Jump to content

Polimēru optiskās šķiedras.


100debija
 Share

Recommended Posts

Esmu baigās auzās iebraucis :-) , skatos jau maijs uz deguna, a man te vēl tikai tāds nieks kā bakalura darbs jāuzraksta. Jautājums par optiskajiem kabeļiem, tā kā ķimiju nevisai rubīju, gribēju paprasīt vai polimēru kabeļi ir tie kuros izmanto tikai plastku? Stiklšķiedra tachu nav polimērs vai ne? Ā un vēl, cik populāra ir optisko šķiedru izmantošana LAn'ā mūsdienās? (Zinu, pietiek dzert, jasāk mācities.)

Link to comment
Share on other sites

make_my_day

ja tev bakalaura darbs ir nieks un tu nejedz kas ir stiklashkiedra un kas ir polimer, tad tu esi $%*@ - nu tu saprati ko gribeju teikt, turklat datu parraides vides nav gluzhi kimija bet fizika!

 

pff, ej palasi kautvai guglee, ljolik!

Link to comment
Share on other sites

make_my_day

man 7.62 kalashh padusee, man po, bet - nopietni, te jau nu nav apvainojumu - cilveks bakalaura !!! eseju raksta un nav tik daudz ieksh smadzenes kur elementari saprast kas ir polimers - nu ibijo-mio - mees pie niagaras udenskrituma dzivojam vai ?? nets ir?, kompis ir??, latviski, angliski lasi ?? google.lv: god-for-fucking-saken search - optiska skiedra - un uz priekshu...

 

http://www.google.lv/search?hl=lv&q=op...=cr%3DcountryLV

Link to comment
Share on other sites

"Dabiskās šķiedras, piemēram, zīds, vilna, koksne, ir dabiskie polimēri " - šitas ir no kaut kādas klases 9 - 10 dabas zinību grāmatas.

šitas arī - Vārds “polimērs” ir cēlies no grieķu vārdiem poli – daudz un meros – daļa

1)Dabiskie -kaučuks, celuloze, proteīni, nukleīnskābes

2)Mākslīgie – gumija, celuloīds, viskoze

3)Sintētiskie – polietilēns, kaprons, bakelīts,

epoksīdsveķi.

moš ar to, noskaidro kas ir polimērs, arī sāc savu bakalaura darbu, student!

 

p.s. ar štādiem studentiem naf jau brīnums, ka firmu reklāmas bukletos parādās domu pērles, ka polimēru materiāli ir krutaki par citiem , bet tālāk atkal uzskaititi polimēri.

Link to comment
Share on other sites

ko satraucāties , botisti , par mūsdienu izglītību :) . Bet ja nopietni, tad šādi ''speciālisti'' pabeidz un trakākais , salien , kontrolējošajās valsts iestādēs ( nu privātie jau , tomēr skatās kas par fruktu) . Nesen , šitādi speciālisti ''drāza''. Trakākais , ka nedrīksti plēst muti, jo tad izrakstīs lielu rēķinu par tādām lietām, kur... vis praksē ir kārtībā , bet formāli nav , speciālos žurnālos , īsti pareizs ieraksts. Vistrakākais , ka kaimiņu teritorijā viss otrādi - žurnāli kārtībā, bet ar neapbruņotu aci redzams , dābā , savādāk. Nu , bezspēcībā, gribās ņem rokās to verķi kas make_my_day atvarā :evil:

Kad vairs neturēs nervi un iešu prom no darbā , pēdējā reizē būs jāpaņem diktafons un pa kluso jāieraksta to ''drāzēju'' pērles, lai pēcāk atdotu tipa ''Bez tabū''

Link to comment
Share on other sites

100debija

Neiet runa par datu pārraides vidi, bet gan par materiālu kā tādu(tātad ķīmija). Kā zināms optiskajos, kabeļos rupji runājot izmanto vai nu stiklu, vai plastmasu. Skaidrs, ja iet runa par polimēru materiāliem, tātad rakstīšu par tiem kbeļiem, kuros izmanto plastmasu. Jā, tagad ir tādi laiki pienākuši, kad augstskolās vairs neko neiemāca, tikai naudu kāš nost par studijām. Peace.

Link to comment
Share on other sites

make_my_day

ja tam es piekrītu, edgar...!! man jau bija pēdējos gados radušās tādas aizdomas, no malas skatoties, ka augstskolās ir sākuši haltūrēt, bet, kā nu ne, īsti profesionāļi dara tikai priekš sevis, nu un kas paliek pāri, tādus arī noalgo izglītības iestādes (es par pasniedzējiem)

 

peace out :p

 

veiksmes sarakstot to aprakstu vēlu es Tev !

Link to comment
Share on other sites

Pamatenē,videnē māca, augstskolā stāta, vai gribi mācīties vai ņe, pašam izlemt, ar karoti neko mutē nelej!

