Jump to content

lattelecom internets


DJmartinez
 Share

Recommended Posts

Labdien!

Man ir tada problema ka lai es pieslegtu lattelecom internetu prasa 1 760 Ls.

Kads nezi ka vini nosaka to sumu ?? Lattecom kaste no manas majas atrodas 50 m attalumu. Vai varetu but taa kaste no kuras vini vilktu netu? vai cita ? Lattelecom man nesaka no kurienes viniem javelk. Jo ir domama pasam izrakt transeju un ielikt kabeli un pectam piezvanit un pateikt ka man kabelis ir :) :) vel no padomju laikiem :) :) tas atrodas laukos vasarnicu rajona un tur ir padomju kabelis. vins vilks netu ?

 

negribas maksat vartekt 2 stukas

Palidziet ludzu!!

Link to comment
Share on other sites

Nu par tadu summu vini nems laikam no kadas citas kastes.. :D

 

zinu, pats ar so ari saskaros, bet nu netalu no manas majas izveidoja jaunu ciematu un viss atrisinajas. ;)

Link to comment
Share on other sites

Man situācija līdzīga - vainu maksā 2k, vai piedabū pieteikties vēl pārdesmit mājas, kam vajag internetu. Redz, tuvākajā apkārtnē cilvēki neatsaucīgi.

Labots - voltrix
Link to comment
Share on other sites

aparapacis

kabelja ierakshana nav nemaz tik leets prieks. pats tu vinju diez vai vareesi ievilkt jo vispirms ir jaaizveido un jaasaskanjo projekts ar buvvaldi utt. taatad jaavelk jauns ievads visam rajonam, kas protams maksaa bargu naudu un atiieciigaa iestaade prieksh viena usera vilkt jaunus vadus diez vai gribees..

Labots - aparapacis
Link to comment
Share on other sites

DJmartinez

kabelja ierakshana nav nemaz tik leets prieks. pats tu vinju diez vai vareesi ievilkt jo vispirms ir jaaizveido un jaasaskanjo projekts ar buvvaldi utt. taatad jaavelk jauns ievads visam rajonam, kas protams maksaa bargu naudu un atiieciigaa iestaade prieksh viena usera vilkt jaunus vadus diez vai gribees..

50 m es pats uztaisitu bez projekta :) bet vai taa ir taa kaste ? vai tu domaji ka tur ir vajadziks jauns kabelis nomainot padomju ?? padomju nevilks netu 100 kb/s?

 

 

kabelja ierakshana nav nemaz tik leets prieks. pats tu vinju diez vai vareesi ievilkt jo vispirms ir jaaizveido un jaasaskanjo projekts ar buvvaldi utt. taatad jaavelk jauns ievads visam rajonam, kas protams maksaa bargu naudu un atiieciigaa iestaade prieksh viena usera vilkt jaunus vadus diez vai gribees..

un tu to4na zini ka taa nav taa kaste ?

man interese cik tu samaksaji par pieslegsanos no taa ciemata un cik talu ciemats atradas ??

Link to comment
Share on other sites

Ir, ir tā. Man brālim līdzīga situācija. Līdz LTC "kastei" ~ 100-120 m. Pirms gada prasīja ~ 1500 Ls (projekts, rakšana u.t.t.).

Link to comment
Share on other sites

pēc tam neraudi ka kāds ekskavātorists jeb kas cits pārracis tavu kabeli nu ir jāsaskaņo kabeļi ar attiecīgajām institūcijām.

Varbūt tos 50metrus var pa gaisu vadu izvilkt

Link to comment
Share on other sites

DJmartinez

kabelja ierakshana nav nemaz tik leets prieks. pats tu vinju diez vai vareesi ievilkt jo vispirms ir jaaizveido un jaasaskanjo projekts ar buvvaldi utt. taatad jaavelk jauns ievads visam rajonam, kas protams maksaa bargu naudu un atiieciigaa iestaade prieksh viena usera vilkt jaunus vadus diez vai gribees..

par to es neuzstraucos jo tur nekad neko neraks tani vieta es vienkārši zinu a ja raks uzlaidisu suni :D

Link to comment
Share on other sites

par to es neuzstraucos jo tur nekad neko neraks tani vieta es vienkārši zinu a ja raks uzlaidisu suni icon_biggrin.gif

Nu tad kāda jēga no šī topika? :?

