Jump to content

Navigācijas sistēmas izvēle


energy2
 Share

Recommended Posts

Sveicināti!

 

Vēlos iegādāties navigācijas sistēmu, bet nav ne jausmas kādu. Pats nekad ne ar vienu neesmu darbojies.

Pasības:

1) Pamatā lietošanai Latvijā (nākotnē plānoju doties arī ceļojumā pa ES ar auto), lielākoties automašīnā ar iespēju kādreiz izmantot arī ejot kājām.

2) krāsains ekrāns.

3) vēlama diezgan detalizēta Latvijas karte, jo bieži sanāk braukāt pa maziem LV miestiem.

4) ātrdarbīgs;

5) būtu labi, ja pats varētu pielikt dažādas piezīmes, norādīt vienvirziena ielas, aizliegt kreisos pagriezienus utt;

6) kartes vēlētos iegādāties jau komplektā.

7) cena? Jo lētāk, jo labāk, tikai saprotu, ka nekas labs nevar būt lēts :)

Lūdzu iesakiet konkrētus modeļus. Būšu pateicīgs par uzskaitītiem +/-.

 

P.S. Cik nu palasīju šajā forumā, tad daži iesaka plaukstdatorus, vai arī mobilos + GPS. Bet es vēlētos labāk tieši navigācijas sistēmu.

Link to comment
Share on other sites

ja ar krievu valodu esi uz jus,tad tikai tomtom,kaut gan labaak izveleeties pda,i ozi var uzinstaleet,i tomtom,i citas programmas,it seviski tagad,kad pda vairs nav aktuaali cenas arii vinjiem draudziigas.

Link to comment
Share on other sites

Latvijai detalizētākā karte būs tikai JS Latvija. Parējie vēl nevelk līdzi. Bet nu jau iet uz labo pusi.

Katrā gadījumā Tom Tom pārbaudīta vērtība. To droši var ņemt, lai gan tas tik un tā sola tikai 62% pārklājumu.

Link to comment
Share on other sites

PDA ir ar GPS? Vai tas jāņem atsevišķi? Kādu modeli vari ieteikt?

 

P.S. Kā PDA nostiprinās autiņā? Speciāli kronšteini jau laikam nav :(

 

Latvijai detalizētākā karte būs tikai JS Latvija. Parējie vēl nevelk līdzi. Bet nu jau iet uz labo pusi.

Katrā gadījumā Tom Tom pārbaudīta vērtība. To droši var ņemt, lai gan tas tik un tā sola tikai 62% pārklājumu.

JS Latvija jau laikam būs tikai uz Portatīvā datora.

TOM TOM kartes tiek atjaunotas?

Vai tom tom var lietot arī ārpus auto? Kā ar barošanu? Kuru modeli labāk?

Link to comment
Share on other sites

ja muļķīti tad tomtomu kā dzelzi

 

ja ar plašākām iespējām tad skaties pda ar gps un iepsēju uzlikt tomtom navigator pēdējo versiju, tur lv ir diezgan laba (tāda pati kā maps.google.com)

 

pda ir papildus iespēja uzlikt atsevišķus softus un piekalibrēt piem ieskanētu karti koordinātēm un lietot tā, ties šai gadījumā nevar plānot ceļu, var tikai redzēt kur tu atrodies kartē...

 

iesaku izvēlēties pda, pats nesen iepirku tomtom 720, it kā ok, bet pietrūks video pleijeris, web pārlūks un iespējas ielikt pašam savas kartes, it kā var uzlikt kaut kādas savu plānu uzklājumus uz esošos Tomtoma kartes, bet kaut kā īsti nesanāca

 

hp bija viens modelis ar gps un auto komplektu

paskaties šeit http://www.xnet.lv/index.php?menuid=3&mini=7

Labots - Mr..JMT
Link to comment
Share on other sites

Ir pda arii ar iebuuveeto gps,bet jaaskataas lai buutu sirf3 paaudze un proci peec iespeejas jaudiigaaku,atseviski arii nav probleemu nopirkt,bluetooth modulji maksaa saakot no 30 ls,pasham ir smaarts ar atsevisko moduli,no saakuma izmantoju tomtom,bet tagad labaak I-GO patiik,uz pda ir vieglaak pamainiit navigaacijas programmas,a uz tikai navigaacijas lai nomainiitu programmu jau ir jaamokaas un ne vienmeer ir labs rezultaats.

