Jump to content

Macro objektīvs priekš Nikon D80


Zoom
 Share

Recommended Posts

Ir sanācis tā, ka Nikon D80 kita objektīvs man ir par "īsu". Vēlos objektu pietuvināt vēl tuvāk (macro). Cena gan nebūs tā lielā. Doma ir maksimālais 250ls tam tērēt.

http://www.m79.lv/product/single/group/79/...APO_MACRO_NIKON

Ir šāds. Bet man "viena tante" teica, kad šis tomēr man nederēšot. Ko jūs man iesakiet?

Paldiesiņš!

Link to comment
Share on other sites

Es domāju Kita objektīvs. Vēlējos tuvāk kamenīti pievilkt, bet nespēju (kā piemēru) :( ,ja tuvāk liek kameru, tad nevar nofokusēt. Tad tas objektīvs būtu labs (tas M79)?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Šitāds man ir tikai Canon aparātam. Jāsaka godīgi, ka viņš nav tāds ikdienas objektīvs, turklāt lai fotogrāfētu vajag noteikti statīvu un labu gaismu.

 

Macro uzņemšanai šitam objektīvam vajag minimums metru attālumu, un baigi jātur (celibāts nedeļās garumā no dzeršanas, lai netrīc roka), lai neizkustētos.

 

Vairāk tomēr šis te noder fotogrāfējot tālus objektus.

 

Bet kas tieši ir pa īsu?

Labots - mezhavecis
Link to comment
Share on other sites

Atkārtošos. Ar kita objektīvu es nespēju pietuvināt (makro) objektu tuvāk - fiziski neatļauj.

Link to comment
Share on other sites

... un baigi jātur (celibāts nedeļās garumā no dzeršanas, lai netrīc roka), lai neizkustētos.

Neturi rokā, bet balsti tuvu pie pleca:

1) kreiso roku liekam uz labā pleca

2) objektīvu balstām uz kreisās rokas (tuvāk plecam)

3) ar labo spiežam pogu.

Sorry, bet plecs netrīc.

 

Statīvs ir vajadzīgs tikai tad, ja ekspozīcija sekundes daļās ir mazāka par fokusa attālumu, t.i., šajā gadījumā 1/300. Saulainā dienā pie ISO 400 kukainīšus var brīvi ņemt.

 

70-300 man ir ikdienas objektīvs. Platu leņķi lieku tikai ainavām.

================

P.S. Vai šāds kameņveidīgais ir mērķis? /* sigma 70-300 APO DG ar canon vītni*/

1158883823.jpg

Varbūt pārdomāsi un mērķēsi uz ziedu mušām?

1159710809.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

VIL, saulē jā piekrītu, bet ēnā jau patumši sanāk :-| Bet ja pacenšas, tad var iegūt labus attēlus.

 

Nez, man ikdienā taisni 17-70 objektīvs ir noderīgāks, nekā 70-300.

Labots - mezhavecis
Link to comment
Share on other sites

tamdēļ jau es blakus esošajā foto konsultācijas topikā arī ieminējos, ka pie liekas naudas labprāt iegādātos Nikon D3.

 

--> man pietrūkst Tava 55-70 diapazona, tādēļ 55 vietā izvēlos 70 un atkāpjos. Pie tam ļaudīm mazāk krīt uz nerva fotogrāfs, kam ātrumā nevar iespļaut.

 

Papildināts: pilna formāta kamerām F=50mm tiek dēvēts par acs leņķa objektīvu, bet tas ir stipri nosacīti, jo cilvēks uzmanību pievērš attēla centram. Līdz ar to mūsu uzmanības objektu precīzāk attēlo šaurāka leņķa objektīvi. Tā kā neesmu mākslinieks, vienkārši bildēju to, ko redzu. Savukārt manu ieraudzīto precīzāk attēlo teleobjektīvs.

Tādi tie peirāgi.

Labots - VIL
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

VIL, gaumes lieta, bet man vairāk tīk, ja no tuva attāluma varu iegūt lielāku skatu. Piekrītu - 50mm ir tas pats optimums, kas ir vajadzīgs. Pēc pieredzes galvenokārt vajadzīgi kādi 50-100mm, bet tādus objektīvus neesmu manījis.

 

Platleņķis gan ir par traku. Te manīju type44 bildes, un kaut kā nereāli izskatās, ja bildē attēlota māja trapeces formā.

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs. Laikam vien būs jāņem tas pats objektīvs. Paldies VIL un Mežaveci!

Link to comment
Share on other sites

Laba izvēle. Šis ir samazināts, bet nekropots 300mm garadarbs no 1m attāluma [sigma 70-300 apo dg]. Otrs šī paša objektīva ražojums, bet nesamazināts (jāuzklikšķina).

