Jump to content

Darba devējs liek reģistrēties kā IK.


JuutpaudisMaigcilveeks
 Share

Recommended Posts

JuutpaudisMaigcilveeks

Situācija vienkārša.

Ir SIA xxx

Tirgo nopietnu un lielu tehniku.

Mani grib ievilkt kā mākleri.. respektīvi. Es tehniku notirgoju ar kādu uzcenojumu vēlos - firmai pofig. Starpība man.

Uzstāju, ka to visu vēlos oficiāli, šie man saka, ka neesot citas izejas, kā man reģistrēties kā IK.

Vai tiešām nevar tikt cauri ar nodokļu grāmatiņu, darba līgumu`n`shit?

 

p.s. cik ~ izmaksā notariāli apstiprināt parakstu?

Labots - JuutpaudisMaigcilveeks
Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Kura skaitīsies tā 'nokāstā'?

Ja viss apgrozījums, kas izies caur manām rokām, tas būs sešciparu skaitlis.

Ja cik tikai ieripos manā kabatā - tad tie paši <20 000.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nokāstā naudiņa ir apgrozījums.

Link to comment
Share on other sites

Ziemelis

apgrozijums.

 

Jau jau tev tik liels apgrozijums bus tad butu izdevigak tev sia nevis ik.

Labots - Ziemelis
Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

ghm.. nu kā... sia man liek dibināt sia? neiet kopā. Man skaidri un gaiši pateica, mani vajag kā IK, lai būtu opiciāli.

 

p.s. ja tas kko maina, firma ir xxx brenda opiciālais dīleris LV.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Mani grib ievilkt kā mākleri.. respektīvi. Es tehniku notirgoju ar kādu uzcenojumu vēlos - firmai pofig. Starpība man.

Uzstāju, ka to visu vēlos oficiāli, šie man saka, ka neesot citas izejas, kā man reģistrēties kā IK.

izeja ir tevi pieņemt kā darbinieku un tur nav nekā nelikumīga, bet tevi, kā IK, nepieciešamības gadījumā varēs vairāk izdupsēt un tev būs lielāka atbildība nekā darbiniekam.

Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

Ja lielas summas - dibini SIA.

Pamatojums: SIA atbild ar SIA kapitālu, IK - ar visu savu mantu.

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks
(labots)

Es pats neko nepirkšu.

Es zinu kur stāv tehnika un zinu cik firma par viņu grib. Es tai summai piemetu klāt savu honorāru, atrodu pircēju, notirgoju, starpība man. Vai tiešām nevar iztikt bez IK? Man vienkārši situācija tāda, ka negribu kļūt par IK, ja nu nekas cits neatliks...

Ja es dibinu savu SIA, es skaitīšos kā apakšuzņemējs, zem augstāk pieminētā sia?

 

Mani interesē kā tas viss sauksies. SIa mani aicina darbā, bet liek pašam kaut ko muhļīt, a es gribu būs prosts mirstīgais ar nodoklu grāmatinu un darba ligumu :neutral:

Labots - JuutpaudisMaigcilveeks
Link to comment
Share on other sites

Tu notirgo tehniku. Bet kam maksā pircējs?

Tev vai tai "mātes" SIA?

 

Ja pircējs maksā mātes SIA, tad tavu peļņu, tev kā IK mātes sia vienkārši pārskaitīs (ja nebūsi PVN maksātājs, tad mīnus PVN no peļņas)

"Mātes" sia atkrīt čakars ar nodokļiem, regulārām algas izmaksām, slimības lapām utt. (ja maksā algu oficiāli ~50% no nopelnītā aiziet nodokļos)

Kā IK tu saņemsi visu $$$ un pats varēsi domāt kā norakstīt peļņu un samudzīties ar nodokļiem vai pusi atdosi valstij.

 

Mātes sia kā redzams nekādu čakaru negrib. Bet ja tev ir oki, ja puse peļņas aiziet valstij tad nav nekādu problēmu slēgt līgumus par gabaldarbiem, tad firma nomaksā visus nodokļus un tu saņem atlikumu.