Link to comment
Share on other sites

ja muļīti tad tomtomu kā dzelzi

 

ja ar plašākām iespējām tad skaties pda ar gps un iepsēju uzlikt tomtom navigator pēdējo versiju, tur lv ir diezgan laba (tāda pati kā maps.google.com)

 

iesaku izvēlēties pda, pats nesen iepirku tomtom 720, it kā ok, bet pietrūks video pleijeris, web pārlūks un iespējas ielikt pašam savas kartes, it kā var uzlikt kaut kādas savu plānu uzklājumus uz esošos Tomtoma kartes, bet kaut kā īsti nesanāca

 

1) Nesapratu "muļīti"?

2) tomtom navigators īr kaut kas cits, vai arī tas jau ietilpst jebkurā tomtom navigācijā? Piem. Tomtom 720?

Link to comment
Share on other sites

ja navigaaciju biezhi neizmanto,tad var njemt smaartu,bet ja regulaari,tad pda labaak-ekraans lielaaks.

Link to comment
Share on other sites

Šobrīd skatos uz diviem aparātiem:

1) Tomtom One XL Ls179 http://www.xnet.lv/index.php?zoomid=62205

2) Tomtom Go 720 Ls299 http://www.xnet.lv/index.php?zoomid=66072

 

Īsti nesaprotu, ar ko Go 720 ir tik pārāks, ka cena ir gandrīz 2x lielāka? Labi, līdzi nāk R-Eiropas karte, laikam ir ātrāks darbībā un + mp3 atskaņotājs, bet kas vēl? Ko Jūs man ieteiktu no šiem? Vai varbūt kāds cits ir labāks?

 

Edit: Vai kādam no aparātiem ir iespēja ielikt savus izbrauktos maršrutus? To es domāju tā, ka kāds lauku ceļš nav iekš tomtom kartes, bet dabā izbraucot to būtu iespēja saglabāt un turpmāk varētu arī šo ceļu izmantot sastādot jaunus maršrutus? Vai arī es runāju kā no zinātniskās fantastikas romāna? :)

 

JS Latviju var dabūt uz PDA?

Labots - energy2
Link to comment
Share on other sites

Shaadi jautaajumi jarisina sheit > http://www.eoz.lv/forum/forumdisplay.php?f=119

 

te palasot shitos laamju komentus izskataas ka nevienam nav nemazaakaa saprashan no gps no pda kur nu veel no JS Latvija , iesaka cilveekam pirkt kraamu tomtom utt

 

Vispaar sheit palasot shiis sadalas iedeikumus saak mati celties staavus , laames laameem staasta par GPS :-) protams ir izneemumi , bet nu loti maz!

Labots - Timurs
Link to comment
Share on other sites

nu i na*** to JS Latvija! Pamēģināju... Ja kādu apstākļu pēc nevari nogriezties tajā krustā kur jams liek, tas krīt panikā un bļauj ka "nezināma atrašanās vieta attiecībā pret maršrutu"! (vai kautkā tā). Stājies malā un pārrēķini maršrutu... Pamēģini nezināmā lielpilsētā kur acis nepietiek lai novērtētu situāciju, joslas, zīmes, luksoforus, gājējus, citus transporta līdzekļus, vēl nočekot kur var apstāties lai saspaidītu to JS pa jaunu :evil:

Nu un vēl saujiņa ar aizrādījumiem, bet man pietika jau šī lai nopirktu TomTom. Pirku e-bay.co.uk TomTom One 910 pa 187 poundiem + sūtīšana ~ 27 poundi. Pie mums tas maksā(ja) ~350Ls. Kad atsūtīja, izrādījās ka tas ir no atgrieztajiem, bet darbojas un izskatās OK. Pašam gan nācās "piepirkt" austrumeiropas karti, arī tas bija izdarāms...