Link to comment
Share on other sites

DJmartinez

kabelja ierakshana nav nemaz tik leets prieks. pats tu vinju diez vai vareesi ievilkt jo vispirms ir jaaizveido un jaasaskanjo projekts ar buvvaldi utt. taatad jaavelk jauns ievads visam rajonam, kas protams maksaa bargu naudu un atiieciigaa iestaade prieksh viena usera vilkt jaunus vadus diez vai gribees..

man interese vai taa kaste ir no kuras man velks un vai nets vilks man ?? tur ir padomju kabelis

lai pec tam nebutu skorebe par lieku darbu

Labots - DJmartinez
Link to comment
Share on other sites

dabū kādu vietējo LTC tehniķi la tas pasaka vai tajā kastē vēl ir brīvi resursi kur pieslēgties un tad domā kā tu to kabeli vilksi. LTC jau nekas nebūs pret ja tu to kabeli būsi pats ieracis. Kā tas notiks, vai oficiāli ar projektu, saskaņošanu būvvaldē, saskaņošanu visās iespējamās institūcijās kurām varētu būt komunikācijas zemē, rakšasnas atļaujas izņemšana, saskaņošana ar CSDD, digitālā topogrāfija, tava jaunā kabeļa piesaistīšana pie kartēm, etc... vai pa kluso, pa tumsiņu ar lāpstu un cērti (lomiku)... tava darīšana. Rēķinies ka ja pa kluso rakdams sabojāsi kādu kabeli, trubu, gāzesvadu, varēsi tirgot nekustamo īpašumu lai atpirktos... un internetu vairs nevajadzēs jo nebūs jau mājas (nopārdosi)

Link to comment
Share on other sites

par to kasti tev var pateikt tikai kaads ltk meistars, meš varam tikai minēt, bet

 

kolēģim kabelis līdz majas vārtiņiem bija, lai aizvilktu līdz mājai parsīja līdzigu summu, ilgi runāja, meistari lauzās (sarunas gāja 6 mēn.), bet beigās sarunāja ka izraks to tranšeju pats un ltk pievienos, runāts darīts, tagad gaida jau trešo menesi kad ievilks kabeli un šodien aizskrēja uz mājam, jo tieši un tikai šai dienā varēja to izdarīt :), vai atkal jāgaida. rezultātā nets tagad ir !, bet ja nebūtu bijusi iespēja aizskrien uz mājām atkal būtu turpinājis gaidīt! izmaksas vēl nezinu, bet pieļauju ka zem 100 ls...

 

 

kas attiecas uz tevi

uzraksti vēstuli(ierakstītu) ar pieprasījumu ka tu vēlies netu un ltk uz ko viņiem ir rakstisi jāatbild, kurā arī būs atteikums, vai cena pieslēguma maksai. rezultātā vai nu pieslēksies vai arī uz konkurences padomi (laikam tā sauca) ar šo vēstuli un pieteikumu izskatīt vai atteikums/pieslēguma maksa ir pamatota

iestāde kaut kāadā konkŗetā laikā izskata pieteikumu un dod slēdzienu ar kuru atkarībā no satura tu vari vai nu krāt naudu vai doteis uz ltk lai tik slēdz klāt!

 

P.S. šito stāstīja tautas balsī vai bez tabu, varbūt pameklē tvneta tvonlainā sižetu, tieši par ltk gāja runa

Link to comment
Share on other sites

aparapacis

mans tev ieteikums, ja kaadam to 50m ataalumaa ir normaals ltc internets, tad labaak sarunaa ar tiem, kam ir nets un uz maajaam netu dabuu caur radiolinku. sarunaa - samaksaa un juuzo.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

50 m es pats uztaisitu bez projekta

Ja izdosies pierunāt pieslēgt - var arī tā. Bet rēķinies ar to, ka LTC nav ieinteresēts viena klienta nēļ pārkāpt normatīvus.

