Jump to content

Mobilais internets - kurš izdevīgāks?


Draxo
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Situācija tāda - ir iegādāts MacBook un vajag pieslēgt internetu. Mājās interents ir, bet nedēļas nogalēs sanāk aizbraukt uz laukiem, kur nav bezvadu pārklājums. Kādu mobilo internetu izdevīgāk ņemt, ja netiks izmantoti DC++ un torrenti, nets vajadzīgs tikai meiliem, Remote Control un mājaslapu apskate. It kā skatos uz LMT iBiroja pusi, bet varbūt ir kaut kas vēl lētāks? Īsti nav skaidrs arī tas, cik daudz MB reāli mēnesī sanāks :)

Link to comment
Share on other sites

cena vai kvalitāte/ātrums ???

 

triatel, bite, tele2 ar fiksētu maksu par fiksētu apjomu 3-10 gb (30-50Ls ar visiem modēmiem)

lmt cena par mb...

 

izvēlies

Link to comment
Share on other sites

ja negribi saktīties lapas kur ir kādas bilžu galerijas, fai kāda flach tipa animāciajas tad tev ibiroju varētu pietikt , bet ja gribas ko vairāk tad var snākt ļoti sālīts pasākums

Link to comment
Share on other sites

iBirojs ir OK. JA domā tērēt maz, tad pat iBirojs9.

 

Pret lielu trafiku palīdz reklāmu bloķētājs. Aizliedz swf failus.

Firefokam iesaku Adblock plus.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Nevajadzētu aizmirst atrubīt automātiskos softu updeitus (OS, antivirus, visādi FF, skype utml.,)

Pārlukam atslēdzam biudes un skaņu.

Mailam izmantojam webmail vai IMAP.

Liekam FW kurš ļauj ērti kontrolēt pergas kuras lien uz āru.

Kaut kā tā :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms brīža vēl iBirojam bija jāmaksā par trafiku. Tele2 par 25Ls/mēn. var dabūt bezmaxas trafiku. Pirmie 3GB ies ar pilnu ātrumu, pēcāk ierobežots ātrums.

Link to comment
Share on other sites

iBirojs ļauj mēnesi pabeigt arī ar 15Ls, ko neļauj teletūbiju variants.

Bildes atsleģt var, bet tad pat ziņu lapās zudīs baudījums.

Link to comment
Share on other sites

iBirojs ļauj mēnesi pabeigt arī ar 15Ls, ko neļauj teletūbiju variants.

Bildes atsleģt var, bet tad pat ziņu lapās zudīs baudījums.

 

Protams, ja lieto iBirojs 9 un tas tiek izmantots pāris reižu mēnesī, ātrai e-pastu pārbaudei. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Laikam tiešām būs vērts paņemt Bites pieslēgumu, kur mēnesī ir jāmaksā konkrēta maksa Ls 27 un lieto, cik gribi :)

Link to comment
Share on other sites

Turklāt Bite-s tehniskais atbalsts nenoliedz Macintosh esamību, atšķirībā no LMT un tele2. Bite-i ir pat pieejams manuālis un programmatūra ar kuru var piedabūt darboties VMC pieslēgumu uz Mac. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ir cilveeki, kas izmanto triatelu weboshanai/mailoshanai un nesuudzas. Vieniigi tur jaanoprecizee vai remotie kontrolji ies, tobish vai nav porti aizgriezti.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Ar Teli ir viena neraža..

"Akcijas piedāvājums spēkā, slēdzot līgumu no 15. novembra līdz 15. janvārim uz 30 mēnešiem."

Tas nerull.

Pie kam.. pārklājuma zona ir vienkārši nožēlojama.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Vislabāko ātrumu un pārklājumu tomēr nodrošina Triatels. Jo viņu tīkls ir vairāk piemērots datu pārradei. 3G laukos nav un nekad nebūs. Jo pārklājuma zona vienai stacijai ir diezgan maza.

