Jump to content

BIOS neredz sata hdd


Guest karass
 Share

Recommended Posts

Domāju pārinstalēt windows xp,bet pie instalācijas viņš neredz cieto disku .

Izmēģināju disku ar intergrētu sata draiveri - arī nekā.

Pamanīju ka biosā ari neuzrāda to sata cieto - kautkāds psc

 

 

Mātes plate:

ABIT KV80 S754 ViaK8M800

 

DSYSabitkv81.gif

 

Cietais disks:

Samsung HD08HJ - Spinpoint p80sd (sata2)

 

links uz cietni

 

Bios hdd neredz bet vecā winda startējas iekšā.

Disks ir viens, nekādu raid nav.

CD-ROM ir uz ide to bios redz.

Googlējos līdz galva sāka sāpēt.

 

Varbūt kādam ir idejas kā to var apiet, vai novērst?

Link to comment
Share on other sites

Nevar būt, ka BIOS neredz. Vienkārši SATA cietņi neparādās vai arī parādās citā vietā, nevis vietā, kur ir IDE diski :)

Un nepieciešams tev ir SATA draiveris priekš mātesplates, lai instalācijas procesā tavu cietni redzētu. Šī tēma šeit jau ir aprunāta ļooooooti daudz reizes, tādēļ lūdzu izmanto foruma meklēšanas iespēju.

Link to comment
Share on other sites

Vecajaa windaa - cietnis redzams?

 

BIOSaa - sata raid rom - iesleegts?

Cietnim - sata1 rezhiima jumperis uzlikts?

Link to comment
Share on other sites

make_my_day

"Pamanīju ka biosā ari neuzrāda to sata cieto - kautkāds psc"

 

psc parasti sākas smadzenēs, un hardwers te nav vainigs

Link to comment
Share on other sites

Guest karass

Borja:

Vecajaa windaa - cietnis redzams? - jā

BIOSaa - sata raid rom - iesleegts? - jā

Cietnim - sata1 rezhiima jumperis uzlikts? - nē

 

Pamēģināšu to jumperi ielikt , pirmo reizi vispār redzu tādu triku ka biosā nemaz naparādās sata hdd.

 

Jencha :

ja tu tajā biosā atrastu vietu kur rāda sata diskus es tev medaļu iedotu :mrgreen:

Un es sākumā arī izmantoju meklēšanas funkciju , btw man ir jau disks sataisīts ar sata driveriem, bet tas arī nerāda.

 

 

make_my_day :

tolks no tava post ? zīmulis?

Link to comment
Share on other sites

Guest karass

Borja:

!Cietnim - sata1 rezhiima jumperis uzlikts?

 

Uzliku bete tāpat bez rezultātiem.

 

!Sata kontrolierim var buut arii pasham savs BIOS, kas palaizhas peec primaaraa BIOSa.

 

Ir via raid utility bios, ieej viņā un šis tikai rāda warningu ka man ir par maz disku lai izveidotu raid. tobiš neļauj neko darīt izņemot esc un exit .

 

Norton Ghost arī neredz.

Link to comment
Share on other sites

Izklausās ticami, raid izveidot nevar. Bet vecais disks taču darbojas, nav pamata meklēt vainu BIOSā.

"Izmēģināju disku ar intergrētu sata draiveri..." Vai tas ir šīs plates draiveris?

Link to comment
Share on other sites

Guest karass

"Izmēģināju disku ar intergrētu sata draiveri..." Vai tas ir šīs plates draiveris?

 

tas bija universālais draiveris

 

Izklausās ticami, raid izveidot nevar. Bet vecais disks taču darbojas, nav pamata meklēt vainu BIOSā.

 

kā tad ne ja biosā nekur nevaru redzēt disku, tiko uzflashoju biosu rezultāts tāds pats.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Ir via raid utility bios, ieej viņā un šis tikai rāda warningu ka man ir par maz disku lai izveidotu raid. tobiš neļauj neko darīt izņemot esc un exit .

Diseiblo to raidu BIOS´ā .

Link to comment
Share on other sites

IZsledz raid uun uzliec SATA mode Legacy. Saglabaa izmanjas un paarstartee datoru, tad ar vinjam jaaparaadaas BIOSAA .

Link to comment
Share on other sites

Guest karass

Grisha: ja vien tur būtu tāda iespēja es to izdarītu jau sākumā.

 

Borja: es ieliku disketē sata raid draiveri, tad izmeta ka neatrod txtsetup.oem , ar to tiku galā un atradu , tad izmeta kļūdu ka win diskā vaina, nomainiju cd disku un tad viņš parādija tos diskus (ak dievs biju patiešām laimīgs) , bet tad pie instalācijas jau sākās joki, missing faili apmēram kādi 3, bet noskipojot itkā instalācijas faili pārkopējās, bet pēc restarta izlec blue screen of death un "čau rasma". še tev nu bija draiveri :)

 

Nu tad pamēģināju vēl vienu variantu uz tāda paša izmēra hdd tikai ide, uzliku win un uztaisiju ar nghost klonu un tad atklonēju uz satas - nesanāca

 

Beigu biegās sapratu nafig , acis operēt caur pakaļu , vienkārši samainiju sata pret ide un atstāju ide.

 

P.S. Cik lasīju netā tad tā bija laikam pirmā abit plate ar sata atbalstu, iespējams ka tādēļ tāds čakars, bet iespējams ka taivānas tautas deju kolektīvs ar līkām rokām to māteni ir veidojuši :) Paldies visiem kas palīdzēja.

Link to comment
Share on other sites

Te tev nu bija BIOS... Ko tev teica pašā sākumā?

Tagad varbūt tomēr cd ir slikts, nevis draiveri, un instalējot IDE diskā paveicās, ka nolasīja.

Klonēt labāk ne, nav tik vienkārši.

Labots - Klusu
Link to comment
Share on other sites

Ar kloneeshanu visam vajadzeeja sanaakt.

Pirms kloneeshanas bija jaabuut uzinstaleetam sata kontroliera draiverim;

uzkloneeto partiiciju jaauzstaada par aktiivu;

un BIOSaa jaanoraada bootoshanaas seciibu (sata kontrolieris iespeejams tiek uzskatiits par scsi vai pci addin card).

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...