Link to comment
Share on other sites

cik zinu tad LTC (vismaz Zemgales zonā) netaisa problēmas no nez no kurienes uzradušā ievadkabeļa. Ja tas normāls standata telefona kabelis (ENERGO veikalā var nopirkt), tad jautājumu vispār nav. Cita lieta ja cilvēks ieracis kautkādu vadu un pieprasa pieslēgt pakalpojumu. Kaut arī pēc pēdējiem vadošajiem norādījumiem, slēdzam arī tādus. Tikai tad Līgumā tiek pierakstīts ka LTC atbild par līniju līdz sadales kastītei. Tipa, ja kas tad savu ierakto drāti varēsi remontēt pats.

Link to comment
Share on other sites

DJmartinez

Ja tas normāls standata telefona kabelis (ENERGO veikalā var nopirkt)

cik dzislama tas standarta ir ?

Link to comment
Share on other sites

Lapais

ir redzēti divi tipu: 3x2x0,5 (trīs pāri, kopā 6 dzīslas, dzīslas diametrs 0,5) un 2x2x0,5 (divi pāri. kopā 4 dzīslas, dzīsla 0,5mm), 2x2x0,8 . Pieļauju ka ir vēl citi, bet šie izplatītākie. Skaties la tie būtu pildīti ar želeju, zemē guldāmiem kabeļiem ir tāda prasība pēc standarta (lai bojājuma gadījumā mitrums neaiztek pa kabeli kā pa trubu)

Link to comment
Share on other sites

Es ieteiktu sapaziities ar kaadu no lattelekoma melnaa darba dariitaajiem un pa kaadu 0,7 vinjsh paliidzees, vismaz man taa sanaaca, protams bija jaapagaida :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
skynero

Palīdziet lūdzu ar upload mērījumiem uz http://net.apollo.lv/upload_meter , kam ir Apollo MK. Man dažu Mb faila mērījums uzkarina IE pie 3%, bet NetMeter uz kompja rāda tikai 20 KB/s upload (mazāk kā 30% no max iespējamā).

 

Problēma atklājās jau vakar vakarā, kad centos noglabāt uz faili.apollo.lv lielāku .avi caur FailuMapes progu. Kompī NetMeter rādu lejupejošu upstreama kritumu laikā no apm. 60 KB/s līdz pat kādiem padsmit KB. Līdzīga aina vērojama arī uz yy.lv, bet sākuma ātrums tikai 13 Kb/s un krita zem 4 KB/s.

 

Divreiz izstrīdējos ar palīdzības dienestu (177 + 151). Tur viss rādoties OK, bet manu nožēlojamo upload rādījumu uz net.apollo.lv izskaidrot atsakās. Muld kaut ko par nepieciešamību pārbaudīt vīrusus un tāda garā. Pasūta tālāk uz 177 pieteikt pretenziju, kuru 3 dienu laikā izskatīšot. Pilnīgs murgs! :(

 

Vai kādam vēl kkas līdzīgs ir novērojams?

Labots - skynero
Link to comment
Share on other sites

Upload complete: 2%

Files uploaded: 0 of 1

Current position: 2012 / 81502 Kbytes

Time spent: 00:00:49

Approx. speed: 41 Kbytes/Sec.

Time left: 00:32:18

Link to comment
Share on other sites

Artanis

Neizlasīju visu pavedienu, bet vēlējos nocitēt man sūtītā Lattelekom e-pasta daļu: "Vajadzības gadījumā ir iespējams arī vienoties ar mūsu tehiķiem un izņemt ierīkošanas projektu, ja vēlaties pats veikt ierīkošanas priekšdarbus (tranšeju izveidi). Tāpat iespējams arī vienoties par līdzfinansējuma iespējām ierīkošanas izmaksu segšanai."

