Jump to content

Kas jāzin pērkot windows VISTA?


bawe
 Share

Recommended Posts

Vēlos iegādāties home premium.

Kāpēc tik ļoti atšķiras cenas dažādās tirdzniecības vietās? Kādas ir atšķirības visām pieejamajām versijām?

Kurā gadījumā ir izdevīgāk iegādāties kādu lētāku datoru vai atsevišķi komponentes, lai dotu līdzi oem? versiju?

Citur minēts, ka tai atjauninājumi būs pieejami tikai vienu gadu, tā ir taisnība?

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Ieleja var pamatot kāpēc būtu jāņem 8 gadus veca OS kura visa cita starpā uz jauna datora kopā ņemot darbojas lēnāk kā Vista ?

Pirkt OS kurai nupat jau atrubīs supportu.. jau tagad ir problēmas atrast draiverus..kur loģika ?

Es pat neprasīšu ūber adminam ielejai naher home userim XPP.. tb par ko pārmaksāt 50Ls.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

...kura visa cita starpā uz jauna datora kopā ņemot darbojas lēnāk kā Vista ?

 

Vot luudzu man izskaidrojiet ko sheit cilvis ir veeleejies pateikt?! IIpashs uzsvars uz "visa cita starpā". huhh, taa jau var iesviist! ;-)

 

peace!

Link to comment
Share on other sites

XP pieminēt ir pilnīgi lieki.

 

Tātad par ~66Ls ir iespējams iegādāties pilnvērtīgu Vista home premium?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es te nesen saskāros, vot Vista Home Basic nav Remote Desktop, tākā nav gluži vienalga.

 

Ja kāda fīča ir tā vērta, lai par to maksātu, tad jāskatās, lai vēlāk nav jākož pirkstos. Ultimate jau viskrutākais, bet nu ne viss tiks ekspluatēts.

Link to comment
Share on other sites

Nu Vista ir diezgan dārgs prieks, gan dēļ tā, ka dzelži padārgi sanāks, lai Vistiņa smuki ietu un varētu arī darīt ko citu nekā skatīties uz Vistu. ;) Njā, XP ir tāds pavecs, bet nedomāju, ka tik drīz supports zudīs. Pagaidām jau ieteiktu vēl kādu laiciņu pieturēties pie XP.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Kapēc lai supports nepazustu?

 

Tas ir Bila bizness un viņš ir tākā ieinteresēts tanī, lai tu izmisuma dzīts, bezsupportā palicis, pirktu putnu un viņa elles mašīna strādātu... :)

Link to comment
Share on other sites

Pie XP var pieturēties tad ja tas ir jau šobrīd, bet mūsdienās pirkt XP ir pilnīgi muļķīga rīcība, OS jau nav vērts pirkt gadam vai diviem.

Link to comment
Share on other sites

Ooo, Velis, kur Tu izraavi ka Vista ir aatraaka par Xp?

Dzelzhi nosaka cik aatra taa sisteema buus. Bet Vista jau taa ir paarslogota ar savaam muljkjiibaam.

Tur gan taisniiba, ka prieksh XP vairs nekaadi apdeiti driiz vairs nebuus, jo vajag jau to Vistu uzspiest, bet taa jau bija arii ar XP un 2000 windows... .

 

Autor, vismaz oficiaali nevar iegaadaaties OEM versiju atseviskji, taa ir jaapeerk kopaa ar jaunu datoru.

Parastam maajas lietotaajam pietiks ar Home versiju, advanceetaam vajadziibaam vajadzees ko "nopietnaaku"

 

P.S. atradu te vienu linku aarzemees: http://www.helpwithwindows.com/WindowsVist...ch-version.html

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

grisha

Tu paskaties kā XP un kā Vista lieto un dala datora resursus.

Pat uz mana vecā hlama (XP3200/1GB rams) Vista iet pludenāk kā XP.

Tas ka sīkie pokes neko nejēdz no OS un domā ka kruta OS ir tā OS kura nelieto RAM, nejēdz sadalīt normāli CPU, RAM un HDD resursus.. mani nerausta.

