Jump to content

Linux


hogz
 Share

Recommended Posts

Guest misha

debians ir sarezgits, bet ja sac nemties ar to tad saproti ka tas ir kaut kas!

 

p.s. pirmaja reize liku kad gribeju iepasities ar pingvinu ir asplinux un pec tam sekoja uzreiz mandrake!tad ilgi klainoju pa daudziem distro un beigas patreiz meginu urbties cauri debianam...

Link to comment
Share on other sites

Guest fallen

Atkariiba ko tu griibi dariit. Profesionaaliem noluukiem vai taapat vien. Ja tapaatvien tad labs ir mandrake, ja, kaut ko nopietnaaku, tad debian.

Link to comment
Share on other sites

Guest JeePee

Nu jau 4 dienas lietoju Mandrake 10. (paraleeli pagaiaam atstaju arii WIN XP).

Tagat ik vakaru atklaaju ko jaunu.

Varetu teikt ka esmu iekritis azartaa.

 

Pagaidaam neesmu atradis neko daatu ko Mandrake nemaceetu atshkjiriibaa no XP.

 

Saakumaa diezgan nepierasta bija Mandrake struktuuraa ar saviem folderiem, tachu visas iekaartas atrada un bez probleemaam taas lietoju.

Arii savu iemiiljoto Firefox man kaa Linux teejkannai sanaaca uzinstaleet bez probleemaam.

 

Pieljauju ka peec meensha XP buus aizmirst un netiks darbinaats.

 

AMD 2500

512

80GB(linux) + 120GB(XP un share)

Gf FX5200

Link to comment
Share on other sites

Guest evilpolice

Ja tu pirmo reizi saaksi darboties ar linux, tad es tev labaak ieteiktu vispirms iechekot kaadu no LiveCD. Taadi ir SimplyMepis, Suse LiveCD utt. skaties pats. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest JeePee

Jautājums Linux lietotājiem.

Man ir nepiecišams šārēt savus failus lai tiem tieku klāt no dajebkurienes.

 

Tipo agrāk lietoju Wondows XP un mazu softiņu Fastream NETFile Server - nokonfigurēju lietotājus, šārētās direktorijas un aidā, no jebkuras vietas rakstu web logā savu IP adresi + usernami + pass un browsēju savu mājas kompi. Paralēli tas softs nodrošina arī FTP pieeju.

 

Nu lūk - gribu zināt kā es to pašu veiksmīgi lietot iekš Mandrake 10.

 

Maksas softus nepiedāvājat - googlē to ir atliku likām.

 

Lūdzu nebārstieties ar "meklē google" vai lasi Help.

 

Jau iepriekš pateicos.

Link to comment
Share on other sites

Guest cekamens

es ieteiktu slackware tas no konfigureesanas viedokla ir visvienkaarsaakais vieniigi jebna ar skanu grafiku utt bet kaa serveris gan ir labs vismaz man taa skiet jo slackware ir vieglaak nekaa redhataa mandrake debian. veel labs ir suse enterprise server nesen meeginaaju protams ne kaa darbstaciju

Link to comment
Share on other sites

Atkariiba ko tu griibi dariit. Profesionaaliem noluukiem vai taapat vien. Ja tapaatvien tad labs ir mandrake' date=' ja, kaut ko nopietnaaku, tad debian.[/quote']

darboshos nopietni, likshu virsu LAMPSu (Linux Apache MySQL Php Samba) ... domeinu jau nopirku un servaks buus gatavs 5dien. btw, kaads netirgo lietotu PIV proci!? Itkaa vienu piedaavaa, bet izskataas stipri palietots, procis tachu ir visa dzelzhu organisma sirds!

Link to comment
Share on other sites

es ieteiktu slackware tas no konfigureesanas viedokla ir visvienkaarsaakais vieniigi jebna ar skanu grafiku utt bet kaa serveris gan ir labs vismaz man taa skiet jo slackware ir vieglaak nekaa redhataa mandrake debian. veel labs ir suse enterprise server nesen meeginaaju protams ne kaa darbstaciju

man servaks vajadziigs interaktiivai lapai www.buruklubs.lv ar forumiem un piglji miglji ... taa nebuus darbastacija

Link to comment
Share on other sites

Guest fallen
Atkariiba ko tu griibi dariit. Profesionaaliem noluukiem vai taapat vien. Ja tapaatvien tad labs ir mandrake' date=' ja, kaut ko nopietnaaku, tad debian.[/quote']

darboshos nopietni, likshu virsu LAMPSu (Linux Apache MySQL Php Samba) ... domeinu jau nopirku un servaks buus gatavs 5dien. btw, kaads netirgo lietotu PIV proci!? Itkaa vienu piedaavaa, bet izskataas stipri palietots, procis tachu ir visa dzelzhu organisma sirds!

 

Kaa tad procis var nolietoties, kas tur kaajas aplauztas vai ruuseet saacis :)

 

Neesmu speciaalists pa serveru lietaam, bet laikam labaakais sheit buus debian vai slackware versija. Nu kur ir palikushi visi Linux speciaalisti??!!! :?