Link to comment
Share on other sites

skynero

Upload-Test.gif

 

Izskatās, ka es varētu nebūt vienīgais bēdubrālis ar šo problēmu :roll:

 

Bombardējiet ar zvaniem LTC dienestu, lai neguļ pašapmierinātībā! :evil:

Link to comment
Share on other sites

Vājstrāvas elektrotīklus (t.sk. LTC tipa) var vilkt pats, tam nav vajadzīga īpaša atļauja. Galvenais neiebraukt svešos īpašumos bez saskaņošanas, nesacūkāt citas komunikācijas, utt. Ja nav pilsētā un ir savā zemē, nedomāju, ka kaut kādi projekti vajadzīgi. Jo, piemēram, tādā gadījumā man vajadzētu arī projektu kabelim, kuru es velku uz vārtiņu automātiku 50 m. Bet es uzlieku tādām lietām NIKOLAJU, un mierīgi ieroku.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

padomju kabelis потянет нет, если он не ниже 5 категории с витой парой. В противном случае скорости не будет.

Или пусть латтелеком ставит wifi на свой ящик, если там 50 метров. Либо поставить свой ящик на тот же столб.

Link to comment
Share on other sites

q64silver

Es ieteiktu sapaziities ar kaadu no lattelekoma melnaa darba dariitaajiem un pa kaadu 0,7 vinjsh paliidzees, vismaz man taa sanaaca, protams bija jaapagaida :)

 

Nav jau 1991., kad par pudeli bija gatavi veselu dienu sūkāt. Pie tam maksāšana par darbu pudelēs un litros ir viens liels FUJ!

Link to comment
Share on other sites

padomju kabelis потянет нет, если он не ниже 5 категории с витой парой. В противном случае скорости не будет.

Или пусть латтелеком ставит wifi на свой ящик, если там 50 метров. Либо поставить свой ящик на тот же столб.

3x pārlasīju, tāpat neiebraucu... Un ne jau tāpēc ka krieviski, ar krievu mēli man viss OK

Link to comment
Share on other sites

DJmartinez

Zvaniju uz lattecom tehnisko. Saka stastit ka kabelis ir slikta stavokli. Labi tas ta aizbraucu uz turieni un sie man saka stasti ka nav vietas kaste... Ja kads atslegsies tad ir cita runa, es viniem skaidroju ka tas kabelim ir tikai 2 telecom budinas un 1 telefons katori un vinus izmato 1x diena uz paris vardiem... Iznak ka kabelis butu tikai prieks manim...

esmu soka vienas atmazkas. Nav vini ieintereseti. Ko man darit ??

Kautkur iedot kukuli ?? Vai sarunat lai katorim uzliek mobilo un es savacu slotu katora ?

Link to comment
Share on other sites

es viniem skaidroju ka tas kabelim ir tikai 2 telecom budinas un 1 telefons katori

no kurienes tev tāda infa? Kā tu zini kas tajā kabelī/kastē vēl pieslēgts? varbūt pus ciems barojas no tā kabeļa, tikai tas nav nespeciālistam redzams jo neatrodas tieši kastes tuvumā...

Link to comment
Share on other sites

DJmartinez

vai tad tik neskaidri es pilniba visu sapratu :)

 

Tapec ka es tur dzivoju tik cik esmu dzivs un izmainas nav bijusas un visus tur pazistu un vecmama ari nav neka redzejus un dzirdejus neka un koparativa prieksnieks ari neko nezin tadu kurs jau 13 gadus ir galvenais.

tas kabelis ir 3.9km apmeram un nav nevienas kastes. es pat pie viniem skatijos projeku

 

Nu ludzu palidziet kuram ir bijis saskarsme ar tadam lietam vai gaisa galva un doma.