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Tiktāl skaidrs.

Bet kāda iksa pēc, es nevaru strādāt vienkārši kā darba ņēmējs ar nod. grāmatiņu?

 

NC, man neko nepārdod. Man ir jāatrod pircēji.

Link to comment
Share on other sites

acīmredzami darba likumdošanas dēļ

a) garantēta alga

b) nodokļi (soc. nodoklis, ikgadējā nodeva par darbinieku)

c) slimības pabalsts pirmās 2 nedēļas

d) Tu šlangosi, bet algu saņemsi

 

Kā IK nebūs nekādu sociālo bonusu, bet būs iespēja norakstīt saimnieciskos izdevumus, līdz ar to samazinot nodokļu apmērus.

 

--> paskaties ienākuma nodokļa likmes atšķirību starp SIA un IK.

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc ka pieņemsim SIA grib par preci 1000 ls +pnv = 1180 ls , tu viņu pārdod par 1500 ls + PVN = 1770 ls.

 

Pirmajā momentā tev var sākt likties ka tev pienākās 1770 - 1180 = 590 ls.

 

Tomēr, ja tiek maksāti visi nodokļi tad no šis summas jāatrēkina PVN un atlikums rupji rēkinot jādala ar 2. Tātad tev sanāk ~250 ls kā alga.

Firma negrib čakaru un ja tu esi reģistrējies kā IK un PVN maksātājs - tad tev pārskaita visus 590. Tiec ar VID galā pats.

 

Bez tam - ja gribi strādāt ar algas grāmatiņu - tas nozīme pamatdarbs - tev obligāti jāmaksā kaut kāda fiksēta alga katru mēnesi. Kā arī jāmaksā tavas slimības lapas un atvaļinājumi.

Link to comment
Share on other sites

Te ir normāla shēma, ko savulaik piekopa arī LNT (nezinu vai vēl tagad).

Pie manis nāca klienti - LNT operatori. Viņi bija vai nu kā pašnodarbinātie vai kā I/U (tagad IK).

 

Respektīvi LNT nevis algoja operatorus, bet gan izmantoja viņu "firmu" pakalpojumus. Un Ēķis nevis apmaksāja viņu algas, bet gan piestādītos rēķinus.

 

Te būs tas pats. Tu darbosies kā "brokeris", pirksi, pārdosi viņu tehniku un viņi tev katru mēnesi palūgs piestādīt viņiem rēķinu par noteiktu summu.

 

Ja uztaisīsi IK un tev apgrozījums (jeb uzņēmumam piestādītie rēķini jeb "alga" gadā nepārsniegs 10k), tad visa papīru būšana būs tīri simboliska.

 

Bet ja sāksi gruzīt uzņēmumu par nodokļiem un uzņēmums šajos apstākļos neatradīs iespēju papildus tev piemaksāt šo nodokļu summu tad viņš tev uz šo nodokļu rēķina agri vai vēlu samazinās algu.

 

Respektīvi.

Gribi uz rokas xxx Ls ? tad taisi IK. Ja gribi, lai būtu ar nodokļiem, tad XXX - YY% un lūdzu!

Alga uz rokas.

 

Šādus IK parasti taisa visādiem mākleriem un tamlīdzīgajiem, kas nesēž birojā uz vietas un braukā apkārt un kuru algas ir ļoti mainīgas. Vienu mēnesi ir 1000 Ls otru atkal 200 Ls un tad nu arī viss tas nodokļu čakars, plānošana, budžets, u.t.t.

Link to comment
Share on other sites

Tominjsh

Te ir normāla shēma, ko savulaik piekopa arī LNT (nezinu vai vēl tagad).

Pie manis nāca klienti - LNT operatori. Viņi bija vai nu kā pašnodarbinātie vai kā I/U (tagad IK).