Link to comment
Share on other sites

Guest bubu

Serveriem jau nu toč nevajag likt mandreikus/suses/fc. Tie ir vairāk darbstacijām domāti.

Link to comment
Share on other sites

Tātad arī es esmu nonācis līdz Fedora Core3 linuxam. Iepriekšējie bija mandreiki, suses, liis (debian bāze) un knoppixi.

Pirmais nepatīkamākais ar ko nācās sastapties fedorā bija drausmīgi sakrolpļotā grafika. Tapēc nolēmu, ja netikšu galā, tad ņemšu kādu citu, vēl neizmēģinātu, linuxi.

Tā nu pēc divu dienu ņemšanās (instalācija, atjaunināšana no i-neta, konfigurēšanas) pamēģināju video nomainīt no 65000 krāsām uz 256, un nu ir pavisam cita bilde. Tātad i810 čipsets ne visai tīk FC3; un RAMs jau ar tikai 128Mb.

Arī iepriekš minētejiem linuxiem uz KDE bija manāmi grafiksi defektiņi, kuri reizēm visu ekrānu pataisīja, kā no krāsainiem diegiem noaustu, haotiska raksta, segu.

FC3 pirms 1.

2.

3.

un pēc

1.

2.

krāsu nomaiņas.

Link to comment
Share on other sites

Pakonsulteejos, tomeer lielaakais vairums iesaka likt "SHLAKU" varbuut kaads zin, kaa ir ar slackware grafiku?

 

Domaaju uz MB ECS848P-A iespiest vienkārši, leetu AGP 16 vai 32 MB karti un LAN karti (jo integreetais LAN, kaa arii AUDIO nestraadaa, kaarteejais ECS deelju gljuks) .. vai kaads ir saskaaries ar kaadiem AGP konfliktiem-"artifakiem" lietojot uz slacka vai citiem unixiem ?

Link to comment
Share on other sites

Guest janiskr

ja tev tas buus serveris, tad PRIEKSHKAM tev AGP? bet ja ir, tad lai ir un tu vinju vari pat neizmantot, bet lietot default 2D grafiku (vairaak serverim nevajag)

Link to comment
Share on other sites

Guest bubu

Ar grafiku nebūs problēmu! Slacka konsoli uztur perfekti :) (kā visi citi Linux distributīvu). Serverim jau nu X-logus likt gan nav nekādas vajadzības tak!

Link to comment
Share on other sites

ja tev tas buus serveris' date=' tad PRIEKSHKAM tev AGP? bet ja ir, tad lai ir un tu vinju vari pat neizmantot, bet lietot default 2D grafiku (vairaak serverim nevajag)[/quote']

ar AGP es domaaju, jebkuru grafisko karti, jo platei nav integreetaas

Link to comment
Share on other sites

Guest janiskr

nav atshkjiriibas ko liec, bet liec un skaties vai vari pavilkt, MDK buus ljoti elementaars, bet leenaaks par slaku, SuSE vairaak ir darbstacijam nevis serveriem (mdk arii), iesaku to pashu slack vai debian, vai gentoo un urbt sisteemu riktiigi, lai tu zini kas ir kas, un tad stradaas labi, un VGA - JEBKURU, kaut vai PCI vai ISA karti liec, konsolei daudz nevajag. lieto kaadu ssh (putty) nu administree remotely un vispaar buus piekaas kaada grafiskaa tur ir, galvenais lai ir, bet gala ebgiaas var arii bez taa iztikt.

Link to comment
Share on other sites

Guest atapi

gudra tauta!pasaka man,kas tiko pirmo reizi ir pameginajis live cd,ar kadu komandu var izsaukt total comanderi?

Link to comment
Share on other sites

gudra tauta!pasaka man' date='kas tiko pirmo reizi ir pameginajis live cd,ar kadu komandu var izsaukt total comanderi?[/quote']

gi gi gi :)

Sheit tas saucas Midnight Comander .... attieciigi ieraxti konsolee mc

Me te tikko uzlika ASP9.0 .. iesaku pameegjinaat, kaut tikai lai paskatiitos uz LV izpildiijumu...

sak gribeeju tikai regional setings uz LV uzlikt... smuki visi txt taga ieksh LV valodas :)

Link to comment
Share on other sites

Guest atapi
gudra tauta!pasaka man' date='kas tiko pirmo reizi ir pameginajis live cd,ar kadu komandu var izsaukt total comanderi?[/quote']

gi gi gi :)

Sheit tas saucas Midnight Comander .... attieciigi ieraxti konsolee mc

Me te tikko uzlika ASP9.0 .. iesaku pameegjinaat, kaut tikai lai paskatiitos uz LV izpildiijumu...

sak gribeeju tikai regional setings uz LV uzlikt... smuki visi txt taga ieksh LV valodas :)

paldies par to pashu,es saakshu ar knopix,kas nu sanaaks...
Link to comment
Share on other sites

Serverim slackware

Desktopam slackware/debian/gentoo

Veel var gentoo un debian manupraat.