 

A un kad zvaniju tur vel bija tads viniem teciens :) Kad pec tam kad bus pieslegs vel bus jaubrauc un jaremonte kabelis. Ko vini ar to gribeja pateikt ??

palidziet paldies

Link to comment
Share on other sites

meklē vietējo LTC tehniķi lai tas apstāsta uz pirkstiem. Parasti laukos cits citu pazīst, arī telefonu meistaru (LTC montieri/tehniķi) un zin kā šo sauc un no kurienes un kā sameklēt. Un kā pierunāt lai atbrauc privāti, jo saruna ar tevi jau nav viņa dienas darbu sarakstā...

Link to comment
Share on other sites

DJmartinez

Tur taa lieta ka tur neviens nepazist :( nav nevienam bijis vajadzigs

 

 

Varbut kads zin Lattecom meistaru Incukalna pag.!!! Atsaucas

 

Dabuju kurs man apsaktatijas un kabelis pinak ar 12 pariem 7 aiznemti un palik 5 pari brivi. Maks 4 pari man vajadzigi.

Tikai nesaprotu kapec ta viniem jastāsti.

Link to comment
Share on other sites

njaaa, ne tu pirmais ne pedejais autor ...

pats gribeju lattelecomu , nu vairs negribu , staigaju ar modemu

 

toties kaiminiiem lidz kastei 20 metri , sie kada 1 20 dzilumaa mrakas lidz zobiem dublaini netiri , bet pieslegsanu protams gaida un izskatas, ka gaidis vel ilgi

Link to comment
Share on other sites

Tas ir vienkārši smieklīgi, ka nevari atrast vietējo meistaru- slikti meklē. Vajag vairāk tusēties ar vietējiem iedzīvotājiem un tad atradīsi kādu čomu, kura draugam savukārt telefonu meistars ir čoms. Skaidrs, ka zvanīt Lattelekomam ir pilnīgi garām, viss jārunā uz vietas un ja vietējais meistars savai vadībai teiks, ka viss OK tad arī ar pieslēgumu nebūs problēmu. Godīgi sakot, spriežot pēc jautājumiem un nespēju kontktēties ar vietējiem, labāk tomēr visus darbus uztici profesionāļiem. Ja jau nevari vietējo meistaru atrast, tad diez vai spēsi uzzināt no kaimiņiem, vai tai telefona kastei vēl nepienāk kāds kabelis un garām neiet citas komunikācijas. Kautko nelegāli darīt un lāpstu zemē durt var tikai tad, ja zini kas tai zemē vēl aprakts, citādi var dabūt pa purnu no kaimiņa, kurš palicis bez elektrības, vai visu mūžu maksāt Latvijas gāzei par gāzesvada bojāšanu. Laiukos tās lietas tiek kārtotas daudz savādāk kā pilsētā.

Link to comment
Share on other sites

Verneris

Nezilasiju visu, bet man draugam no kastes liidz maajai bija 30m! Vinjam pateica, vai nu saskanjot ar buuvaldi un maksaa 800Ls, vai arii pats nopeerc kabeli un izroc tos 30m.

Vinjsh pats izraka... visss chki piki.

Vieniigi jaazin gan vai pie taas kastes vel kaadu vispaar var piesleegt, vai nav viss aiznjemts!

Tieshaam labaak sazvani/satiec kaadu no vieteejiem tehnikjiem un pajautaa kapeec tik daargi.

Link to comment
Share on other sites

Martinsh

Izlasīju visu.

nevienā vietā nav pieminēts vai tev jau ir esoša TELEFONA līnija.

telefona līnijai gala spraužam filtru, tad modēmu un tad tikai dabon neta vadu kuru vari spraust savā lan kartē.

Jānoskaidro vai tavā rajonā šis pakalpojums vispar ir pieejams, jo ir pat tādi rajoni kur ir telefona līnija un nevar dabūt to viņu netu.

Edit: Ja tik ļoti gribas netu tak var ņemt WiMAX pakalpojumu par kuru aprakstu atradu LTC majaslapā, bet arī meklē pārklājumu

Labots - Martinsh
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...