Sēdi DOSā ja gribi daudz brīvas atmiņas.

Sīkie geimeri un viņu viedoklis mani kaut kā nerausta.

 

Runājot pa RDC

Parastam home userim naher nav vajadzīgs.

Ja man ir izvēle.. maksāt 50Ls vai lietot VNC.. es nedomājot izvēlos VNC.

 

Vista dārgs priekš :)

Muhh

Vista maksā tā pat kā XP.

Visi enivei ņem kastes ar 1GB ramu.. (nu pat aizvedu uz kantori jaunus datorus.. parastas biroja kastes lai var bakstīties pa Apvarsni, internetu.. exceli un mailiem.) OS XPP. Visām standartā ir 1GB rams.

PRASTĀM darba kastēm.

Ta nu mājas kastei ir problēma ir ielikt 1GB ramu ?

Piemest vēl gigu baigā problēma?

Ja tev tie daži ls tā sāp lieto linux.

 

 

Un tas ir fufelis ka Premium vai kāda tur vista ir piemērota advancētiem useriem.

Fuflo.

Tagad visi sīkie iedomāies ka lieto to pašu ko advancētie tad jamie ar it kā pietuvinās tam advancētajam līmenim.

Muah..

XPP tā pat kā Vistas biznesa un kādas nu tur vēl versijas home userim naher nav vajadzīgas neatkarīgi no advancētības.

Protams.. ir izņēmums.

Admins var pa kapeikām iegādāties visus MS produktus mājas lietošanai un ja šis admins ir mājās uzlicis kādu no MS serveriem tad loģiski ka viņam vajag XPP vai Vista busines, ibo XPH un Vista home nav iebāžami domeinā.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Ok, bet tā cena 66Ls ir atbilstoša par home premium vai arī uz kautko tiek ietaupīts un tas nav pilnvērtīgs VISTA?

Link to comment
Share on other sites

Nu pamazaam jau uz to vistu paaries tauta, tas protams... .

Pasham no windows vislabaak ir paticis win2000, XP, kur nu veel Vista... .

 

P.S. es jau labi ilgi seezhu tikai uz Linux OS, vismaz esmu aizmirsis pa visu to Bila gemoroju, ja ko nobendeeju, tad zinu ka pats vainiigs, nevis tagad vainoshu Torvaldu... .

 

P.S. Vistai esot probleemas ar AD ieksh windows 2003

Labots - grisha
Link to comment
Share on other sites

es nemu ultimatu, jo pagaidaam to legaali var doungreidot uz xp pro un kad buus normaals supoorts, darbiiba varees arii leitot...

 

p.s. legaalu davngreidu var taisiit bisnesa un tlimaata versijām

 

tiesa pieljauju ka ir cilveeki kam lieki 80 ls par lincensi liekas daudz, un es vinjus saprotu, pasham taa bija pirms pāris gadiem...

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Ja tev patīk w2k tad es nešaubos ka tev patīk linux un ēst gan jau ka gatavo uz ugunskura.

Vēlu veiksmi bizoņu medīšanā.

 

Es atvainojos, bet ir jābut diezgan tupam lai fanotu pa w2k salīdzinājumā ar XP.

Tas tobrīd kad XP parādījās bija moderni. Ar lauku pokes nāca pie prāta un aizmirsa pa w2k,tācu jo projām atrodas duriki kuri stāsta muļķības aļa XP sūdīgāks pa w2k...

Ar tādiem tekstiem pilsoņi tikai demonstrē savu nezināšanu.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau Windows XP ir tikai 6us gadus veca OS.. :) un XP supports beigsies 14.04.2009, extended 08.04.2014...

 

protams.. pirkt jaunu kompi ar XP nav lietderīgi.. parastam mājas lietotājam pilnībā pietiks ar Vista Home Premium..

Link to comment
Share on other sites

Mjaa, Zvaigzne Tu esi... .