 

Slackware ir viss tiiraakais un vieglaakais manupraat, bez liekiem stuulbumiem

Gentoo navarots ka viegli update taisiit, ja negljuko un viss ir kompileets tieshi tam procim un taadaa stilaa kaa gribi ...

 

Debian stabils, eerts update

 

Red-hat sen neesu proveejis....

 

---Pats domaaju ko lai uzmoca Desktopam (tipa daudzko zinu un esu meedjinaajis bet hvz kurulabaak...)?!

Link to comment
Share on other sites

Guest atis

No tiem es liktu debian. Katrs jau parasti iesaka to kas labaak patiik. Shlaka serverim arii ir ok, bet manupraat tas ir distro, kuru parasti iesaka linux speci un kura "priekshrociiba" dependencies hell, kaa arii sviedros pavadīta uzstādīšana. Bet tas ir tikai mans viedoklis, kuru nevienam netaisos uzspiest. Debian updates manupraat ir paari viesiem.

Link to comment
Share on other sites

No tiem es liktu debian. Katrs jau parasti iesaka to kas labaak patiik. Shlaka serverim arii ir ok' date=' bet manupraat tas ir distro, kuru parasti iesaka linux speci un kura "priekshrociiba" dependencies hell, kaa arii sviedros pavadīta uzstādīšana. Bet tas ir tikai mans viedoklis, kuru nevienam netaisos uzspiest. Debian updates manupraat ir paari viesiem.[/quote']

 

hehehe - pamatiigi sasmeejos par shito...

njaa - bet kas svariigaak - tas ka gruuti uzstaadiit vai tas ka peectam labi straadaas, un serverus jau ar nepaarinstalee vienaa laidaa...

 

tieshi taa: gentoo/slackware/debian , saku to pashu ko citi...

Link to comment
Share on other sites

LIIS Linux 0.904

 

Vai kaads ir proveejis sho distributiivu!?

 

Apraksts: LIIS Linux 0.904. Papildināts servera profils ar šādiem servisiem: Apache, MySQL, PostgreSQL, Exim, imapd, OpenLDAP, Webmin, Squid.

 

iisaak te --> http://apg.liis.lv/download.php?view.8

Link to comment
Share on other sites

Guest atis
LIIS Linux 0.904

 

Vai kaads ir proveejis sho distributiivu!?

 

Apraksts: LIIS Linux 0.904. Papildināts servera profils ar šādiem servisiem: Apache, MySQL, PostgreSQL, Exim, imapd, OpenLDAP, Webmin, Squid.

 

iisaak te -->http://apg.liis.lv/download.php?view.8

Tas ir parasts debian testing, tikai lokalizeets LV variants. Es vinju gribeeju uz viena veca laptopa uzlikt, bet kautkaa kernel panic visu laik vijam staajaas.

Link to comment
Share on other sites

Gentoo navarots ka viegli update taisiit, ja negljuko un viss ir kompileets tieshi tam procim un taadaa stilaa kaa gribi ...

Lai usātu Gentoo vajag tiešām ātru PC. Man uz PIII 650 KDE 3 dienas kompilējas ;) Ja kaste kauč biku lēnāka, tad toč labāk iesākumā ņem Slacku - būs grūti, bet pēctam Linux pārzināsi kā savu kabatu :)

Link to comment
Share on other sites

Suse, Mandrake - iemācīsies lietot KDE vai Gnome

 

Ja jau reiz taa tad nafig vispaar graapstiities gar linux ???

Link to comment
Share on other sites

Manaa uztveree visfiorshaak straadaa slacka, bet vinja nav tik piemeerota desktopam kaa gribeetos, eh buus deskopam jaauzbaazh debian... kas buutu jaazin par debian?!

 

Veel dzirdeeju ka ir Linux "Debilien" :wink:

Link to comment
Share on other sites

Kāda atšķirība desktopam - Slackware vai Debian? Tāpat viņi strādās un izskatīsies vienādi.

Link to comment
Share on other sites

Guest digitaly

slackware vai suse.

NetCat tas ir atkarīgs vai tu izvēlies kde vai gnome

Link to comment
Share on other sites

Esmu izmeginajis mandraki, susi, fedoru, debianu utt.

Paliku pie slaka.

 

Ir jazina ko dariit, bet kad to apguust viss ir oki, instalacija notiek daudz vienkarshak. Slacks vispar ir tads unix friikiem :).

 

Par grafiku runajot, ja ir Nvidias karte buus oki.

Link to comment
Share on other sites

slackware vai suse.

NetCat tas ir atkarīgs vai tu izvēlies kde vai gnome

 

nesapratu?.. vismaz uz Slackware pilniigi noteikti var uzlikt kaa vienu taa otru

un domaajams arii uz suse - linux nav jaaizveelas peec taa kaads Desktop Environment ir defaultaa

Link to comment
Share on other sites

Kāda atšķirība desktopam - Slackware vai Debian? Tāpat viņi strādās un izskatīsies vienādi.

 

Teoreetiski jaa, praktiski nee....

 

Nu man prieksh desktopa nevajag lai viss buutu tur super duper mega prieksh mana procha piemeerots, labaak lai ir vienkaarshaak pielikt dzelzhus, progas, updates....

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...