Jump to content

Datora komponenšu uzlabošana


edzzzy
 Share

Recommended Posts

Tātad ir dators, pirkt jaunu nav vēlme, jautājums- ko šim datoram var uzlabot? Un kur var to dabūt? Lielākā problēma ir tā ka CPU noslodze baigi liela, RAM +- pietiek. Zinu ka kompis vecs utt. Ja vajag vēl kādus papildus parametrus- droši jautājiet, bet tikmēr pievienoju Everest atskaiti. Lūdzu idejas un jau iepriekš paldies :)

 

 

 

EVEREST Ultimate Edition

 

Version EVEREST v4.20.1170

Benchmark Module 2.3.212.0

Homepage http://www.lavalys.com/

Report Type Quick Report

Operating System Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600 (WinXP Retail)

Date 2008-02-24

Time 16:42

 

 

Summary

 

Computer:

Computer Type ACPI Uniprocessor PC

Operating System Microsoft Windows XP Professional

OS Service Pack Service Pack 2

Internet Explorer 7.0.5730.11 (IE 7.0)

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Date / Time 2008-02-24 / 16:42

 

Motherboard:

CPU Type AMD Athlon XP, 1466 MHz (11 x 133) 1700+

Motherboard Name Shuttle AK38(N) (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio)

Motherboard Chipset VIA VT8367 Apollo KT333CF

System Memory 768 MB

BIOS Type Award (11/01/02)

Communication Port Communications Port (COM1)

Communication Port Communications Port (COM2)

Communication Port Printer Port (LPT1)

 

Display:

Video Adapter NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB)

3D Accelerator nVIDIA GeForce FX 5200

Monitor CTX S500 [15" LCD]

 

Multimedia:

Audio Adapter Creative Audigy SE (SB0570) Sound Card

Audio Adapter Realtek ALC650 @ VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

 

Storage:

IDE Controller VIA Bus Master IDE Controller - 0571

Floppy Drive Floppy disk drive

Disk Drive SAMSUNG SP0802N (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

Disk Drive SAMSUNG SP2514N (250 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

Optical Drive _NEC DVD_RW ND-3540A (DVD+R9:8x, DVD-R9:4x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW)

Optical Drive SAMSUNG DVD-ROM SD-616E (16x/48x DVD-ROM)

SMART Hard Disks Status OK

 

Partitions:

C: (NTFS) 76340 MB (33082 MB free)

D: (NTFS) 238472 MB (60115 MB free)

Total Size 307.4 GB (91.0 GB free)

 

Input:

Keyboard HID Keyboard Device

Mouse PS/2 Compatible Mouse

 

Network:

Network Adapter VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter (78.84.214.166)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andza

    6

  • Tubus

    10

  • edzzzy

    25

  • hmmz

    13

Top Posters In This Topic

Guest ADEX

Ja spēles nespēlē, tad videkarte būs laba šī pati. Pacel RAMu, nomaini CPU (šķiet, max, ko vari ielikt, ir Athlon 3000+).

Ja spēlē, tad neko tur neuzlabosi, jāpārdod un jāpērk jauns.

Link to comment
Share on other sites

Šaubos, ka ir jēga kko uzlabot... Mēģini notirgot, un iehavo kko kaut no budžeta mobo ar am2 + kāds lētākais amd 64x2 + pci-e v-karti (kādu 8600gt)... Nesen vēl tādu pc liku, sanāca 150ls tikai v-karte bija 7300gt ;)

Link to comment
Share on other sites

kompis darbam- words, internets, filmu luresanai, gribetu ari bildes apstradat bet cpu nevelk.

