Jump to content

Vajadzīga informācija par Padomju laikiem


Guest meitene no video apskatiem
 Share

Recommended Posts

Gestapo

Par slikto tajā laikā varu pateikt tikai savu subjektīvo viedokli, man visvairāk nepatika uzblīdusī blatu būšana, it kā jau tur bija arī labā puse, bet kaut kā tad jau tas viss bija par tālu aizgājis: "nav blatu-esi pelēka pele", bet ja ir "tad topi par vajadzīgu kadru".

Bet nu kopumā ir ļoti grūti pateikt, kas tad bija slikts, jo domā kā gribi, salīdzini ar tagadējajiem laikiem. Teorētiski tagad ir milzumdaudz dažādu iespēju, brīvības, urbanizācija, globalizācija, "demokrātija", bet kaut kā neliekas, ka tas viss ir tik ļoti vajadzīgs.

Link to comment
Share on other sites

wellstar

Boldriks +2(par katru komentu 1)

mafijs +1

 

Katram ir savas atmiņas - jo arī paaudzes ir dažādas, katrai savs skatījums uz to laiku dzīvi atkaība no tā brīža prioritātēm ;-)

Link to comment
Share on other sites

Guest D3M0NZ

Bija labās un bija sliktās puses. Par mutes palaišanu esmu vairakas reizes no KGB atravies :)

Par to, ka radi Amerikā - gandrīz neizlaida uz ārzemēm.

 

Atceros, ka Jāņus vienu brīdi latvijā svinēja publiski un ar vērienu! Pēc tam nāca Vosa laiki un svinējām pa kluso.

Par dajebkādu prazņiku 18. novembrī čoks. Man skolā bija uztaisīta sarkanbaltsarkana pildspalva trešajā klasē - rezultāts - vecais uz skolu, menteni, partkomiteju.

Man, kā vecākajam inženierim alga uz papīra bija 105 rubļi :)

Starp citu - pārtikas cenas veikalos aptuveni līdzīgas kā pagājušgada sākumā, tikai rubļos.

Jauns 2013 .zigulis 5.5 tūkstošus maksāja.

Benzīnu un dīzeļdegvielu gāza grāvjos, lai limits būtu izpildīts, savādāk uz nākamo kvartālu varēja nepiešķirt.

Rūpnīcās un visos pārējos uzņēmumos zaga visu, ko varēja nozagt, jo viss bija kopējs :mrgreen:

 

Te nu biku negatīvā.

Link to comment
Share on other sites

lodzinjsh

hehehe labs niks :D

Tāt jāgaida tādi kā puisis no Tīnūžiem; normāls vecis no čakenes-avotenes stūra un reptīlis pie darbagalda reloaded :D

ok, ok.

/unmount offtopic

****

Par padomju laikiem atceros no savas bērnības 6-9 gadi man bija tad. Tas bija pasaules izzināšanas vecums un tad viss likās nedaudz neikdienišķāks. Veikalu plaukti bija diezgan tukši, tradicionāli bija sakrāmēti konzervi piramīdas formā (vienā līnijā gan). Tirgus, tas kas centrāltirgus, bija kaut kas iespaidīgs. Tie cepelīnu angāri bija piesātināti ar produktu smaržām, lai noskaidrotu produktu svaigumu, bija jājautā pārdevējam, nevis jāpaskatās uz paciņas.

Foršās radio stacijas varēja klausīties pa radio "Straume" (laikam, te varētu mani palabot), kur gvelza visādu sviestu un lauku ziņas, ražas lielumus, laika ziņas etc.

Ielas tad bija sasodīti tukšas, tik pa retam aizbrauca kāds dzeltanais Ikaruss, kāds "apaļais" škodas trolejbuss, vai oranž-dzeltens zapiņš ar diviem kartupeļmaisiem.

Vecpaps no štatiem mēdza atsūtīt krāšņās, sarkanās Folgers kafijas kārbas, kuras smaržoja teju ārpasaulīgi. Nāca paciņas ar džinsām, tikai krutākie staigāja džinsās, Līvi piemēram. Košļenes vispār bija jauniešu epopeja, ja kāds košļāja Wrigleys gumiju, tas bija spicākais bērns rajonā :D

Ak jā, Pepsicola (protams cocacolas nošpikojiens) bija dievišķīgākais dzēriens tādam knēvelim kā man. Pepsikolu varēja atvest no Ļeņingradas, vai dabūt pa blatam. Labākie blati bija pie taksistiem dažiem, tie zināja sadabūt vienalga-ko, tik starpnieka nodeva bija viņiem jādod. Bija arī dolāru veikali, kur importa labumus varēja iegādāties, viens tāds bija Unibankas filiāles vietā pie Rīgas modēm.

