Jump to content

Tikls privataja maja


ICEnutty
 Share

Recommended Posts

Ir doma pasham veidot tiklu jauncelamaja sava privataja maja ar interneta pieslegumu.

 

Doma ir beninjos ierikot skapiti, kura pie routera pieslegtos internets (protams no modem) un talak vienojot pie routera switchu izdalitu tiklu un internetu pa visiem nepiecieshamajiem datoriem majaa (mans, brala, vecaku, portativais) izvietojot istabas smukas rozetites pie kuram piesledzoties datora uzreiz paradas nets un tikla konekcija.

 

1. Vai mana iecere varetu darboties???

 

2. Kas jaizdara, lai visi datori butu vienota tikla, varetu viens otru "redzeet" un apmainities failiem sava starpa?

 

3. Vai pie routera vienojot klat switchu - switcham pieslegtajiem datoriem routera DHCP iedot savu IP adresi (tapat ka datoru slegtu pa taisno pie router) ???\

 

 

Jau ieprieks pateicos par komentariem jus man busiet loti palidzejushi! ;)

Labots - ICEnutty
Link to comment
Share on other sites

1) jā;

2) nekas papildus nav jādara;

3) jā.

\

 

Man skiet ka vajadzetu vismaz workgroup vienadus visiem datoriem? Varbut kads var sniegt plashaku aprakstu maniem jautajumiem? Bet tev ari paldies! ;)

 

Tad switchs vienots pie routera dalis routera DHCP - IP adreses datoriem kas pievienoti pie switch??? shis jautajums sakuma man vairak interese, jo jazin vai pirkt tad switch! ;)

 

 

Kapec neuzlikt bezvadu??? Tapec ka esmu arsts un zinu ka bezvadnieks rada stipru starojumu... tas mani nepriecee! :)

Labots - ICEnutty
Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

tu drosji vien svina prieksjautinjaa un follijas cepuriitee staigaa....

saliidzinot ar mobtelefoniem/mikrovilnju kraasniim un veel visaadu drazu wifi starojums tiesjaam ir nieciigs....

Link to comment
Share on other sites

zemes magnētiskais lauks vispār rada baigo starojumu, tad vēl viss elektrotīkls apakārt, arī datortīksl, ko plāno veidot, tas jau arī nav ekranēts, pats dators, ko grasies lietot. Par mob. telefoniem jau tev pateica. Parēķini, kādā attālumā no bāzes stacijas darbojas mobilais telefons. Wi-Fi tīkls pie ideāliem apstākļiem labi, ja velk 100m.

Ja patreiz to māju būvē, tad vēl var ķēpāties ar vadu vilkšanu, ja māja jau sen gatava, tad padomā, kā tos vadus savilksi. Pie tam, būsi piesiets konkrētai vietai.

Link to comment
Share on other sites

Ilmarinnens

1) jā;

2) nekas papildus nav jādara;

3) jā.

 

Labi, labi!

1. jā

2. vai tiesam nekas papildus nav jadara? a kā ar workgroup, share u.t.t.?

3. viss atkarigs no ta, cik datori ar wireless, cik bez wireless. varbut verts padomat tikai par wireless? Bet ruteri nevajadzetu likt beninos kaut kada kaste! Labak kaut kur centrala telpa [goda vieta :)], no kurienes signals vairak vai mazak pieejams uz visam pusem.

Ja bez wireless ir ne vairak ka 4 datori, tad pietiek ar wireless router, kam ir 4 izejas porti. Prakse - darbojas perfekti! (man ir 3 stacionari datori + mainigi 1 - 2 laptopi ar wireless).

Cik stavu maja? Ne vienmer un ne visi wireless ruteri vilks caur 2-iem staviem. Vajadzes kadu AP.

No lidzsinejas pieredzes - tas ir katrai majai dzili individuali.

Finala var pielikt ari sharing sat tv. :) Bet tas jau ir nianses.

Link to comment
Share on other sites

Saskaņā ar maniem novērojumiem wifi ir lēns un nestabils (salīdzinot at 1000Mbit ethernet). Daudzkur bez ātruma vēl var iztikt, bet wifi pa laikam nokrīt konnekcija (traucējumu dēļ) un windows xp to interpretē apmēram tāpat kā ja izrautu ethernet vadu.

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

nez, man riigaa, centraa NEREIZI nav "nokritusi konekcija"

tas parasti notiek nemaakuliigi konfigureejot, mhhhh

protams arii dzelzjus nevajag pirkt draazjot santiimus...

 

un veel - biku nekorekti saliidzinaat wifi ar gigabitiigo tiiklu, mhhhh

 

piemeeram man patiik lapsi paarvietot, tas noziimee, ka man cat5 visu laiku liidzi jaavelk?