 

 

nee netirgošu nav jēgas, gribētos jaunu, bet nav tik daudz liekas naudiņas, tāpēc domāju tikai par upgrade.

ramu- vai tad šitik vecam vispār atbalstīs 2GB? (manuprat pietiek ar tiem 700+ MB)

barokli- kada jega sim bus no jaudigaka barokla?

video- lielaku nevajag.

vislielaka interese man ir par CPU mainju, kads butu jaudigakais ko sim varetu uzlikt? ta ir ka - "šķiet, max, ko vari ielikt, ir Athlon 3000+)" cik tads maksa? un vai pats ar to es tiktu gala?un vai japerk jauns ventilators?

Labots - grinch666
Link to comment
Share on other sites

ka es varetu noskaidrot vai tas CPU tiesam der? RAM man laikam vajadzetu nopirkt komplektu 1+1 GB, kādu man ieteiktu par saprātīgu naudu? Un kāda veida šim datoram der? DDR?

 

Kur lai nopērk to procesoru un vai es pats varēšu nomainīt?

Labots - grinch666
Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX
Compatible Processors: Athlon, Duron, Athlon XP

Processor Socket: Socket A

Par frekvenču ierobežojumu nekas nav minēts, tad jau laikam der visi šie procesori. Krutākais no tiem ir Athlon XP3000+

 

Kur meklēt - nezinu. Šie CPU jau izgājuši no apgrozības, mož ķaut kur vēl kāds ir aizķēries, vai arī melkē lietotu.

 

Vai pats nomainīsi - atkarīgs no Tevis.

 

Un vēl - skaties, vai pēc apgreida PSU to visu pavilks, mož arī tas būs jānomaina.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
gribetu ari bildes apstradat bet cpu nevelk.

Kādu softu lieto bilžu apstrādei , ka nevelk ? "Krutākais" Athlon bija XP3200+ ;-) .

Link to comment
Share on other sites

Cik sapratu to 3200+ nekur nevar atrast, vismaz veikalos, 3000+ ir maksa aptuveni 45Ls, ta nomainja ir sarezgita? Un vai ieliekot so procesoru vares just uzlabojumu atruma?

 

Bildes apstradaju ar paint shop pro photography.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Kurā veikalā tad tu Socket A procesoru redzēji ? Nebūsi ar Socket 939 sajaucis ?

Link to comment
Share on other sites

vovo, kur var dabuut taadus zveerus? :D taksh pat 754 un 939 prochus nevar taga dabuut, kur nu veel taadu veesturi ... arii b/u izveele nieciiga ... taa kaa vai nu misenee visu un peerc jaunu, vai arii iztiec ar to kas ir, baigais chakars upgrade detaljas mekleet + veel atrast taadas, kas nepasaka chau peec neilga laika :D

Link to comment
Share on other sites

tad ko lai dara? Vai ir jēdzīgi pirkt 3000+ pa 40+ Ls? Un piepirkt RAM klāt 2GB? Kādas Jūsu domas? Un kādi vēl izdevumi būs? Termopasta, ventilators, baroklis?

Link to comment
Share on other sites

Ta nejauciet cilvēkam galvu, viņš jau neatšķir socket A no slot 1... Uz socket A, veikalos neceri... Tev ir ligzda, jeb sockets A, respektīvi vieta kur sprauž iekšā procesoru,.... tikai ss.lv vai reklama.lv tur tie mēdz būt vai nu nejēgā dārgi (15-20 Ls), - jo reti, vai nejēgā lēti (5-10 Ls), jo tomēr švakāki par jebkuru modernāku proci.. un tas kas taisa upgrade, tos ne par ko neuzskata... No otras puses Bartoni, kā jaudīgākais varētu maksāt līdz 40 Ls!!!

Bet šāds upgrads jau neatmaksājās, jo tad jau vienkāršāk ir nopirkt jaunākas paaudzes CPU un MB piem. s939... Vēl socket A proči ir slaveni ar to ka tos, lietojot līkas rokas, var lieliski apskaldīt liekot virsu cooleri... Tev laikam augstākais kas spīd ir Atthlon 3200 Barton, kuram ir 512Mb liela cash atmiņa, nu bet man liekas šādai sistēmai labāk derētu Uz čipseta NForce 2 balstītai mātess platei, Tev ir iz VIA KT333, kas arī protams naf slikts...