 

 

liekas ka lnt joprojaam straadaa peec shiis sheemas

Link to comment
Share on other sites

Tominjsh

nedomaaju ka deelj aparatuuras. Ne tikai operatori.

 

Vienkaarshaak ir apmaksaat reekjinu nekaa reekjinaat algas, nodokljus, blah blah blah. It iipahi, ja atalgojums tiek apmaksaats par stundaam vai par gabaldarbu

Link to comment
Share on other sites

Es pats neko nepirkšu.

Es zinu kur stāv tehnika un zinu cik firma par viņu grib. Es tai summai piemetu klāt savu honorāru, atrodu pircēju, notirgoju, starpība man.

 

 

tev neliekas ka te ir pretruna? Kā tu vari notirgot kaut ko, ja neko nepērc? :?:

Link to comment
Share on other sites

Katrs normāls pircējs tevi uzmetīs, nopērkot no firmas pa tiešo :)

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Neesi dzirdējis par tādiem, kuri ir ieinteresēti pirkt dārgāk (saprāta robežās) ? :D

Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

Te viss i skaidrs.

Nav jāmaksā darba devējas soc. nod. ~34% no algas

Pats par sevīm vari maksāt soc no 110 Ls vairāk vari nemaksāt, ja negribi.

PVN sedz nākamais pircējs. Tā kā tu neplāno bankrotēt, tad to PVN būs jaiemaksā valsts kasē.

Firmais starpība tāda, ka viņai nav jāmaksaā 1600 Ls tev algā, bet ļauj tev pašam šos 1600 Ls nopelnīt.

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

mdaaa... zepter kastroļi ir nopietna tehnika.

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt šeit izskaidrojums ir diezgan triviāls:

Ja Tu slēdz darba līgumu, darbā līgumā jābūt atrunātai algai. "Nopietnu tehniku" Tu nepārdosi Latvijā katru mēnesi pietiekamā daudzumā un to arī apzinās tā firma, viņiem vajag kādu, kas pastāvīgi cenšas kādam to tehniku "iesmērēt"! Viņiem nav izdevīgi maksāt algu katru mēnesi, ja piemēram, atsevišķus mēnešus Tavam darbam nav nekādu rezultātu... Plus vēl visi tie nodokļi, viņi negrib sevi apgrūtināt ar nodokļiem.

Taču darbojoties kā IK vai SIA tu paņem visu uz sevi, čakarējies pats ar nodokļiem, firmai tie neinteresē, viņi tev to preci "pārdod" faktiski jeb kā te sanāk - ja tu viņu "pārdod", tad viņi to pārdod tev, tev paliek starpību, ar kuru tu arī maksā nodokļus. Es domāju, ka tā SIA labprāt nolīgs vēl kādus 10 tādus kā tu - jo vairāk izplatītāju un "smērētāju", jo labāk viņiem - noliktavā stāv draņķa preces, kuras vajag kaut kur nogrūzt! :)

Link to comment
Share on other sites

[..] "Nopietnu tehniku" Tu nepārdosi Latvijā katru mēnesi pietiekamā daudzumā un to arī apzinās tā firma, viņiem vajag kādu, kas pastāvīgi cenšas kādam to tehniku "iesmērēt"! [..]
+1 Arī N_C Tev pateiks to pašu - Latvijā luksusu pirktspēja ir strauji kritusies, tapēc būt par mākleri dārgai tehnikai pašlaik ir tas pats, kas Lielbritānijā būt nekustamo īpašumu tirgonim - kā reiz šodien avīzēs raksts par to, ka vairāki desmiti tūkstošu tādu palikuši bez darba īpašumu krīzes dēļ.
Link to comment
Share on other sites

Tominjsh

spams: iisteniibaa probleema ir videejam, leetajam galam. Tb klienti un apgroziijums kriit tiem, kuru klienti pirms tam iepirkaas liizingos un par krediita naudinjaam.

 

turiigajam galam pa lielam ir dzilji po kas notiek, tiem kas savu ir jau nopelniijushi, tie joprojaam teeree kaa grib un kam grib.

