Jump to content

Menti parbaudis HDD


karnaiss
 Share

Recommended Posts

Paklau usins_pacina, īsti nesapratu teikto. Liekas, kaut kas ar pieturzīmēm nebija lāgā.

Taču vienu es sapratu. Pēc tavām domām konsolē grūti failus sameklēt!!?

 

Vai drīkstu atļauties un te uzraksīt pāris rindiņas, lai paskatītos to, cik vienkārši tas būtībā ir:

 

vispirms palūrēsim kas par partīcijām tev ir, kuras neesi piemontējis
fdisk -l
Tad atkarībā no rezultātiem, fiksi uztaisīsim mount-pointus un tālāk seko diezgan braša komandu sekvence
cd /
find . -name "*.mp3"
atlaižamies krēslā un lūram uz ekrānu.
Varam arī tā lai vairs nav neviena mp3 faila:

find .  -name "*.mp3" -exec '{}' ';'
Un ļoti lielā ātrumā visi mp3 aizies uz citiem ext3 laukiem :)

 

Patiesībā daudz ātrāk ir darboties pa konsoli un nevis pa grafiskajām vidēm, kuru katrs ir uzcepinājis pēc sava prāta.

Labots - neirons
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Devil_Inside

    7

  • jx

    8

  • Plumbums

    9

  • (...)

    19

Top Posters In This Topic

Posted Images

protams, ja maak :-)

 

Teikshu taa, ja LV nekas nenotiks tuvaako 5-10 gadu laikaa, tad privaatajaa sektoraa nekas nenotiks nekad, jo tas vienkārši buus nereaali.

Tiem, kas studee OS(ne linux :mrgreen: ) ir pieejams pa briivu :-D (kkur kko dzirdeeju, iespejams, ka taa nav)

Neticu, ka kaadam ir kkaads sakaraxts ar IP, kas zog programatuuru- IP var nomainiit un lielaakie frukti to arii dara :)

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

neirons

Neviens jau to nenoliedz, ka ātrāk, bet nedomāju, ka mūslaiku izglītotie kruķi vispār būs dzirdējuši kautko par tādu konsoli, kur nu vēl kā ar to darboties.

Tas pats ar visiem *unix brīnumiem... "Ahh, jums nav XP, hmm a kas tas tāds ir un kā ar to darboties?" :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

TokRa

Lūdzu, komentē faktu, ka jebkurš dators uzņēmuma telpās ir uzņēmuma atbildība. Man patiktu domāt, ka mans dators ir mana atbildība. Lūdzu, nepārproti - tas nav uzbrukums - man tikai gribētos dzirdēt zinošāka cilvēka viedokli.

 

"Ticami izskadrot" ietver arī "Nopirku iTunes/Yahoo/Amazon interneta veikalā" - tas neietver pierādījumus.

 

Emm - par kādu blogu ir runa? Ielikšu rss readerer'ī.

Labots - jx
Link to comment
Share on other sites

A-kalvi, tā jau ir ar tiem kopiem, taču viņiem mēdz atvilkties līdzi tādi bāli puikiņi ar biezām brillēm un vecām kedām kājās. Saucas BOFH un tie jau zina gan ko darīt. Taču apgalvot par tādu shēmu nevaru. Es vismaz domāju, ka tas ir reālākais kā var veikt pārbaudes operāciju. Biju dzirdējis par mistisku progu kuru palaižot klienta datorā un varot pa fikso sameklēt visu kas ir slikts :)

Vot šī lēģenda gan manī izraisa interesi. Kā manā kompī kurā ir zistēma, kura saprot tikai ELF un a.out palaižamos failus, ments varēs savu štruntu palaist. Un vai viņam ir jādod iespēja startēt no CD, lai tad rakātos pa manu ReiserFS ar domu, ka visu jau var atrast. Iespējams, ka kaut ko no savulaik dzirdētās leģendas neesmu sapratis. Nu tad sorry :)

Link to comment
Share on other sites

Par to, ka darbinieku privātie datori arī kantorim var problēmas sagādāt, ir dzirdēts. Bet kā ir ar kantora klientu datoriem? ;)

Link to comment
Share on other sites

bet ja dators ir ņemts uz nomaksu , un kamer maksā par viņu tikmēr dators pieder firmai...

tad jau sanāk ka firmai pectam jāpiedzen atpakaļ no mentiem piemēram cietais ?

jeb smagi kļūdos :)

ja vel datoram ir garantījas uzlīme , tad sanāk ja gadienā noņem cieto ta es arī zaudēju garantīju vai ne tā ?

