Jump to content

kadas iespejas Internetam Rigas Rajona, Garkalnes Pag....?


devil_angel
 Share

Recommended Posts

Ir problēma, paslaik sēžu uz 1mb caurules , nu piekritisiet ir diezko neerti....

 

Gribēju jautāt varbūt kāds var ieteikt kādu Interneta firmu Tiesi Rigas Raj , Garkalnei....?

 

Zvaniju uz Lattelecom , un man pateica no sakuma pec nedelas bus gaidiet , nu pagaja nedela un man zvana un saka : Ziniet jums tuvakais lattlecom ir 2 km ataluma taka negaidiet.... :((( Abidna , pasalik mans provaideris ir Internetapasaule , maksāju 23.30, par nieka 1024 kb , kur reali download atrako esu redzejis pa LATVIJU 110 kb/s :(

 

Mosh kads var ieteikt ko atraku lidz 30 ls ???? :!:

Link to comment
Share on other sites

Hi,Garkalnes pag. lielas bet tiesi Garkalne gan pagruti ar provaideriem. Ja var dabut redzamibu uz Rigu/Baltezeru varu pieslegt.

Link to comment
Share on other sites

nevajag dzivot dzungljos!

 

autors, laikam nezin kur šī vieta atrodas, un kā tur izskatās.

Link to comment
Share on other sites

Guest lbdogz

Lattelekoms mani chakarēja 3 gadus.

Sadales skapis no manas mājas ir 110 m !

Par pievienošanu man uzprasīja 1150 Ls.

Es, protams, viņus pasūtīju d....st (dilles lasīt).

 

Negribu reklamēt TriaTel, jo ātrums mazs (up 280-900 mb/s down 28-280 mb/s), svārstīgs, ierobežots trafiks - 5 Gb/mēn, bet pieslēdzu es to tiešām ātri. 15 min rakstīju iesniegumu un 2min pēc kompja startēšanas man jau bija nokonfigurēts i-nets. Arī dzīvoju džungļos - 10 min gājienā no Carnikavas dz.stacijas.

 

Tauta baigi spļaudās par to TriaTel, bet ja nav citas iespējas - dzīvot var. Ja aizdegas 800 mb CD var dabūt lejā pa 50-80 min. A kur jāskrien? Trafika ierobežojums? Tie ir 5-6 CD plāceņi mēnesī un vēl dalfu ziņas katru dienu.

Cena - tie paši 23.80 Ls

 

Njā - vēl pluss.

To TriaTel modemu var paņemt mašīnā, pieslēgt 12V un lietot i-netu 80% latvijas. Esmu mēģinājis - iet.

Link to comment
Share on other sites

njaa.. kas Tev nepatiki 1mb/s? :D es esmu parlaimiigs ar saviem 1.5ms/s jo nesen dziivoju Rigas raj. jaunmārupe tur nets bija 512kb/s :(

Link to comment
Share on other sites

devil_angel

Nju jaa , bet saproti ja man butu tas 1mb , ber eali pa latviju velku tika iar 120 kb/s :( Galigi jutos slikti....

 

 

Un garkalne nav dzungli. :@

 

es te pirms pusgada ievacos.... Garkalne 2 , tur uzclela jaunu ciematu...

 

 

Re ku mans Ciems Īves iela 6/2 ir maneja :(( bet redz neviens pie mums netiekot :(

Link to comment
Share on other sites

Kā viens SD klients otram :) Apsveicu ar jauno māju.

Mums pie Ādažiem (jaunais Baltezers tijipo) gan bija katrai mājai pievilkts LTC klāt, par DSLu nesūdzos.

ar 1024 kbit pieslēgumu tev kā reiz sanāk 128KB/sek max. Tā kā 110 ir normāli.

Link to comment
Share on other sites

devil_angel

:) Nu ja mums jau ar bija savilkts , bet man tas Interneta Pasaule Provaiders Netiik :(

 

Teikshu atklati, nodzivoju 18 Gadus Riga centra pie nenormali laba neta, un tagad jutos tā bik :/ Gribās gan telefon Liniju Gan Internetu, vissmaz kadus 500kb/s downloada. tas butu fantastik ....

Link to comment
Share on other sites

devil_angel

ēēm es itka biju domajis sho TE

 

A tu domaka ŠO Profesionalo man var pieslegt? Jo kastites ir visam majam uz jumta. Un modems man stav ari jau koplektacija tikai es vinju paslaik nelietoju... Kā tur ir ?

