvītis, elektroniskos bankas rēķinus, programmu, muzonu, dzelžu (viss kas pirkts inetā vai izmantojot ibankas pārskaitījumus) iegādes apstiprinājumu kvītis uz mailiem utt. utjp. un tml. ir "save as PDF" un bibliotēkā iekšā. Un arī papīrus caur progu skanējam pa taisno uz pdf. Un viss aizņem 0.5cm2 uz cietā diska. Ir dokumenti, kuriem protams oriģināls jāsaglābā (tintes spiesti zīmogi un paraksti virsū, lai gan tos arī ieskanēju kopijai). Šādi ieskanētu pasi un dzimšanas apliecību arī diez vai atzīs par leģitīmu:)

Link to comment
Share on other sites

Vispār ar mūzikas autortiesībām ir sviests.

Ja kriminālkodeksā eksistē nevainības prezumpcija, ka jebkurš cilvēks tiek uzskatīts par nevainīgu, kamēr viņa vaina nav pierādīta, tad no AKKA/LAA viedokļa jebkurš ir zaglis, kamēr viņš nav pierādījis pretējo :x

Šķiet, jebkurš veikls jurists viņus par šito te varētu mierīgi uzvilkt.

Nez, kā lai es pierādu 1994. gadā pirkta CD legalitāti? :roll:

Man ko - visu mūžu čeki jāglabā?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...