Jump to content

Wi-fi bezmaksas pieslēguma uzstādīšana


Guest Mr. SergE
 Share

Recommended Posts

Ir nepieciešamība uzstādīt wi-fi tīklu publiskā vietā. Galvenā prasība šim tīklam būtu, lai pieslēdzoties un atverot interneta pārlūku, automātiski tiktu atvērta kaut kāda noteikta mājaslapa un tikai pēc tam varētu lietot pieslēgumu. Princips līdzīgs, kā Lattelecom.

Vai kāds varētu apgaismot no tehniskās puses, kā šāds pasākums ir realizējams -- vai tur ir speciāli rūteri vajadzīgi vai arī programmatūra kaut kāda īpaša jāuzstāda?

Link to comment
Share on other sites

pamatā tur vajag jebkādu wifi access pointu un aiz tā rūteri ar proxy. ir jau gatavi risinājumi pieejami, kur tas ir apvienots vienā kastē.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mr. SergE

pamatā tur vajag jebkādu wifi access pointu un aiz tā rūteri ar proxy. ir jau gatavi risinājumi pieejami, kur tas ir apvienots vienā kastē.

 

Paldies par ievadu.

Vai tu vari nedaudz latviskāk paskaidrot, lūdzu. Vai varbūt kādu saiti, kur par to var izlasīt. Man ir šobrīd testam paņemts Linksys WRT54GC ver.2

Viņam tur arī visu ko var sakonfigurēt un, cik saprotu, tad viņš arī darbojas kā rūteris. Vai to proxy ir programmatūriski vai arī dzelziski jātaisa un jākonfigurē?

Link to comment
Share on other sites

Ideja ir tāda, ka tad, kad lietotājs ir autorizējies, tiek izveidots ieraksts NAT tabulā, kas izlaiž viņu no subneta.

Pēc laiciņa attiecīgās rules dzēšam.

Link to comment
Share on other sites

nu parastu kasti ar kādu no *nix sistēmām un virsu uzliktu radius applikāciju un web serveri, iespējams ar zem windows ir radius.

Labots - n198
Link to comment
Share on other sites

Guest Mr. SergE

Sanāk, ka man ir jāiegādājas dators, kas būtu kā serveris un pie viņa jāpieslēdz ir tas wifi rūteris un tad tikai es varu kaut ko sākt eksperimentēt?

Link to comment
Share on other sites

Mr. SergE netā ir pieejami ari live cd, kur virsu ir radius un tad droši vari testēt, uz tās pašas kastes kur sēdi virsū.

Labots - n198
Link to comment
Share on other sites

Guest Mr. SergE

Paldies par saitēm! Tagad jau kaut kāda lasāmviela būs pārdomām.

Cik saprotu, tad MikroTik risinājums ietver sevī dzelžus un programmatūru. Bet tas Live CD ir domāts, ka es uz sava datora uzinstalēju kaut kādu *nix versiju un no turienes tad to visu darbinu, ja?

 

Atbildot housemouse:

Mani pavisam apmierinātu arī risinājums, ka lapa, kas atveras, nav kaut kāda «īpašā», bet, piemēram, boot.lv.

Link to comment
Share on other sites

Ja nejūties spēcīgs datoru lietās, neieteiktu dd-wrt variantu.

 

Labāk paliec pie ieteiktā Mikrotik, kas visu ļoti labi nodrošinās. Izmaksās dārgāk, bet tas ir kvalitatīvs risinājums, kurš atsver ieguldīto.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mr. SergE

Man jau arī sāk šķist, ka latvisku atbildi man būs grūti atrast internetā. Es tajā linuksu un visu pārējo nosaukumu mudžeklī jau esmu sapinies. Laikam pareizāk būs tiešām sazināties ar to pašu MikroTik, lai tad viņi man arī uztaisa risinājumu. Varbūt varētu vienīgi ieteikt, kā sauktos tas agregāts, kas man no MikroTik būtu vajadzīgs?

Link to comment
Share on other sites

Instigater

m0n0wall buus labaaks risinaajums konkreetajam gadiijumam nekaa mikrotik, funkcionalitaate vienaada, tikai m0n0 ir uz BSD baazes un par briivu. Konfigureeshanas interfeiss vispaar beernu speeliite.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mr. SergE

Konfigureeshanas interfeiss vispaar beernu speeliite.

 

Katru reizi, kad kaut ko tādu izdzirdu, manā priekšā jau parādās simtiem lapaspušu ar palīdzības informāciju, n-tie ieraksti forumos un meklēšana Google, lai vispār saprastu, kas notiek.

 

Un vai tad monowall nav ugunsmūris? Ja tā, tad es neredzu, kāds tam ir sakars ar wi-fi rūtera uzstādīšanu.

Link to comment
Share on other sites

Instigater

ugunsmuuris tieshi arii izpilda captive portaala funkcijas ierobezjojosho dalju :mrgreen: Nu bet tieshaam, m0n0 ir viss, kas nepiecieshams captive portaalam

Link to comment
Share on other sites

Guest Mr. SergE

Ooo! Super! Paldies!

Es beidzot vismaz saprotu, ka tas, kas man ir vajadzīgs, ir Captive Portal. Tas jau ir progress.

 

Kas ir ar to ugunsmūri -- es to varu tikai uz Linux uzlikt? Uz Windows tas neies, ja?