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Mda.

Vaļasprieka un apziņas paplašināšanai būtu jēga ar šo ņemties.

Link to comment
Share on other sites

[..] turiigajam galam pa lielam ir dzilji po kas notiek, tiem kas savu ir jau nopelniijushi, tie joprojaam teeree kaa grib un kam grib.
Nu nebūs gan Tev gluži taisnība, vecais - gadās man šad tad dzirdēt arī atskaņas no treknā gala - arī tie mazliet sāk savilkt jošteles. Tādām izvirtībām kā māju dizains un dārgās virtuves tagad stipri grūti laiki pienākuši. Pajautā tam pašam N_C, kas visu mūžu nodarbojies ar bagātām kundēm un viņu apartamentu dizaina veidošanu - nu nav vairs īsti pašlaik privātajiem dūžiem tās naudas tā šķērdēties.
Link to comment
Share on other sites

ir, ir nauda privaatajiem, kuriem nauda naak no tranziita, aarzemeem, utt nevis no vieteejaam banaanu operaacijaam :D

Link to comment
Share on other sites

Tominjsh

Jautaajums, kaads bizness ir/bija nc klientiem

 

pvnshkjikiem un tiem, kam maaja un x5 liizingots, tai kategorijai shobriid gruuti :) un tiem, kam naudinja naak/naaca no shaadiem klientiem.

Labots - Tominjsh
Link to comment
Share on other sites

Ar saimnieciskaas darbiibas veiceeju/IK nav nekaada chakara, 20-30Ls meenesii meiteenam par graamatvediibas pakalpojumiem un viss notiek. Pietam shos pashus 20-30 uzreiz veel attaisnotajos izdevumos noraksta.

 

Sieviete ar konsultaacijam un tulkoshanu nodarbojas un taa tik straadaa, ja katram shtruntam veel darba liigu sleegtu, tad nemaz laika produktiivi straadaat nebuutu :)

Link to comment
Share on other sites

Gribētos redzēt pēc 2 gadiem NC- kā RIMI kasieris :mrgreen:

Labots - eedis
Link to comment
Share on other sites

Instigater

spams: iisteniibaa probleema ir videejam, leetajam galam. Tb klienti un apgroziijums kriit tiem, kuru klienti pirms tam iepirkaas liizingos un par krediita naudinjaam.

 

turiigajam galam pa lielam ir dzilji po kas notiek, tiem kas savu ir jau nopelniijushi, tie joprojaam teeree kaa grib un kam grib.

Gribu palabot, ka ne tikai biezo galam, bet arii plaano galam, kuri kaut kaadaa mistiskaa kaartaa liidz shim ir izvairiijushies no iedziivoshanaas paraadaa. Ar katru dienu arvien forshaak - vairs nav rindu, cenas pakalpojumiem veel pa lielam turaas, bet uzskruuveeto uzcenojumu preceem jau kriitas. :D

Link to comment
Share on other sites

Tominjsh

Pajautā tam pašam N_C, kas visu mūžu nodarbojies ar bagātām kundēm un viņu apartamentu dizaina veidošanu - nu nav vairs īsti pašlaik privātajiem dūžiem tās naudas tā šķērdēties.

Jautaajums, kaads bizness ir/bija nc klientiem

Tominjsh

ne tu būsi tas kas sprēgās par maniem klientiem ....

sore bet katram jazin sava vieta ...

NC, stresa nav. Manis teiktais nav jaatver personiigi. NC un nozari Artaņa un manis teiktajaa driikst aizvietot ar citu nozari. Doma no taa nemainaas. Jebkuraa gadiijumaa ir pazudis aatrais pikjis maakleriishiem, paarpirceejiem, vecaasmaates dziivoklju paardeveejiem, spriezhot peec neta/aviizeem/tv pvn sheemotaajiem arii gruuti laiki pienaakushi. Taas ir taas kategorijas, kas daudz teereeja, bet shobriid laikam ka vairs nav ko teereet. Un izskataas ka kaadu briidi laikam arii nebuus ko izteereet. Un nestraadaa jau arii vairaak agraak tik klasiskaa sheema: peerkam dziivokli, njemam 120% krediitu, leeti izremonteejam, nopeerkam mashiinu, turpmaak iepeerkamies glaunos veikalos.... kameer var atkal paarkreditetes vai nauda labai dziivei beidzas.

