Jump to content

Stabils baroklis


Eight
 Share

Recommended Posts

Sveiki.

Lieta tāda, ka esmu riktīgs noobishs elektronikā un tamlīdzīgās lietās. Bet nu tomēr man patīk ik pa laikam kaut ko palodēt un pataisīt. Tad nu es ņēmu un salodēju 4X40W audio pastiprinātāju, un pēc tam tone control shēmiņu..

Tagad, domāju, ka vajadzētu tam visam uztaisīt normālu barokli. Pagaidām mēģināju to visu darbināt no parasta pc AT, arī ATX barokļa... Pastiprinātājs vēl kaut cik ņem tos pretī, bet tik un tā fonā ir dzirdami traucējumi. To tone control shēmiņu no barokļa darbināt vispār nav reāli - kad to visu ieslēdz ir dzirdams vienīgi reāls troksnis, tarkšķis.. nezinu kā lai vēl to nosauc. Bet no parastas 9V kronas tas tone control iet tīri normāli..

 

Tad nu gribēju pajautāt, varbūt kāds var ieteikt kādu shēmu, pēc kā varētu taisīt barokli, kas neradītu manāmus traucējumus. Barokli vajadzētu tā uz ~12-14V.

 

Paldies jau iepriekš.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Labākā gadījumā toroidāls trafs ar nepieciešamo jaudu uz vajadzīgā sprieguma + līdzstrāvas tilts ar kādu 10mF kondensatoru. Domājams, ka vairāk nevajadzēs.

 

Reku briesmīgi sarežģītā shēma :)

 

1146961108.jpg

 

P.S. Parastie impulsa barokļi audiotehnikai neder.

Labots - mezhavecis
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Un kondūzis priekš ~12-14V jāņem vismaz 25V, citādi būs sprādziens un pilla māja ar papīriem :)

Link to comment
Share on other sites

shausmas, kads vel izvelk manu paintaa ziimeeto sheemu :mrgreen:

vel ieteiktu paraleli elektrolitiskajam kondensatoram vel poliestero pielodeet nominals tur nav svarigs kadi 100 lidz 470 nF, tas vel samazinas fonu.

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

kaadas te stulbiibas sadrukaatas....

1kaart filtra kondensators 10k mkF nekas nav..., nebuus ne iistas filtraacijas, ne sprieguma stabilitaates

2kaart 10mF nav 10k mkf

3kaart prieksjpastiprinaataajam NOTEIKTI vajag sprieguma stabilizatoru, savaadaak fons garanteets(vai vismaz LC filtru barosjanaa)....

4kaart prieksj 12v sprieguma PILNIIGI pietiek 16V kondensators

5kaart nevis poliestera, bet gan keramisko paraleeli filtra elektroliitam....

6kaart impulsnieki ljoti labi der audiotehnikai, bet piemeeram jaudiigos autobiilju pastiprinaataajos bez impulsu barosjanas bloka nemaz iztikt nevar

 

7kaart

MLJIN, KAD BEIDZOT ANALFABEETI TUREES SAVAS ZJAUNAS?!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Esmu licis un nekādas tur briesmīgās svārstības nav. Viens tāds sūdiņš pastūzītis uz 2x40W mētājās. Neesmu manījis nevienā sistēmā ahūnos mikrofaradus. Tak cilvēks netaisa pro-audio. Par filtriem piekrītu - tie noderīga lieta, bet ne obligāta.

 

1kaart filtra kondensators 10k mkF nekas nav..., nebuus ne iistas filtraacijas, ne sprieguma stabilitaates

 

Un 10mF = 10000 mkF.

 

DL, vari mani saukt par idiņu, bet man strādā tās būšana (varu pat parādīt) :)

Labots - mezhavecis
Link to comment
Share on other sites

Abi labi....

 

1. priekš 4x40W 10mF tiešām būs par maz.

2. 10 mF = 10000 mkF.

3. Ja priekšelis taisīts, izmantojot 1 trani ( fui ) vai vienu lampu ( kruta ), tad bez stabilizācijas tiešām neiztikt. Ja izmantots OP, tad jamam ir pofig tās pulsācijas pie noteikuma, ka viduspunkts izveidots pareizi.

4. Priekš 12 V tiešām pietiek ar 16 V konģi, tikai bļems tāds, ka priekš 40W nepietiek 12V.

5. Nav ko piebilst.

6. Pie labas ekranēšanas un filtrācijas impulsniekiem nav ne vainas. Tikai bieži šai ziņā tiek grēkots, īpaši ar ekranēšanu, tādēļ arī sliktā slava impulsniekiem.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Tu šito par sevi?

MLJIN, KAD BEIDZOT ANALFABEETI TUREES SAVAS ZJAUNAS?!

Un reku arī analfabētisms:

10mF nav 10k mkf

Nevajag ar tādu pārliecību gvelzt muļķības, kāds vēl ņems un noticēs...

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

bljoda, padomaa tik, par nolli kljuudiijos :mrgreen:

un tev nu tagad lielais prieks, mhhhh

biksees tik neieslapini...

 

tas teksts bija par tevi :mrgreen:

 

pietiek sajaa topic un forumaa kopaa visaadu labs cilvēku, kuriem tas apziimeejums labi der....

Link to comment
Share on other sites

Puiki, beidz tak ņemstīties. Satiksies vienreiz abi kādā nebūt utenē un sāks viens otram dizainu ar fleksi pielabot....

 

Brrrrr.....

 

 

Vispābā jau labāk, pirms vērt pāksti vaļā, der iepazīties ar tēmas sīkumiem.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...