Domāju ka 910 nav pareizā izvēle ja vajag nēsāt kabatā. Jamam ir cietais disks 20GB kurš visu laiku griežas un tērē baču... Un forma... ar resnu pakaļu...

Link to comment
Share on other sites

Shaadi jautaajumi jarisina sheit > http://www.eoz.lv/forum/forumdisplay.php?f=119

Ieskatīšos arī tur.

 

Domāju ka 910 nav pareizā izvēle ja vajag nēsāt kabatā. Jamam ir cietais disks 20GB kurš visu laiku griežas un tērē baču... Un forma... ar resnu pakaļu...

Go 720 būtu labāks, ērtāks? Vai tomēr tik pamatīgi nav vērts tērēties un pietiktu ar One XL?

Link to comment
Share on other sites

tur bija domāts "muļķīts" tomtom go sērija ir kas ir delzis ar softu, izņem no kastes un lieto, bez lielas iespējas ko mainīt un nočakarēt, un ir atsevišķi noēkams soft priekš pda, tik jāskatās vai konkrēto modeli atbalsta

 

pašam ir tt 720 ar veco un jauno eiropu

ja ;nemtu one xl tad pierēķini 100 eiro par karti klāt jo taja'ir tikai musu gals - jaunā eiropa :)

 

nezinu ar ko vēl atšķiras xl no 720, bet pāris komentāri par mp3 un fm raidītāju

 

mp3 ir laba lieta, gana ērta, spēlē fonā, kad ziņo par pagriezienu var uzlikt ka mūzika apklust, bet diezgan slikta kvaitāte skaņai ja laiž caur fm reidītāju, kad skan it kā ok, bet starp dziesmām tā čābīgi skrapst

varbūt ja tt atrastos tuvāk antenai būtu labāk, lai gan arī patreiz neatrodas tālu, tt uz priekšējā stikla, antena virs galvas 0,5-0,7 m attālums

tiesa skaņu vēl var raidīt caur zilzobi un austiņu štekeri..

 

vēt ir brīvroku režīms, kas ir ērti sajūkts kopā ar kartes intereses punktiem un telefonu katlogu, tikai ja skaņa ir laba, tad iebūvētais mikrafons ir nožēlojams - kā spainī un ja vēl strādā motors...

 

vēl ir iespeja sjaukt kopā ar telefonu lai izmanotu datu pāraidei, bet vismaz ar SE k800i nevarēja, telefons tt atpazina kā br;ivroku austiņu un nepar ko negribēja raidīt datus

 

varu ieteikt 920, tam ir pamatā viena ļoti laba lieta, braucot viet;as kur gps signāls pazūd tiek izmantota kaut k;ada sistēma, kas turpina radīt kartē tavu kustība un neapjūk, pieļauju ka pēc žireskopa idejas tas veidojums darbojas, bet tam jau ir vēl ~100 ls klāt :)

protams tur vēl ir asv un kanādas karte, bet šaubos vai noderēs :)

 

par to maršruta logošanu

netā atradu liekas vienu programmu kura ieraksītu paršrutu, tik neesmu vēl uzlicis un izmēģinājīs

reku ir dažas progas priekš tt http://www.webazar.org/tomtom/plugins.php

 

a un par āķi - varētu būt tuvu 5 stundām, vienreiz mēģināju nomērdēt līdz tukšam aķim, gāja ilgi un ar pārtraukumiem, tā ka precīzi nepateikšu

 

reku vēl boot apskata vienu pda ar gps

http://www.boot.lv/index.php?pg=202&news_id=4465

Labots - Mr..JMT
Link to comment
Share on other sites

Shaadi jautaajumi jarisina sheit > http://www.eoz.lv/forum/forumdisplay.php?f=119

 

te palasot shitos laamju komentus izskataas ka nevienam nav nemazaakaa saprashan no gps no pda kur nu veel no JS Latvija , iesaka cilveekam pirkt kraamu tomtom utt

 

Vispaar sheit palasot shiis sadalas iedeikumus saak mati celties staavus , laames laameem staasta par GPS :-) protams ir izneemumi , bet nu loti maz!

Ja jau pats taads gudrinieks,tad kaapeec pats neko neiesaki.