 

Gribu palabot, ka ne tikai biezo galam, bet arii plaano galam, kuri kaut kaadaa mistiskaa kaartaa liidz shim ir izvairiijushies no iedziivoshanaas paraadaa. Ar katru dienu arvien forshaak - vairs nav rindu, cenas pakalpojumiem veel pa lielam turaas, bet uzskruuveeto uzcenojumu preceem jau kriitas. :D

Pofig ir tiem, kam ir daudz vai nav nekas :) interesanti, mc2 un sky ir izjutis apgroziijuma samazinaajumu? droshi vien ka ir, pie supenetto noveerot gana daargus auto ir interesanti. Labots - Tominjsh
Link to comment
Share on other sites

Taa kaa biezhi vien vlom liidz 3x taalakajam RIMI iet, tad arii ir interesanti noveerot pie SuperNetto svaigus Landcruiserus,BMW un pat 1x Lexus tika piekrauts ar ikdienas eedamo. Agraak uz mani SuperNetto defaultais kontingents ar nesapratni skatiijaas, tagad jau pieradushi, ka civilizeeta paskata lajudis ar tur biezhi ierodas :)

Link to comment
Share on other sites

Vienas dienas miljonāri iepērkas mc2 un citur.. taupīgi cilvķeri, kuri laika gaitā tikuši pie lielāka kāposta turpina taupīogi iepirkties ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

nodokļu optimizācija: uzņēmums xxx ( kas oficiālais dīleris ) slēdz līgumu ar IK vai citu SIA. Alga 1000Ls .Ieguvums xxx uzņēmumam: nav jāmaksā no 1000 VSAOIe , kas sanāk vairāki simti. Ieguvums darba ņēmējam: saņemot 1000Ls uz savu IK vai SIA noformējies strādāt par minimālo, atiecīgi nodokļi no kādiem 160-200Ls. Pārējais netiek aplikts. Visu ko vajag sev (kompis, auto, jebkas cits) noraksta uz IK vai SIA lai samazinātu peļņu. Ja arī peļņa paliek uzņēmumam, izmaksā peļņu sev dividendēs, peļņas nodoklis 15%, kas sanāk mazāk par iedzīvotāju ienākuma nodokli 25%

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz
Taa kaa biezhi vien vlom liidz 3x taalakajam RIMI iet, tad arii ir interesanti noveerot pie SuperNetto svaigus Landcruiserus,BMW un pat 1x Lexus tika piekrauts ar ikdienas eedamo. Agraak uz mani SuperNetto defaultais kontingents ar nesapratni skatiijaas, tagad jau pieradushi, ka civilizeeta paskata lajudis ar tur biezhi ierodas :)

Arī es iepērkos SuperNetto? Tagad kad tas ir sakopts, vairs nav noliktava style, ir vēl patīkamāk. Vēljovairāk, ka ir daudzas preces, kuras nav Maximā vai RIMI un darbadienu vakaros mazāk cilvēki. Pie pļavnieku Supernetto esmu redzējis arī Audi R8.

Link to comment
Share on other sites

malinens2

Pļavnieku SN da best, bračka vienreiz tur strādāja- bija jautri, un tagad tas jaunais dizains...!

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

Dārgām mašīnām, un es atkārtoju dārgām mašīnām, nevis kautkādiem lexusiem un bmw mēneša līzinga maksājums ja ņem krītu uz 10 gadiem maksā tikpat cik vidusmēra mašīna uz ielas.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...