Labots - D3nY
Link to comment
Share on other sites

Tu aiznjemies no bankas cash, lai noirktu PC, ar veikaalu tad arii viss beidzaas...tu esi bankai paraadaa naudu.

 

ja vel datoram ir garantījas uzlīme , tad sanāk ja gadienā noņem cieto ta es arī zaudēju garantīju vai ne tā ?

 

taadas "garantijas uzliimes" ir tikkai ne tajos labaakajos kantoros...biezhi vien ir taa, ka kantorii viss nav sasprausts kaa nakas- uzreiz vediisi PC uz servisu.

Labots - gudolfs
Link to comment
Share on other sites

Tu aiznjemies no bankas cash, lai noirktu PC, ar veikaalu tad arii viss beidzaas...tu esi bankai paraadaa naudu.

tad jau uz to laiku viņš skaitas tākā bankas īpašums , jeb es paņemu pa pāris štukām portabli un nemaksāju un es domāju ka veči ātri būtu klāt un noņemtu man viņu

Labots - D3nY
Link to comment
Share on other sites

Tu aiznjemies no bankas cash, lai noirktu PC, ar veikaalu tad arii viss beidzaas...tu esi bankai paraadaa naudu.

 

Ir divas dažādas procedūras - līzings un kredīts.

 

Līzings: bankai pieder produkts, taču tev ir tiesības to lietot. Brīdī, kad esi atmaksājis visu līzinga summu, produkts pāriet tavā īpašumā.

 

Kredīts: produkts pieder tev, taču tu esi bankai parādā naudu. Gadījumā, ja nespēj atmaksāt kredītu, banka var vērsties tiesā, lai atsavinātu produktu.

 

Jebkurā gadījumā: par datoru, kas atrodas tavā somā, ir atbildīgs uzņēmums, kura telpās tu atrodies.

Link to comment
Share on other sites

tas tagad būtu skaidrs ..

bet kātad būtu ar garantīju datoram , ja man menti atnāk izravē cieto ārā? un ja garantījas bļemba daķim virsū

tad jau sanāk ka dēļ mentiem zaudēju garantīju....

Labots - D3nY
Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Jebkurā gadījumā: par datoru, kas atrodas tavā somā, ir atbildīgs uzņēmums, kura telpās tu atrodies.

Ja es atrodos bankā (kā klients) ar portatīvo, kurā glabājas warez, par to ir atbildīga banka?

Labots - ADEX
Link to comment
Share on other sites

Ja es atrodos bankā (kā klients) ar portatīvo, kurā glabājas warez, par to ir atbildīga banka?

 

Pēc pašreizējiem likumiem - !

Link to comment
Share on other sites

Bij taads saits, kur vareeja izmantot piem 25GB(par pabildus $ arii vairaak) kaa savu cieto disku- aizej uz darbu ielogojies palaid muzonu, atnaak menti aizver FF un shiem garsh deguns :mrgreen:

Taads risinaajums, ja ir gana labz nets...

 

 

http://desktoptwo.com/

Link to comment
Share on other sites

talibans

nu tada gadijuma jasataisa prikols- japanem portativais pilns ar muziku,filmam un jaiet uz menteni, tiesu, saeimu vai citu lidzigu iestadi un drosi klausities savu muziku, jo nepatiksanas jau bus iestadei.pasam gan jau ari...

Link to comment
Share on other sites

Ja kaut kas tāds sāksies, tad ejam uz policiju un rakstam iesniegumu, ka esam apzagti un alibi rokā un šie lai meklē manus diskus un čekus.