 

Kursh teica ka fano par win2000? Ja tev buutu kaut cik saprashanas par sisteemu droshiibu, nevis stulbo speeliishu trenkaashanu, tad varbuut arii tev buutu citas domas.

 

Taapeec es to gljukaino OS neizmantoju, jo ir daudz labaakas un kvalitatiivaakas siteemas par winblows. Taa ka izlien no savas chaumalas un apskaties, kas notiek pasaulee.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Ok

Nedaudz kļūdijos :)

Windows XP was first released on October 25, 2001,

6.29 gadi :)

Man kaut kā likās ka jamā bija pieejama agrāk.. laikam sajaucu ar betām kuras bija ~ 2000 gadu.

 

griša

Kā reizi pa sistēmas drošību man ir kaut kāda nojausma..

Un tas ir tikai kārtējais arguments nelikt w2k

Runājot pa kvalitāti... ir dažādas OS.

Baidos ka izteiktu līderi noteikt nav tik vienkārši.

GUI.. piedod atvaino.. ja runa ir pa kvalitāti tad visiem opensourču GUI vēl tāls ceļš ejams līdz tam ko sauc pa kvalitāti.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

~70Ls ir OK cena XP un Vistas Home sērijai.

Divtik ir OK Pro sērijām.

 

Kas jāzin? Vajag vismaz 1GB RAM. Ja nepatīk, ka pēc [Alt]+[Tab] disku grabina, tad vēl kāds megabaits rāmja jāpieliek.

Link to comment
Share on other sites

nu labi, apnika, ar shitiem winblows faniem nav jeega ciiniities, jo vinji taalaak par savu pakalju neredz. Katru dienu redzu kaa cilveeki mokaas ar to Bila razhojumu. GUI ir Grapfic User Interface, nevis programmas vai ko tur iedomaajies.

Manis uzliktas kastes zem Linux darbojas jau vairaakus gadus bez probleemaam, esmu par vinjaam pat gandriiz aizmirsis, tik cik profilaksei uzmetu aci. winblowsam ir biezhi visaadas probleemas.

 

Skjiet ka saprotu kaapeec taa aizstaavi winblows, jo nauda kaut kaa ir jaapelna, jo administreejot Linux sisteemu, neko iisti nevar nopelniit, jo shis nemeedz tik biezhi apstaaties, tachu winblowsam tas patiik un par to mums maksaa naudu, taa ka kaads pluss jau ir... .

OK, naac pie manis ciemos, ja izdosies, ljaunu praatu netureeshu... .

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

nu ja pa manam tad apdalītās versijas es neuzskatu par normālu pirkumu.

un darbības ātrumu xp salīdzinot ar vistu praktiski neredz ja ir super dzelži.

ja gribi vari pirkt vista home,tikai nebrīnies ja kaut kad kaut kas pietrūks.man piemēram trūktu remote desktop.

lietošu xp vēl ilgi jo neredzu jēgu tam knābveidīgajam.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

dexterlabs

Kas pa muļķībām ?

Apgraizītās Vistas.. tu maz jēdz kas tur ir apgraizīts un cik tas ir vajadzīgs home userim ?

 

griša

Tā nu tas i ka kantori kuri taupa katru kapeiku nolīgst adminus kuriem ne sūda nemaksā lai viņi varētu uz 20 gadus veciem serveriem likt ūber foršo bezmaksas OS.

Murgošana pa problēmām zem MS un rozā dzīvi zem linux.. to var izdomāt tikai viegli pasists linuxists.

Savu aprobežotību parādīji.. tālāk vari necensties.

Link to comment
Share on other sites

Katru dienu redzu kaa cilveeki mokaas ar to Bila razhojumu.

winblowsam ir biezhi visaadas probleemas.

 

Interses pēc, nosauc, piemēram, piecas problēmas, kuras ik dienu var sastapt uz windows datoriem?

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Izskatās, ka nupat ies vaļā Windows vs Linux. Ja tā, tad paši vainīgi, un pēc tam nesakiet, ka nebrīdināju.