Link to comment
Share on other sites

devil_angel

Nu nē nejau telefon linija :/// Tad jau es nekarotu.... Visam majam komplektacija bija kastite uz jumta + Modems AR Interneta un telefona izejam, domaju ka tam ir janodroshina sakarus , jeb tikai ar noteiktam firmam ?

 

un smiekligi ir tas ka galiga chuhnjaa Ukros , Dobeles Raj . Kur majas ir viena no otras ik pec paris kilometriem ir LTC :/// kka negodigi sanak.

Labots - devil_angel
Link to comment
Share on other sites

Nju parasti tikai ar kantori, kas to uzlicis :)

Telekoms "pa gaisu" internetu īpaši nepiedāvā... bija savulaik jamiem RadioDSL, bet tagad - nu nezin...

Link to comment
Share on other sites

devil_angel

Nu Uzlika itka SD, bet nu pirmais ko sadabuju rokas ir Interneta Pasaule... Un ka man meistars teica, lidz tuvakajai Lattlecom budai ir 2km ://

 

 

Varbut kads var padalities domas vai pieredze..... Ja piemeram es savakshu cilveku iesniegumus no visa ciema ar lugumu ierikot Internetu... Visiem cilvekiem kas ligumu parakstija , apmeram kadiem 70 % iedzivotaju, vai ir izredzes dabut internetu?

Labots - devil_angel
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Devil_angel man tā pati problēma. Dzīvoju Garkalnē, tikai otrā šosejas pusē - tur pie Mālpils ceļa. I-neta nav nekāda. Lattelecom skapis tālu - arī pāris km.

 

Gribēju pajautāt par to Interneta Pasauli - kādā veidā viņi pieslēdz? Kādas izmaksas?

Link to comment
Share on other sites

Nu nebuus tev nekad taads aatrums, kaa Riigas centraa. Protams par 1 mbit/s vairaak par 20 Ls biku pa daudz, es savaa rajonaa dodu 4 mbit/s, bet uz ko lielaaku pa bezvadiem cereet nevar, tad tikai atseviskjs PTP, tomeer tur piesleeguma summa jau ir diezgan paliela. Pie koplietoshanas raidiitaaja neviens normaals provaideris nedos vairaak.

 

Negribaas staastiit kaapeec taa shiet, tamdeelj varat palasiit http://www.wifinet.lv/lv/index.php?new_01, kur centos aprakstiit kaa veidojas aatrumi.

 

Ar cienju,

BMS

Link to comment
Share on other sites

BMS, tu piedāvā internetu tikai Lielvārdē vai vari pieslēgt tīklam arī mani Garkalnē?

Link to comment
Share on other sites

Diemzheel tikai Ogres rajonaa :(. Nu blins, neticaas, ka neviens nevar uz Garkalni padot normaalu netu. Peec kartes tur tak liidz Riigai ar roku padot. Vajag atrast tuvaak Riigas robezhai kaadu provaideri, kam ir laba un kvalitatiiva truba un jaaliek uz Garkalni atseviskjs PTP.

 

Ar cienju,

BMS

Link to comment
Share on other sites

Nē nu šajā pašā diskusijā ir rakstīts, ka provaiders Ineterneta pasaule var pieslēkt tīklu, taču ja googlē pameklē atsauksmes par šo provaideru, tad viņas ir diezgan štruntīgas - gan par ātrumu, gan arī par klientu apkalpošanas neesamību. :-(

Link to comment
Share on other sites

Mjaa, muusdienaas visu pashiem jaadara :).

Jaatrod kaada augsta vieta Garkalnee, no kuras redz kaadu Riigas punktu, kur atrodas kaads laps provaideris, kursh var notirgot pa leeto lielos megabitus un no turienes uz garkalni pashiem jaaliek links. Ja grupa gribeetaaju sametaas, tad nemaz tik daargi nemaksaa, teiksim 60 mbit/s N-streame par saviem 1000 Ls ar visaadiem papildizdevumiem var uzstaadiit. Sanaaks peec tam leetaak, pie tam daudz aatraak.

 

Ar cienju,

BMS

Link to comment
Share on other sites

specuks

Kada sakritiba man man ka reiz Jugla pienak 100mbit optika 40m augstuma :)) Talak viss elementari...