Tuvāk atmodai jau palika daudz interesantāk. Tēvs mani tik vienreiz paņēma līdz uz kaut kādu mazu mītiņu, parasti viņš baidījās par manu drošību. 1991. janvārī es palīdzēju mammai vērpt baranku "krelles," vārīt tēju un smērēt maizītes tiem, kas sēdēja barikādēs. Atceros Baltijas ceļu, es tad skatījos uz cilvēkiem pie Brīvības/Matīsa stūra. Man toreiz likās neaptverami, ka ir tik daudz cilvēku, kuri stāv 3 valstu garumā :) ehhh

Labots - lodzinjsh
Link to comment
Share on other sites

Bija vēl skolā lietas, kas katru vasaru/rudeni bija obligāti jādara - atbrauca pie skolas autobuss, salādēja mūs visus iekšā un prom uz aroniju plantāciju. Sadalīja pa pārīšiem, katram pārītim pa kastei un aroniju krūmos iekšā...vairāk jau gan ar trubiņām šaudījāmies, nekā lasījām.

 

Šī bilde reāli piedur :)

Link to comment
Share on other sites

Formas piedur - atceros kā vienreiz 1.septembrī - pēc svinīgās daļas ar čomiem gājām futeni spēlēt - nogāzos uz asfalta jaunajām ūziņām celī caurums :)

Link to comment
Share on other sites

Pietuka Krustiņš

K. Dimiters. Baigi gribas

 

Baigi gribas vecos laikus, bezcerīgi lētu paiku,

Kaut ko sarkanu kas plīvo, Čeku, kas zin kā tu dzīvo

Baigi gribas lai kāds vajā Kremli brašo, zvaigzni tajā

Siltu pižiku un čaju, Maija svētkos lētu haju.

 

Baigi gribas, baigi gribas dzīvot, mirt aiz bezcerības,

Baigi gribas, baigi gribas dzīvot, mirt aiz bezcerības.

 

Baigi gribas mīlēt brāli, sadzīvojot komunāli,

Katram savu gāzes plīti, diviem vienu kortelīti.

Baigi gribas algu cietu, prēmijas un siltu vietu,

Mazdārziņu dzeloņdrātīs, sirdsapziņu vienās vātīs.

 

Baigi gribas kilogramu suņa prieku un vēl BAMu

Vēl subotņikus un šņabi, dzert līdz muļķis tu, kam labi.

Baigi gribas spēlēt čiku, mūžam lamāt Ameriku,

Baigi gribas sliktu dūšu, dzīvi cietumā uz mūžu.

 

Baigi gribas Goda rakstus, jubilejās neļķu lakstus,

Varoņzvaigznes bendēm krūtīs, salūtus ka izbirst rūtis.

Baigi gribas, baigi gribas miličus, kas ielauž ribas,

Komjauniešu melus visus, Ļeņinus un sifilisus.

 

Baigi gribas dzīvot baigi, tā lai līķa bāli vaigi,

Peškas mūžīgi lai stučī, šiškas uzpirktie lai ručī.

Baigi gribas, baigi gribas dzīvot, mirt aiz bezcerības

Tikai nejust vairs to kaunu, kad šo laiku sauc par jaunu.

Labots - Pietuka Krustiņš
Link to comment
Share on other sites

Braucieni uz Igaunijas "kauplusiem" pēc sviesta un desām :) Un pepsikolas. Fantu sākumā tikai Maskavā varēja dabūt. Vai ar lielu blatu.

Rudeņos no skolām braucieni uz kolhoziem / svhoziem kartupeļus lasīt. Tika rakti akmeņi vagās, lai tas "spārdeklis' salūzt. Divdrindu kratīklim gan neko nevarēja izdarīt. Pēdējo gadu gan es graudu kaltēs to laiku nodzīvoju, pāri par 300 rubļi mēnesī, nezināju kur naudu likt ;))

Modificēti Rīga-7 "šperriņi" :) Iestum - uzlec - brauc.