Link to comment
Share on other sites

Shaadi jautaajumi jarisina sheit > http://www.eoz.lv/forum/forumdisplay.php?f=119

 

te palasot shitos laamju komentus izskataas ka nevienam nav nemazaakaa saprashan no gps no pda kur nu veel no JS Latvija , iesaka cilveekam pirkt kraamu tomtom utt

 

Vispaar sheit palasot shiis sadalas iedeikumus saak mati celties staavus , laames laameem staasta par GPS :-) protams ir izneemumi , bet nu loti maz!

 

pamatojumu saviem apgalvojumiem!

ja kaut kas nav pareizi normāla prakse prasa iepostēt labojumu, nevis pliki nolikt

labs pirmais posts :)

Labots - Mr..JMT
Link to comment
Share on other sites

Palasot eoz forumu, sapratu, ka tomtom neiesaka, vajagot ņemt pda. Bet, ja man gribas kaut ko vienkāršu (negribas ņemties ar karšu kopēšanu, zagšanu, konfigurēšanu u.c.) un pda citiem mērķiem nav nepieciešams, tad laikam jāpaliek pie tomtoma. Vienīgi vēl joprojām neesmu izšķīries starp 720 un XL.

MP3 man nav nepieciešams, jo auto jau ir normāls muzons, un cik saprotu, tad FM arī ne visai labi raida. Par handfree ar neko labu neesmu dzirdējis, tāpēc laikam jāpaliek pie XL (cenas dēļ).

 

P.S. Ja vēl kādam ir kādi ieteikumi, tad lūdzu, vēl izvēli var mainīt :)

P.P.S. Paldies Mr..JMt, Lapais un zynoj!

Link to comment
Share on other sites

Ja vajag labas eiropas kartes tad ROUTE 66 bus ideals varinats, ir ari laba rigas karte ieksa. (lv valoda)

Lietojams gan ieks auto, gan ar kaja pastaigajoties. ;)

Un vispar atbilst visiem taviem izvirzitajiem nosacijumiem, gan var noteikt gala merki un tiek aprekinats isakais un labakais cela variants, iespejams skatities kur izvietotas ta saucamas radara kameras (eiropa), tad vel iespejam iestatit atlauto atrumu, to parsniedzot sis sak kliegt, ka ari visa veida piezimes utt ;)

 

Bet Latvijai iesaku tomtom.... ;)

Labots - edw
Link to comment
Share on other sites

tikko kolēģis bija vācijā ar tt, teica ideāli, visi ceļi bija iekšā un caur poļiem šoreiz ar nenomaldijās :)

 

par pārvietošanās veidiem

route 66 ir iespēja izvēlēties arī smagos kā transporta veidu, bez pārējiem, bet tt ir iekšā auto, ritenis, kājāmgājējs

 

priekš pda jau ar var iegādāties, vai ir jau komplektā tomtom kartes, vienkārši ir papildus iespējas piepirkt softus izmantotu skanētās kartes..

http://www.tomtom.com/products/category.php?ID=2&Lid=1

 

starp citu pēdējā next ir gps test, tur ir tt 920, gamins, route 66 un vēl pāris, tiesa apskat'tis ir pamatā papildfunkcijas, nevis precizitāte

Labots - Mr..JMT
Link to comment
Share on other sites

Paskaties uz mitac mio C520 aparaatu,pashi tagad taadus tirgojam,vieniigais miinuss ka pa latviski nerunaa,ar shefu pa Vilnju un Kaunju kaa dievi izbraukaajaam,katraa zinjaa funkciju vairaak nekaa tomtom XL.

Link to comment
Share on other sites

Paskaties uz mitac mio C520

Kādas kartes izmanto šis aparāts? Vai tiešām LV pārklājums ir labs? Nav tikai Rīga un viss?

Link to comment
Share on other sites

zinu ka autors gribēja stand alone devaisu, bet kā man pieredze rādija, labāk ir viss vienā aparāts, jo nav jāstaipa līdzi lieki devaisi (ipaši vasarā izjutu kad šortos jābāž mobzis + GPS PDA, tāpēc pārgāju uz all in 1 ), jo auto jau netastāsi....nozags. + 1 par PDA telefonu un TT vai Igo. pats ar TT iz braucu Beļģiju,Holandi, Vāciju, Poliju...nekādu problēmu...+ sēņotājiemlabi strādā Oziexplorer (LV karte jpg ir tikpat precīza cik JS) un uz PC var cept savas slepenās kartes :)

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Ja jau pats taads gudrinieks,tad kaapeec pats neko neiesaki.