Link to comment
Share on other sites

Neiet runa par datu pārraides vidi, bet gan par materiālu kā tādu(tātad ķīmija). Kā zināms optiskajos, kabeļos rupji runājot izmanto vai nu stiklu, vai plastmasu. Skaidrs, ja iet runa par polimēru materiāliem, tātad rakstīšu par tiem kbeļiem, kuros izmanto plastmasu. Jā, tagad ir tādi laiki pienākuši, kad augstskolās vairs neko neiemāca, tikai naudu kāš nost par studijām. Peace.

 

Iesaku Tev vairs šeit neko neteikt, bet sākt STRĀDĀT. Augstskolā nav viss ar karoti tevī jāsalej, tā nav skola. Augstskola tev parāda virzienu, kurā tu pats tālāk attīsties. Bet lielākā daļa mūsdienu zelta paaudzes, to nesaprot. Tu vispār izprati lietotāja "jarajara" iedoto definīciju? Man liekas, ka nē.

 

.... ka augstskolās ir sākuši haltūrēt, bet, kā nu ne, īsti profesionāļi dara tikai priekš sevis, nu un kas paliek pāri, tādus arī noalgo izglītības iestādes (es par pasniedzējiem)

 

Tikai nevajag ļa ļa. Nezinu, kā ir ar IT jomu, bet dabaszinātnēs RTU cenšas piesaistīt pasniedzējus, kas tiešām ir eksperti savā jomā un arī ir strādājuši ārzemēs. Bet studenti jau līdz tam līmenim bieži nevelk, studendtam brīvajā laikā ir jāstrādā, lai pelnītu maizītei. Laika izprast problāms līdzarto arī nav. Nu un protams gadās pa kādam pasniedzējam antikvariātam ar aatiecīgiem uzskatiem.

Labots - andza
Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Cik es zinu, nekad augstsolās nav mācīti studenti. Augstskola, atšķirībā no pamatskolas un vidusskolas, tikai rada iespēju mācīties, un arī tikai tiem studentiem, kuri to vēlas. Kaut gan - attiecībā uz pēdējo piebildi - iespējams, tagad dažas augstskolas "velk līdzi" arī tos, kuri nevēlas mācīties, lai tikai varētu iekasēt mācību maksu.

Link to comment
Share on other sites

Katrs pats savas laimes kalējs....

Protams nav labi, ja studentam paralēli mācībām vēl jāstrādā, lai nodrošinbātu sev iztiku, izklaidi, u.t.t.

Lielā apgaismība parasti atnāk tad, kad jau ir par vēlu...mācīties tikai ķekša pēc vai mammai par prieku nevajadzētu, tas tiešām ir vējā palaists laiks un finansiālie resursi...

 

Autoram - šī tiešām nav īstā vieta kur meklēt atbildes uz taviem jautājumiem...:)

Labots - locoone
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Par augstskolu kvalitati - nav nemaz tik traki... medz mus drazt pamatiigi, viegla dzive ir vienigi automehanikjiem.. kursa darbs vairakas reizes vieglaaks utt..

Ko varuteikt autoram topika - vot sitie man kaitina. kursabiedri ari taadi, taa vieta lai atvertu gramatu un palasitu vini atnaak, uzjautaa, ieraksta ailiitee, bet jebkadas intereses kaa dotais lielums tur radies, ka aprekinaats un kas tas vispaar taads ir.

Sitadiem cilvekiem nafig vispar studeet.

OK Pats nesmu paraugs, kursa darbu pedeja briidii taisu, bet tad ari taisu, sezhu pa naktiim, lasu, domaju, rekjinu un rakstu augshaa, nevis ta vieta lai pamekleetu un izlasitu kaut vikipedijaa kas isti ir polimers un izrubinatu visu par optiskajam skiedraam, tu te uzprasi un gaidi kad visi sniegs lielas plashas atbildes

Link to comment
Share on other sites

100debija

Labi, necepies, ir jau laiks pagājis un esmu daudz ko izlasījis par savu tēmu, priekštats man ir radies. Jā un par šķiedru optiku māca tikai maģistrantūrā, kur nu vēl par POF. Laborants pie kā mērīju datus bakalura darbam (jaudas rezervi vienmodu šķiedrai) teica, ka darba vadītājs zagnul palku dot tādu tēmu bakalauram, par tādām parasti maģistri raksta. Nē nu protams pats vainīgs, atkal, ka tēmas izvēli atstāju uz pēdējo momentu un nācās izvēlēties no tā, kas palika. Īstenībā forša tēma, diezgan aktuāla.

Par grāmatu - vienkārši amazon.com paskatījos satura preview, izskatījās baigi labā, tieši tas kas man vajadzīgs.

Ja godīgi, telekomunikācijas nav tā nozare, kas mani baigi piesaista, tāpēc visus šos gadus necentos īpaši iedziļināties tajos priekšmetos ko mums mācīja, ar domu ka tik nolikt kārtējo sesiju. Uzreiz jautājums: kādēļ tad stājos telekomunikācijās? Atbilde: pēc vidusskolas īsti nezināju ko vēlos dzīvē darīt, tādēļ iesniedzu dokumentus, kur visvairāk budžeta vietas bija :-P .

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...