Pirmie krāsainie TV pa 700 rubļiem veikalā uz iepriekšējo pierakstu.

Link to comment
Share on other sites

lodzinjsh

boldriks, jā. Šnaba pudeles bija unikālas, tām bija tas alumīnija korķīts uzspiestais, līdzīgs kā kefīra pudelēm :) Imho tās šnaba pudeles jau ir tādā pašā vērtībā, kā konītim no Napoleona privātajiem krājumiem :D

Manu fascinējumu par importa mantām sabojāja viens gads, ko es nodzīvoju štatos uzreiz pēc neatkarības atgūšanas :/ žēl nedaudz, bet atmiņas un vectēva sūtīto paku smaržu no atmiņas nekas neizdzēsīs. Bija jokains periods, bet man, knēvelim esot, bija interesanti.

***

āāāāāāAAAAAAA aizmirsu vienu labumu pieminēt. Takš gāzētā ūdens automāti. Tieši tādi, kā "Šurika Piedzīvojumos", kur viņš politehnikumā eksāmenus liek. Tas tik bija aparāts. Graņonka, dažas kapeikas un gāzēts, dzestrs ūdens no tā rūcošā brīnuma :) ahhhh, tas tik bija.

Labots - lodzinjsh
Link to comment
Share on other sites

janis66

Studentu celtnieku brigades, skiet neviens nav mineejis.

 

P.S. ar stazu 10 vasaras studentu brigadees +

3 vasaras/3 rudeni (tipiski 3ned peec kartas) vidusskola,

+ Nx pavasaru/ rudenu talkas pamatskolaa

Link to comment
Share on other sites

jarajara

mazliet iebildīšu Boldrikam.

cilvēku attiecības veido paši cilvēki , nevis laiks. laiks nu nav vainīgs, ja kāds ir maita. un maita toreiz vai tagad, ir un paliek maita. varbūt man paveicies, bet ir labākās attiecības tieši ar tiem pašiem , kuriem bija.

un naf ne vainas arī tagadējajiem jaunajiem. atkal , varbūt man veicas. trāpas labie.

par blatu. man un manējiem nebija. un arī kukuļus nedodam , un neņemam. :) moš nevietā atrodamies???

man jau gan ar mēle nelokas teikt, ko sūdigu par tiem laikiem, neskatoties un pietiekoši lielo info apjomu un piedzīvoto. tas tomer ir pirmās mīlestibas laiks. tāpēc vien pozitīvs.

Link to comment
Share on other sites

Sherlock

Boldrik, tik nekjer personiigi, bet tu smagi muldi - tev shkjiet ka tad bija labi laiki jo tad tu biji kaadus 20 (varbuut arii visus 30) gadus jaunaaks, tu seedeeji kolhozaa vai kaut kur vinj zin un dzeeri shnabi ar chomiem un tev bija pajaat uz visu jo biji jauns. Tagad (iespeejams) tev ir siichi, kas jaabaro, maaja, kas jaapmaksaa un arii gadi, iespeejms, dod maniit un tu paleenaam saproti, ka labaak ar nebuus un "kaut kad - tad" bija baigi labi.

 

Es no padomjlaikiem neko iisti neatceros veel siiks biju, tachu arii tagad man liekas ka 90. gados bij daudz forshaak un ne jau taapeec ka nevienam nebija mobilie ar kuriem plaatiities utt., bet taapeec ka biju siiks, maaciijos pamatskolaa un nebija nekaada stresa (manaa vietaa stresoja vecaaki), tagad kad ir jaastraadaa un pasham daudz maz jaakuljaas, tad arii liekas, ka "senaak bija labaak".

 

Padomaajiet taa nopietni, kaa mees dziivotu tagad, ja tas nebuutu sagaazies, pat ja iedomaajamies labaako scenariiju - nebuutu "Intel Vs Amd", mums buutu "Renaate", mobilie arii buutu taadi kaut kaadi VEF'aa lodeeti un labaakos savaakto armija. Taadus piemeerus var daudz safantazeet.

Link to comment
Share on other sites

šī nav īstā vieta kur prasīt, jo lielākajai daļai šeit esošajiem tā bija bērnība. Arī man pārsvarā ir patīkamas atmiņas.

