Jump to content

Vai open source ir bezmaksas?


Evill_BettyLV
 Share

Recommended Posts

Apple bija reiz opensorce DarwinOs - savā rijībā aizirta ciet to bodīti - neviens negrib tā pat kodētlai pēc tam kāds to pārliek zem citas licenzes un pelna piķi nedaloties.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MIGs

    5

  • ru

    5

  • osscar

    9

  • Pirkss

    9

Top Posters In This Topic

Guest Velis

Ah tad tu pazīsti zagļus un neesi ziņos varas iestādēm ?

Lieto linux jo tavi paziņas (zagļi) nejauši aplauzās un vinda paziņoja ka viņi ir zagļi?

Vecīt.. tev pisec argumentācija.

 

Sevi par Dievu neuzskatu, bet sīkie klauni kuri ne sūda nejēdz, bet lien dalīties ar savu "pieredzi" izraisa smīnu.

Link to comment
Share on other sites

izlasi visu ko rakstīju, win mājās nav man nepieciešams jo mana OEM versija ir 32 bit ,(ir vēl arī zviedru wins uz kautkāda maza toshiba protege sievai :) ) bet RAM ir 4Gb un tādēļ ir 64bit OS. + negribas pirkt MS Office,Antivīrusu, Photoshopu....jā protams var uz win lietot gimpu, OO, avg vai nod 32....bet katrs izvēlas ko grib.....un nezinu kuru tu te uzskati par sīko...

 

un ko te runā par ziņošanu, pats labi zini ko policija dara :D p.s. zinu daudz mazos kantorus kuri sēž uz nelegālas OS....

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

osscar,

Windows Vista Home Premium licenze maksā 75 Ls, Office Home & Student - 25 Ls .

Es datoru mainu reizi divos gados, veco nododot kādam lietošanā vai pārdotot.

Respektīvi, Vista Home Premium + Microsoft Office man izmaksā mazāk par latu nedēļā.

 

Mans laiks maksā dārgi - es izrēķināju, ka man lētāk ir nopirkt šādu komplektu, nekā nodarboties ar kaut kādu tur validācijas apiešanu, kreku likšanu un vēl nez ko.

 

Mac OS X atbalstu tu vari dabūt tikai ja lieto paša Apple datoru, kas maksā neslikti.

 

 

Veli,

autortiesību pārkāpšana nav zagšana krimināllikuma izpratnē.

Link to comment
Share on other sites

tās ir OEM + vēl LV ofiss (ja nemaldos) kurš man riebjas.....bet photoshopu tāpat nepirkšu - labāk tad kādu jaunu stiklu par to naudu :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Nereti datora mūžs ir ilgāks kā divi gadi.. parasti... ~ 5ci gadi.

Tā ka tās izmaksas uz to laiku ir vienkārši smieklīgas.

Riebums pret MS opisu ir tik pat argumentēts un pamatots kā pret vindu ? :D

Mhh

Klauns.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Pret Ms man riebuma nav. es runāju par parējiem softiem un saviem dzelžiem, virtuālais prātvēders ibio- citu viedoklis tev nekad nebūs akceptējams.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Viedoklis.. - fufelis.

Lūk... argumenti.. pamatoti argumenti tas ir spēks.

A cilvēka, kurš neorientējās tēmā, viedoklis ir 0 vērtībā.

 

Ļoti bieži cilvēki izsaka kaut kādas domas par to vai citu lietu, tip tas slikti, šitais slikti, taču 99% gadījumu problēma ir viņos pašos un tajā ka viņi kaut ko nemāk vai nezin.

 

Teiksim par tiem piemēriem kurus tu pieminēji.

Jā.. security centrs brēc ka ir atslēgti updeti (kāpēc gan cilvēkam pie pilas saprašanas tas būtu jādara?) taču atslēdzot security centra servisu nekādu paziņojumu un dzeltenā vairoga pie pulksteņa vairs naf.

Par to ka tie tavi drauģeļi pēc apdeitiem norāvās mesedžu ka šie ir sīki un tupi zaglēni.. tak ko viņi spaida pogas nelasot? Ja apskata updeitu sarakstu un izvāc no tā genue updeitu.. naf nekādu problēmu.

