Jump to content

Par tiem PIO un UDMA


Guest
 Share

Recommended Posts

Ta ari savu problemu ar IBM Desktar GXP 40Gb un vindows XP neatrisinaju. Pasakiet ludzu vai OS parliksana atrisinas so problemu? Dzen izmisuma vaja PC performance jebkura veida programmas. Jega no jaudiga dzelza ja taqs strada labi ja uz pusi jaudas. Problemas sakas kad Nmomainiju mateni no SiS uz Nforce 2. Registra rakajoties uzraku ka sur tur figure ieraksti ar SIS. Parrakstot OS tak vajadzetu izdzist tam registram un atpazit to UDMA 100 ko disks uztur. Ar Cd nav tadu problemu. Palidziet ludzu, ta kaste izraisa jau riebumu, nevar nevienu speli uzspelet bez tas raustisanas.

Link to comment
Share on other sites

Tu gribi teikt, ka ejošam kompim nomainīju māteni, bet windows nepārinstalēji?

Ja tas ir tā, tad labāk pārinstalē logus, un pie reizes pazudīs arī tie gļuki, kurus Tu vēl neesi pamanījis icon_wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Man firma mainija to mateni, jo iepriekseja nodega paris dienas pec garantijas beigam. Vini nomainija un prosta uzlika drivakus un tad to svalku atdeva man. Vel ir tads gluks ka nevaru ari matenei draveru8s updeitot, jo installshield vienkarsi peksnji pazud un install nenotiek. Laikam japarinstale vien bus. A uz HDD nav kads jumperis ar nobloket UDMA mosh shie parspraudusi.

Link to comment
Share on other sites

Man firma mainija to mateni, jo iepriekseja  nodega paris dienas pec garantijas beigam. Vini nomainija un prosta uzlika drivakus un tad to svalku atdeva man. Vel ir tads gluks ka nevaru ari matenei draveru8s updeitot, jo installshield vienkarsi peksnji pazud un install nenotiek. Laikam japarinstale vien bus. A uz HDD nav kads jumperis ar nobloket UDMA mosh shie parspraudusi.

 

Protams, ja pačakarēsies, bez īpašām sāpēm Tu to dma dabūsi, bet sistēma pēc šādas mātesplates maiņas "ir nestabila". Ja pārinstalēsi logus, tad pie reizes izvairīsies no citām problēmām, kuras vēl neesi pamanījis.

Nu jā, firmai teici mātesplati nomainīt, viņi tā arī izdarīja. Softs, kā saka, Tavā ziņā.

Logu pārlikšana nav sarežģīta. Galvenais ir pirms tam nobakupoties.

Link to comment
Share on other sites

Janu Tev ir gļuki, iesaku ne tikai pārinstalēt, bet arī pie instalācijas pārformatēt cietni. Jo sit man no, "tīra" instalācija vienmēr ir gājusi labāk.

Link to comment
Share on other sites

ja jau runa saak iet par tiem PIO un DMA tad luudzu cilveeki, jautaaju jau kuro reizi boot forumaa - kur atrast setingus kur iespeejams paarsleegt ide controlierim PIO/DMA modes?

 

dotajaa briidii seezhu pie win2k un atrodu bez probleemaam. maajaas man ir winXP Pro versija - mekleeju tos setingus veel jo projaam kaadus divus gadus icon_wink.gif

 

kaads varbuut zina wtf varbuut versija kreisaa vai tikai caur registru?

Link to comment
Share on other sites

ja jau runa saak iet par tiem PIO un DMA tad luudzu cilveeki, jautaaju jau kuro reizi boot forumaa - kur atrast setingus kur iespeejams paarsleegt ide controlierim PIO/DMA modes?

 

dotajaa briidii seezhu pie win2k un atrodu bez probleemaam. maajaas man ir winXP Pro versija - mekleeju tos setingus veel jo projaam kaadus divus gadus icon_wink.gif

 

kaads varbuut zina wtf varbuut versija kreisaa vai tikai caur registru?

 

"Device Manager"

Link to comment
Share on other sites

Nu XP jau tos setingus var atrast, bet , ja tas XP ir izdomājis ka CD var strādāt tikai PIO, tad neko neuzliksi (CD tas parasti rodās, ja ielīek disku , no kura slikti lasās dati- XP saskaita kļudas un uzskata , ka dzelzis var strādāt tikai PIO režīmā). Pārbaudīts līdzeklis- atinstelē to dzelzi un uzinstalē no jauna (tā OS jau atradīs pati). Vienreiz tā problēma bija iztirzāta .... Vienam bija cita metode - pārspraust to datu kabeli uz citu kanālu. Kompis uzskata , ka jauns dzelzis un un visu saliek kā vajag.

Link to comment
Share on other sites

paldies tev, VIL icon_smile.gif

tu mani izglaabi icon_smile.gif)

 

izlasi uzmaniigaak!

 

zinu kur tam ir jaaparaadaas bet man uz XP Pro taads tabs "Advanced Settings" zem Primary vai Secondary IDE Channel Properties nemaz NAV!!!

Link to comment
Share on other sites

varu arii pateikt ka taadi setingi nekad tur nav bijushi kopsh kompi nopirku.

Link to comment
Share on other sites

un vispaar kaadas tiesiibas tam xp ir kautko "nolemt" pasham? kad bija uz taa pasha pc virsuu win98 tur bez probleemaam devices gaaja ar DMA modi

 

esmu nesaprashanaa unsure_a.gif

Link to comment
Share on other sites

Par tiesībām lemt- jautājums Bilam, bet tā problēma ir reāla. Pirmo reizi arī netiku gudrs, bet tagad... pārs sekundes un viss OK

Link to comment
Share on other sites

paldies tev, VIL icon_smile.gif

tu mani izglaabi icon_smile.gif)

 

izlasi uzmaniigaak!

 

zinu kur tam ir jaaparaadaas bet man uz XP Pro taads tabs "Advanced Settings" zem Primary vai Secondary IDE Channel Properties nemaz NAV!!!

 

Ja tev ir nForce2 mātesdēlis, tad atbilstošie settingi rādās paša IDE kontroliera propertijos. Vēl - katram gadījumam pārbaudi, vai BIOS'ā diskiem ir atļauts DMA režīms. Ja tev pa vidam vēl ir bijusi mainīta mātesplate, tad dari tā - palaid CMD.EXE un raksti:

 

set devmgr_show_nonpresent_devices=1

set devmgr_show_details=1

start devmgmt.msc

 

Pēc tam zem View atzīmē "Show Hidden Devices" un izej cauri visām iekārtām, izmetot ārā visas neaktīvās (pelēkā krāsā). Vēl profilaksei vari izmest ārā pilnīgi visu, kas saistās ar IDE kontrolieriem, pie nākošās ielādes Windows to vajadzētu atrast no jauna.

Link to comment
Share on other sites

tnx

 

maatesdeelis ir no Chaintech taa ka tas atkriit, plate nav mainiita toch zinu, pielikts ir cietais, karoch tagad ir divi cietie diski.

hmm nu labi tad meeginaashu izmest ides kontrolierus...un tad skatiisimies kas tur buus

jaa un veel biosu ieveerteesim

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...