 

shajaa forumaa netaisos nevienma neko staastiit , nav te taa publika lai es laiku sheit teeretu

 

paskaties registreeshanaas datumu , tik ilgi es veroju kaadasu vaajpraatus te laames laameem staasta un nu beidzot neiztureeju

 

 

PS

 

 

meklee tur par IGO un tomTom saliidzinaajumu

 

fsjo talaak atkal kluseeshana

Labots - Timurs
Link to comment
Share on other sites

zinu ka autors gribēja stand alone devaisu, bet kā man pieredze rādija, labāk ir viss vienā aparāts, jo nav jāstaipa līdzi lieki devaisi (ipaši vasarā izjutu kad šortos jābāž mobzis + GPS PDA, tāpēc pārgāju uz all in 1 ), jo auto jau netastāsi....nozags. + 1 par PDA telefonu un TT vai Igo. pats ar TT iz braucu Beļģiju,Holandi, Vāciju, Poliju...nekādu problēmu...+ sēņotājiemlabi strādā Oziexplorer (LV karte jpg ir tikpat precīza cik JS) un uz PC var cept savas slepenās kartes :)

 

vai tad tt var Oziexplorer strādā kopā, vai ar ko nesaprotu?

 

 

shajaa forumaa netaisos nevienma neko staastiit , nav te taa publika lai es laiku sheit teeretu

 

paskaties registreeshanaas datumu , tik ilgi es veroju kaadasu vaajpraatus te laames laameem staasta un nu beidzot neiztureeju

 

tad ko tu te vispār postē, aj neko negrasies nevienam stāstīt? divi ļoti sakarīgi posti

ja nav ko teikt tad nevajag

Link to comment
Share on other sites

uz pda vai laptopa, atkarībā no izvēles?

nu jā, tā jau sanāk palasot majalapā

Labots - Mr..JMT
Link to comment
Share on other sites

shajaa forumaa netaisos nevienma neko staastiit , nav te taa publika lai es laiku sheit teeretu

 

paskaties registreeshanaas datumu , tik ilgi es veroju kaadasu vaajpraatus te laames laameem staasta un nu beidzot neiztureeju

PS

meklee tur par IGO un tomTom saliidzinaajumu

 

fsjo talaak atkal kluseeshana

Ja skatiities uz Tavu registreeshanaas datumu,tad nemaz tik ilgi Tu te neveero un ja jau tik gudrs esi kaa sevi pasniedz,tad labaak buutu gudri pakluseejis un man nav jaameklee tomtom vai IGO saliidzinaajums,pats diezgan esmu braukaajis ar tomtom un no pagaajushaa gada ar IGO braukaaju,kursh tad pagaidaam man arii liekas visoptimaalaakais un peedeejais Tavs teikums arii ir vispraatiigaakais.

P.S uz manu registreeshanaas datumu iesaku neskatiities,jo starp moderatoriem te toch laames traapaas.

Link to comment
Share on other sites

Iesaku TomTom 720, pats lietoju, izbraukaaju UK un Franciju bez nekaadaam probleemaam..... :cool:

Link to comment
Share on other sites

vai tad tt var Oziexplorer strādā kopā, vai ar ko nesaprotu?

uz smartphona vai pda var pat abi kopaa straadaat.Pats arii izmantoju all in one aparaatu-HTC Touch,vieniigais miinus pie navigaacijas ir ekraana izmeers 2.8 collas,bet toties kaa telefons ir normaala izmeera,bet ja navigaacija tiek izmantota ~2 reizes meenesii tad ir ok.

Link to comment
Share on other sites

nu nezinu, tas subjektīvi, ekrānā tā riktīgāk nākas ieskatīties kādā sarežģītā krustojumā. parsvarā tik skatos uz rīku joslas bultu par virziena maiņu. P.s. situāciju uzlabo landscape mode.

