Jump to content

Atsauksmes par Nikon D40


redkeny
 Share

Recommended Posts

Nav slikta sākuma līmeņa spogulenīte.

Es paņēmu ĻOTI radniecīgu pēc klases - Pentax k100 D Super. Man šķita pievilcīgi tas, ka pentaksam ir attēla stabilizators un putekļu kratītājs, turklāt pentaxa objektīvi ir vienkāršāk uzbūvēti, jo autofokusa mehānisms ir iebūvēts kameras rumpītī.

 

Toties cita lieta, par labu Nikonam ir tas, ka nikoniem ir daudz vieglāk sameklēt optiku un zipenes un tai ir litija baterija.

 

Varētu Tev iedot apskatu linkus, bet tie visi ir ārzemēs. Viens no ļoti vērāņemamais ir club.foto.ru tur ir LIETOTĀJU atsauksmes un reitingu apkopojums.

 

Vēl labs saits ir camera-catalog.com, tur ir iespēja salīdzināt kameras pēc to tehniskajiem parametriem.

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfenstein

kaa d40 lietotaajs varu mieriigi sirdi teikt:shii kamera par sho cenu ir briinishkjiiga-nupat uzcepu uz A4 formaata siikaas ziemassveetku pasaakuma bildi-ir pat baigi ok(protams bildeeta kopaa ar 800 zipeni:).:rezhiims P sleedzis uz 60.

Labots - wolfenstein
Link to comment
Share on other sites

wolfenstein, Tu taču nebliezi ar to flašu virsū, vai ne?! Atstaroji pret griestiem, vai mauci uz zipenes virsū kādu izkliedētāju?

 

Es savas sīkās Z-svētku pasākumu bildēju vēl ar Fuji S9600 un zipeni atstaroju pret griestiem. Sanāca foršas mīkstas bildes.

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfenstein

vecais man virsuu bija pienainaa klape un bliezu pa taisno virsuu:)-un sinhronizaacijai aizmuguree bija veel otra zipene(protams nelietiigi izmantoju viena profinja uzstaadiito-jau ieprieks shim pazinjojot lielo paldiesinju par iespeeju sinhronizeeties ar vinja zipeni:)

Link to comment
Share on other sites

Nu tad bildēm jābūt foršām! :)

 

Es pašlaik cītīgi apgūstu sava pentaxiņa iespējas un gaidu lielo iznācienu. Jūtu, ka ar spoguleni rezultāti būs vēl foršāki nekā ar prosumeru. Būs man arī zipenei jāsalūko kaut kāds plācenis, ko likt priekšā, citādi reizēm griesti vai sienas neglābj.

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfenstein

+vecais-esmu sapratis ka jaaluukaa peec stikla kam magjiskais f skaitlis tomeer buutu vismaz f2,8-tad buus pavisam ok-skaties peec stikla prieksh iekshtelpaam kuram buutu vismaz ap 18-70mmf2,8-lai arii cik tas maksaatu-tas buus taa veerts.

Laimiigu jauno gadu Tev.

Labots - wolfenstein
Link to comment
Share on other sites

wolfenstein, es arī to esmu sapratis. :) Starp citu manam Fuji S9600 ir 18-200 f2.8. Ja tas autofokuss nebūtu TIK mežonīgi lēns, būtu labu labais aparāts.

Vēl krutāk, ja salūko kaut ko ar 1,4... :wink: Es jau arī skatos, ka manus KIT stikliņus var izmantot tikai labā apgaismojumā. Pa ebay-u ložņādams notecināju garu slienu par 17-70mm f2.8 savam pentaxiņam. Un tad vēl pamazām jāpaug ar veselu lērumu filtru un lēcu. :wink:

 

Laimīgu Jauno gadu arī Tev!

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfenstein

vecais-ja pa leeto grib f1,4 tad vareetu buut fiksis-30mmf1,4-sigmas radiitais(atsauksmes par sho stiklu ir ljoti labas-retaas labaas atsauksmes par sigmas leecaam).

p.s pats luukoju janvaari sagaadaat sho stiklu sev.

Labots - wolfenstein
Link to comment
Share on other sites

Nikonam +, ka kita objektīvs ir neslikts. Arī ar pričandaliem (objektīviem , zibspuldzēm), Rīgā lieta ir uzlabojusies . Kadu gadu-divus atpakaļ bija, ar piederumiem čābiski .

Link to comment
Share on other sites

Kita objektīvi visām, jo īpaši sākuma līmeņa kamerām ir 18-55 f3.5 - 5.6, vienīgais izņēmums,ko uz sitienu atceros ir Alfa no Sony - tam ir 18 - 70 f3.5 - 5.6 un stikli no Zeiss.

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfenstein

man bija taa retaa izdeviiba izmeegjinaat savulaik-gan alfu sony 100,gan canon400,gan d40 nikonu-teiksim taa bildeejot muljkju rezhiimaa(automaataa)vieniigais kas deva uzreiz labu rezultaatu (patiikamu bildi)-bija nikons,neskatoties uz to ka tas bija un buus visleetakais.abiem paareejiem modeljiem bija nepiecieshami manuaalie rezhiimi lai kautko veertiigaaku ieguut-jo automaataa sony un canons bildees deva paarisgaismotus plekjus(izdegusi baltaa kraasa).

Labots - wolfenstein
Link to comment
Share on other sites

Hmm, Pentax-am automāts gan ir diezgan labs. Man svarīgi, lai ar automātu varētu šaut mana sieva, jo reizēm es iedodu kameru viņai līdzi uz kādu pasācienu, ja pašam ir uznācis lielais "negribū". :roll:

Dabiski, ka manuālajos režīmos var dabūt krietni vien labākus rezultātus.

