Jump to content

48x CDROM nelasa ātrāk par 4x, palīdzība noderētu.


Guest
 Share

Recommended Posts

Man windowsam kautkas ir sagājis grīstē un tas vairs neparko neļauj manu lite on cdrw combo darbināt ātrāk par 4x. Nero drivespeed un cita utilīta cdspeed nepalīdz. Varbūt kāds kautko ieteiks? Draiveris itkā ir ok gan cdromam gan IDES kanālam, nekā neparasta.

 

EDIT: Diskus raksta normāli uz paredzētā ātruma. Lasīšanai kautkur ir iesēdies ierobežojums uz 4x. Kur windows tas tiek saglabāts?

 

Starp citu tagad tas pats drivespeed pie ielādes uzrāda uzstādītu 4x ātrumu. Pamainot to uz 48x vai maximum, reāli nekas nenotiek.

Link to comment
Share on other sites

Vispār man šitas kreņķis parādījās, kad veinreiz ar nero drivespeed ierobežoju uz 4x, lai censtos nolasīt filmu no cd. Pēc tam vairs neatceros kādā veidā atkal dabūju atpakaļ pēc vairāku stundu cīkstēšanās. Vai tik ne ar cdspeed utilītu. Tagad vakar revidēju kompi nodzēsu lērumu ar nelietotām progām (arī cdspeed) un atkal neiet. :E

 

nomaini PIO uz kaadu no DMA.

 

IDEs kanāliem ir uzlikts "DMA if available" taču esošais režīms uzrādās PIO.

 

neesi gadiijumaa FSB paargriezis ?

Galīgi ar fsb nesaistīta problēma.

Link to comment
Share on other sites

hmm

nu ielien device manegerii

removo to cd-romu

shut downo

norauj cd-romam vadu

iesleedz iestarteejies

shutdowno liec vadu atpakalj

iestarteejies

atljauj samekleet vinjam cd-rom

skaties kas notiek.

Link to comment
Share on other sites

hmm

nu ielien device manegerii

removo to cd-romu

shut downo

norauj cd-romam vadu

iesleedz iestarteejies

shutdowno liec vadu atpakalj

iestarteejies

atljauj samekleet vinjam cd-rom

skaties kas notiek.

 

Remūvot mēģināju' date=' vadu gan ārā nerāvu, šaubos vai tas palīdzēs. Man domāt, ka windowsam ir aizgājuši ciet kautkādi atapi draiveri. [img']http://www.boot.lv/forums/public/style_emoticons/default/unsure_a.gif[/img]

Link to comment
Share on other sites

hmm

nu ielien device manegerii

removo to cd-romu

shut downo

norauj cd-romam vadu

iesleedz iestarteejies

shutdowno liec vadu atpakalj

iestarteejies

atljauj samekleet vinjam cd-rom

skaties kas notiek.

 

Remūvot mēģināju' date=' vadu gan ārā nerāvu, šaubos vai tas palīdzēs. Man domāt, ka windowsam ir aizgājuši ciet kautkādi atapi draiveri. [img']http://www.boot.lv/forums/public/style_emoticons/default/unsure_a.gif[/img]

hmm

veelviena ideja man bij pieliec pie otra vada

mosh tomeer

Link to comment
Share on other sites

hmm

nu ielien device manegerii

removo to cd-romu

shut downo

norauj cd-romam vadu

iesleedz iestarteejies

shutdowno liec vadu atpakalj

iestarteejies

atljauj samekleet vinjam cd-rom

skaties kas notiek.

 

Remūvot mēģināju' date=' vadu gan ārā nerāvu, šaubos vai tas palīdzēs. Man domāt, ka windowsam ir aizgājuši ciet kautkādi atapi draiveri. [img']http://www.boot.lv/forums/public/style_emoticons/default/unsure_a.gif[/img]

 

Man ar LiteON CDRW ar bij liidziiga probleema.... max vareeju ieraxtit tikai ar 12X... rezhiims staaveeja PIO.... un pie raxtiishanas riktiigi nogruziija sisteemu...

 

Kad upgrade uztaisiju un paarinstaleeju OS.. viss bij ok.. atdevu draugam shis teica, ka iet labi...