Pēc manām domām:

Operatīvo atmiņu vajadzētu palielināt līdz 1 Gb. Un lielākā bremze patlaban tev ir videokarte, derētu vizmaz kaut kāds Radeon 9600 vai GeForce 5700, vai vēl labāk GF 6600... vai 6800, pēdejā gan prasa kvalitatīvu barošanu, jo rij līdz pat 68W, pa 12V vadu... Neatradu Barošanas bloka nosaukumu, tāpēc to ar vajadzētu apskatīties... Lētākais no labā gala bij FSP 350, pa 14 ls, sk, salidzini.lv

Piemēram šāds sludinājums reklama.lv:

Socket A(462).Tray(OEM). FSB 333MHz, Sempron 2600+ (1833MHz Actual) Uzraksti uz CPU: AMD Sempron SDA2600DUT3D Z435501G40834 BIXJB 0427CPNW - 18 Ls, no mana viedokļa tomēr tas ir par kādu trešdaļu dārgāk, nekā reāli būtu vērts par to izgrūst naudas, savējo var mēģināt notirgot pa 8-12 Ls

T. 26542816, janis66@one.lv

VGA, piemēram šadu: ATI Radeon Sapphire 9600xt 256MB. DVI / TV OUT .Гарантия ещё 2 года осталась.Без проблем и глюков идёт практически всё. T. 29344581. Savējo var mēģināt notirgot pa 8-12 Ls

Ir visādas nianses arī kooleros, jo daži Thoroughbred kodola Atloni, prasa vara klātesamību kulerī,... Palomino, piemēram ir pofig...

Re kur uzradās kaut kas jauns: SS.lv Pārdod club3d GeForce 6600 karti. 256 Mb, - 15 Ls. AGP_, 26137750

http://www.ss.lv/lv/electronics/computers/...gSeF4belM=.html

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

Pirkt am2 plati + Athlon x2 cpu + DDRII ram. Attiecīgās vecās komponentes pa sviestmaizi pārdot. :(

Plate Asus M2N-VM HDMI (ar integrētu video) varētu būt OK.

4200+ cpu

2*1 GB ram

kopā uz kādiem 115 LVL pavelk.

 

Vēl jāskatās kāds tev ir vecajam datoram baroklis.

Link to comment
Share on other sites

te tikai jauns jaavaac kopaa,neatmaksaajas tev pirkt ne ramu ne jaunu proci un ja pat nopirksi taapat jaudas ieguvums nebuus ieguldiito liidzeklju veerts.

Link to comment
Share on other sites

njaa 100Ls teret nevelos nekada gadijumaa, video karta man pietiek, galvenais ir cpu labaku dabut, kadam nav kads fors manualis ka var nomainit?

 

jega man bus no 2gb ram?

Link to comment
Share on other sites

Priekš kam tev, mīļais cilvēk, 2 GB RAM`a? tu taisies likt vistu? tu spēlē baigās spēles ar savu GeForce FX5200???, Nafig tev vajag RAMu, bez tam DDR400/ 512Mb maksā tikpat cik DDR2 800/ 1 Gb, respektīvi kaut kur 8-10 Ls, veikalā vēl dārgāk,... un vispār priekš kam tu upgreido, risināsi kaut kādus matemātiskus uzdevumus, aprēķināsi raķešu dīseļu termodinamiku??? Parasti upgrado lai jaunākas spēles varētu pavilkt, kur visādi smuki vizuālie effffekti, "attēli spēlē jau neatšķiras no īstās dzīves" - un tā 8 gadus pēc kārtas, vakar, joka pēc, pāršķirstījun 2000. gada žurnālīti - tur tas pats...