Link to comment
Share on other sites

Evill_BettyLV

Ja pilsonis vēlas iegādaties OEM, tad nav obligāti pirkt jaunu PC. Ejot uz veikalu, var teikt ka majās stāv dators un gribu OS OEM versiju, Veikalam vajadzetu pārdot. tas nav aizliegts...ar domu ka mājas jūzeris ir SB,. ej un salīdzini ar ko atsķiras vistas

Un piereizes var paķert Office Home and Student pa 26Ls

Labots - Evill_BettyLV
Link to comment
Share on other sites

Evill_BettyLV

Tu no sākuma tiec skaidribā kas tas OEM vispār ir un kapēc FPP maksā dārgāk par OEM. Un tāda sajūta ka mežā dzīvo - Brīnies ka veikalos cenas atsķiras :!: Veci mēs jau vairāk par 15 gadiem esam kapitālismā. :-)

Link to comment
Share on other sites

Runājot par Remote Desktop.. ir daudz dažādas pat bezmaksas programmas, kas šo iespēju piedāvā neatkarīgi no OS un tās versijas.. tā kā maksāt 40ls pa virsu tikai dēļ remote desktop neredzu jēgu..

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Vienīgais legālais veids kā uz jau nopirkta datora uzbāzt OEM vistu ir pārdot šo datoru un pēc tam to pašu datoru atkal nopirkt un nu jau var pilnīgi legāli lietot OEM programmas.

Mājas lietotājam tāds čakars nav interesants un neviens kantoris tā vienkārši aiz nav ko darīt neies auklēties un ķīmiķot dēļ viena OEM štrunta.

Tad jau labāk paziņas datorbodē kuri caur kasi izsit to OEM un miers.

Mājas lietotājam galvenais ir tehniski legāls OS. Lai nav jāčakarējas ar visādām lauzīšanām utml.,

Neesmu dzirdējis ka reāli tiktu kontrolēts vai datortirgotāji pardod OEM bez jauna datora..

Vienīgais kad tas ir aktuāli.. kad juridiskai personai ir uzlidojis audits..

Visādi citādi tirgotāji netiek kontrolēti..

Neviens nekādu sodu tā īsti nevar piespriest.. vismaz man uz sitienu tā īsti nenāk prātā kā tas reāli varētu strādāt..

Link to comment
Share on other sites

A kaads tur suports? Par ko Juus te runaajat. Ja viss iet, tad iet:) elementari Vatson! Man ir viedoklis par vistu. Esmu vienu home premium netiishaam iegaadaajies un tagad lietoju xp p. Nu ta vista lai iet uz turieni, kur vinjai vel ir jaaaatistas.

Link to comment
Share on other sites

Katrai OS ir savi miinusi...

Par Windows, nu viss buutu ok, ja nebuutu virusu, spywares utt...

Licenses cena uz windows versiju.

Dazhadu veidu gljuki kas meedz paraadiities peec kaada laika, aktiivaak...

Par Linux

Nav vienots standarts starp distributiviem.

Nav veel aizvien izveidots jeb padariita vienkaarshota administreshana

100 un 1 distributiiva

Nav User Friendly

Pastisimies no citas puses, ja 1985 gadaa nebuuti par laimi/nelaimi dibinaata kompaanija Microsoft tad visi seedeetu uz Unix sisteemaam...

Tad situuacija buutu citaadaaka...

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Nebūtu MS būtu kāds cits kurš.

Open source tā toč nebūtu.

Nevienu uzņēmēju nopietni nevar interesēt pasākums pa kuru nav nekādu garantiju kā tas attīstīsies.

Tas moš kaut kādiem studentiem ir svarīgī lai ir lēti vai bezmaksas. uzņe'mumam cena nav svarīga.. svarīgi ir lai perga dara to, kas viņai jādara bez liekas pišļas.

 

Un kas tās pa pasakām ka MS un vīrusiesm ?

Normāli sakonfigurēts w2k/XP nav ne pa gramu nedrošāks kā tas pats linux/unix.

