Jump to content

Ar datoru vadāms statīvs pa x,y,z asi


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Jau sen ir radusies ideja, ka vajadzētu tādu statīvu priekš fočika vai videokameras, kuru var uzmontēt un tālāk ar datoru iespējams vadīt grozot vismaz pa ~180 grādiem pa horizontāli, bet pa vertikāli kādi 90 grādi. Ja vēl augstumu varētu regulēt, tad pavisam ideāli :)

 

Mošk varbūt kaut kas gatavs ir nopērkams. Ja nav tad varbūt ieteikt, ko varētu meklēt, lai pats tādu pagatavotu. Līdz šim google manus uzdotos atslēgas vārdus igonorēja un neko tolkam neko neatradu.

 

Interesē jau kāda pusgatava mehānika un arī elektronika. Vadību gribētos COM, kuru tālāk var pats pieprogrammēt.

 

Mehāniku domāju uz zobratiem un zobstieņiem pavarojot ārā kādus vecus verķus.

Link to comment
Share on other sites

a kāda jēga no tāda devaisa?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Jēga tāda, lai varētu kontrolēt to caur netu :)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

O jā, šitā platīte laikam būs īstā, ko man vajadzēs :) Nāksies tikai atrast, kur viņu var iegādāties.

http://www.phidgets.com/products.php?product_id=1001

1001.jpg

[bilde ārzemēs]

 

Protams, vajadzēs bik krutāk taisīt, jo vajadzēs niknu devaisu grozīt svarā līdz 1kg, turklāt ar lielu precizitāti.

 

Mjā, floppy būšana iznāktu daudz lētāk, bet diemžēl LPT ports tāda reta būšana un grūti piedabonams pie laptopa.

Labots - mezhavecis
Link to comment
Share on other sites

Ir jau vēl novērošanas kameras, kuras var grozīt pa visiem 360, vai arī es kaut ko nesapratu.

post-57262-1212304629_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

arāb, šai kamerai svars ir pāris desmiti gramu, fotoaparātu nepavilktu :D

Link to comment
Share on other sites

idejiski kamerai jābūt tikai 2 asīm:

a) pilna paralēle

b) puse meridiāna

Ar to pusi lodes var noklāt.

Link to comment
Share on other sites

ehh, mežaveča linka komplektiņs maksā 150$ un šipošana 96$ :/... ~75 latus nosviest nebūtu žēl, bet maksāt tādu piki par šipošanu argh, jāpaskatās būs kas noliktavā svaidās, varbūt no vecām kamerām šoto varēs izlasīt :D

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

Man jau nevajag visu komplektu, bet tikai pašu platīti. Ar tādiem mazjaudīgiem motoriem nav aršana. Doma caur tranzistoriem darbināt niknākus motorus, galvainais, lai ir vadība :)

 

Iespējams, ka pirkšu uzreiz 2 plates vienas citas idejas sakarā, tad šippings nebūs tik sāpīgs ;) Sarēķinot 2 plates ar piegādi sanāk bik virs 100Ls. Nav tik daudz.

 

Man ieinteresēja tieši šī plate, jo ir gatava programmējamā bāze, atliekt tik pieinstalēt bibliotēkas un var būvēt aplikāciju uz pilnu klapi :) Tā teikt cipariņus pārvērst kustībā.

Labots - mezhavecis
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

Platei tamdēļ ir 4-motoru vadība :) Pietiksies arī zoomam :mrgreen:

 

Vispār daudziem Canon aparātiem (arī dSLR) ir progas, kur zoomu var kruķīt programmiski, veikt fočēšanu utml.

 

 

Man jau pirmām idejām ir šāds mehānisms no veciem krievu verķiem un varēs kaut ko vēl atrast :)

 

mehanisms.jpg

Labots - mezhavecis
Link to comment
Share on other sites

Par pašiem motoriem- iesaku ņemt no motionking.com.

Cenas bija salīdzinoši lētas, tikai šippings koda, bet tas bija tāpēc, ka paciņa kopā svēra gandrīz 30kg (3 motori).

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

kragun, tā tevalo plate ir pārāk dārga - bik piemaksājot man sanāk jau 2 plates ar 4-motoru vadību.

 

Hell666_, pagaidām pietiek ar esošiem motoru krājumiem, kas savākušies ārdot visvisādas iekārtas.

 

Gints_lv, man to rapidshares failu nekādīgi neizdodas novilkt.

 

n198, interesanti, bet tomēr tāds mehānisms der mazsvara iekārtām.

 

 

Tāks, pasūtīju no iepriekšminētā saita 2 platītes. Viena būs priekš šāda statīva, bet otra - citai idejai saistībā ar lāzeru ;)

 

Tad jau redzēs, kas no visa tā sanāks. Kā teica biedrs Jetijs "labāk nolietoties strādājot, nekā sarūsēt neko nedarot" :)

Link to comment
Share on other sites

Didulis

Par to rapidshare failu. Man izdevās novilkt, bonusā šobrīd "Happy Hours".

 

Veram vaļā linku, klikšķinam uz Free, tālāk tikai uz Download, vai arī gaidam norādīto laiku, līdz parādās links Download, ja nu atkal piegriezta ērtā piekļuve (jāspiež Back un tad atkal Free).

 

Ā, jā, fails bija djvu formātā. ;-)

Labots - Didulis
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...