Pajautājiet tiem, kuri reāli stāvēja rindās pēc produktiem. Kuriem nācās izjust dažādu pazemojumus, dēļ nepareizi izteikta vārda, dēļ radiem ārzemēs (vai, kas vēl sliktāk - rads, kas aizmucis uz ārzemēm krievu laikos).

 

Kā jau minēju, man tāpat kā daļai šeit esošie ir patīkamas atmiņas - gāzētie dzērienino automātiem, limonādes no stikla pudelēm, kuras dažreiz dzērām tur pat veikalā, lai uzreiz nodotu pudeli, košļenes no Igaunijas, desas no Lietuvas. Drēbes no Ungārijas, Čehoslovākijas. Leišu pusaudzītis, krutākais čukiņš (stūrene) ciemā. Mopēds ar minneles motoru, tēva smukais un krutais 5tais žigulis.

Tāpat moto sekcija, basketbola treniņi.

Link to comment
Share on other sites

Jautājums ne pa tēmu - varbūt kāds zin, kur var dabūt/iegādāties neaizmirstamo poļu daudzsēriju filmu "Četri tankisti un suns"?

Link to comment
Share on other sites

janis66

Rusifikaacija,

piem., veikalaa pardeveeja vareeja atteikties runaat / saprast,

ja runaaji latviski. Tas pats arii lielajaas ruupniicaas..

 

Darbaspeeka ieveshana piem., no Baltkrievijas

un dzivojamas platiibas pieskirshana tam aarpus kartas.

 

P.S. dzivokli toreiz nebija iespeejams nopirkt, tos 'daliija', liidziigi

kaa daudzas citas lietas, jo nebija briivaa tirgus ekonomika,

bet padomju planveida sisteema.

Labots - janis66
Link to comment
Share on other sites

Guest meitene no video apskatiem

šī nav īstā vieta kur prasīt, jo lielākajai daļai šeit esošajiem tā bija bērnība. Arī man pārsvarā ir patīkamas atmiņas.

Pajautājiet tiem, kuri reāli stāvēja rindās pēc produktiem. Kuriem nācās izjust dažādu pazemojumus, dēļ nepareizi izteikta vārda, dēļ radiem ārzemēs (vai, kas vēl sliktāk - rads, kas aizmucis uz ārzemēm krievu laikos).

 

Kā jau minēju, man tāpat kā daļai šeit esošie ir patīkamas atmiņas - gāzētie dzērienino automātiem, limonādes no stikla pudelēm, kuras dažreiz dzērām tur pat veikalā, lai uzreiz nodotu pudeli, košļenes no Igaunijas, desas no Lietuvas. Drēbes no Ungārijas, Čehoslovākijas. Leišu pusaudzītis, krutākais čukiņš (stūrene) ciemā. Mopēds ar minneles motoru, tēva smukais un krutais 5tais žigulis.

Tāpat moto sekcija, basketbola treniņi.

 

nu jā, bet visi man pazīstamie tāda vecuma cilvēki ir citā pilsētā.. tāpēc nācās meklēt alternatīvas 8-)

Link to comment
Share on other sites

Btw, kaut kur kādreiz jau viens topiks līdzīgs bija forumā, bet kaut kā nemāku atrast... :???: Varbūt jau likvidēts?

Tur bija baigi daudz ko palasīties :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Drusilla

Šī bilde reāli piedur Piesaistīta datne skola.jpg ( 50.13k ) Lejupielāžu skaits: 32

icon_smile.gif

Jā, bilde pa pirmo > es pat pasmaidīju

Link to comment
Share on other sites

Guest meitene no video apskatiem

Btw, kaut kur kādreiz jau viens topiks līdzīgs bija forumā, bet kaut kā nemāku atrast... :???: Varbūt jau likvidēts?

Tur bija baigi daudz ko palasīties :)

 

 

hmmm... būs jāpainteresējas pie attiecīgajām personām :-)

Link to comment
Share on other sites

o, veel atceros, ka bij visaadi konstruktori, un jauno kjiimikju komplekti :D bij laba manta, taga nekaa taada bodee neredz, jo nafig vidusmeera loham kjiimija un fizika? :D

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

jo nafig vidusmeera loham kjiimija un fizika? :D

Dabīgi, jo viņam tagad ir PC ar instalētu CS 1.6. + internets.

