Jump to content

Cik patērē mans PC? (atbilde)


eedis
 Share

Recommended Posts

Sveicināti!

 

Tātad daudzi uzdod jautājumu, CIK patērē mans PC??

 

 

Tātad tika nopirkts šis izstrādājums

PM-300 @ ELFA

 

 

Domāju, ka, ja pat mērijumi ir aptuveni, tad 10% robežās.

 

 

Tātad tika mērīts plaši un daudz un secināts, ka pie WWW, WORD + MP3 pie mazas noslodzes sistēma, kuras parametrri ir zemāk, patērē no 0.28-0.3kWh apmēram ap šādu vai, ja stiprāka/švakāka komplektācija,atšķirīgāku par +-0.05kWh ir jārēķinās vecākiem, kuri uztraucas, ka PC daudz patērē elektrības....

 

Komplektācija:

  • CPU-E6400 @ 3.4GHz virstaktēts!
  • MB-ABIT-AB9PRO
  • RAM- 4x1GB DDR2
  • HDD- 4 SATA HDD (500GB)
  • VGA- 8800GT
  • SC-Creative Audigy 2 EX Sound Card
  • Monitors- LG L1970HR (Digital) [19" LCD]
  • Tumbas- LOGITECH- Z-5500
  • PSU Termaltake TR2-470 (470W)

Un stundā šādas komplektācijas dators patērē 2,2 santīmus...

 

 

Update:

 

Pie sistēmas maksimālās slodzes, kas ietver skaļu mūzikas klausīšanos, datu kpēšanu uz 4GB flash atmiņu,datu kopēšanu no DVD diska, datu kopēšanu no diska un otru disku, kā arī 3D mark 06 palaišanu uz visiem maksimālajiem iestatijumiem... sistēmas kopējais patēriņš bija 0.38-0.39 kWh

Labots - eedis
Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

Palaid 3mark06 Deep freeze, + failu kopēšana no usb flaša uz disku, no DVD diska uz disku un backgroundā palaid mp3 pleijeri skanēt. Cik tad sanāk?

Link to comment
Share on other sites

martinno

Cerams, ka saprati, cik ļoti tu ''nolohojies''..... :mrgreen: Aizej pamācies matemātiku un fiziku, un papēti www.latvenergo.lv mājas lapu!

Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

svarīgs faktors ir baroklis ...

kāds ?

 

pagaidi,

Ja dators patērē 300 wh/h, tad tās ir 0.3 kwh/h . Nezinu, kādus rēķinus Latvenergo piesūta eedim, bet man ir jāmaksā 0.071 Ls par kwh, tātad 0.3 kwh izmaksā 0.0213 Ls.

Pieņemot, ka dators visu laiku tiek darbināts tādā noslodzē kā eeža mērijumos, 1 diennakts(24h) izmaksā 0,5112 Ls, bet 30(720h) kalendārās dienas 15,336 Ls.

Jāpiezīmē, ka daļu no diennakts dators pavada dīkstāvē un monitors darbojas stand-by režīmā.

 

Pieņemot, ka datora darbināšanā tiek ievērota saprātīga darbadiena (8 stundas), tad viena diena izmaksā 0,1704 Ls, bet 30 kalendārās dienas 5,112 Ls.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Paspēji izlabot. Bet vienalga nepareizi. Nav minēts, cik ilgā laikā šīs 300 vatstundas tiek patērētas.

Pareizi būtu rakstīt - patērē 300Wh/h, bet , tā kā h noīsinās, tad vienkārši 300W.

Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

Tad tas nebūs enerģijas patēriņš, bet jauda.

Link to comment
Share on other sites

Labi pēc kara visi gudri.. vēlējos tikai informēt, CIK reāli patērē normāls spēļu PC.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Patērētājs ar jaudu 300W stundā patērēs 300Wh. Kas te nav skaidrs?

Bet, ja uzraksta, ka patērētājs patērē 300Wh, tad nav skaidrs, cik ilgā laikā šīs 300Wh tiek patērētas.

