Jump to content

Iepirkuma procedūrā atsijāt AMD sistēmas


mandersons
 Share

Recommended Posts

Kā juridiski korekti varētu iepirkuma tehniskajā specifikācijā norādīt, ka vēlamies iegādāties tikai uz Intel procesoriem bāzētus datorus?

 

Man ir doma norādīt CPU kešatmiņas apjomu - tā vismaz varētu nodalīt C2D prochus ar >=4Mb cache no pārējiem, bet ko darīt, kad kešatmiņas sakrīt?

 

spams par Intel vs AMD neinteresē!!!

Link to comment
Share on other sites

Privātkantoris drīkst pirkt ko vien vēlas, tāpēc tieši tādu punktu konkursa / cenu aptaujas noteikumos vari iekļaut: "tikai uz Intel procesoriem bāzētus datoru piegāde"

Link to comment
Share on other sites

Ja esi valsts iestāde, tad jāizvēlas izdevīgākais piedāvājums - kas ar mazāko naudu izdara doto uzdevumu. Un punkts! Varbūt vēl pajautāsi, kā izdarīt, lai konkursā uzvarētu tava čoma firma?

:twisted:

Link to comment
Share on other sites

mandersons

tieši tā - dotais uzdevums ir nopirkt Inteli, atmetot AMD kā tādu.

 

vēl protams, derētu arī visādus AssRokus un tā, bet tas šoreiz nav jaut. būtībā

Link to comment
Share on other sites

ROFL.

Kurš tad to uzdevumu deva?

Vai šis cilvēks apzinās, ka ja kāds uzraksīts kļauzu iub, tad par to var sanākt arī atbildēt? Vismaz man ātrumā nenāk prātā neviens labs iemesls "intel only" pamatojumam.

 

Vienkāršākais varinats - prasīt procesora performanci, kurā amd nav konkurētspējīgs cenu ziņā.

Link to comment
Share on other sites

mandersons

Rik0, es jau pašā sākumā pieminēju "juridiski korekti" - tieši dēļ šitādiem IUB brīnumiem.

3dmark pasākums man nepatīk, bet vismaz strādā :D

Link to comment
Share on other sites

Kā juridiski korekti varētu iepirkuma tehniskajā specifikācijā norādīt, ka vēlamies iegādāties tikai uz Intel procesoriem bāzētus datorus?

 

atbalstam monopolistus ?

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Ja pēc gadiem trim iepirkuma izsludinātājam būs iespēja savākt norakstītās kastes, tad objektīvi iemesli nemaz nav jāmeklē - pietiek ar subjektīvajiem. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Kamon, norādi socket. Nav neviena AMD CPU uz 775. soketa...

 

tik vienkārši jau nevar. vajag arī pamatojumu. Ja pērk tikai procesorus ar pamatojumu - esošo sistēmu apgreidam, tad tā varētu, bet pērkot vesalu jaunu sistēmu ir grūti korekti pamatot kāpēc "intel only".

Link to comment
Share on other sites

Norādi, cik PcMark papagaiļus vajag un done. Daudzas valsts iestādes tieši tā dara. Prasības vienmēr ir tieši tik precīzi nodefinētas, ka der tikai viena kaste... Nu vismaz, cik nu man ar iepirkuma konkursu prasībām ir bijusi darīšana.

Link to comment
Share on other sites

A kā ar aizsardzību pret pārkaršanu, to nevar minēt, ka iemeslu, lai atsijātu AMD? Iemesls aiz matiem pievilkts, bet nu... :)

Link to comment
Share on other sites

Tikpat labi var pieminēt DDR3 atbalstu, kas AMD platēm pagaidām nav vispār — to var pamatot ar nevajadzību mainīt plati pārejot uz jaunāka tipa atmiņu, kas samazinātu nākamā upgrade izmaksas.

Pagaidām labākais ieteikums, arī juridiski labi izklausās.

Link to comment
Share on other sites

[ pēdējo postu necitējam ]

 

Tieši tā 45nm tehnoloģija - tātad plānāki proči, tātad aizņem mazāk vietas - nozīmē tikai to ka valsts iestāde varēs īrēt (nomāt) mazākas telpas zna4it pamatīga valsts līdzekļu ekonomija....