Es domāju ka ja uz linux visi dzīvotots kā root tad tur vīrusi tieši tā pat čumētu.

Un tā nav OS vaina ka useri ir tupi.

Kaut gan.. daļēji MS ir pie tā vainojams.

Visu laiku ir bijis tā ka pats MS ražo programmas kuras pēc būtības NAV SAVIETOJAMAS ar Windows (tb ar to ka lietotājs nav administrātors)

MS ir uztaisijuši normālu OS un paši to visu piš.

 

Runājot pa draudzīgumu lietotājiem..

Nu nav tā ka linux būtu pa galam nedraudzīgs.

Koncepts ir ļoti ok.

Bet ir kaudzēm sīkumi kur vroģi elementāra lieta a kas pa seksu lai to realizētu..

Moš man mājās būtu linux noturējies ilgāk ja ne pišļa ar skaņas kartēm.

Nu huju tas sūda linux spēj normāli skanēt.

Pa tādām lietām kā 5.1 es vispār varu aizmirst.

Miljoniem pleijeru kur katrs spēlē kaut ko.. zaebaļi. Naher nevar būt viens normāls pleijeris ?

Totāla nespēja cilvēcīgi strādāt ar winduļa šārēm.. nu fpezdu viņu

Gļukains RDC klients.. zaebal.

Īstenībā.. tas naf nemaz tik daudz.. Es te nepieminēju kaut kādsu sīkumus.. tikai to bez kā es nevaru dzīvot..

Vroģi sīkumi, bet mani tracina ka man dēļ tik prastām un pašsaprotāmām lietām ir jātērē mans dārgais laiks..

Uz MS tas izpildās dažu sec laikā..

 

Kad šīs lietas notiksies kaut kā civilizēti uz ļenux.. es varēšu teikt ka mājas lietošanai man jams der :)

Pa darbu domāju ka tur jams nekam neder.

Naf cetralizētas vadības.. ar to pašu pietiek.

Būtu uz linux kaut kas līdzīgs XPP un domeinam.. būtu pa ko domāt.

Ak jā.. un galvenais.. uz linux nestrādā neviens grāmatvedības softs no LV izmantojamiem.

OO savietojamība ir nosacīta. Cilvēkiem ir vienkāršāk samaksāt pa retail versiju vai nospļauties un nopirkt jaunu datoru ar OEM nekā čakarēties ar OO.

 

Nu a pērkot Vistu.. kas jāzin.. ierobežojumi..

Pa to var lasīt netā..

Vista negrib korekti strādāt ar veciem dzelžiem.

Vista mākslīgi samazina video/skaņas kvalitāti kontentam kurš viņasprāt nav legāls.

Ar veciem dzelžiem viņa principiāli normāli nestrādā. bez jebkāda iemesla atsakās pilnvērtīgi izmantot 5.1 skaņas kartes kaut arī draiveri ir uzlikti.

Principā.. visi ierobežojumi rodas ja lieto vecus dzelžus.. ar jauniem dzelžiem nekādu problēmu nav.

Ja nespēlē spēles tad vista ikdienas darbā ir daudz komfortablāka un kudi mazāk bremzē kā XP.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Velis, manaa gadiijumaa Linux nav user friendly... Nu kamdeelj man bakstiit command lines?Kaadreiz man taadas mahinaacijas patika, bet nu negribu chakareet sev galvu ar taam stulbiibaam...Lai nosharetu Mac ar Linux nu skuju nevar.... Kaut tajaa pashaa laika no win, mac to var izdariit 10sekunzhu laikaa un aidaa...

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Da naf tur tik daudz pa konsoli jāņemas.

Nevajag pārspīlēt :)

Principā.. pavisam vienkāršos gadijumos var iztikt bez konsoles un bez Linux bible studēšanas :)

Tikai kaitina ka elementāras lietas nav iztaisītas cilvēcīgi.