Link to comment
Share on other sites

Domāju, ka 90% lasītāju saprata, ka PC patērē 0.3 KWh UN ADEX, Tā arī mēra patēriņu 1KWH nozīmē, ka patērētājs patērē 1KW vienas stundas laikā, bet tagad sanāk, ka esmu uzrakstijis jaudu.. ķēms tāds, māki tik sačakarēt visu!

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Ja patērētājs, kura jauda ir 500W, darbosies 2 stundas, tas 1kWh jaudas patērēs divās stundās. Neko es neesmu sačakarējis. Nevēlies mēģināt saprast - nemēģini. Manis pēc.

 

Ja netiek norādīts laiks, cik ilgi darbojas patērētājs, tad patērētajai enerģijai nav nozīmes šādā kontekstā. Svarīga ir jauda. Ja tā būs zināma, tad, pareizinot jaudu ar laiku, dabūsim patērēto enerģiju.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Paga tad patērētājam patēriņu rakstīs 0.5KWh ne 0.5KW jo JAUDA ir 0.5KW, bet kā zinām kaukas no jaudas aiziet zudumā, so ja, tā būs reālā dara jauda, tad teorētiskā jauda (vai kā tur) būs lielāka, kad arī ar testeri mērot atspoguļosies.

 

Labi, lai tā būtu!

 

Bet re kur man dots, jau, ka patērē 300W stundā, mērvienība 300Wati*stunda

 

Ja patērētājs, kura jauda ir 500W, darbosies 2 stundas, tas 1kWh jaudas patērēs divās stundās.

 

^^^ cilvēks, kurš nav PC specs nemēģiņas vienkāršu tekstu saprast ar augstākās matemātikas, fizikas, ķīmijas ziņašanām... tas ir tāpat, kā vidusskolniekam iedot 5 klases teksta uzdevumu... dieva zīmes nāks ārā!

Labots - eedis
Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Vati reiz stunda ir vatstunda. Tā ir jaudas mērvienība. Un nekur nav teikts, ka vatstunda tiek patērēta tieši vienas stundas laikā. Gluži tāpat kā nav jābrauc tieši viena stunda, lai varētu apgalvot, ka ātrums ir tik un tik km/h.

 

ka patērē 300W stundā

Un atkal - vati stundā. Kas tas ir? kādu fizikālu lielumu tā mēra?

Link to comment
Share on other sites

Vēl ir nianse - cik liela slodze baroklim.

Vai tie 300 w, ko tas baroklis maksimālā režīmā var saražot - tiek patērēti? Jo pieņemsim ja telefona lādētājs stāv rozetē, bet telefons nav piesprausts - tie 500mA vai 1A pie 5VDC netiek lietoti.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

ADEX nomierinies, esi uzvarējsi vārdu kaujā.. savu balto karogu atsūtīšu pa pastu.. saprotu grūta, diena, priekšnieks brauc augumā, ka projekti neiet, padotie liek mīksto, sievai īpašās dienas, bērni palika uz otru gadu, suns iečurāja jaunajās kurpēs, mašīnai riepa nolaida gaisu,un vispār ārā līst un jāiet miskaste iznest, bet lūdzu nepiekasies ;)

Vēl ir nianse - cik liela slodze baroklim. Vai tie 300 w, ko tas baroklis maksimālā režīmā var saražot - tiek patērēti? Jo pieņemsim ja telefona lādētājs stāv rozetē, bet telefons nav piesprausts - tie 500mA vai 1A pie 5VDC netiek lietoti.

 

^^^ :shock: ko tu pīpē, normāla barokļa efektivitāte ir ap`meram 85% no jaudas.... tātadm ja tagadējais PC patērē teiksim 240w stundā, tad reāli kompinentes patērē kādus 200w (rēķinu galvā pamēram) viss...

Labots - eedis
Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Baroklis neko neražo. Turklāt - šeit runājam tikai par patērēto enerģiju, par to, par ko ir jāmaksā. Ar kādu jaudu baroklis silda telpu - tas šeit nevienu neinteresē.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Interesanti, ka izslēgts PC, ar pogu izslēgts moniturs, Tumbas gaidstāves režīmā izslēgtas patērē ap 40watus stundā! :shock:

Labots - eedis
Link to comment
Share on other sites

Ar kādu jaudu baroklis silda telpu - tas šeit nevienu neinteresē.