Link to comment
Share on other sites

nebija domāts ka nokrīt pavisam, nokrīt uz mazāk kā sekundi un tūlīt atjaunojas, bet efekts no tā nemainās (tiek iznīcinātas visas atvērtās TCP konnekcijas)

Link to comment
Share on other sites

Es dzīvoju privātmājā. Ar vadu barojas tikai desktops, kurš ir blakus rūterim.

Viss pārējais - drīmboksis un 2-3 laptopi dzīvojas pa WiFi un nekad neraustās.

WiFi rūteris Jaht JWA-5108

Nekādas konekcijas nekrīt, ir DSL apgreidi veikti uz WiFi sēžot un torenti vilkti.

Labots - MarcisB
Link to comment
Share on other sites

Instigater

WiFi tikai mobilajaam iekaartaam, visu citur kabelis, citu variantu nav, ja vien nav veelmes peec gimora. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

MarcisB

 

kā pieslēdzi dreambox pie Wifi ? tb ar kādu AP? vai savādāk ?

Link to comment
Share on other sites

...

Nekādas konekcijas nekrīt, ir DSL apgreidi veikti uz WiFi sēžot un torenti vilkti.

Torrentus jau tas neskar. (HTTP arī lielākoties ne) Tas ietekmē lielu failu kopēšanu caur SMB un dažas tīkla spēles.

Link to comment
Share on other sites

Ilmarinnens

MarcisB

 

kā pieslēdzi dreambox pie Wifi ? tb ar kādu AP? vai savādāk ?

 

Var ar AP, var ruteri likt blakus uztverejam. Lidz sim si ir bijusi tiesi ta centralaka vieta maja + parasti tiesi tur ir ari LATTELECOM aparats, kaut kur blakus. Tas ta, ja Internets no LATTELECOM. Ja kads cits provaiders, tad jaskatas pec apstakliem. Cik vilceju - tik variantu. Katrs ieteiks kaut ko labu!

Kadu laiku palidzeju laudim ar SatTV sharingu/internetu/LAN. Tapec biki orientejos uz to, kur kas vairak vai mazak atrodas. Medz but ari MAJAS ar 3 staviem (UHHH PILIS), kur wireless nevelk talak par 2 istabam pirmaja stava.

 

Kads te rakstija, ka wireless partrukst. Varbut ta problema ir konfiguracija, varbut pats ruteris glukains, varbut..... To "varbut" var but daudz.

Link to comment
Share on other sites

MarcisB

tas taču ap 40Ls maksā ...

vienkārši domāju, ka ir kāds lēts AP, bet pats neesmu atradis lētāk par 30 no linksys .., bet 40Ls, pei kam ja ir divi bokši..

Link to comment
Share on other sites

tāpat jau vads jāvelk no AP uz Dreambox :) protams var uzkniebt pāris cm garu, bet nu manā skatījumā labuma par 40 Ls ir tikai tik ka nav jāvelk kabelis no interneta ienākšanas vietas.

vienkārši lauzu galvu un meklēju variantus. Man pašam privātmājā šur tur ir izvilkta rozete ar vadu, bet divās vietās nav (kur potenciāli varētu skatīties TV).Var protams izlīdzēties ar portatīvo, bet nepraktiski kaut kā sanāk..

Link to comment
Share on other sites

Es to AP liku ne jau zīmēšanās pēc. Tieši tāpēc, ka negribējās caurumot sienas un vilkt kabeli.

AP ir pie Dreambox un pietika ar to astīti, kura nāca līdzi AP. Protams, ka absolūti bez vada jau neiztikt, to var tikai DM-702x īpašnieki, jo viņu drīmos var iespraust USB WiFi

Ja tas būtu bijis ieplānots jau pie mājas celšanas - nu tad varbūt.

Un vazāt kabeļus uz otro stāvu... nu nez.

Baigā jēga sēdēt gultā ar lapsi un neta vadu :)

Labots - MarcisB
Link to comment
Share on other sites

Nu par to wi fi starojumu - smieklīgi....

 

 

Mani novērojumi liecina ka wi fi tomēr ir pietiekami nestabils. Tika eksperimentēts ar Acess Point, setingiem, novietojuma vietām, alternatīvajām firmware. Bet tomēr pa laikam wifi pazūd.

 

Tāpēc uz stacionārām iekārtam ir daudz reizes labāk novilkt tīkla vadu. Bet laptops + wifi = ideāls risinājums.

Link to comment
Share on other sites

Ir doma pasham veidot tiklu jauncelamaja sava privataja maja ar interneta pieslegumu.

 

Doma ir beninjos ierikot skapiti, kura pie routera pieslegtos internets (protams no modem) un talak vienojot pie routera switchu izdalitu tiklu un internetu pa visiem nepiecieshamajiem datoriem majaa (mans, brala, vecaku, portativais) izvietojot istabas smukas rozetites pie kuram piesledzoties datora uzreiz paradas nets un tikla konekcija.

