Jump to content

Darbs un Nāve


Guest n0sf3Яaty
 Share

Recommended Posts

Sveiciens!

 

Gribu pajautāt, ko saka darba likumdošana, ja miris tuvs radinieks - vai es drīkstu izmantot brīvu dienu no darba bēru apmeklējumam, apglabāšanai un kā? Varbūt kāds ir saskāries? Par apbedīšanas pabalstu no VSAA es jau visu zinu un par miršanas dokumentiem ar daudz-maz!

Link to comment
Share on other sites

Nezinu kā ar likumiem, bet gan no paša (diemžēl), gan kolēģu pieredzes varu teikt, ka jebkurš normāls priekšnieks bez problēmām iedos dažas brīvdienas.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Guest n0sf3Яaty

ar prieku ticu tam par normāliem bosiem, bet manliekas Latvijas pastam ir absoluti pokuj kas cilvekam ģimenē notiek, tapēc tagad meklēju reālu infu, lai varu dot pretim, ja kas, drošībai, tā sakot!

Link to comment
Share on other sites

DL 74.pants

(1) Darba devējam ir pienākums izmaksāt šā panta trešajā daļā noteikto atlīdzību, ja darbinieks neveic darbu attaisnojošu iemeslu dēļ, īpaši gadījumos, kad darbinieks:

...

4)ne ilgāk kā divas darba dienas neveic darbu sakarā ar laulātā, vecāku, bērna vai cita tuva ģimenes locekļa nāvi;

Link to comment
Share on other sites

Tikai nedriikst izlaist sjo:

Darbiniekam ir tiesības uz īslaicīgu prombūtni, ja viĦa tūlītēja klātbūtne darbā

nav iespējama nepārvaramas varas, nejauša notikuma vai citu ārkārtēju apstākĜu dēĜ.

Par šādu īslaicīgu prombūtni darbinieks nekavējoties paziĦo darba devējam. Īslaicīga

prombūtne nevar būt par pamatu darba devēja tiesībām uzteikt darba līgumu

Labots - Enrike
Link to comment
Share on other sites

Guest suņi_rej_karavāna_iet

es pavisam aizmirsu, ka man plaukta ir jaunāka darba likuma grāmatiņa :p

jauzbrowsē - tā ir , ka pierod tikai netu browsēt, :L grāmatplauktam indexu tak slinkums uzrefreshot :)

 

nupat atradu grāmatu, izlasīju trīsreiz: strīdīgi iznāk

 

nav teikts, ka man japaziņo darba devējam par darba nepildīšanu tajā līdz divām dienām laikā, ko es nestrādāju aiz tuvinieka nāves iemesla;

 

man varbūt nepārvaramu apstākļu dēļ zūd iespēja paziņot - piem. gūstot afekta stāvokli no bēdām par tuvinieka nāvi laikā kad būtu jāuzsāk darbu un kas ilgst visu laiku līdz divām dienām un par ko man darbadevējs nevar atteikt samaksu, thereover!

 

īslaicīga nepārvaramu apstākļu prombūtne te nav;

 

Paldies visiem, kas atbildēja, es te netaisos radīt diskusiju, tikai noprecizēju, jo pavisam biju aizmirsis, ka plauktā jāierokas līdz elkonim, lai atrastu darba likumu grāmatu!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...