1156128124.jpg 1214476337.jpg

 

P.S. Par platu varam saukt visu pilnā formāta objektīvu diapazonu zem 40mm (SMENAi šāds bija). Digitālajiem verķiem jāņem vērā crop faktors, tādēļ uz tiem 50mm jau ir šaurleņķis. Zigmārs gan apzināti taisīja nereālas bildes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
harrower

Es arī esmu liels macro foto cienītājs. Zoom gan mazāk, bet noderētu.

 

Tagad arī domāju, vai apvienot makrosu un teleobjektīvu vienā, vai tomēr makrosiem iegādāties atsevišķu objektīvu un pirkt atsevišķi teleobjektīvu -

 

Sigma 105 mm F/2.8 EX DG Macro, Canon

vai pat

Sigma 150 mm F/2.8 EX DG HSM APO Macro, Canon

 

--vai teleobjektīvs--

 

Tamron AF 70-200mm F/2.8 Di LD (IF), Canon

Canon EF 70-200mm F/4.0 L IS USM

Sigma 100-300 mm F/4 EX DG HSM APO, Canon

 

 

Vil, nesliktas macro bildes sanāk ar tavu tele-objektīvu. Visas bildes ir ar pilnu zoom, uz 300mm?

 

 

 

 

Būtiskākais jautājums paliek, vai ar teleobjektīvu varēs iegūt, ja ne tos pašus rezultātus, tad vismaz līdzīgus.

 

Vai teleobjektīvam, kuru izmantotu arī priekš makrosiem, jāskatās, lai būtu pēc iespējas lielāks mm, t.i., vismaz 300mm, vai tomēr pietiktu ar 200mm?

 

"Gaišie" teleobjektīvi ir nežēlīgi dārgi, laigan, ja nepērk 105 vai 150 objektīvu, tad varētu atļauties kādu labāku teleobjektīvu.

 

Mīnuss ir tas, ka teleobjektīvi ir lieli un smagi.

 

Fokusēšanās attālums teleobjektīviem laikam bija 80cm-1m, atšķirībā no makro objektīviem, kuriem ir 40cm.

Labots - harrower
Link to comment
Share on other sites

versatile

silti neiesaku sigmas 70-300, ja budzhets ir 250 ls.

tamron 90/2.8, sigma 105, nikkor 105/2.8 - daudz izveelju.

 

plus tai sigmai ir tikai 1:2 palielinajums, kamer jabkuram manis minetajam - 1:1. un bus ari teicams portretnieks.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Instigater

Atkārtošos. Ar kita objektīvu es nespēju pietuvināt (makro) objektu tuvāk - fiziski neatļauj.

Jaalieto ir extension tube, Olympusim taadas jau ir pieejamas kopsh 70-ajiem.

Link to comment
Share on other sites

piekrītu par fiksēto ar 2,8 un 1:1

Link to comment
Share on other sites

versatile

Jaalieto ir extension tube, Olympusim taadas jau ir pieejamas kopsh 70-ajiem.

un zenitam vel agrak.

extensiju trubas noeed asumu. zveera. + samazina gaismasspeju divas reizes.

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Pats trubas neesmu lietojis, nevaru daliities iespaidos. Es gan tikai nesaprotu, kaapeec noeed asumu?

Link to comment
Share on other sites

versatile

fizika.

objektivs uzzime apli, kas krit uz matricas.

truba attalina obhjektivu no matricas, aplis kljust lielaks, un uz matricas tiek ta centrala dalja.

diemzhel, zverigi izstiepta.

ja objektivs nav parak kvalitativs, tad kljust par meslu. ja objektivs ir ljoti kvalitativs, kljust par nekvalitativu.

 

ari telekonverterus - pat L objektiviem 2x tele izmanto tad, kad LJOTI vajag. 1.4 nav tik slikti. tas pats ari sheit - jo biezaks gredzens, jo leilaks efekts, un mazak asuma.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ja nemaldos, tad D80 (līdzīgi kā D40, D40x) nav AF motors bodijā. Līdz ar to jāmeklē stikli:

* Nikon oriģinālie ar "AF-S"

* Sigma ar "HSM"

* Tamron laikam "USM"

 

________

EDIT: starp citu, kā LV sastāv ar Sigmu un Tamronu iegādi? OK, Sigmu tirgo Met@leksā un pasuti.lv. Bet Tamronu?

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

Instigater

Ir atshkjiriiba starp fokuseeshanas attaaluma samazinosho tube un milimetrus palielinosho telekonvertieri. Katrs savam uzdevumam.

Link to comment
Share on other sites

versatile

maldies.

D80, tapat ka D50 ir normali nikoni.

nejauc cilvekam galvu.

 

Ir atshkjiriiba starp fokuseeshanas attaaluma samazinosho tube un milimetrus palielinosho telekonvertieri. Katrs savam uzdevumam.

 

vienam nav iekshaa leeca, otram ir. doma ta pati. ieliec makro gredzena vecmammas brillju stiklu, i bus tev telekonverteris.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Atvainojos :oops:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...