Link to comment
Share on other sites

Igelkott

O, konstruktori noteikti bija katra puisjelja sapnis... Arii jaukas atminjas - lego m...iem pat tuvu nestaaveeja..

Link to comment
Share on other sites

lodzinjsh

Dabīgi, jo viņam tagad ir PC ar instalētu CS 1.6. + internets.

 

...un boot.lv forums, kur pajautāt kur viņa 100fps palikuš pēc windows pārinstalācijas :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

man veel maajaa bij mikroskops ar kuru vareeja viskautko peetiit ... ta nu izpeetiju visu, kas pa rokai gadiijaas :D

 

ta veel atceros, kaa maajaa tika taisiitas bildes, attiistiitas filminjas un ta uz papiira liktas ... veel bilzju gaismotaaja releja kaste sita pa knagjiem :D

Link to comment
Share on other sites

veel forshi bij pishchiki ar pistongaam, tjip seera rimbuljiem uz papiira lentas, uudens speeliites, tjip jaaspaida poga, kas taisa uudens struuklu un ar taas struuklas paliidziibu rinkjiishi jaasamauc uz aakjiem vai kas tamliidziigs

Link to comment
Share on other sites

ehhh un bija taada feina lieta kaa mashiina ar pedaaljiem... (shausmiig gribeeju, bet iespeeja dabuut bija jau tad, kad vairs tajaa nevareeju ieliist :-) )

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
un jauno kjiimikju komplekti

Šitam bija divas modifikācijas - lielais un mazais , atšķīrās ar reaģentu dažādību un aprīkojuma lielumu . Man bija lielais ar kura palīdzība noslīpēju savas zināšanas pirotehnikā :mrgreen: . Kaut kur ģimenes albumā vēl ir pamatskolas 5. klases kopbilde , kurā esmu nobildēts ar pusnodedzinātu seju ;-) .

Link to comment
Share on other sites

Kādas tur ūdenspistoles? :)) Paņēmām tukšas "Kaštan" plastmasas pudeles, vāciņā ar naglu prātīgi prātīgi izsitām caurumu, ūdeni iekšā un attiet ūdens kaujas :)

OI, atcerējos Dihlofosa tukšie baloni. karbīds iekšā un pile ūdens virsū.

Apmēram 3 cm no dibena caurums un degošu spičku iekšā. Varens blieziens. Tika pat divas kopā viena otrai galā stiprinātas lai būkšķis lielāks.

Paštaisītie gaisa pūķi, loki no paegļa vai lazdas.

Apkarināti veelosipedi ar spoguļiem, lukturiem (pat 3 gb) un spidometriem.

 

Ziemā celti cietokšni no sniega, aplieti ar ūdeni,lai izturīgi.

Primitīa periskopa būve no kartona un diviem spoguļiem.

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

serioussam909
lego m...iem pat tuvu nestaaveeja..
- nemuldi - LEGO ir pārāks par tiem padomju bleķiem.

Tie nav nekādi mēsli - es bērnībā n-tās stundas no pāris lego komplektiem tos kombinējot mēģināju atdarināt citus gatavos komplektus, kā arī būvēt visu ko pats - kādi tik man brīnumi neiznāca...

 

Par to subjektīvismu - ziniet - 90-ie gadi bija sasodīti labi laiki - par mani rūpējās vecāki, pašam nebija ne jāstreso, ne jāuztraucās par iztiku, varēju dzīt haļavu. Pie kājas tak visa naudas maiņa 200:1, visas bankas baltijas, prihvatizācija, Latvijas nacionālās ražošanas sabrukums un visas pārējās nebūšanas, jo es tak biju sīks un man bija labi. Arī tagad man ir labi - pie kājas visi pensionāri, un cilvēki, kas par algu nevar izdzīvot - es ar stipendiju tīri labi varu dzīvot kojās, caurām dienām dzīt haļavu un pa reizei aiziet uz kādu lekciju... Lūdzu, jums, subjektīvisms.

