Jump to content

IP adreses nomaiņa noved pie Windows pārinstalēšanas


Pirkss
 Share

Recommended Posts

Apmēram gadu atpakaļ sievas māsai savajadzējās kompi. Tas tika nopirkts.

Nekas īpašs - rakstāmmašīna, XP LV, Office 2003 LV, Birojs, Antivīruss.

Tiesa kompis samērā īpatnējs - Intel mātesplate ar NE intel čipsetu - ATI čipsets un integrētā videokarte.

 

Tad viņiem pagastā pieslēdza internetu, lai nebūtu lieku problēmu, sievas māsas akauntu pārliku uz limited user un uzliku uz autologin. Nu un protams uztaisīju sev akauntu lai ko uzinstalētu utt.

Tad vietējais "provaideris", kurš no Tukuma ISP ņem inetu un izsniedz vietējiem, kaut ko nesadalīja ar pagastu un nogrieza visiem inetu. Labi.

Tagad nesen īsziņa atnāk - internets jāpamaina, netiekot klāt. Mēs ar sievu esam Ēģiptē.

Labi es ar īsziņu aizmetu savu paroli, droši vien ka cita IP jāliek.

Tad sākas cirks - tīkla karte esot nosprāgusi, jāremontē :o

Vakar aizbraucām, es prasu - kā tad ir ar kompi?

Windows esot pārinstalēts, tagad viss ejot. Un pie visa esot bijis vainīgs mans gļukains USB Bluetooth spraudnis, kurš redz ar internetu konfliktējot un kuru normāli nemaz nevarot uzinstalēt (pie kam instals nokopēts no mazā 3" CD uz HDD). Un spraudnis tagad iesprausts kompim priekšā, tur kur bija USB aste priekš fleškām, jo citur redz viņš nestrādājot.

Pārinstalēts arī labi - Automatic Updates atslēgtas. Nu jā, viņa XP validāciju neiziet. Sweet.

Prikola pēc pastos office.microsoft.com - arī ofiss aplaužas uz validāciju. Skaisti.

Ieslēdzu atpakaļ automatic updates, jo pat nelegāls win kaut ko jau var savākt caur tām.

Par antivīrusu arī - sievas māsu nolamājis ka viņa kaza redz licencēto kasperski nopirkusi (kura kejs un instals turpat kompī pa rokai bij!), daudz naudas laikam šai esot. Uzbāzis kaut kādu bezmaksas drazu, labi ka vēl ne ClamWin...

Bildes esot pazudušas, jo džeks redz nezināja ka My Documents var noredirektēt uz D disku. Es bildes atradu.

 

Žēl ka nesatiku šo specu - ļoti gribējas zināt, kas kompī tāds bija, ka elementāra IP adreses maiņa izvērtās šādā te cīņā ar "neejošu tīkla karti", kuras dēļ tika saukts pat "specs no Tukuma" un visbeidzot, pārinstalēts kompis. Pie tam ar kreisāko iespējamo softu, ignorējot licenzēta softa klātbūtni kompī.

Un šams esot smagi aizņemts, pieprasīts esot. No comments kā saka...

 

P.S. Tas nav uzbrauciens visiem lauku datorspeciem, tāpēc lūdzu nesākiet cepties bezjēgā.

Labots - MarcisB
Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

specs no tukuma?

mhmmm

praataa naak divi - bedris, mhhhh

un, kas visdriizaak - uuberkrutais tukuma kakerzeens MonZy....

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Man šķiet ka tādi "vadošie IT speciālisti" ir pilnas malas ne tikai laukos, bet arī galvaspilsētās.

"admini" kuri nemāk pieinstalēt printeri, kuri nekad mūžā nav redzējuši serveri, kuri ar grūtībām aptver kas vispār ir draiveri..

Aj..

Te pat forumā ir pa pilnam duriku kuri kādam nabaga radagabalam uzmetas pa baigajiem palīgiem. Nu tik instalēs nu tik būs..un tad nāk šite un čīkst.. neiet tas neiet šitais..

Man tādas klusas aizdomas ka nevienā citā nozarē nav tik daudz cilvēku kuri iedomājas kau kaut ko jēdz kaut gan reāli ne sūda nejēdz. Taču visi lien un kaut ko bakstās.

Kāpēc visi neremontē sev zobus ? Slabo ? Domā ka urbt baigi sarežģīti ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

dexterlabs

Nepareizi.

Vajag izšaut rajona dauņus savlaicīgi.