Un tev visšvakākā vieta ir tieši video... tāpēc skaties manu postu augstāk :arrow:

PS. un procis tev tieši tāpēc noslogojās, ka švaks video...

http://www.spirecoolers.com/main/support_manual.asp

Njā un, es atvainojos par tik intīmu jautājumu - kādas tu spēles spēlē???????????????????????????????? :shock:

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

Rekur Tavai m/b - BIOS Revision History:

ftp://ftp.shuttle.com/BIOS/ak38/readmeak38.htm

 

P.S. cik nojaushu/ minu, Tev patreiz ir BIOS "Initial version" AK38S003 Date:11/01/02.

 

Barton FSB 333MHz 512KB L2 Tev vajag vismaz - BIOS AK38S00A (Fixed CPU identification problem.)

Ja maina bios , tad ieteiktu izpeetiit siikaak, un uzlikt peedeejo versiju:

AK38S00L Date:08/09/2004 (Support K7 Sempron CPU for model 10)

Tikai veelams to uzticeet zinosham cilveekam, lai minimizeetu risku...

 

P.P.S: iespeejams, Tev ir

BIOS Date: 11/01/02

BIOS Type: Phoenix-Award BIOS v6.00PG

BIOS ID: 11/01/2002-AK38-6A6LYH2BC

OEM Sign-On: (AK38S003) VIA KT333+VT8235

Link to comment
Share on other sites

Upgreidoju jo kompis nevelk parastas aplikacijas- piem. jaunako wordu, gribeju Tradosu- ar neka, pat paint shop pro photography X2 nevilka. Speles neinterese, gribu normalu pc uz kura stradat + filmas luret. Jaunu nav velme pirkt.

 

 

Tatad cik sapratu galvenais kas jadara:

 

1. labaku CPU

2. lielaku atmiņu nav īsti jēga likt (ja nu tomer baigi nebus kur $ likt nopirksu 512mb DDR)

3. japerk labaks video (laikam jau geforce- patik ta firma un 256mb)

 

 

 

 

Kapec ir jaapdeito BIOS? tas kaut ko dod?Ko tieši? Cik zinu, to apdeito tad ja tas ir nepieciešams.

Citam CPU vajadzes citu ventilatoru?

Un vai barokli es varetu atstat to pašu?

Link to comment
Share on other sites

kaa tu zini ka procis nevelk? task managerii skatiijies? procis bij uz 100% un nekas nenotika? vai arii pagefile izmeers bij lielaaks par pieejamo operatiivo atminju? :D

Link to comment
Share on other sites

Task manageri skatijos- CPU noslodze bij 100%, page file man ir mazakais kadu var uzlikt, isti neatceros cik. Doma ta ir ta problema?

 

BIOS update ir sarežģīta lieta?

Link to comment
Share on other sites

Es jau neko, bet visādiem jaunākajniem Word, paintshopiem un citai drazai tev nauda pietie, bet 100 Ls kompja upgreidam nepietiek. :)

Jaunāka video esošajā konfigā tev nedos pilnīgi neko, ja nespēlē spēles. Arī jaudīgāka CPU iedarbība tūs diezgan minimāla. Kaste ir veca - vai nu samierinies un dzīvo tālāk, vai arī pērc jaunu. Protams, ka var mēģināt atrasts ss.lv kādus socket A proci pa sveitstmaizi, bet nu tad ir cītīgi jāčeko sludinājumi.

Link to comment
Share on other sites

Saki, īpaši bremzē PaintShop? Un ja nu vaina slēpjas te:

...page file man ir mazakais kadu var uzlikt...
? Daudzi grafikas softi izmanto page file, arī ja RAMs pietiek.

Words nevelk? Kā tas izpaužas? Kā būtu, ja iztīrītu visu drazu no sistēmas, vai (ja sistēma ilgi lietota), uzinstalētu svaigu.

Katrā ziņā līdzvērtīga kaste (P4 1,7, RAM 768) mierīgi velk gan Photoshop (nu ne jau baigos palagus apstrādā), gan Office.