 

Vot ar Fuji S9600 automātu gan bildes sanāk galīgi garām.

Link to comment
Share on other sites

Jaunu ņemsi >? man liekas ka pavecs modelis, nav breketa un maz AF punktu. bet ja lietotu - tad ok. Bet bildes , protams vairāk ietekmē roku leņķis :)

Link to comment
Share on other sites

Nu es biju domaajis nnemt jaunu, bet ja osscar tu vari ieteikt kaadu labaaku un nepaaraak daargu tad drossi.

Link to comment
Share on other sites

mhm, es ieteiktu apskatīties ctius dsrl aparātus tajā cenu diapazonā un tad @ dpreview.com palasīt review'us un cilvēku atsauksmes. lai veicas.

 

[edit] - tikko @ dpreview palasīju, ka viņam nav integrēts AF motors, so objektīvu izvēle būs mazāka, ja vien gribi ļoti strādāt ar manuālo fokusu. :D

 

 

laimīgu. ;)

Labots - impulse
Link to comment
Share on other sites

40X bija jaunaks modelis :)

pareizi jau te saka - vsilabakais aksesuāru skaits ir caonam pieejams, toties letie canoni tadi plasmasigi imho, (lietotie, sigmas, tokinas - u.c.)

Nikons ir ok, bračkam bija 50, nesen upgreidojās uz 80to - labas bildes.

pats juzoju sony simto, ir ok, bet papildus aksesuarus jamekle, pults elkora maksaja 50 Ls, interneta veicii - 23 ls :) Nu ar optiku trakak - der minoltas stikli, bet mazs piedavajums-sony stiklinji - praiss - uuuu :)

Imho, aizej uz kadu bodi - pachamdi, kurš pašam labāk tīk :)

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Guest wolfenstein

redkeny-ja oskars var tevi var paarliecinaat cik daudz tev var nodereet iztruukstoshais brekets un maz fokusa punktu-tad tikpat es tevi varu paarliecinaat nopirkt kosmosa kugji :)

Link to comment
Share on other sites

es necenšos parliecināt :) es tikai izteicu savu viedokli - ka nav jēga pirkt jaunu, bet novecojusu modeli.Tehnika attīstās, labāka atrdarbība, uc. fičas. Protams ir ari bezjēdzība ar to augošo pikselju skaitu :) man liekas ar 6 vai 8 pietiek :) bet nē, jau 12 megus cep :)

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Ok tik mieriigi, nesaaksim jauno gadu ar neiecietiibu, es tik gribu iegaadaaties spogullkameru cenu diapozonaa liidz 400 Ls iesaaceejam.

impulse - cik sapratu tas noziimee ka Nikon D40 nav auto fokus ??? (vai es kautko paarpratu ?)

(Noveelu veel boot veidotaajiem redaktoriem, darbiniekiem Laimiigu JAUNO GADU, panaakumiem bagaatu un utt...)

Link to comment
Share on other sites

jup - mazdrusciņ pārprati. ir autofokuss, bet, ja gribēsi nopirkt citu objektīvu, tad būs jāskatās speciāli objektīvi. lai vai kā - palasai dpreview.com. Tur ir labs review par šito aparātu. :)

Link to comment
Share on other sites

Fokusēšanās:

 

Ir pašā aparātā (bodijā) motors, kas ar kaut kādu kardānveidīgu savienojumu savienojas ar objektīvu, kuram ir skrūve, kuru tas motors caur kardāna mezglu skrūvē turpu šurpu - tā arī notiek fokusēšanās. Tas ir skaļi un arī relatīvi lēni - diezgan būtiska nozīme ir paša objektīva konstrukcijai - kādas masas jāpārvieto utt.

 

Otrs variants ir iebūvēts motors pašā objektīvā - tad bodijs objektīvam tikai dod informāciju, kā grozīt savu motoru un viss. Dažādiem ražotājiem šie risinājumi ir savādāki - nozīmīgi ir tas, ka šāds piegājiens var nodrošinat ātrāku un klusāku fokusēšanos.

 

Un NIKON D40 ir tas aparāts, kuram iekšā nav motora. Tāpēc viņam autofokuss būs pieejams tikai ar tiem objektīviem, kam motors ir iebūvēts. Tie kā likums ir dārgāki. Vecie objektīvi tev atkritīs, jo tiem autofokusēšanās notiek ar skrūves palīdzību - vajag motoru bodijā, bet vienmēr var strādāt manuālā režīmā.

Link to comment
Share on other sites

vēl neiazmirsti ka tev vajadzēs somu,zipeni- obligāti + statīvu ja gribēsi izpausties radoši- (arī lietas uz kurām nāv vērts ieekonomēt, jo nestabila statīvā dēļ zaudējums būs lielāks) un vēl visādus štruntus :)

Link to comment
Share on other sites

Par paareejaam lietaam somu, zibeni un statiivu es jau padomaaju (nebuutu probleema atrast par pieejamu cenu), taakaa vieniigais kas atliek ir iegaadaaties passu aparaatu un standarta kitu.

Link to comment
Share on other sites

Nu veselu nedēļu jau arī esmu laimīgs D40 īpašnieks.Pirms tam ir bijusi darīšana tikai ar ziepenēm. Aparāts pirmajā mirklī liekas liels, bet cik paskatīījos, skaitās viens no mazākajiem vispār pasaulē :-D . Bildes tiešām sanāk ļoti labas un ir viegli iemācīties jaunas lietas. Akjis tur ļoti ilgi ( kādus 450+ bildes mierīgi var uztaisīt ar vienu bateriju).palasi vēl šeit - http://www.kenrockwell.com/nikon/d40.htm

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...