Link to comment
Share on other sites

NEVIENA liizinga iestaade, ja esi panjeemis gludekli pa 50 LVL uz NOMAKSU vai LCD TV par 5000 NEKAD tev uz maajaam nebrauks un nost nenjems. nevarees no tevis piedziit, nodos uz aaru - Inkasso kompaanija, kas piedziis vienakarshi tos 5000 naudaa:)

 

Cita lieta ir ar mashiinaam, kur reaali mashiina ir bankas/liizinga kompaanijas iipashums un kameer neesi to izmaksaajis, bvankai, peec liiguma, ir tiesiibas tev to atsavinaat, peectam noveerteet, paardot un starpiibu piedziit no tevis,galvotaajiem, liidz pat mantas aprakstiishanai utt. :)

Link to comment
Share on other sites

jā, nu es tikai ceru, ka tie menti, kas pa mājām taisās ar orderiem skraidīt, nav šeit reģistrējušies. :mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Runa taču iet par darba vietām attiecīgajā gadījumā. Ja polica mēģinās kratīt dzīvokli, vai pc dzīvoklī - tur tak vajag atļauju vai kratīšanas orderi un to dod tikai uz kriminālprocesa pamata

Link to comment
Share on other sites

1. paņemam perfu un izsitam sienā caurumu

2. ievelkam elektrību un visu citu drazu

3. ieliekam arējos hdd ar ethernet izeju :p

5. ieliekam swichu pie kā pieslēdzam visus hdd

6. ieliekam kvalitatīvu AP kuru nokonfigurējam lai konektē pēc sida, pievienojam pie swicha

7. sakonfigurējam wireles rūteri, ap, hdd

8. aizmūrējam ciet sienu, uzlīmējam tapetes.

9. Nu pamēģinat atrast ka man ir pirātiskā kolekcija :D , ātrums nav spīdošs, toties neatradīs

 

------

ehh promblēma ja kautkas atstiepj pekas...

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

nu kā, pieklauvē pie durvīm, šis pieiet pie kompja un redz- linux bez grafiskās vides, tīri konsole, šis jau protams grafisko vidi palaist nemācēs un nesameklēs mp3, jo diez vai šie ar linuxi nemācēs, oficiāli pie lattelekom neta, kas 90% laukos ira, nevar linuxi pieslēgt.. Diez vai šie konsolē māk strādāt... :D nja

A viņiem nemaz nav jāmāk, viņi ir menti:

http://bash.org.ru/quote/394426

:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Tagad sliktās ziņas - ir divi izņēmuma gadījumi. Pirmais. Viss, kas atrodas birojā. Latvijā ir visai interesanti likumi, taču jebkurš dators uzņēmuma telpās ir pakļauts Ekonomikas policijas pārbaudēm un uzņēmumu var izdr... pēc pilnas programmas par visu tur atrodamo. Tai skaitā filmas, mūziku utt. Mājās nevar, birojā var. Principā, vesela čupa likumu šajā brīdī uzsāk karu, jo ir pretrunā viens ar otru - tas ir cits stāsts (protams, kāds jurists drīkst mani apgaismot - cik tālu sniedzas mana privātā un neaizskaramā telpa, jo paša ierakstītos seksa video es nevienam rādīt nevēlos :) ).

te tev ir taisnība, ka likumi tiešām ir pretrunās. par to ir jāpateicas birkavveidīgajiem, kuri izbīdīja visu šito sviestu īpaši neuztraucoties par to kā tas saskaņojas ar pārējo juridisko praksi. piemēram, policijai ir tiesības pārbaudīt tava uzņēmuma darbību un izņemt papīrus un citu stufu un tavs pienākums ir sadarboties un izdot viņiem to. bet IZŅEMT un nevis ATŅEMT! t.i. lai kaut ko izdarītu pret tavu gribu, t.i. ATŅEMT ir vajadzīgs kratīšanas orderis:

"KPL. 188.pants. (4) Ja persona atsakās izsniegt izņemamo objektu vai ja norādītajā vietā izņemamais priekšmets vai dokuments nav atrodams, bet ir pamats domāt, ka tas atrodas citur, var šā likuma 180.pantā noteiktajā kārtībā pieņemt lēmumu par kratīšanas izdarīšanu un izdarīt kratīšanu, lai to atrastu."

un tas viss attiecas uz kriminālprocesu un nevis uz administratīvo procesu!

normāls jurists visu šito birkaveidīgo korumpētās ekonomikas policijas pārbaudīšanu ātri vien nolaistu podā un tāpēc uz nopietniem kantoriem nekāda policija nekad neko neies darīt bez tiesneša kratīšanas ordera. a pavazāties pa mazajiem birojiņiem un padrāzt, protams, ka var kā ienāk prātā.