Link to comment
Share on other sites

ok, pameginasu to page file lielaku uzlikt.

 

 

par BIOS, vai lietojot šinī lapā norādīto pragrammiņu:

 

bios update

 

Winflash Utility - updates BIOS binary under Windows (1 MB)

 

Es varētu update biosam normali uztaisit?

 

p.s.

 

Nu nevelos jaunu pirkt, gribu dabut so max labu un pastradat vel kadu laicinju, jo nevajag man jaunu kompi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Te nav ko ākstīties un "uzlabot"

Ja nu vienīgi kāds pa velti atdod labāku CPU.

Lietotu 3200 vai 2500 nav nekādas lielās izredzes atrast.. tikai ja kādam nosprāga dēlis un cilvēks nopirka jaunu kasti un CPU palika.

Tagad par kapeikām var nopirkt jaunu divkodolnieku uz kura pa kārtu labāk ies grafiskie softi.

PF vispār nevajag bakstīt. Liec lai winda pati dara ko un kā vajag.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Domāju ieguldīt 25-30Ls par proci ar ventilatoru + varbut videokarti par max 30Ls. Doma nav jega? 50Ls ieguldot dabut atraku kompi ir letak neka jaunu pirkt.

Link to comment
Share on other sites

Vari mēģināt kaut ko meklēt te , bet kā jau tev teica - labāk tad jaunu MB un jaudīgāku proci, arī RAMu būs jāmaina.

Link to comment
Share on other sites

AMD Athlon XP 2600+ Socket A un ventilatoru ari laikam citu vajadzes?

 

 

man liekas ka sis ir realakais variants, m/b nevelos mainit, piepirksu labaku video (+- 30Ls) un 512mb ramu. Vienigi nezinu vel par to barokli vai vajag mainit. :dunno:

 

Ko sakat par sadu variantu?

 

 

Viens jautajums- matas plates specifikacija rakstits ka varot dabut 4usb portus, man ir tikai divi, ka var dabut tos vel divus? man sie looooti noderetu.

Link to comment
Share on other sites

ok, izteereesi 50Ls bet tas ieguvums, ko dabuusi tevi apmierinaas cik ilgi? pusgadu? gadu? :D paaris meeneshus, liidz palaidiisi kaut ko, kas atkal neies :D un tad vairs neko nevareesi noupgradeet, buus taapat viss jauns jaapeerk, bet tagad nopeerkot jaunu luuzni peec gada ir izredzes uztaisiit upgrade gan procim, gan ramam, gan video :D

Link to comment
Share on other sites

ar gadu jau pilnigi pietiek, principa domaju- max 2gadus pavilkt un tad sim kompim bus 8gadi un tad so apglabasu :D

 

bet ja nopietni, tad pietiks gadam un tas ir ok, jo tad iepirksu ko jaunu, pa vasaru piekrasu naudinju un nakama gada sakuma pirksu jaunu, tada ta doma.

Link to comment
Share on other sites

Nu nejutīsi tu tur īpašu jauda ar XP 2600+, un video karti tev arī nevajag citu. Es ar FX 5200 128bit spēlēju GTA VC uz spemron 2000 senos laikos, nebija problēmu. 50 lati jau ir gandrīz puse no tiem 115 par normāli CPU, mammu un ramu.

Link to comment
Share on other sites

njaa ... veselu gadu kraat 50Ls ... tur vaig maaceet :D vai arii jaabuut ljoooooti nabadziigam skoleenam/studentam, kas neshancee, dziivo pie senciishiem utt ;)

 

un vaig arii buut kaartiigam lettinjam, jo 50Ls liizingaa panjemt toch greeks :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

150Ls līzingā..

~13Ls mēnesī.

To tak var sakasīt :)

Protams, ja svarīgāk ir iedzert aliņu un nopirkt smēķus.. neko darīt :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...