 

Visticamaak, taa arii ir draiveru probleema.... xmzz... es pat iisti nez ko ieteikt...

Link to comment
Share on other sites

nomaini PIO uz kaadu no DMA.

 

Kā tev liekas es to varu izdarīt?! Ar stangām vai? Biosā un arī device managerī viss ir salikts kā pieklājas!

Link to comment
Share on other sites

es tava vieta priecatos! disku neshkaidis!

 

Tagad, kad es gribu ieinstalēt NFSU2, man smiekli nenāk. Instalēt spēli 50 minūtes nav gluži mans šīvakara plāns. Un iedomājies, kā būs pēc tam spēlēt..

Link to comment
Share on other sites

nomaini PIO uz kaadu no DMA.

 

Kā tev liekas es to varu izdarīt?! Ar stangām vai? Biosā un arī device managerī viss ir salikts kā pieklājas!

 

Device manager - IDE/ATAPI controllers - properties

 

Tu esi paarliecinaats, ka Tev tur nestaav PIO?

Link to comment
Share on other sites

nomaini PIO uz kaadu no DMA.

 

Kā tev liekas es to varu izdarīt?! Ar stangām vai? Biosā un arī device managerī viss ir salikts kā pieklājas!

 

Device manager - IDE/ATAPI controllers - properties

 

Tu esi paarliecinaats' date=' ka Tev tur nestaav PIO?[/quote']

 

Esmu pārliecināts, ka man tur ir iestādīts "DMA if available", bet stāv PIO. Lai vai ka, pio noslogo proci, pie cdrom lasīšanas, taču neierobežo to uz 4 ātrumiem!

 

Vai tu esi pārliecināts, ka izlasīji šo te iepriekš?:

nomaini PIO uz kaadu no DMA.

 

IDEs kanāliem ir uzlikts "DMA if available" taču esošais režīms uzrādās PIO.

 

Link to comment
Share on other sites

taadaa gadiijumaa Tev pirms tam bija 5x straavas atrubons no HDD, peec kaa XP automaataa uzliek PIO ko nevar atlikt atpakalj...

nopietni.

iisteniibaa var, bet es nezinu kaa... kaiminsh to paveica, pusdienu, pa yahoo novazeejies, bet es nemaaku, sorry.

tur arii ir visa probleema.

 

iisteniibaa ir diezgan muljkjiigi tautu tincinaat, ja pats redzi, Tev staav PIO.

Link to comment
Share on other sites

iisteniibaa ir diezgan muljkjiigi tautu tincinaat' date=' ja pats redzi, Tev staav PIO.[/quote']

 

Paklau, moderātor, es tur dabūšu dma, un ja izrādīsies, ka cdrom vienalga nelasa ātrāk par 4x, es tev likšu šos vārdus apēst!

 

Neapvainojies, tas verķis vienkārši mani ir nokaitinājis un es visu uztveru saasināti.

Link to comment
Share on other sites

jebkuraa gadiijumaa, lietotaaj... Tu to dzelzi vari izmest miskastee.. mums vinsh dziivi nebojaa, es tikai meegjinaaju paliidzeet.

piesardziigaak ar izteicieniem.

Link to comment
Share on other sites

jebkuraa gadiijumaa' date=' lietotaaj... Tu to dzelzi vari izmest miskastee.. mums vinsh dziivi nebojaa, es tikai meegjinaaju paliidzeet.

piesardziigaak ar izteicieniem.[/quote']

 

Izteicieni tādi, jo es redzu, ka tu, draudziņ, sēžot te ar moderātora statusu, domā, ka vari visiem teikt, ko darīt un kā darīt. Tas nekas, ka varbūt tu par ierakstīto problēmu ne vella nezini vai nesaproti, reflekss vienalga nostrādā. Tieši tāpēc, modera statusu nevar dot kuram katram.

 

Runājot par tēmu.. Tikko atrevideju reģistrus, un nu CDROMs darbojas DMA3 režīmā. Kādas jau bija manas aizdomas, ātrums joprojām ir 4x. Vari apēst savu šlipsi. Es dodos gūglēt tālāk līdz pats atradīšu risinājumu savai problēmai. Kā skatos, te strādā princips, kurš tad cits asti cels, ja ne pats.

