Jump to content

miniDV kasetes


teh macho
 Share

Recommended Posts

Ok, veikalā mani informēja, ka ir pa 3ls un pa 5ls. Parastajā režīmā 60min, garajā 90. Cik smagi atšķiras 3ls varianta 90min kvalitāte no 5ls 60min kvalitātes? Vai moška ir vēl kādas kasetes?

Link to comment
Share on other sites

Guest Ieviņš

Katrai kamerai patīk savas. :o

Manējā vislabprātāk gremo Sony oranžā iepakojumā. Kaut kādi 2-3 Ls. Tā pat pēc vienas reizes viņas man skapī noglabājamas.

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Da tur ir po.

 

tā kasete pa 3 Ls dod tev lentu ~62 minūtēm

kasete pa 5Ls tev dod lentu ~94 minūtēm.

Kvalitātes atšķirības - gandrīz nekādas.

 

Pats es esmu pieradis savai kamerai dot Sony kasetes, arī tajā dzeltenajā iepakojumā. Bet reāli skaties, kas tev pašam ir vajadzīgs...

 

P.S. Pirms filmēšanas, pārtin kasetes līdz galam un atpakaļ ~ reizes divas. Drusku "iestaipīs lentu", bet vai no tā ir jēga, nezinu. Kādā fotosalonā ieteica kāds večuks, kurš ar šitām lietām darbojas visu savu dzīvi.

Link to comment
Share on other sites

rememberme

aaa pie reizes maybe kaads var pateikt, cik tad iisti reizes var rakstiit mini DV kasetee ? Man ir Maxell 60 min un JVC 90 min ,esmu jau reizes 3 rakstijis virsuu . Jautaajums kaa DV ''nobeigsies" ? Pakāpeniski pasliktināsies kvalitāte vai arī vienkārši vairs nerakstiis vispār ? Ticamākais ka zaudēs palēnām kvalitāti ,tikai kā to laicīgi piefiksēt ?

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Man ir pārītis to JVC kasešu - rakstīts ir pāri kādas reizes piecas - vēl joprojām bez problēmām. Jāpamēģina, profilaktiski, kad materiāls nokopēts, kasetes datus izdzēst ar magnētu. It kā strādājot atkal labu laiku.

 

P.S. reāli dzīvē vēl neesmu pārbaudījis par magnētu. risku neuzņemos

Link to comment
Share on other sites

Guest Ieviņš

Teorijā kādas 10 reizes vajadzētu izvilkt. Man gan ir žēl rakstīt pa virsu, nemaksā viņas tik dārgi tomēr.

 

BTW

tā kasete pa 3 Ls dod tev lentu ~62 minūtēm

kasete pa 5Ls tev dod lentu ~94 minūtēm.

Šitais ir bullšits kvadratā. SP un LP nav nekāda sakara ar cenu. Pa trīnīti visticamāk kaut kāda Sony, pa piecīti JVC/Maxell un līdzīgie \m/ :cool: produkti pieejami.
Link to comment
Share on other sites

esmu skops vai brutāls? es vienīgais rakstu pāri DV kasetēm līdz tās mehāniski (kurpuss) izjūk? kvalitātes zudumus neesmu novērojis...

Link to comment
Share on other sites

rememberme

Nav žēl naudas tām kasetēm, vienkārši noripoju materiālu virtual-dubaa un teoreetiski nemaz nav vajadzības pirkt jaunas kasetes . Labāk kraaju diskus , nevis kasetes

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

To Ieviņš:

 

Acīmredzot autors minēja doto kasešu datus iekš SP režīma.

 

Man pašam mājās ir kasetes, kuras SP režīmā dod 60 minūtes, gan kasetes kurās ir lenta 90 minūtēm SP režīmā...

Link to comment
Share on other sites

Labāk iesakiet kādu ērtu softu, lai to visu uz datoru pārvilktu un samontētu. Adobe premiere biš pa sarežģītu :(

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Pārvilk uz datoru, no DV kasetēm, var izmantot WinDV programmu - vienkārša un maza proga.

Montēšanai var izmantot VirtualDub, tik biki jāpiešaujas.

 

Pats montēšanai izmantoju to pašu Premier'i. Pietiekami labs...

 

Palasies video sadaļu forumā, pietiekami daudz pārrunāts.