Labots - r5.
Link to comment
Share on other sites

Tā kā - atstājiet portatīvos datorus mājās.

Manuprāt personīgais portatīvais tieši varētu būt reāla iespēja kaut ko darbā turēt. Kā nāk poliči, kompi nost un kaut kur dziļi somā, skapja aizmugurē, whatever. Uz galda paliek dators ar pliku Windows un nez kādēļ pieslēgtu KVM switch. Varbūt likumā rakstīts arī, ka pilnīgi viss birojs jāpārcilā?

 

1. paņemam perfu un izsitam sienā caurumu

2. ievelkam elektrību un visu citu drazu

Failu serverim nebūtu slikti. Viennozīmīgi skaidrs, ka pakļauties tiem likumiem bez cīņas ir nožēlojami.

Link to comment
Share on other sites

camoon- cik tālu iesim vietā lai celtu un stabilizētu, vis tiek grauts un čakarēts. jo dienas jo trakāk. :wacko: šitas jau izskatās pēc kāda pasūtijuma no autortiesību liekēža kantora. ar kādām tiesībām mēs varma atņemt cietos diskus, nu piemēram ja uz tā man glabājas fotogrāfijas ar maniem dzīves gaišākiem mirkļiem- un te vienā jaukā dienā atnāk viens dibenzellis un vienkārši visu to tev atņem. un tikai tāpēc ka pastāv kaut kāds liekēžu, sausiņu un birokrātu kantoris.

kamēr skolās un ielās tiek tirgotas narkotikas un slepkavoti bērni, tikmēr mēs ķeram kurš nelegāli dziesmas klausās. pczs vienkārši kaut kāds. tāda sajūta ka saimā saulīte nav iespīdējusi, vienīgi piķa un sēra smaka :sad2:

Link to comment
Share on other sites

nu a ja man skapī zem vecmāmiņas kāzu kleitas glabājas velviens kompis, saslēgts ar galveno kompi gigabitīgajā tīklā un visi zagtie faili stāv uz tā, ko pēc vajadzības caur tīklu palaižu uz lietojamā (a.k.a. mentiem rādāmā) PC?

Link to comment
Share on other sites

vot ta psc tavai vecmāmiņai. mazdēlliņš mīlošais redz šitā babuško savu podstavļatj zem birkava

Link to comment
Share on other sites

Offt. Birkovam vecmāmiņa neies pie dūšas. Mhm...

Link to comment
Share on other sites

Varbūt likumā rakstīts arī, ka pilnīgi viss birojs jāpārcilā?

 

Policija palūgs uzrādīt visus datorus. Par to vien, ka kaut ko noslēpsi skapīt, ir paredzēts pants.

Link to comment
Share on other sites

Marcis1252

nu, bet cik stulbam jābūt, lai kačātu darba kompī kko! saprotu, var vēl personālajā, un vispār pareizi, ka atņēma, nav ko zagt.

Link to comment
Share on other sites

Peleecis

Nez .... priekš manis šis laikam ir vēlviens ķieģelītis globālās sazvērestības teorijā :) .

Šeit nav tik svarīgi tas vai var vai nevar lietotājs pierādīt kaut kā izcelsmi , vai policis zagšanas faktu , bet gan tas , ka jebkurā bridī pie tevis var atnākt un likt skaidroties un attaisnoties . Tam pašam arī domāti prerunās nonākošie likumi . Lai tu nekad nebūtu droš , vai rīkojies pareizi . Ja tu droši būsi pārliecināts par savu pareizumu , tu kļusti brīvs . Gan savās domās , gan no kontroles .

Ārkārtīgi daudz procesu pasaulē slēpjoties zem skaistiem nosaukumiem un mērķiem ir virzīti tikai uz vienu . Uz Indivīda personīgās teritorijas samazināšanu . Pie tā tiek strādāts plaši , gan ar pretterorisma saukli , gan kā šajā gadījumā - autortiesībām ...... patiesībā saraksts sanāktu stipri garš , ja es te vēlētos uzskaitīt gadījumus , kur ,,kāds,, vēlas ielīst manā privātajā un intīmajā dzīvē .