Link to comment
Share on other sites

Tas jau protams ,ka ekraanaa nav laika skatiities,bet taapat eertaak ir uz 4.3 colaam uzmest aci nekaa 2.8,bet kad pierod ir ok.

Link to comment
Share on other sites

sirmagalva

Palasījos atbildes un dikti sagribējās piekomentēt. Esmu reāli Latvijā, Autrum un Rietum Eiropā testējis TomTom910, Navigon, AutoRoute 2007, JS Latvija un iGo2006, jeb savādāk - GPS iekārtu, PDA ar GPS un portatīvais ar GPS. Ja vajag braukāt pa Latvijas dziļiem laukiem un mežiem, tad laikam nekas labāks par JS Latvija nesanāk. Ja vajag mobīlu iekārtu, tad tomēr mans favorīts ir TT. TT nav svarīgi kāds modelis, bet ar kādu b\azes programmatūru un kādu kartes versiju strādā.

1) TT jāapgreido uz jaunāko 7.xx bāzes programmatūru. Tā ļauj rediģēt karti - mainīt braukšanas virzienus, ielu nosaukumus, interešu punktus. Ar kreiso pagriezienu vēl neko nevar izdarīt.

2) TT Austrumeiropas kartes 680.xxx versija jau ir OK lielākajā Latvijas daļā. Ir jaunāka 710.xxx versija kartei, bet man uz TT910 to nav izdevies palaist, tā ka atšķirības pārklājumā nevaru komentēt.

iGo2006 ar Latvijas karti V.2007 man īsti nepatika. iGo slikti orientējas labas/sliktas kvalitātes ceļos, piem. Kuldīga-Rīga piedāvā braukt caur Kabili-Vāni, kas ir drausmīgs zemes ceļš. Arī Rīgā dažus maršrutus izplānoja krietni neloģiskāk par TT.

TT uz PDA vai mob. telefona. Izmantot var, bet bāzes programmatūra versijās krietni atpaliek no TT navigācijas iekārtām. Neko jaunāku par 6.0x PDA variantam neatradu.

Link to comment
Share on other sites

Laikam palikšu pie One XL, jo cena normāla un A-eiropa arī ir iekšā. R-Eiropu nākotnē iepirkšu.

P.S. Varbūt zinat labus "veikalus", kur var šīs kartes "nopirkt"?

Link to comment
Share on other sites

par cik naudām esi nosktījis XL ņemt? varbūt ka ASUS PDA sanāk tikai drusku dārgāk ..... un funkcijas ir daudz daudz vairāk ....

Link to comment
Share on other sites

Laikam palikšu pie One XL, jo cena normāla un A-eiropa arī ir iekšā. R-Eiropu nākotnē iepirkšu.

P.S. Varbūt zinat labus "veikalus", kur var šīs kartes "nopirkt"?

 

 

Es tev saku, aizeju uz veikalu un paskaties route66! domaju bus letak! un nekas klat nebus ari japerk!

Link to comment
Share on other sites

buus jaapapeeta tas route66,ja jau saki tik labs esam,ja kas pagajusho nedeelju pabraukaaju ar IGO 8 versiju,tad uz IGO 6 vairs atpakalj negribaas un pa Vilnju izveda arii daudz taisnaak un plus veel raada landshaftu(nezinu kaa pa latviski pateikt,vot latvietis skaitaas),teiksim reaali labi var redzeet kas aiz kalna ir.

Link to comment
Share on other sites

par cik naudām esi nosktījis XL ņemt? varbūt ka ASUS PDA sanāk tikai drusku dārgāk ..... un funkcijas ir daudz daudz vairāk ....

 

ap 170 Ls

 

 

Es tev saku, aizeju uz veikalu un paskaties route66! domaju bus letak! un nekas klat nebus ari japerk!

Paskatījos next testu, tur TT karte pa LV bija labāka nekā route. Bet Eiropa jau visur ir laba. (zinu jau cik kompotenti ir next, bet nu šeit cerams viņiem var ticēt).

P.S. Manā miestā nav neviena normāla veikala, tā kā jāskatās, ko var pasūtīt.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...