Link to comment
Share on other sites

specuks - diemzheel to kalnu, kas izbraucot no Riigas, diezin vai var paarsplaut paari, bet ko zin. Mosh taisaam pasaakumu augshaa :), ja var redzamiibu dabuut.

 

Ar cienju,

BMS

Link to comment
Share on other sites

specuks

Man tiesi pari Bergu kalnam iet magistralais links uz Adaziem, Baltezeru. Ta ka viss ir reali :))

Link to comment
Share on other sites

vienslaists

Man tiesi pari Bergu kalnam iet magistralais links uz Adaziem, Baltezeru. Ta ka viss ir reali :))

 

Intereses pēc, kas par provaideru, uz Adaziem, Baltezeru. Vairāk interesē, kurā punktā Adazos.

Link to comment
Share on other sites

1000Ls ??? p2p 150x2 + masts + darbs + ceļš + savilkt attiecīgu līniju pa visu ciematu , ehh naivā cerība .. nu dabūsiet lētā gala antenas ar caurlaidīgbu 10 mb un tālāk , karosiet par katru mb ... gribat lielākus ātrumus un attiecīgu stabilitāti - safi , bet tad uz antenām vien izmaksas vairāk kā 10k ... ehh , ja tas būtu tik vienkārši kā sakat...

Labots - zuicis
Link to comment
Share on other sites

zucis - 1000 Ls neiekljaujas visa ciema savilkshana :). Sheit bija doma N-streame PTP 60 mbit/s pa 600 Ls + 400 Ls uzstaadiishanu un citiem paliigmateriaaliem. Ja Garkalnee ir torniitis vai kaada augsta vieta, tad gan jau tur truba kaadi 0,5 m buus, kur aparatuuru pieskruuveet. Otrs, ko vajag - stabila elektriiba. Domaaju, ka tornii to dabuut arii var, ja citiem ir. Taa kaa 1000 Ls ir reaali.

 

Izveeloties pareizo boardu, var pievienot papildus radiomoduljus lokaalai apraidei, kas neko nemaksaa un 90 graadu sektorantenas, kas arii neko iipashi nemaksaa. Un luuk - links un lokaalaa apraide gatava. Atliek tik sleegt klaat tos, kas grib.

Link to comment
Share on other sites

eziitiss

Par kuru garkalnes dalju iet runa ? Maybe man ar ir interese. Man interesee par rajonu uz malpils ceļu, tur kur daarza maajinu rajons labajaa pusee saakas. Skatoties reljefu tur ir viena dziļa bedre tikai kaadi 10m virs juuras liimena. Varbuut veel kaads no taa rajonina ir ieintereseets, lai tas pasaakums kluust reaalaaks ?

Link to comment
Share on other sites

Par kuru garkalnes dalju iet runa ? Maybe man ar ir interese. Man interesee par rajonu uz malpils ceļu, tur kur daarza maajinu rajons labajaa pusee saakas. Skatoties reljefu tur ir viena dziļa bedre tikai kaadi 10m virs juuras liimena. Varbuut veel kaads no taa rajonina ir ieintereseets, lai tas pasaakums kluust reaalaaks ?

 

eziitis, mani interesā tā Garkalnes daļa, kas ir pa Siguldas šoseju aiz mālpils ceļa pie luksofora pa labi mežā iekšā pa Sēņu ielu

Link to comment
Share on other sites

eziitiss

zeel gan, jo tad tas laikam iisti nederees, jo reljefaa uz garkalnes pusi ir paaraak augsti pauguri priekshaa, lai ar daudzmaz reaala augstuma (lasīt izmaksu) mastu kaut ko samakskereetu.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Es te gribētu pateikt par saviem novērojumiem pētot linux iespējas, ja to izmanto kā rūteri.

Tur pastāv tāda lieta kā trafika sadalīšana pa grupām un prioritizācija.

 

Kā raksta BMS rakstā iekš wifinet.lv peiņemsim ka 5 mgz links uz 10 cilvēkiem. Traucējumi, drusku škēršli, max pārraides ātrums 10 Mbit/s. Protams, ja atļausim visiem strādāt ar 10 mbit, tad nekādas tīkla stabilitātes.

Visvienkāršākais variants - ierobežojam visiem ātrumu līdz 2 mbit un miers.

 

Tomēr, ja naktī ir palicis tikai viens lietotājs - kāpēc viņam ierobežot ātrumu?