Un te nu rodas iespaids , ka onka Orvels zināja , ko raksta , kad laida gaismā 1984 gadu , Kā arī CIĀNAS PROTOKOLI , kaut arī tiek nosaukti par izdomājumu , iegūst savu jēgu . Jo lai cik jocīgi tas arī nebūtu - viss notiek pēc tiem , kā pēc scenārija .

Link to comment
Share on other sites

nu, bet cik stulbam jābūt, lai kačātu darba kompī kko! saprotu, var vēl personālajā, un vispār pareizi, ka atņēma, nav ko zagt.

Diez ko ērti kačāt pirātisko materiālu darbā nemaz nav; pēc tam vēl jādomā kā to visu droši dabūt mājas. Ja nu vienīgi izņēmums ir darbs, kas saistās ar tīkla pakalpojumu sniegšanu. Bet ko tu darbā padarīsi bez programmatūras? Palūgs tev atrisināt konkrētu problēmu, kādu sīkumu ko esi darījis 100 reižu. Bet lielāko daļu programmatūras ir jāpērk, kā arī bezmaksas rīki parasti ir ar piezīmi – nekomerciālai lietošanai. Būsi kā bez rokām.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Iedomāsimies situāciju:

Es strādāju 2 darbos - esmu pašnodarbināts koderis (IK vai SIA) + strādāju kaut kādā birojā. Uz mana personiskā laptopa HDD atrodas pabeigts projekts, kurš man jānodod rīt. Pēc līguma samaksa par šo projektu kādi 100kLs. Un sods par neiekļaušanos termiņā kādi 10kLs. Un vēl uz ši paša HDD atrodas mūzikas CD kopija mp3 formātā. Šo CD esmu pircis (kā privātpersona, sen, kad vēl nebiju IK vai SIA), bet gan čeku, gan oriģinālu esmu pazaudējis. Birojā ierodas policija un konfiscē manu HDD, neskatoties uz maniem ticamajiem paskaidrojumiem. Nākošajā dienā es samaksāju 10kLs sodu par nenodoto projektu. Pēc dažiem mēnešiem konfiscētais HDD dabū ar cirvi pa sāniem. un vēl pēc pāris dienām es atrodu CD oriģinālu, un vāciņā arī čeks ielikts izrādās. Es eju pie advokāta un rakstu pieteikumu prasībai pret menteni par 110kLs, paskaidrojot, ka HDD tika konfiscēts, neraugoties uz maniem ticamajiem paskaidrojumiem par mp3 failu izcelsmi.

Kurš vainīgs? ;-)

Link to comment
Share on other sites

Kaut kur pie sienas daudzās vietās karājas vecs humors, kurš, diemžēl, smieklu neizraisa. Nocitēšu divas pirmās rindiņas :

 

1. Priekšniekam vienmēr taisnība;

2. Ja priekšniekam nav taisnība, sk. punktu Nr.1.

 

 

Ņemot vērā, ka mūsu mīļotā un visu pieciestā likumdošana ir būvēta uz šiem pamatiem, tad skaidrs, ka Tu, Adex, esi pārkāpis punktus Nr.1 un Nr.2. Un droši vien arī pārējos, kurus vairs īsti neatceros.

 

Tagad gan latvju valodā ir radušies pāris sinonīmu - "priekšnieks" = "$".

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Domāju, ka 10% no 110kLs, apsolīti labam advokātam, apgāzīs punktu Nr 1 kājām gaisā. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Peleecis

Vispār nebūtu slikti , ja kāds uzņēmīgs ļautiņš ko līdzīgu šai shēmai uzorganizētu , lai pirms kaut kur lien ko baudīt 20 padomā

Labots - Peleecis
Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Vispār nebūtu slikti , ja kāds uzņēmīgs ļautiņš ko līdzīgu šai shēmai uzorganizētu

Turklāt - gan maksa par projektu, gan soda nauda būtu fiktīvas. Tāpēc vienīgais, ar ko sanāks riskēt, ir - HDD un varbūt neliels avanss advokātam. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...