 

 

Tomēr triatel ir viena problēma - jāpērk telefons vai speciāls modēms.....

Link to comment
Share on other sites

Šoreiz es iekš LMT esmu vīlies.

Bet nu jāgaida, cerams, ka ar laiku kas cerīgāks par iezvanpieeju no LMT puses parādīsies.

Link to comment
Share on other sites

Vislabāko ātrumu un pārklājumu tomēr nodrošina Triatels. Jo viņu tīkls ir vairāk piemērots datu pārradei. 3G laukos nav un nekad nebūs. Jo pārklājuma zona vienai stacijai ir diezgan maza.

Tomēr triatel ir viena problēma - jāpērk telefons vai speciāls modēms.....

 

Triatel ir vēl viena LIELA problēma - pārklājums ir TIKAI dažās lielajās pilsētās, pat rīgas rajonā Triatel pārklājums ir visai knaps. Es savulaik metu acu uz Triatel, jo dzīvoju Salaspilī. Sazinājos ar Triatel tehnisko dienestu un tur man tā arī pateica: "...šālē ka' dillēs, nīkuli! Nav ko savu suņubūdu sliet ārpus rīgas centra! I-nets tev nespīd..."

 

...tāpēc es izvēlējos Bite.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt kāds lieto Vodafone Mobile Connect pakalpojumu?

Es viņu varu lietot mājās ar to viņu modemu pilnvērtīgi, ieskaitot p2p klientus u.t.t., visu ko sniedz parasti isp? Par ārzemju trafiku jāmaksā atsevišķi, vai tas arī ir tajā cenā :roll:

Varbūt kāds var uzrakstīt savas atsauksmes?

 

(Vienīgais, kas man te ir pieejams ir gprs).

Link to comment
Share on other sites

voltrix, palasies cītīgāk topiku. meklēšanas funkciju arī drīkst izmantot, ja kas... :wink:

 

ā, vēl - drīksti paskatīties manu postu pirms Tavējā... vai kaut kas atgādinošs par VMC nav pamanāms? :mrgreen:

Labots - Vecais
Link to comment
Share on other sites

#Vecais: Hmmm, kad tevi Triatels atšuva? Pirms kāda pusotra gada man uz Jelgavas pusi arī teica, lai pagaidu, bet nu jau pusgadu pārklājums OK, lietoju un pagaidām nesūdzos. Skatos kartē - arī Salaspils un apkārtne it kā ir noklāti, gar šoseju vispār līdz Lāčplēsim nav pārtraukumu.

http://www.triatel.lv/files/e89952e80783e1...3155ba7ce5a.jpg

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

raiviic, mani viņi pasūtīja mēnešus 4 atpakaļ. Jā, I-netā publicētājā kartē viss it kā ir čikiniekā, tomēr kad sāku šos pavisam nopietni tincināt, kas un kā, šie sāka locīties, līdz pavēstīja, ka "rīgas rajona" I-nets esot stabili pieejams ~3 - 4 km aiz rīgas robežām, par tālāku vietu viņi negarantējot, uz ko es sāku mežonīgi zviegt... Kad es viņiem atgādināju, ka vispār jau it kā dažus gadiņus dzīvojamies 21.gadsimtā, Triatel pārstāvis sāka kaut ko nesaprotamu buldurēt... nu tad arī tiku pasūtīts. :mrgreen:

 

Tagad lietoju Bite VMC un uzlieku treknu kluci visiem triateliem. :wink:

Link to comment
Share on other sites

3G laukos nav un nekad nebūs.

LMT mēdz būt UMTS BS arī laukos. Minu labu laimi: Podkājas tepat netālu no Rīgas. Kāds var pārbaudīt hipotēzi?