 

Tāpēc pastāv tāda lieta kā Traffic Control http://lartc.org/lartc.html (pirmais links kas atradās)

 

Ideja sekojoša - trafiks tiek dalīts pa grupām. Grupas izkārtojas tādā kā koka veidā, katram koka zaram var salikt savas prioritātes, minimālos un maksimālos ātrumus. Un ar šo var panākt - kamēr ir tikai viens lietotājs - viņam strādā ar max ātrumu, kā parādās vairāki - trubas ātrums tiek sadalīts proprcionāli viņu izvēlētajam tarifu plānam.

Tas katrā ziņā ir godīgi pret lietotājiem un arī atslogo tīklu. Piemēram man kaut kas liels jānokačā. Es uzlieku kačāties vakarā un eju gulēt. Tomēr ar 2 mbit nesanāk pa nakti visu novilkt. Tāpēc es kačāju arī pa nākošo dienu un traucēju pārējiem. Bet tā - naktī kad tīkls atbrīvojas es dabūju visus 10 mbit un nakamajā dienā citi var lietot netu ar labāku ātrumu.

 

Nezinu vai šādas iespējas ir Microtik rūteros, bet cisco arī šis iespējas ir.

Link to comment
Share on other sites

Mikrotikam var shaadu pasaakumu noorganizeet.

 

Ja runaa par aatrumu,tad var arii dot 4 mbit/s katram, jo viena sektora caurlaides speeja ir ap 20 mbit/s. Ja uzliek teiksim 600 boardu ar 4 gab radiomoduljiem un 4.gab 90 graadu sektorantenaam, tad kopeejo var 4 sektoriem var dabuut ap 80 mbit/s. Jaanjem veeraa, ka viens sleegsies pie viena sektora, otrs pie otra u.t.t. Shaadaa variantaa pie neliela klienta daudzuma aatrumus var dot pat lielaakus. Protams jaareekjina, ka pienaakoshaa linka caurlaides speeja arii ir ierobezhota. Max, ko var izspiest ir 30 mbit/s uz vienu un tik par uz otru pusi.

Link to comment
Share on other sites

pag ienāca info par jauna tipa antenām, kuras dabūšu drīzumā testēt, caurlaidība punkts punktā 40-60mbps ,izmaksas nav lielas.... nav saaistības ar mikrotiku..

------

ehh, kāpēc vajadzīgi sektori? it īpaši ja uz vienu tikai viens klients... doma likt 4 sektorus, hmm, ok mums, saliktas ir sektorantenas - katra uz savu pusi, uz viena sekora ir 7 antenas, visām iet 11mbps... ātrumi nav piegriezti.... uz viena sektora 1 klients- ātrums tāds pats , kā rūterbordi strādā datori... jo parastie patstāvīgi nojūdzās... nesen dabūjām spaini testam (iekšā 8 sektorantenas, kur uz vienu antenu 4mbps...), klienta tēmēšana caur navigāciju, pagaidām neesam dabūjuši ātrumu virs 7 mbps un lielāku attālumu par 6-8km :/ , tiesa tam pievērsties nav laika :(

Link to comment
Share on other sites

Zuicis - diezgan nesaprotami esi aprakstiijis, bet nu Okei, tavas domas aptuveni sapratu.

 

Ja mees runaajam par raidiitaaju ar vienu antenu un vienu radiomoduli ar caurlaides speeju 40 - 60 mbit/s, tad uzreiz varu pateikt, taadas nav un nebuus vismaz pagaidaam . Ja raksta, ka var, tad tas ir tiirs reklaamas triks. Shaadu aatrumu var izspiest tikai, ja izmanto MIMO tehnologjiju, bet tur ir 3 antenas, kas noziimee, ka klienta galaa arii buus jaaliek triis antenas. Tas nav nedz racioanaali, nedz finansiaali izdeviigi. Jaanjem veeraa arii to, ka eeters tiks aizstāstits dubultaa. Pie tam shii tehnologjija ir 2,4Ghz, kas prieksh provaideriem ( nopietniem ) jau ir veesture, pateicoties tam, ka katraa maajaa ir 2,4 Ghz bezvadu raidiitaaji un eeters ir vienkaarshi paarpildiits.

Link to comment
Share on other sites

Kungi, jūsu diskusija ir diezgan intersanta (lai gan nevarētu apgalvot, ka daudz ko no tās saprotu :lol: ) bet tagad pie lietas - ir kāda interese darboties Garkalnes virzienā, vai tas ir reāli un vai kāds būtu gatavs to nodrošināt?

:)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...