Jump to content

Darba algas neizmaksāšana


Fruzz
 Share

Recommended Posts

Cik lielam jābūt laika posmam, kad var celt pamatotas pretenzijas par to, ka priekšniecība neizmaksā darba algu savlaicīgi? Ja ir noteikts, ka algu pārskaitīs 10.datumā. Un no manas puses ir izdarīts viss, kas nepieciešams (sakārtoti dokumenti, preces) lai algu saņemtu.

Link to comment
Share on other sites

10. datums bija svētdienā... bankas neveic pārskaitījumus brīvdienās.. gaidi algu šodien. Mums darbā pieņemts šādā gadījumā izmaksāt piektdienā, kas arī bija.. algu saņēmu 8.02.. :)

 

Nestreso.. gan jau šodien būs..

Link to comment
Share on other sites

Uzņēmums nevar nosegt kopējās izmaksas, maksātnespējīgs, likvidācija! ĀMEN!

Link to comment
Share on other sites

Mans darba līgums noslēgts p.g. 26.oktobrī. Spēkā stāšanās datums ir 26.10.2007.

 

Uzņēmums ir SPECS Vidzeme.

Labots - bide
Link to comment
Share on other sites

Ir kā ir, taču nekad nebiju saskāries ar to. Cik uzņēmumos biju strādājis algu izmaksāja savlaicīgi(valsts iestādes neskaitot).

 

Iespējams, ka ir ticis mainīts uzņēmuma nolikusm par darba algu, bet tad jau mani viņiem vajadzētu informēt, bet nekas tāds nav noticis.

Link to comment
Share on other sites

Nolikums par algu? Jebkuras izmaiņas tiek ierakstītas darba līgumā un darbinieks parakstās.

Link to comment
Share on other sites

Evill_BettyLV

var jau ari pazvanit uz VDI....

Un vispar ar sitadiem kantoriem labak nepīties....Ja jau algu nevar izmaksat laicīgi....

Darba meklēšana nopietnāka kantorī - atlūgums....

:idea:

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Man arii bija liidziigi, kad paargaaju uz jauno darbu, alga aizkaveejaas vienu meenesi pa nedeelju, otro meenesi arii pa nedeelju, aizgaaju liidz ieprieksheejam darba deveejam, izstaastiiju situaaciju, tjipa labaak mazaak un laikaa, nekaa ziileet kafijas biezumos, rezultaataa runas ciemaa panesaas aatri, kopsh taas dienas kantorii algu saaka izmaksaat vienmeer laiciigi un pilnaa apjomaa.

Link to comment
Share on other sites

Saņēmu, to ko man vajadzēja.

 

Tā ir vienošanās manam līgumam, kurā esam vienojušies, ka algu saņemšu 10.datumā, reizi mēnesī , bezskaidrā veidā.

 

Laiks griezties VDI.

Link to comment
Share on other sites

Instigater

10.datums bija vakar sveetdienaa, taa kaa principaa jaabuut liidz shodienas vakaram, bet vispirms uzjautaa darba deveejam WTF! Sagraut visu var vienmeer, pacelties un atguut uzticiibu jau ir krietni gruutaak.

Labots - Instigater
Link to comment
Share on other sites

Nu, 1-2 dienu kavēšanos jau varētu vēl piedot, izskaidrojot to ar lēnīgiem bankas pārskaitījumiem utml. Bet kavēšanās par nedēļu jau gan ir mazliet nezolīdi. Tomēr es arī vispirms runātos ar darba devēju.

Link to comment
Share on other sites

Bankas pārskaitījumu veikšana aizņem dienu maksimālais. No Unibankas un Hansabanku. Ja ieskaitītu piektdien, tad es vēlākais saņemtu šodien pēcpusdienā.

 

Bet tad kad tu saņem

atbildi - ja pietiks nauda un rēķināšu šodien.... Tas liek aizdomāties, ja ņem vērā, ka drīz palielinās konkurence (ļoti spēcīgi).

Labots - bide
Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

Es arī nēesmu apmierināts. Man līgumā ir teikt ka pārskaitīšot no 9-12 datumam. Bet praksē grāmatveži cītigi jau pārskaita 7 un 8 datumā.

Mīnusi tur ir tādi, kad pienāk tas 9;12 man jau pusalga gadndrīz iztērēta.

Link to comment
Share on other sites

Bankas pārskaitījumu veikšana aizņem dienu maksimālais. No Unibankas un Hansabanku. Ja ieskaitītu piektdien, tad es vēlākais saņemtu šodien pēcpusdienā.

No Unibankas uz Hansabanku nauda aiziet tajā pašā dienā, ja vien nav pārskaitīta vēlā pēcpusdienā. Ja vēl, tad saņem nākamās dienas 11:00.

 

Bieži sanāk skaitīt starp bankām naudu. Tie laiki, kad pārskaitījums LV robežās gāja 3 dienas ir pagājuši. Maksimums ir nākamās dienas pusdienas laiks.

 

 

Un par tik mazu kavēšanos jaunu es neietu tādu brēku celt, pagaidi pāris dienas, ja nekas nenotiek, tad klaigā.

Link to comment
Share on other sites

katraa darba/uznjeemuma liigumaa var buut mineeti atskjiriigi formuleejumi, kad, piemeeram, tiek mineets, ka alga var tikt izmaksaata datumaa X, bet ne veelaak par datumu X. Un atliek vien snjakskjinaat zobus, ja sjaads teksts liigumaa...