Link to comment
Share on other sites

bet kādēļ vajadzīgi tieši inteļa proči ?

 

jūsu priekšniekam viņi bāž kabatā aploksnes ? vai ceļojumus uzsauc ?

 

vai tikai parastā tieksme izšķērdēt līdzekļus un katrai sekretārei liksiet quad kori ar ddr 3 ?

Link to comment
Share on other sites

nosauc ko gribi, uzraksti vai "ekvivalents" un nodefinee zemaak, kas ir ekvivalents. pcmark ir izplatiitaakais instruments. attieciigi daargaa gala amd neviens nepiedaavaas

Link to comment
Share on other sites

Kā juridiski korekti varētu iepirkuma tehniskajā specifikācijā norādīt, ka vēlamies iegādāties tikai uz Intel procesoriem bāzētus datorus?

 

Vienkārši. Norādi PCMark 2005 CPU: 7650. :) Šitam uztādījumam tiek pāri tikai Intel Q6600 un E6850. Domāju, tas ir tieši tas, ko tu vēlies.

Link to comment
Share on other sites

baidos sameloties, bet ja atmiņa neviņ, tad intelam un amd atšķīrās baitu apstrāde... respektīvi vienam pa priekšu nāca lielākie baiti, otram mazākie...

 

lab, mans posts izklausās diezgaan bezjēdzīgs un sviestains, bet ceru, ka tie, kam nav tik lielas problēmas ar atmiņu kā man :cool: spēs atgādināt šo atšķirību (un vai nu mani totāli nolīdzināt līdz ar zemi, ka esmu pateicis ko pilnīgi stulbu un visu sajaucis, vai gluži pretēji - attīstīt tālāk ideju)... :roll:

Labots - tuu
Link to comment
Share on other sites

spams par Intel vs AMD neinteresē!!!

bet spams "ak tu cūka, valsts mantas izšķērdētājs" interesē? Ja nē, tad esi tik mīļš un atklāj objektīvos šādas izvēles iemeslus.

Link to comment
Share on other sites

mandersons

Paldies par tām dažām jēdzīgajām atbildēm :)

Tā arī izskatās, ka PCMark punkti kopā ar tekstu "ekvivalents" ir un paliek visjēdzīgākais variants, neatkarīgi vai priekšrocība (ja tāda būtu) ir AMD vai Intel'am.

Interesants bija variants ar 45nm tehnoloģiju - energoseivings, etc :)

 

Šajā gadījumā nav objektīvu iemeslu AMD atmešanai, taču man tas interesēja pēc būtības - kā to realizēt, ja tomēr vajadzētu.

 

Viss fleims par quadkooreem, 10k raidotiem diskiem - tiešām tik grūti offtopicu nerakstīt? :x

Un vēl par 'norakstīšanu pēc 3 gadiem'.. - ja dzelži nenosvils, paredzu (balstosties uz reālo situāciju), ka savus 7-9 gadus nāksies tās kastes darbināt un ārā mest nevarēs.

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Norakstīšana bija domāta konkrētās kastes ieguve savā īpašumā pa smiekla naudām, kad amortizācijas laiks (datoriem - 3 gadi) ir iztecējis, un vērtība tuvojas nullei... :roll: Ar laukā mešanu tam sakara nebija..

Link to comment
Share on other sites

mandersons

Par "norakstīšanu" sapratu, tāpēc arī liku apostrofos :)

Valsts iestādēs amortizācija parasti 5 gadi, bet realitātē ir tā kā ir :(

Link to comment
Share on other sites

Tā arī izskatās, ka PCMark punkti kopā ar tekstu "ekvivalents" ir un paliek visjēdzīgākais variants, neatkarīgi vai priekšrocība (ja tāda būtu) ir AMD vai Intel'am.