 

1. Vai mana iecere varetu darboties???

 

2. Kas jaizdara, lai visi datori butu vienota tikla, varetu viens otru "redzeet" un apmainities failiem sava starpa?

 

3. Vai pie routera vienojot klat switchu - switcham pieslegtajiem datoriem routera DHCP iedot savu IP adresi (tapat ka datoru slegtu pa taisno pie router) ???\

Jau ieprieks pateicos par komentariem jus man busiet loti palidzejushi! ;)

 

Cienījamo ārst,

Apdomā sekojošu priekšlikumu. Kā galveno interneta vārteju (gateway) liec kādu bezvadu rūteri, kura cena nav mazāka par 70-80 latiem. Tam būs 4 etherneta iekšējā tīkla rozetes, un wifi raidītājs bezvadu pieslēgumiem. Tad, lai uzlabotu satiksmi starp mājas datoriem, nopērc parastu gbit komutātoru (switch), kurš varētu maksāt kādus 25-40 latus. Komutātoram būs kādas 5 vai 8 rozetes. Savukārt, wifi antenu, Tu varēsi atslēgt, ja vēlēsies. Tā Tu iegūsi mūsdienīgu mājas tīklu, un gadījumā, ja pārdomāsi par wifi, varēsi to vienkārši ieslēgt.

Ar cieņu,

G

Link to comment
Share on other sites

wow paldies jums liels par risinajumiem!!

 

nu inets bus visdrizak lattelekom vai kabeljinternets. Vadus uz istabam ethernet rozetes es tomer vilksu un centrali izvietoshu beninjos, kur parastais router (jau ir) un switch sadalis inetu pa telpam nu un virtuve 2 stava,kas bus uz pagalma pusi izvietoshu ari vienu ethernet rozeti, e kuras ari vareshu pieslegt wifi raiditaju vajadzibas gadijuma, ja veleshos ar portativo padarboties pagalmaa un 2 stava kur bus manas dzivojamas telpas....

 

shadi bus ok (musdienigi) ? :)

 

 

nju un ka tur ar to redzeshanu viens otra tiklaa un failu apmainju savaa starpaa, kada konfiguracija tam nepiecieshama? :roll:

 

tas laikam butu ta ka viss :)

 

 

P.S. Mani tik ta ieintereseja tas SatTV sharings.... kas tas par zveru???

 

Gribetos lai SatTV varetu skatities ari ne tikai uz viena plazminnieka bet ari citiem televizoriem majaa??... ka to panakt? vai ar sho sharinga metodi? :roll:

 

paaldies :)

Link to comment
Share on other sites

Nu beidz, ārsts svina priekšautā tak pats vadus nevilks. Ja var atļauties būvēt māju, tad kādēļ gan nesamaksāt kādam profesionālim, lai izprojektē un izveido šo mājas tīklu? Tas būtu "mūsdienīgi" :) Kamēr tiksi skaidrībā, kā savas plazmas nošārēt, visu forumiešu sapņus par smart homi būsi noklausījies :) Un jēga? Prasīsi kādam celtniekam, lai failu šāringu sakonfigurē?

Link to comment
Share on other sites

P.S. Mani tik ta ieintereseja tas SatTV sharings.... kas tas par zveru???

SatTV skatīšanās izmantojot "palienētu" karti kaut kur ārpus mājas, caur internetu. Ne visai khmm... legāls pasākums.

Gribetos lai SatTV varetu skatities ari ne tikai uz viena plazminnieka bet ari citiem televizoriem majaa??... ka to panakt? vai ar sho sharinga metodi? :roll:

Nē. Bet var panākt lai sat tjunera signāls ieietu mājas TV tīklā un pārējie TV skatītos to pašu ko rāda tjuneris. Ja grib katram TV savu sat kanālu - nāksies likt pie katra TV savu tjuneri.

Link to comment
Share on other sites

Vilksz, vispar ir actions pasham ievilkt to tiklu un sakonfiguret! Maju ari daljeji celju savam rokam, tapec nav ka man ik "baigie meistari" taisa un es tik maksaju....

 

 

Nē. Bet var panākt lai sat tjunera signāls ieietu mājas TV tīklā un pārējie TV skatītos to pašu ko rāda tjuneris. Ja grib katram TV savu sat kanālu - nāksies likt pie katra TV savu tjuneri.

 

 

tad jau vajag ari vairakas kartes - katram tv savu tjuneri un karti? :o

Link to comment
Share on other sites

Katram savu tjuneri un karti vajag tikai tad, ja uz katra TV gribas skatīties ko citu.

Ja grib lai visi TV varētu skatīties to, ko rāda viens sat, var vienkārši tjunera signālu ielaist atpakaļ mājas tv tīklā. Daudziem sat tjuneriem ir izeja tieši priekš tam.

Bet es tomēr ieteiktu sat risinājumu lielā mājā uzticēt normālai sat kompānijai nevis ķīmiķot pašiem.

Un izpildīt "mājasdarbu" - izveidot kopā ar mājiniekiem vēlamo sat kanālu sarakstu. Tas palīdzēs apzināt sat vēlmes.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...