Un cik tupam ir jābūt lai visu laiku liktu to genue updeitu un vislu laiku šķendētos ka pēc katra updeita kaut kas jākrjako ?

Tas man atkādina slimu cilvēku kurš nēpārtraukti kāpj uz grābekļa, dabon pa pieri un vainīgs edz ir grābeklis, nevis idiots kurš visu laiku atkārto savas kļūdas un neizdara nekādus secinājumus.

Un vai tiešām tu domā ka nespējot apgūt dažas elementāras lietas uz vienas OS.. pārējot uz citu OS tur nekas nebūs jāmācās? Viss notiks pats no sevis ?

 

Tas ko es saku par linux.. tas jau arī ļoti lielā mēreā bakstās uz to ka es to OS nerubiju.

Esmu nedaudz saskāries.

Nu ir bijis tas ļenux uz mājas kastes.

Nu ir darbā pārītis unix/linux.

Nu nepatīk man viņi. Nepatīk kā suga. Un ļoti lielā mērā tas ir tāpēc ka es nezinu kā tur izdarīt tās elementārās lietas. (tip kā palūrēt IP kādu iedeva DHCP)

Un tad es šķendējos.. sūdc sūdc. :)

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

es taču rakstīju, ka bija čakars :) . Bet man kā mājas lietotājam neko vairāk nevajag. (Es nerunāju par darbu) Filmas redzu, skype iet, nets iet - foto iet, gamus īpaši nespēlēju.

Ja vajadzētu ko specifisku - tad cita lieta, bet darbu uz mājām neņemu. Katram savas vajadzības.

Nu jā ir lieta, kas neiet - PDA kontaktu sinhronizēšana(pabakstijos biku ar RAKI - nesanāca..)...bet to uz laptopa veicu.... ja būs vajadzībā pēc kaut kā specifiska - nāksies mainīt OS......

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Ja uz manas kastes tas ļenux normāli strādātu.. meibī es ar lietotu ļinux.

Bet... man ne pa kam normāli nestrādāja SB Live5.1.

Darbs ar vinduļa šārēm tīklā ir viens vienīgs gemars. Nu nepatīk man ka lai nolūrētu filmu man tas sūdc ir jākopē uz savu kasti un tikai tad es viņu varu skatīties.

rdesktops tizls un gļukains.

Citādi jauka OS :)

Link to comment
Share on other sites

Velis - tagad Genuine Advantage MS Update uzspiež novilkt PIRMS vispār pielaiž pie apdeitiem. Tā kā bez viņa uzlikšanas tu fig ko novilksi...

Tikai ieslēdzot Automatic Updates - jo tas novilks Critical Updates arī ne-genuine Windows, MS to pieļauj.

Un Security Center serviss nav pat jāžmiedz nost, pietiek noņemt 3 ķekšus pie "Change the way how Security Center alerts me".

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Jēga līst MS lapelē pakaļ updeitiem un kaut ko bakstīt manuāli?

Tas par to ka no MS lapeles nevar novilkt bez pārbaudes.. tas jau ir stipri sen. A ko tad vairāk kā kritiskos caur auto update vajag?

Darbā jāizmanto WSUS.. tur tas genue mēsls neiet cauri un ir visi updeiti :)

 

Novākt 3 ķekšus prasa vairāk spēkus kā diseiblot to sūda servisu :)

Link to comment
Share on other sites

Ir arī recommended updates un Product updates, kā arī Beta.

Teiksim visi .NET Frameworki ir iekš Recommended, protams jamo security updates būs iekš Critical, bet tas pēc tam.

Visas jaunas fīčas, ko MS pieliek Windows ir iekš Recommended, tur bija gan MSIE 7 gan WMP 11.

Nu un protams arī driver updates - bet to lietošana ir strīdīgs jautājums, dzelža ražotājam tomēr ir svaigāki faili nekā MS...