Pilnīgi nepareizi. Ja darba pienākumos neietilpst superprasīgu aplikāciju lietošana, tad grūti būs paskaidrot, kāpēc atskaitēm excelī vai prezentācijām powerpointā vajag PCmarka rezultātu 10000. Ja es būtu valsts kontrolieris, izdr*stu, piedodiet par izteicienu, tavu iestādi un tevi kā konkursa nolikuma sastādītāju visos iespējamos veidos. Manuprāt, TokRas variants par DDR3 un versija par turpmākās upgrādēšanās izmaksu samazināšanu izklausās ticamāka, lai sekretāre varētu turpmāk rakstīt savus tekstus uz pēdējā izlaiduma procesora.

Link to comment
Share on other sites

baidos sameloties, bet ja atmiņa neviņ, tad intelam un amd atšķīrās baitu apstrāde... respektīvi vienam pa priekšu nāca lielākie baiti, otram mazākie...
Pirmkārt - tā nav. Tas atšķīrās senākajiem Motorlas PowerPC CPU, kurus izmantoja Apple, bet visi x86 procesori izmanto LSB secību.

 

Otrkārt - tas nav nekāds iemesls, pēc kā šķirot CPU. Secība viena vai otra, bet galu galā tas neko nemaina.

 

Starp citu - es arī labprāt dzirdētu iemeslu, kāpēc tieši Intel ņemt nevis AMD. Pat, ja tas ir subjektīvs. Jo citādi, skatoties uz testiem un cenām, AMD sanāk gan lētāks, gan jaudīgāks. Es vēl saprastu, ka grib izfiltrēt visus kandidātus, atstājot tikai sev vēlamo - bet CPU? :?

Link to comment
Share on other sites

mandersons
PCmarka rezultātu 10000

malacis, no kurienes Tu esi izpīpējis tādu ciparu?

Tas, ka tāds procis šobrīd ir tirgū viens no jaudīgākajiem, nebūt nenozīmē, ka kāds viņu taisās pirkt.

 

DDR3 kā arguments ir labs tikai tad, ja tiek pirkta attiecīga plate.

 

Vilx, es jau minēju, ka šobrīd ražotājs nav aktuāli, taču man tas interesē pēc būtības.

Link to comment
Share on other sites

Ermm... Sorry? Paskaties to price/performance čartu, kuru es devu! Pirmā puse sastāv pārsvarā no AMD ar retiem Intel iestarpinājumiem, un otrā puse atkal satur gandrīz tikai Intel.

 

Paņemam arī mūsu pašu (M79) cenu listēs paskatamies - Piemēram, par 107Ls var dabūt vai nu Intel C2D E6550, vai arī AMD Athlon X2 6400. Tomija čartos gan 6400 nav, bet tur ir 6000 - kurš vien jau visur ir priekšā tam E6550.

 

Jā, retās cenu kategrijās varbūt arī Intel būs priekšā AMD, bet tās ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmas! Vispārējā tendence ir tāda, ka par vienu un to pašu cenu AMD būs jaudīgāks!

 

Pievienots: Ā, un Tavu cēlo E8200 es vispār M79 lapā neatradu. Bet, skatoties,ka E6500 jau ir 107Ls, tad es teiktu, ka tas E8200 zem 200Ls diezi vai būs...

Link to comment
Share on other sites

OK, es piekritīšu, ka ātrākie CPU pieder Intel. Droši vien galvenokārt tāpēc, ka Intel ir 4-kodolu CPU, kamēr AMD tādus vēl tikai grasās izlaist. Bet vidējā segmentā es joprojām uzskatu, ka AMD ir pārāks. :roll:

 

Pievienots: Nu, ja cenu listes ir novecojušas, tad tur patiesi ir grūti kaut ko padarīt... OK, rīt paskatīšos pa tiešo GNT cenās. Šobrīd vienīgais links ko zinu uz GNT, iet caur Nesaskaņoto Reklāmu, tāpēc to nevaru ielikt. Rīt uztaisīšu pats savu linku savā lapā uz GNT, un tad padiskutēsim tālāk. :p

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Tikai neaizmirstat arī līguma saistības ar vairumniekiem, pirms te bļaustaties :)

Labots - Jencha
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...