Adex zina VISU vislabāk. 8) Kādās mērvienībās tiek mērīts siltums? Varbūt ir vērts iegādāt melnbalto teļļuku - varēs ietaupīt uz apkuri.

Link to comment
Share on other sites

dzincha ja reāli baroklis patērē 100W stundā, tad komponentes patērē ~85W stundā pārējos 15w baroklis izmanto siltumenerģijas ražošanai....

Link to comment
Share on other sites

dzincha ja reāli baroklis patērē 100W stundā, tad komponentes patērē ~85W stundā pārējos 15w baroklis izmanto siltumenerģijas ražošanai....

nu re - tad jāņem vērā šis 15% faktors arī.

Un vai tad visiem pc, no barokļa izejosie vadi tiek izmantoti? Cik daudz komponentes iekšā - tas arī izsaka tos w, ko var patērēt 1h vai 1h un 33 min.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Siltums ir enerģija. Mērvienības ir tās pašas.

Man vienkārši fizikas stundās priekšā nesēdēja meitenes, tāpēc nebija neviena, kam mēģināt ar lineālu krūšturi attaisīt. Vajadzēja klausīties, ko skolotājs stāsta. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Klau tu āksts. es ruņaju par REĀLU patēriņu, cik tev mēneša beigās Latvenergo būs jāmaksā... nevajag te operēt sirdi cilvēkam, kam aizcietējums! topiks ir par to,lai cilvēks ziņatu CIK reāli pamēram ieslēgts spēļu dators patērē enerģiju un cik apmēram Latos izmaksā cilvēkam darbiņat datoru 1h.... viss

Link to comment
Share on other sites

Būtu derīgi, ja tu paveiktu vēl kādus testus. Teiksim brīdī, kad tu spēlē kādu spēli.

Link to comment
Share on other sites

Pēc ap`meram 30 minūtēm būs tests, cik PC patērē UZ max noslodzi un cik spēlējot prasīgas spēles....

Link to comment
Share on other sites

rememberme

bljin nu i tauta. Cik zinu pirmais 6aads tests te, bet nevienas pozitiivas atbildes. Varbuut cilveeks arii kaut ko biki saputro, bet vin6 vismaz kaut ko dara. Mani piemeeram nepavisam neuztrauc cik daudz straavas norij mans PC, bet es to gribu uzzinaat. Taa kaa mutes ciet - varat kaadu padomu,ieteikumu (biki palabot) biedram EEDIS veltiit. tas viss

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Spēlējot CS:S uz max settingiem strāvas patēriņš pieauga līdz 305-310w stundā, BET spēlējot GRID uz maksimālākajiem settingiem,ko var uzlikt strāvas patēriņš pieauga līdz patīkamiem 370-390w stundā. vēl pēc 20 min būs ar pilnībā noslogotu PC, kā kasparz aprakstija...

Labots - eedis
Link to comment
Share on other sites

Simsons2

Ēdi varētu iedot to lietiņu izmēģināt cik ēd mans pc ar kilowatīko barokli , vai vienkārši atnāk ciemos ar barokli :roll:

Labots - Simsons2
Link to comment
Share on other sites

(labots)

NEZINU, specifikāciju lūri linkā uz verķa aprakstu...

Man vajag verķi, lai zinātu CIK apmēram dažādas elektro ierīces rerāli apēd elektrību viss.

 

Kasparz... pilnībā noslogots PC "apēda" 0.39-0.395 kWh ;)

 

Ceru, ka kādam noderēje, ja nē, tad arī labi.

 

 

Vai tiešām cilvēkam uztaisot sakarīgu topiku ir jānožēlo rīcība, jo tā vietā, lai kāds pateiktu. paldies likšu aiz auss, 10 norej, ka testeris sūds un vispār autors ir duriks..., tad kāpēc neviens no gudrajeim NAV izeidojis tiešām labu topiku, kur ar +- pareizioem aprēķiniem un testiem ir pateicis atbildi tiem 10 topikiem, kuros bija jautājums: cik W ēd mans PC, jo māte/tēvs baidās, ka liels rēķins par elektrību būs???

Labots - eedis
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...