 

PS.

 

Parekss aizgaajis sviestaa, liidz ar to, ja maksaajums iet caur/ap/uz parex, tad atliek tikai iedzert tabletes un gaidiit maildungu no Creditreform - sjomeenes pasjam sanaaca deelj taa, ka parekss nejeedza piecu dienu laikaa naudu paarskaitiit... :roll:

Labots - Enrike
Link to comment
Share on other sites

Citēju no līguma.

 

1.Saskaņā ar 2007.gada 26. oktobra Darba līguma Nr. 51. 8.1 punktu, Puses vienojas par sekojošām izmaiņām līgumā:

 

1.1 izteikt līguma 4.3 punktu šādā redkacijā - "Darba samaksa tiek izmaksāta reizi menesī 10. datumā bezskaidrā naudā ar pārskaitījumu uz darbinieka bankas kontu".

 

Šī vienošanās ir līguma pielikums un neatņemama sastāvdaļa.

Link to comment
Share on other sites

10. datums ir svētdiena.. un svētdienā neviena banka nestrādā. Gaidi naudu.. ja pāris dienu laikā nav tad sāc darīties.. no pāris dienām nenomirsi :)

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Es arī nēesmu apmierināts. Man līgumā ir teikt ka pārskaitīšot no 9-12 datumam. Bet praksē grāmatveži cītigi jau pārskaita 7 un 8 datumā.

Mīnusi tur ir tādi, kad pienāk tas 9;12 man jau pusalga gadndrīz iztērēta.

Vot shitie kadri mani paarsteidz! Kaa taa var dadziivoties, ka 3 dienu laikaa peec algas sanjemshanas puse jau vairs nav? Krediita vergs vai tomeer vaajsh gribasspeeks?

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

hehe

Es esmu izbaudijis pāri acīm "ja būs/kad būs .. pārskaitīsīm."

Es visu saprotu.. arī to ka firmas īpašniekam $ nebirst no debesīm. Taču man rēķini nāk stingri noteiktos datumos ar konkrētiem termiņiem.

Līzinga kantori par kavējumiem liek soda procentus.

Druzba družbai, a bet maksāt vajag laikā.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Mhh, es paarskaitiiju sveetdien no Hansa uz Uni, no Hansa konta ir nonjemts, bet Uni kontaa veel nav iekritis :roll: Bremzes :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Tak visi ir cilvēki, var būt arī uzņēmumam finansu grūtības, bet vajag arī pret darbiniekiem izturēties kā pret cilvēkiem !

 

Ja pret darbinieku izturas ar šādu attieksmi, tad tam ir viens no sekojošoiem iemesliem:

*Darba devējs ir riebīgs cilvēks/prātā apdalīts/neapzinās darbinieka nozīmi.

*Darbinieks nav tik vērtīgs(ja aizies, nesāpēs galva utt), lai par viņu kaut mazākā mērā uztrauktos !

*Darbinieks ir devis iemslu uzskatīt, ka tam var kāpt uz galvas.

 

Ja algai jābūt 10. datumā, tad kontā naudiņai vajadzēja būt piektdien, vai vēlākais pirmdien no rīta ! Ja tā nav, es dotos pie priekšnieka(Vai kāda cita) ar jautājumiem. Ja man tik brutāli atbildētu, pēc ~5 minūtēm aiziet vēlreiz, ar divām atlūguma veidlapām(Viena man, otra viņam).

Link to comment
Share on other sites

Brīvdienās var veikt bankas iekšējos maksājumus (tipa bankas ietvaros no viena konta uz otru). uz citu banku nevar veikt maksājumus brīvdienās. Visiem tak brīvs nav tak kas to naudu aiznes uz to otru banku :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ohoo, man draugam arī šodien kašķis sanāca. Līgumā rakstīts, ka jāizmaksā līdz 9. datumam, bet vēl šodien nauda nav pārskaitīta. Draugs šodien uz darbu netika, apnika man viņam ceļu sponsorēt turpu šurpu. Pazvanija uz darbu, a tur šefs klausulē iebļāva, lai rīt bez slīmības lapas nerādās, par nokavēto dienu.

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc, ka bail, ja sāks tur ar visādiem VDI ņemties, tad var izlidināt no darba, a labo kolektīvu ta negribās zaudēt.

Link to comment
Share on other sites

man liekas, ka par paaris dienaam celt shaadu breeku ir stulbi :) ja meeneshiem kaveejas samaksa, tad skaidra lieta. vajag buut bik saprotoshaakam. un jebkuraa gadiijumaa ja tev taa 1-2 kaveetaas dienas ir tik noziimiigas, tad jau vienmeer var iesniegt atluugumu.

pasham nekad shaadas probleemas nevienaa kantorii nav bijushas, bet atceros, ka kaiminjam peedeejo algu izmaksaaja dazhaados konzervos un zaptees, nevis naudaa :D uznjeemums bankroteeja un nebija ar ko noreekjinaaties ar darbiniekiem... vot staaveeja kaiminsh pie kaapnjutelpas un tirgoja konzervus :)

tas bija ljooooti sen.

Link to comment
Share on other sites

sYzo palasi, ko Velis atbildēja šajā pavedienā.

 

P.S pavedienu var slēgt.

Labots - bide
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...