Link to comment
Share on other sites

parasti kad man ir problēmas ar HW iekš windowsas un kuras nevar īsti labi atrisināt tad daru sekojošo - izdzēšu visu sasodīts iekš devais managera un rebootojos.

ja nav HW defekti tad palīdz vienmēr :)

Link to comment
Share on other sites

jebkuraa gadiijumaa' date=' lietotaaj... Tu to dzelzi vari izmest miskastee.. mums vinsh dziivi nebojaa, es tikai meegjinaaju paliidzeet.

piesardziigaak ar izteicieniem.[/quote']

 

Izteicieni tādi, jo es redzu, ka tu, draudziņ, sēžot te ar moderātora statusu, domā, ka vari visiem teikt, ko darīt un kā darīt. Tas nekas, ka varbūt tu par ierakstīto problēmu ne vella nezini vai nesaproti, reflekss vienalga nostrādā. Tieši tāpēc, modera statusu nevar dot kuram katram.

 

Runājot par tēmu.. Tikko atrevideju reģistrus, un nu CDROMs darbojas DMA3 režīmā. Kādas jau bija manas aizdomas, ātrums joprojām ir 4x. Vari apēst savu šlipsi. Es dodos gūglēt tālāk līdz pats atradīšu risinājumu savai problēmai. Kā skatos, te strādā princips, kurš tad cits asti cels, ja ne pats.

 

:lol:

 

es tieshaam gribeju paliideet.

par tevi labais iespaids, kas bija manaas maldiigajaas domaas, pashlaik ir nostaajies vietaa.

Link to comment
Share on other sites

iisteniibaa ir diezgan muljkjiigi tautu tincinaat' date=' ja pats redzi, Tev staav PIO.[/quote']

 

Paklau, moderātor, es tur dabūšu dma, un ja izrādīsies, ka cdrom vienalga nelasa ātrāk par 4x, es tev likšu šos vārdus apēst!

 

Neapvainojies, tas verķis vienkārši mani ir nokaitinājis un es visu uztveru saasināti.

 

ak jaa btw.. iecheko taimus kur kas ir raxtiits pirms met man skarbus vaardus virsuu... to es nepacietiishu.

labaak satiksimies un parunaasim.

Link to comment
Share on other sites

Vainas meklējumi ir beigušies nesekmīgi. Zāles neatradu. Esmu nobriedi XP pārlikšanai, tā jau bija laiks, daudz hārdwāres ir pamainījies kopš pēdējās uzlikšanas. Nu ko, šodien pametīšu darbu agrāk. 8)

Link to comment
Share on other sites

Guest zombpj

Taadas skarbas vaardu apmainas ... Ja veel nav saakts reinstall Windows - tad es varu ieteikt vajadziigaas zaales. Man pasham 2 ned atpakal bija taada pati probleema un es ar vinu nesaapiigi tiku galaa (protams neviens cits nevareeja neko gudru ieteikt) Taa kaa man ir Plextor CD rakstiitaajs, vinam naak liidzi taada laba utiliita kaa PlexTools - ar to var mainiit PIO un DMA peec sirds patikas un viss paraadaas normaali peec PC restarta.

P.S. Ceru ka uz taadaam markaam kaa LiteOn arii darbojas :)

Link to comment
Share on other sites

Taadas skarbas vaardu apmainas ... Ja veel nav saakts reinstall Windows - tad es varu ieteikt vajadziigaas zaales. Man pasham 2 ned atpakal bija taada pati probleema un es ar vinu nesaapiigi tiku galaa (protams neviens cits nevareeja neko gudru ieteikt) Taa kaa man ir Plextor CD rakstiitaajs' date=' vinam naak liidzi taada laba utiliita kaa PlexTools - ar to var mainiit PIO un DMA peec sirds patikas un viss paraadaas normaali peec PC restarta.

P.S. Ceru ka uz taadaam markaam kaa LiteOn arii darbojas :)[/quote']

 

Nu jibitīt matos! DMA ta man ira, bet mana problēma jau ir tā, ka CD lasīšanas ātrums ir fiksēts uz 4x un nevar atfiksēt!!! :x

 

suudasuuds.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest zombpj

:? Tad atrodi labaak kaadu programmu, kas bez registru manuaalas chakareeshanas izmaina tos settingus. Ar registriem reizeem var taa tiiri labi iegraabties. Rezultaataa taapat dabuusi Windows paarlikt.