Papildus Tokra's pārskatītajiem LMT iBirojiem, tiek piedāvāti papildus vēl daži GPRS pārraides pakalpojumi, kas darbojas uz vietas SIM kartes kopā ar balsi:

1) GPRS (sūti īsziņu G, un pieslēdz)

2) Pastāvīgais GPRS (iesniegums + 1Ls abonēšana + 5 bezmaksas MB + lētāks tarifs)

3) HSDPA5 (iesniegums + 5Ls abonēšana + 30 bezmaksas MB + vēl lētāks tarifs)

4) HSDPA15 (iesniegums + 15Ls abonēšana + 200 bezmaksas MB + pavisam lēts tarifs)

Esošajiem abonentiem visiem GPRS/HSDPA tarifiem tiek piemērotas LMT atlaižu programmas atlaides 5-30%

 

Saite: http://www.lmt.lv/lv/index.php?pageid=3005004007

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Cik man zināms, tad lētakais MB šobrīd ir Triatelam. Ar tarifu plānu 3- 0, 03 Ls, bet ar pārējiem 0,01 Ls. Pats kādu laiku lietoju Trīs, kuram ir tikai 3 Ls abonēšana. Ja lieto maz, sanāk reāli izdevīgi- parēķini pats! Tagad pārgāju uz Fly 9, kuram ir 9 Ls abonēšanas un tikai 0,01 Ls par MB, jo man pēdējā laikā sanāk lietot kādus ~ 500, 600 MB mēnesī, tarifu plāns Trīs man vairs nav tik izdevīgs. Triatel tagad reklamē, ka var paņemt uz testu. Paņem un reāli izmēri, cik Tev MB vajadzēs uz 1 mēn.

post-78006-1225268352_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

pašam ibirojs open, strādā normāli (maili, webi, winbox, putty un t.t.) vairāk man nevajag-reāli tikai darbam, protams piesleguma kvalitāte atšķirīga no vietas kur atrodas... modēmu izķidāju un ielodēju iekš asus eepc monitora (usb kameriņas vietā) - jo tikai šamo susliku valkāju līdz :) .. protams ir tizli, ka pinga laiks mērāms 800-2000ms, bet ko padarīsi ? - internets vajadzīgs, lai nenākots lieki zvanīties ... + var sūtīt un saņemt sms no šī numura. vidējais mēneša trafiks: 500mb uz leju un 300mb uz augšu

Labots - zuicis
Link to comment
Share on other sites

Cik man zināms, tad lētakais MB šobrīd ir Triatelam. Ar tarifu plānu 3- 0, 03 Ls, bet ar pārējiem 0,01 Ls.

šobrīd lētākais megabaits ir iStyle3 pieslēgumam - apaļa nulle Ls.

 

 

modēmu izķidāju un ielodēju iekš asus eepc monitora (usb kameriņas vietā)

foto studijā!

Kādu modēmu izmantoji? Kā pievienoji? Ķidāšanas laikā nepamanīji vietu, kur pievienot ārējo antenu?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

elementārs jautājums.

 

dzīvoju Rīgā centrā un tagad domāju izvēlēties internetu - mobilo internetu vai parasto.

pašam liekas ka vieglāk tikt pie mobilā.

 

kādi ir galvenie apsvērumi izvēlē? (varbūt mobilais jāņem tikai vietās, kur nav pieejams parastais) vai ātrumā būs liela atšķirība (reāli, nevis skaitļos)?

vēl pēc pāris mēnešiem paredzēta pārcelšanās - ar kuru būs mazāk problēmu? paldies

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Žaks Noriss

Paņēmu testam Bites VMC. Ātrums un atrašanās vieta šeit.

 

Sīkāk aprakstot man sanāk 1 no 5 strīpiņām 3G slēgums un 5 GPRS. 3G ir kudiš ātrāks arī ar švako tīkla pārklājumu.

 

Principā ar 3G brovzēt netu nav nekādu problēmu, ja vien neesi paņēmis 1GB mēneša ierobežojumu, jo apmēram 2h laikā nosērfoju drusku zem 100MB. Jāsaka gan, ka nekādas reklāmas neesmu bloķējis.