Link to comment
Share on other sites

veel blekja validola pudelees griezti iekshaa tika plastmasas lineaali, ta lociiti ciet un urbts cokjis apakshaa ... uzlika konstrukciju uz sausaa spirta, piekurinaaja rakjeti un aizieeeet :D

 

ta veel meebelju atsleegas, kuraam bij caurums galaa, seeja pie ziimulja, vienaa galaa spalvas, otraa - naglu ieksh cokja, cokji uzpildiija ar spichku seeru un meta gaisaa - bliikshkjis garanteets :D

Link to comment
Share on other sites

ta veel meebelju atsleegas, kuraam bij caurums galaa, seeja pie ziimulja, vienaa galaa spalvas, otraa - naglu ieksh cokja, cokji uzpildiija ar spichku seeru un meta gaisaa - bliikshkjis garanteets :D

veel tas pats tikai ar seeru pildiita skruuve - uzgrieznii no abaam ieskruuvee uzgriezni un pa vidu iemet seeru - iesien galaa maisinju un aidaa

Link to comment
Share on other sites

Ožamā spirta izškīdināts kristāliskais jods. (tāda laiakm tā recepte bija) Uzliets kaut kur. Izžūst. kad pieskaras - labs blīkšķis.

 

Vēl labs bija maisījums kālija permanganāts (zilie graudiņi) un alumīnija pulveris. Tiesa, tam vajadzēja detonatoru D-9 diode vai kas tamlīdzīgs :)

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

Guest D3M0NZ

Arī tagad man ir labi - pie kājas visi pensionāri, un cilvēki, kas par algu nevar izdzīvot - es ar stipendiju tīri labi varu dzīvot kojās, caurām dienām dzīt haļavu un pa reizei aiziet uz kādu lekciju... Lūdzu, jums, subjektīvisms.

Tas nav subjektīvisms, bet debīlisms.

Link to comment
Share on other sites

Evill_BettyLV

Mēs ņēmām Kastana pudeli = caurums un pildspalvu izjaucu un to garo galu spraudu ieksā, vai Vislabakais bija špricītes ar tām viss elegantāk varēja šļakstities.... bija gruti dabūt, kā arī skolā ņēma nost...

Atceros ka bija "Doņiku" laiki. spēlēja uz multenītēm un galviņām... arī skolā ņēma nost un nemaz tik brīvi nevarēja paspēlēt....;)

saimniecības precēs tika pirkta "sudraba" krāsa lai dabūtu atsevišķi sudraba pulveri, kur pēc tam jauca ar celtnieku paronu pulveri, rīgas šampaņieša korķī - bombačkas....

Tā atšķirība manuprāt, man kā sīcim salīdzinot ar tagadējiem sīčiem... Nebija PC, mobilo, nebija nekā jēdzīga ko skatīties pa TV, - Pēc skolas parģērbos un gāju laukā, katrā gada laikā, vecumā bija ko darīt....mājās nekad nesēdēju....mūsdienās visi draudzējās "draugos"... nevis reāli dzīve....Ja tehnoloģijas palidz , bet tajā pasā laikā attālina....

jautājums nav vai labi vai slikti, bet savādāk noteikti bija un būs vēl savādāk pēc nākamiem 20 gadiem....

Labots - Evill_BettyLV
Link to comment
Share on other sites

Oi, bija vēl lieta, sakarā ar tām pildspalvām. Tika ņemta tukšas iekšiņas metāla gals, izspiesta lodīte ārā, pielikta ventiļa gumija, pats uzgalis iesprausts pogā no aizmugures. Ventiļa gumija uz kabatu, kur klismaz balons ar ūdeni.

 

Un tiešām - katru dienu pēc skolas ārā ar draugien kaut ko padarīt. Un laika pietika visam.

Link to comment
Share on other sites

aga, taa kaa visi skraidiija apkaart kaa traki peec stundaam un chipshu un spekja ar nebij ko riit, tad nu ar nebij daudz taadu jaunieshu ar svara probleemaam :D

Link to comment
Share on other sites

wellstar

Un vēl kas aizmirsts - to laiku mūzika - L.Mondrusa, I.Dzenis, "Čikāgas piecīši"

 

Par šo "Ar Tēvuzemi - Brīvību tāds ieraksts iekalts man

Vēl Tēvu zeme turās un balss tai tālu skan.

 

Ar brīvību tā paknapāk, līdz tā pie visiem tiek

Priekš dažiem liekas diezgan, bet visiem nepietiek" varēja krietni "atrauties no iestādēm"

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...