 

P.S. ieteikumu jau izteicu, negribi - nelieto, bet man viss normaali ar vinu darbojas un probleema - atkaartoju veelreiz - MAN BIJA TIESHI TAADA PATI kaa Tev. Visu cienju.

Link to comment
Share on other sites

:? Tad atrodi labaak kaadu programmu' date=' kas bez registru manuaalas chakareeshanas izmaina tos settingus. Ar registriem reizeem var taa tiiri labi iegraabties. Rezultaataa taapat dabuusi Windows paarlikt.[/quote']

 

Izlasi oriģinālpostu, tur ir rakstīts, ka utilītas, kas ar to nodarbojas, nespēj palīdzēt (cd speed, drivespeed).

Link to comment
Share on other sites

Guest zombpj

Lasiit maaku !!! Tu veel neesi apskatiijis visas iespeejas un jau uzkaaries uz viena texta. Taa tik turpini - daudz panaakumu buus :wink:

Link to comment
Share on other sites

Lasiit maaku !!! Tu veel neesi apskatiijis visas iespeejas un jau uzkaaries uz viena texta. Taa tik turpini - daudz panaakumu buus :wink:

 

No tevis piedāvātajām es neredzēju nevienu iespēju, kuru nebiju apskatījis. Es redzēju, ka tu neesi apskatījis iespējas, kuras es jau biju apskatījis. :p

Link to comment
Share on other sites

Guest zombpj

Labi tad pareklameeshu taalaak tos pashus PlexTools. Taa ir liela programma, kas paredzeeta (it kaa tieshi plextor) CD-ROM/RW iekaartu settingu iestaadiishanai. Un cik esmu maniijis, ar saviem iestaadiijumiem paarbliezh visus windowsiskos iestaadiijumus. Taa kaa man gan DVD roms no pioneer, gan plextor RW iekaarta - abas dejo peec sitaas programmas. Ja kas tur var arii tos tavus nelaimiigos lasiishanas aatrumus izveeleeties un iestaadiit ;)

Link to comment
Share on other sites

Labi tad pareklameeshu taalaak tos pashus PlexTools. Taa ir liela programma' date=' kas paredzeeta (it kaa tieshi plextor) CD-ROM/RW iekaartu settingu iestaadiishanai. Un cik esmu maniijis, ar saviem iestaadiijumiem paarbliezh visus windowsiskos iestaadiijumus. Taa kaa man gan DVD roms no pioneer, gan plextor RW iekaarta - abas dejo peec sitaas programmas. Ja kas tur var arii tos tavus nelaimiigos lasiishanas aatrumus izveeleeties un iestaadiit ;)[/quote']

 

Izmēģināšu ar cerību, ka palīdzēs. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest zombpj

Ja nu tomeer nepaliidz un taa programma ne par kaadu naudu negrib sadarboties ar tavu nelaimiigo combo... Tad no savas pieredzes .... nepatiik man tie LiteON (samsung arii) :(

Link to comment
Share on other sites

vimba_zlobnaja

Kāda tev Nero versija, varbūt uzliec kādu PRO variantu ar pilnīgi visām extrām?

Link to comment
Share on other sites

Plextools neinstalējas, jo redz, neesot atrasts plextora draivs. Tikko apgreidoju firmwari, arī nepalīdz. Paši par sevi lite on ir diezgan labi, un šī nav ierīces vaina. Tīri softisks gļuks.

 

Nero ir 6.6.0.0. Nekādas ekstras man nepalīdz.

Link to comment
Share on other sites

Guest zombpj

Tad buus vien jaakeraas pie vajadziigo datu saglabaashanas un Reinstall tos sasodiitos Billija logus :(

 

P.S. viens ieteikums ... Mazaak censties lietot paarchakareetus diskus, lai nevajadzeetu windowsam pie lasiishanas automaatiski nomest settingus uz leju TB UDMA -> PIO4 -> PIO 3 utt. Tas notiek peec vairaakkaarteejiem neveiksmiigiem meeginaajumiem nolasiit kaadu sektoru :(

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...