Tā kā nevar gluži raut podā iešanu uz MS Updates.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Attiecībā uz datoriem ir tāds sens likums.. Ja tas sūds strādā.. Dieva dēļ neaiztiec viņu :)

Link to comment
Share on other sites

izlasot šo diskusiju, sagribējās mazliet pakomentēt.

darbā dēļ darba specifikas esmu sācis lietot linux, jo jāveic apjomīgi aprēķini, kas sākotnēji lietotajā Mathematica [win vidē] notiek ļoti lēni, bet ar C++ ir dažādi sarežģījumi pielietojot vajadzīgās bibliotēkas [GSL, Matpack, SparseLib, IML] un arī lēnāka darbība, zem linux [konkrēti Ubuntu] šīs lietas ir gana vienkāršas un palīdz sasniegt pat ļoti labus rezultātus tiešajos darba pienākumos. Ar visu citu nepieciešamo programmatūru nekādu problēmu nav bijis, viss ir lieliski, īpaši iepriecināja Ubuntu "iedzimtais" atbalsts torrentiem, kam , atrodoties aiz ugunsmūra, nebija nepieciešama nekāda papildus konfigurēšana. Vienīgais mīnuss ir šeit jau minētā specifiskā programmatūra, manā gadījumā - Origin [kas tiešām nav lētākais prieks], ko izmanto aprēķinu/eksperimentu datu apstrādei un analīzei, kam diemžēl nav Linux versijas. Tieši šī programma liek laiku pa laikam pārslēgties uz Windows, jo darbināta ar "wine" darbojas nestabili un mēdz nokārties brīžos, kad labu laiku strādāts un nav piespiests Ctrl+S. Ir, protams, pieejama alternatīva [Qtiplot], tomēr šī programma spēj importēt Origin radītos failus, bet nespēj veikt eksportu uz tiem, kas ievērojami traucē darbu, ņemot vērā, ka jāsadarbojas ar kolēģiem, kas izmanto Origin.

 

Protams, ka nav un nebūs viennozīmīga sprieduma, ko labāk lietot uzņēmumā, kā OS, jo katrs gadījums ir individuāls, bet neapstrīdams ir fakts, ka Linux izplatība kā privāto tā koorporatīvo lietotāju vidū pieaug un pieaugs arvien strajāk turpmākajā laikā.

 

Vēl ļoti gribas pakomentēt mezhaveca izteikumu par word faila atvēršanu ar 200 lpp., 500 attēliem un 100 formulām, manuprāt vispār veidot šādu dokumentu ar wordu ir teju vai noziegums, jo, pēc personīgās pieredzes, words sāk gļukot jau pie 10 - 20 normālām formulām [uz attēliem un teksta apjomu gan tas neattiecas, lai gan attēli arī mēdz radīt problēmas], tāpēc šis piemērs galīgi neder opensource apgānīšanai, šādiem dokumentiem viennozīmīgi jāizmanto LaTeX iespējas, kam cita starpā pieejami arī ļoti labi komerciāli lietojami programmatūras produkti, piemēram, Scientific Word.

Link to comment
Share on other sites

Zem Win torrenti protams ir ļoti sarežģīta padarīšana :)

Interesanta pieredze ar Word :) Mums kantorī regulāri notiek darbs ar lieliem Word dokiem, kādus mežavecis piemin, kā arī ar 100-200 slaidu lielām PowerPoint prezentācijām. Kaut kā nav novērots ka Words mirtu nost. Varbūt ir aktuāli pieminēt KURA Word versija tā ir? Un Ofisam ir servisa pakas, ja kas... tās reizēm palīdz :)

Tas vienkārši ir labs piemērs OO zaļumam, kā jau te ne reizi vien ir pieminēts ka OO ir MS Office 97 līmenī. Pagaidām.

Ākstijās ar lieliem dokiem Ofisi zem 2000-tā, tur tiešām bija problēmas. Kaut kā nav nācies tādas lietas piedzīvot ar Office 2003.

Bet atkal - katrai OS ir sava specifika. Ja mana svarīgākā darba aplikācijas zem OS x lido, tad es lietošu OS x.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...