Link to comment
Share on other sites

Foruma dalbnieki laikam nav pamanjījuši, ka mēs jau labu laiku dzīvojam digitalajā laikmetā, kurā nav jedzina "kvalitātes zudumi" . Digitalajam ierakstam kvalitāte nekrīt ka tas bija VHS ierakstiem. Digitālajām kasetēm ir cita problēma- tās mehaniski nobeidzas un uz attela parādās "kubiki". Pie mazakajām pazīmēm kasete ir jamet miskastē. Vispār es ieteiktu rakstīt lentā tikai vienu reizi un kaseti pectam nolikt arhīvā. Pārdzīt uz DVD jau var, bet DVD diskiem ir zmāka bildes kvalitāte un tie sprāgst ka mušas. Pagaidam ,drošāka ieraksta par magnētisko lentu, neviens vel nav izdomājis.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Krishius

Ir izdomājuši - uz akmens un māla plāksnēm iegravētie raksti galbājas jau n-tos gadu tūkstošus :mrgreen:

 

Abet, ja nopietni, tad:

Ja mēs runājam par kasetēm, kurās var iekstatīt vienādu hronometrāžu, bet kuras maksā dažādi, tad šeit vienīgais, par ko var runāt ir lentas mehāniskā izturība. Dārgākai kasetei teorētiski jābūt kvalitatīvākai lentai un tās sastāvs jābūt izturīgākam (ilgmūžīgāks/panesīs vairāk pārrakstīšanas reižu).

Bet šajā gadījumā, kad cenas starpība ir 2 Ls, tas visticamāk ir tikai teorētiski vai arī starpība ir niecīga.

Domāju, ka par praktisku atšķirību varētu sākt runāt, ja salīdzina Sony DV Premium (mainstream lētucis) un Sony DVCAM Master lentas, kurām cenu starpība ir daudz kardinālāka.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

P.S. Pirms filmēšanas, pārtin kasetes līdz galam un atpakaļ ~ reizes divas. Drusku "iestaipīs lentu", bet vai no tā ir jēga, nezinu. Kādā fotosalonā ieteica kāds večuks, kurš ar šitām lietām darbojas visu savu dzīvi.

 

tas tavs večuks ir baigais spečuks. es stipri šaubos vai topika autoram mājās ir speciāls maģis kasešu tīšanai un rakstīšanai uz kompi. Ja tā nav, tad es tomēr ieteiktu izvairīties no kasešu tīšanas šurpun turpun, jo, ja nobrūk šis mehānisms, kurš to lietu dara, tad remonts sanāk pa dārgo. Taču, ja kamera ir pirkta pa 100 Ls, tad ir pilnīgs po. esmu dzirdējis, ka normāli cilvēki, kuriem nav šo speciālo tīšanas/rakstīšanas maģu, piemēram Sony DSR-150 (vai vismaz Walkman), tad ar labu kameru safilmētu materiālu dzen ar mēslainas kameras palīdzību kompī tikai tāpēc, lai nenobrucinātu un taupītu labo kameru, jo, kā jau te gudri cilv. minēja, kvalitātes zuduma tur nav.

Labots - onkuls
Link to comment
Share on other sites

onkuls fufeli dzen. Pie tam pilniigu - DV kameraam shitas "mehaanikas taupiishanas rezhiims" netiek izmantots. :p

Link to comment
Share on other sites

onkuls fufeli dzen. Pie tam pilniigu - DV kameraam shitas "mehaanikas taupiishanas rezhiims" netiek izmantots. :p

 

Nestasti niekus, Racer! Es pats esmu experimenta autors - tapa raidījums, viss materials ne tikai tika filmēts ar Sony z1e, bet arī tīts un dzīts diendienā. Aptuveni pēc gada mehānisms bija čupā - filmēt varēja, arī dzīt varēja, bet tas viss neizpalika bez glukiem - ciarojās un mehāniski trokšņoja. Nācās veikt remontu, džeki esot piestādījuši rēķinu par aptuveni 1500 Ls. Es nez, varbūt tas bija blefs, nebija ne mans kantoris, ne mana kamera, bet nu pats savām acīm redzēju, kā kamera lēnām nomirst.

Racer, kā tu to domā - ""mehaanikas taupiishanas rezhiims" netiek izmantots" ?????

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...