 

Uzstādīšana uz Vistas gan bija sarežģīta. Pats trakākais bija Vodafones softs, kas nekādi nevēlējās uz Vistas smuki strādāt. Nācās vilkt no Vodafone mājas lapas pēdējo pieejamo softu ap 80MB. Tad gan, izlēloties Lietuvu kā mātes zemi, iznāca pavisam vienkārši pieslēgties netam. Vodafones softa lielākais mīnuss ir nespēja noslēpties kā tray ikonai - visu laiku stāv tāskbārā. Besīgi. Diemžēl nenomēģināju GPRS Only funkciju un tad piedāvāto ātrumu.

 

Kopējais iespaids - ja stundu nebūtu nočakarējies gar modema piejaucēšanu Vistai, tad viss būtu OK. Vodafones softs ir vienkāršs un uzskaita trafiku. Pieļauju, ka ātrums labā 3G pārklājuma vietā ir ļoti cienījams. Nav nekādas info par modema lietošanu kopā ar Linux un bija slinkums netā meklēt.

 

Nedēļas beigās ceru šo nomēģināt laukos pie Ērgļiem. 3G tur nav točna, bet cerams ka vismaz pamata Bites tīkls tur būs. Šis tests tad arī izteiks vai Bite iegūs klientu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Man vajag kaut kadu internetu, Jelgaavaaaa pie Cukurfabrikas stacijas (ja neko neizsaka adrese tad ir ok)

 

Vajag bez trafika uzskaites un kaa jau normalam cilveekam leetako variantu.

Un nav velme slegt ligumu uz 12-24 meneshiem, tb fixetu maxu menesi vai kaaa.

Vispar vir velme pieslegt vairaaakus kompishus.

Help!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sveiki visiem :grin:

 

Vajag padomu un pēdējo info par mobilo inetu..

 

Atrodos Siguldas pusē Turaidā, vieta specifiska un tiešo redzamību ar torni bez nopietnas meža nogāšanas nedabūt...

 

Man uz Triatelu sen zobs, bet piecietu, jo trīs gadus atpakaļ nebija citu variantu, nu bet kad šomēnes saņēmu rēķinu par gandrīz 50Ls.. apsēdos... "parasti" ir ap 37Ls(mīnus piecītis par telefonu).

 

Lūdzu kādu prātīgu padomu, jo jāsāk piedomāt pie rēķinu lielumiem :keep_order:

 

Esmu ar mieru iztikt bez telefona, ātrums pie kā jau esmu apradis ir ap 250kb un 30kbp uploadā..

 

Paldies jau iepriekš

Link to comment
Share on other sites

Ņemot vērā, ka mani sīči aug un inets ir pieejams, un sieva pagaidām mājās... tad mēnesī kādi 4-6GB aiziet, protams ir mēneši, kad arī vairāk, jo darba lietās dažreiz jāsūta kvalitatīvi foto klientiem....

 

Ok, vakarā uzkāpšu bēniņos un mēģināšu saprast kā savā mobilajā atrast to 3G.

 

Paldies.

Labots - spura
Pilns iepriekšējā posta citāts http://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/115552-moderesanas-noteikumi/
Link to comment
Share on other sites

Es sāku domāt, ka iespējams man arī jāpaņem kāds mobīlais internets. Dzīvojju centra nomalē, bet tā kā šeit būšu tikai līdz janvārim, vilkt parasto netu nevaru, jo jāslēdz ilgtermiņa līgums.

Tad nu mani arī interesētu, kurš būtu tas izdevīgākais manām vajadzībām un protams arī lētākais. Ātrums nav nepieciešams nekāds dižais, galvenais, lai var normāli "browsēt" netu. Datu apjoms, kas mēnesī būtu nepieciešams - kādi 2, varbūt 3GB vismaz derētu, ideāli, ja nav ierobežots. Un arī lai nav jāslēdz līgums, vai arī ir jāslēdz, bet ne ilgāk kā uz pus gadu.

Link to comment
Share on other sites

Ok, liels paldies, būs ko brīvdienās pastudēt.