 

Otra lieta -- īsti nesaprotu to posmu starp Wi-Fi rūteri un kaut kādu eventuālo serveri. Šobrīd man mājās ir tā -- ienāk landline interneta pieslēguma vads, tas ir iesprausts wi-fi rūterī. Tālāk no rūtera ir viens vads, kas ir pieslēgts darbastacijai, bet pats rūteris nodrošina Wi-Fi. Kā tad tagad būs jādara -- sākumā jāsprauž vads darbastacijā, tad no darbastacijas -- rūterī?

Labots - Mr. SergE
Link to comment
Share on other sites

Pa fikso uzmetot Instigater ieteiktajam risinājumam, varu teikt tā: ņemam to pašu Wi-Fi rūteri un kompi, ienākošais "landline :)" vadelis uz kompja tīkla karti, jaunu tīkla karti kompī iekšā un pie tā Wi-Fi WAN porta klāt.

Kompis nostartējam no CD kurš radīts no m0n0wall mājas lapas atvilktā imidža un sākam no parasta kompja radīt rūteri+ugunssienu+visu_kas_nepieciešams_hotspot izveidošanai.

Vismaz tā es sapratu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mr. SergE

Vienīgā piebilde -- sanāk, ka restartējot datoru, man atkal visu no jauna nāksies taisīt, ja?

Link to comment
Share on other sites

Par to ColdRestart pārdzīvošanu:

 

Tajā mājas lapā vēl bija citi dažādi imidži, citiem hardwāriem. Var ņemt CF kartei domāto. Man ir sanākusi darīšana ar CF <-> IDE pāreju. Ļoti eleganti pieslēdzas HDD vietā un lieliski darbojas. Neminos verķi bet varēja būt Mikrotik rūterī.

Es mēģinātu to CD saturu pielāgot startēšanai no HDD. Vēl neesm uz šo m0n0wall CD paskatījies, taču Slax Live disku par nedzīvo esmu pārbūvējis (bija nepieciešamība). Noteikti, ka vajadzības gadījumā var pacensties.

 

Mazliet palasīju, kas rakstīts par instalāciju (parasta PC gadījumā izmantojot CD). Un liekas, ka konfigurācija tiek saglabāta uz disketes (forša lieta tomēr tas FDD).

 

Un visērtāk ir izmatot "standard PC (CF/IDE version)". Galvenais ir lasīt info.

Labots - neirons
Link to comment
Share on other sites

jā, ja ir vēlme kaut kur turēt rūcošu elektrību rijošu un vietu aizņemošu datoru, tad, protams, liekam kādu jau gatavo

 

ja vajadzība pēc CF - IDE pārejas, varu nopārdot. CompactFlash karte gan pašam jāpērk. Ja pareizi atceros, monowall pietika pat ar 32MB.

Link to comment
Share on other sites

Nesaprasha

Es arī iesaku MonoWall šādam gadījumam. Lieliski noder un ir notestēts vairākās viesnīcās ar Wi-Fi

Link to comment
Share on other sites

Guest Mr. SergE

Nu es caur katru ceturto rindu kaut ko sapratu, bet kas tur ar kaut kādām kartēm un IDE, tur man tumša bilde. Labi, tātad vajag kasti, uz kuras uzliek monowall, un tad kaut ko tur mēģina saknibināt. Kastei vajag divas tīkla kartes un 32MB atmiņas karti??? Stipri šaubos, vai es vispār kaut kur diskešu iekārtu, kur nu vēl pašas disketes varēšu dabūt -- no savējām esmu gadus piecus atpakaļ atteicies.

Link to comment
Share on other sites

Ja tu būtu pastudējis, 4. postā manis doto linku, tad tev šis tas būtu tapis skaidrāks, kā ar vienu pašu rūteri var izdarīt visu ko tev vajag.

Link to comment
Share on other sites

Mr. SergE

Labāk samaksā kādam, kas tev uzstādīs to visu runāto. I pats, i forums būs mierīgāks.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mr. SergE

Mr. SergE

Labāk samaksā kādam, kas tev uzstādīs to visu runāto. I pats, i forums būs mierīgāks.

 

Es jau no paša sākuma prasīju tikai vienu -- lai man izskaidro, kas man ir vajadzīgs, lai es "kādam" varētu samaksāt par to, lai tas "kāds" man varētu savest līdz galam to, ko man vajag. Vienīgais, ko es šobrīd reāli gribu noskaidrot ir -- kas man ir vajadzīgs, lai to varētu uztaisīt. Vienkārši gribēju uzjautāt, kas ir vajadzīgs, lai man ir sajēga un mani tāds "kāds" neapčakarētu vai arī neuztaisītu kaut kādu risinājumu, kas būs salīdzinoši ļoti dārgs.

 

Paldies visiem, kas jau ir atbildējuši un es ceru, ka mēs nonāksim līdz galarezultātam un ļoti atvainojos tiem, kas uzskata, ka es piedrazoju šo forumu ar nevajadzīgiem/nelietderīgiem ierakstiem. Man šķita, ka tāpēc šis forums pastāv.

Link to comment
Share on other sites

Njā.. no offence, bet man neliekas, ka pats varēsi to izdarīt. Varbūt tas, ko varētu, būtu uzlikt Mikrotik rūteri un to arī nokonfigurēt, bet tas tev izmaksātu ap 150Ls, bet vismaz risinājums stabils.

 

Par personu kursh tev uzstādīs lētāku brīnumu - varbūt tieši šis forums ir īstā vieta, kur pameklēt. Tur izmaksas varētu būt ap 60Ls. Tikai var nākties pa brīžam restartēt rūteri, jo ir arī tieksme lētajiem kārties.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...