Starp citu.. Vistas fīča ka katrai pergai individuāli var regulēt skaņu.. tā tak ir nejēgā kruta fīča kuru var novērtēt tikai tad kad tev jāsamierinās ar XP nespēju veikt šādu konfigurēšanu :)

Tas kā XP rausta video ja kastei paralēli ir kāds tasks kurš rij resursus.. uz XP nekas tāds nenotiek.

Eh..Nebūtu čakars ar draiveriem priekš veciem dzelžiem.. visata būtu ideāls sofc.

A vecajiem lūžņiem viņi nemaz netaisīs draiverus jo dzelži nav kompatibli ar to HT.. kaviņu tur..:(

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

dexterlabs

Kas pa muļķībām ?

Apgraizītās Vistas.. tu maz jēdz kas tur ir apgraizīts un cik tas ir vajadzīgs home userim ?

 

parastais useris joprojam nezin kas ir vista.

parastam userim vienalga,kaut vai windows 95 ka tik var ieiet draugiem.lv

 

klasisks piemērs.

jautājums,kāda jums OS

atbilde,nezinu

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Vista mākslīgi samazina video/skaņas kvalitāti kontentam kurš viņasprāt nav legāls.

 

Šis ir slikti...

 

Nu neesam mēs tik tīri, kā reizēm izliekamies (vai gribam izlikties...) :roll:

 

Ja ir problēma vienkārši veikt pliku atskaņotāja funkciju bez kautkādas umņičīšanas un centieniem visu pārāk kontrolēt, vot tad, atvainojos, vpezdu...

Labots - A-kalvis
Link to comment
Share on other sites

Kaut kaadu meenesi iztureeju teroru. Dziivoju laimiigs tikai ar legaalaam programmaam un savu dzivi biju iekaartojis taa lai nezagtu ne gramu! Kad izraadiju veelmi daungreidoties no vistas uz xp (jo uz vienas rokas pirkstiem nesaskaitaamas pobleemas tikai uz os reekjina vien jau bij radushaas), tad veikals kursh man ietirgoja kjeplepu pachuksteeja, ka vieniigaa izeja ir zagt!

 

Te tev mans padoms. Ja esi iegaadaajes uber kompi ar chetriem spainjiem liekas energjijas. Tad peerc vistu un luudzies pc dieviem, ka nekad neiegaadaasies kaadu piesleedzamu ieriici, kurai veel nav draiveri prieksh vistas. Pie visa taa njem veeraa ka - ja esoshaa Pc konfiguraacija ar Xp lido, tad uz Vistas vareetu gadiities, ka bremzeejas pa konkreeto.

 

 

Varat te teelot sveetas govis, cik vien gribat (taapat visi zinaam, ka visiem tourenti un rewconecti iet grizdamies vienlaikus te posteejot). Baigie masteri, pashi zog un citiem krata ar pirkstu :):D Bulshits visa taa progu pirkshana un shejienes uzstaadiitaa nezagshanas politika. Shkjeermi jau metas :D :D :D. Daudziem pat pietruuks valodas kraajumu, lai pateiktu delikaati savu domu :D

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

To labi pierāda dažnedažādie topiki, kur apskatāmi lietotāju desktopa skrīnšoti... lielākajai daļai torrentiņš ierubījies, protams, pats no sevis...

A ko ta velkam un šārējam... protams, ka pašrakstītus dzejoļus par pavasari kā worda dokumentus... :mrgreen:

Ko ta citu?

Labots - A-kalvis
Link to comment
Share on other sites

Uzliku Vistu. Vēlējos ar kolēģiem Starcraft uzspēlēt piektdienas vakarā. Uz Vistas Battlenetā Starcrafts negāja - meta errorus un kārās augšā. Biju tik dusmīgs, nozvērējos nelikt to Vistu vēl pāris gadus. :mrgreen:

Bet vispār jau Vista man labāk par XP patīk. Un uz labas kastes tiešām ātri strādā. Vispār Vista padara darbu ar datoru patīkamāku. Tā tas ir.

Viennozīmīgi iesaku pirkt Vista Home Premium.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...