 

Vai varētu teikt, ka tele2 līdz kādiem 10GB ir optimālākais, kā arī, kā šiem ar ātrumiem?

 

Paldies

Labots - spura
Atkārtoti pilnā apjomā citēts pēdējais posts
Link to comment
Share on other sites

Ok, paldies Kams,

 

Viss kā pie večiem...sakārtots:keep_order:

Labots - spura
Link to comment
Share on other sites

Proveji kontakteties ar sia EIKATIK viniem Siguldas puse ir labs bezvadu parklajums.

Link to comment
Share on other sites

Jā, divus gadus atpakaļ, forši džeki, viņi nevarēja palīdzēt, jo nav tiešā redzamībā tornis, viņu toreizējai sistēmai to vajadzēja...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ņemot vērā, ka mani sīči aug un inets ir pieejams, un sieva pagaidām mājās... tad mēnesī kādi 4-6GB aiziet, protams ir mēneši, kad arī vairāk, jo darba lietās dažreiz jāsūta kvalitatīvi foto klientiem....

 

Par 4-6GB 40-50LVL/mēn.?? tak nelieto Fly 9, bet Fly19 - 19LVL par 10GB.

Link to comment
Share on other sites

Par 4-6GB 40-50LVL/mēn.?? tak nelieto Fly 9, bet Fly19 - 19LVL par 10GB.

 

tur jau taa lieta, ka Fly19 briivais traffiks ir tikai 5GB. 10GB ir Fly29 == LVL29

 

iisteniibaa baigi beediigaa pieredze ar to mobiilo internetu Latvijaa.. kkad ~2006 panjeemu iBiroju studijai Bolderaajaa, kur pat Lattelekoms atteicaas vilkt. nets bija ljoti leens (3G iesleedzaas paaris reizhu dienaa) un bez jebkaadas kachaashanas meenesii novaacaas 40-60 LVL ka nemetaas. drankja LMT, salauzu liigumu un samaksaaju ~200 LVL liigumsodu un paliku ar useless HUAWEI E620 PCMCIA modeemu uz rokaam.

 

paargaaju uz Triatel (~2007), jo tur nebija traffika ierobezhojuma, kaa arii tiikls izraadiijaas aatrs un paarklaajums nevainojams, cik nu sanaaca pabraukaat. ir dzirdeets, ka citi it kaa tikushi tirdiiti pat 5GB+ bet man nekaadas probleemas nebija liidz briidim, kameer neieviesa jaunos tarifu plaanus -- ja kaads man buutu pabriidinaajis par shiem trafika ierobezhojumiem aatraak, protams, ka nebuutu njeemis. shobriid dziivoju vietaa, kur ir pieejami arii normaali ISP un tuvaakajaa laikaa no Triatel atteikshos.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Vot tāds jautājums tiem, kas lieto mobilos internetus - jūs windows update un antivirus update esat atslēguši? vienkārši pavirši apskatot piedāvājumu, šķiet, ka ārzemju trafiks ir pa maksu, bet tomēr gribas lai windows un antivīruss ir svaigi, kas var novest pie nepatīkama rēķina... :unsure:

 

 

UPDATE: vai es ne gluži esmu sapratis un ir domāts, ka ārzemju trafiks pa maksu - ja es pats atrodos ārzemēs?

Labots - kakjis
Link to comment
Share on other sites

Ja ņem Bite, tad ir iespēja izvēlēties vai datu pārraides ātrums tiks ierobežots vai nē:

Iztērējot tarifu plānā STANDARD vai PRO iekļautos MB, Tu varēsi izvēlēties – līdz mēneša beigām maksāt par katru nākamo MB vai lietot pakalpojumu ar ierobežotu datu pārraides ātrumu. Izvēli vari izdarīt, zvanot uz 1601 vai jebkurā Bites salonā.
Labots - Parasts
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Šobrīd Tele2 un Bite nolaiduši cenas jau līdz tīri pieņemamām. Ja nelieto P2P, tad izskatās labi.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...