Tip jātaisa viltus izsaukumi. Ja redzi ka atnāca idiots.. aizvedi uz pagrabu (parādīt switču) un tur pat nošauj.

Kad apkārtne ir sakopta var maukt uz Ēģipti.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

kāda x-pēc jamiem vispār bija jālien kompī? Labi paskatījās ka nevar (nav tiesību) IP nomainīt, nodemonstrē uz sava laptopa ka nets ir un OK. Kaut gan dažu provaideru "speciālisti" braukā apkārt paļaujoties tikai uz klienta kompi, sava nenaz nav (nabadzīgi :))

Interesanti, par pārinstalēšanu naudu paņēma? Vai tāpat, pa free?

Labots - Lapais
Link to comment
Share on other sites

IT nozarē totāla pārprodukcija, tākā visus atšaut nu nekādi nebūs iespējams. Ja vēl pieskaita visus 10-12 gadus sasniegušos vīriešu kārtas pārstāvjus. Ar ko arī apsveicu...

 

Salīdzinājums ar zobārsu ir nekorekts, tos (dabīgos) nevar izskrūvēt un izlikt uz galda. Bet arī šajā nozarē idiotu papilnam, tika cenas un izjūtas citas. Tas pats autoservisos, celtniecībā u.t.t.

Link to comment
Share on other sites

Vini uzmetas par pasiem krutakajiem datorspeciem, klientam sabaazh batonus, un beigu beigaas idiots izradies tu, kas pirms tam visi zolidi bija izdarijis.

Link to comment
Share on other sites

:-)

Pirmais likums - NEKAD un NEVIENAM nenosaukt admina paroli.

Autora vietā es būtu palūdzis, lai uzraksta uz lapiņas TCP/IP konfigurāciju un rullē prom.

Nosaukt kādam admina paroli ir idiotisma kalngals. Tas ir tas pats, kas dzīvot bez admina paroles.

Link to comment
Share on other sites

Man šķiet, ka problēma jau bija tieši tā, ka tas "specs" nespēja ielogoties kā admins, un tāpēc domāja, ka tīklene beigta (jo, redz, mainīt uzstādījumus ta nevarēja). Tā kā šajā gadījumā drīzāk vajadzēja stiprāk piekodināt, lai visu konfigurāciju dara caur to. Kaut arī - ja jau admins bija tik spēcīgs, tad diezi vai viņš spētu atrast "Logoff" pogu, un autologins viņu samulsinātu tiktālu, ka no admina jūzera/paroles tāpat nebūtu nekādas jēgas...

Link to comment
Share on other sites

topika autor. pasaki paldies ka kāds vispār tērēja laiku, sēdās klāt tavam datoram uz mēgināja kaut ko darīt, lai tev iet tas internets.

Link to comment
Share on other sites

mjā.. ko lai saka.. man darbā tādi ar kadri baigie spečuki.. :D pēc tam tik pie manis nāk, lai nāku palīgā sataisīt kā vajag.. :D

Link to comment
Share on other sites

Vai tikai MikeMaster nemēdz viesoties Tukuma pagastā? :)

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Meedz vai nemeedz, tachu noteikumus izskataas ka nav paarlasiijis...

Link to comment
Share on other sites

Man personigi ari bijusi gadijumi ka "Dator- Specs" kompi savved kartiba pec otra vai tam sekojosa tresa piegajiena... :D

Link to comment
Share on other sites

Ienīstu tos labs cilvēkus, kas dirš par laukiem, kāds sakars tukumam ar laukiem, būtu rakstījis tukuma datorspeciālisti, bet nē raksta lauku, jā esmu no laukiem nekaunos par to, un nebūt neuzskatu, ka laucinieki būtu otrā šķira vai kaut kā tā. Savu žulti varēji "pieklājīgāk izvemt"...

 

neirons ja gribi paspīdēt tad iemācies, ka tukums nav pagasts, bet gan pilsēta. Tavas zināšanas vienkārši ir riktīgi labas, tā tik turēt!

Link to comment
Share on other sites

Nu bet takš vairāk par pusi no LV iedzīvotājiem dzīvo Rīgā, un puse no tiem nemaz nezin kur atrodas lielākās LV pilsētas, kas tur ko brīnīties?

Link to comment
Share on other sites

Bomzis - sākas, es kaut ar vienu vārdu teicu ka "visi no laukiem ir labs cilvēki"?

Citātu lūdzu. Bet nē, vajag jau pacepties.

Runa ir par konkrētu gadījumu konkrētā pagastā. PAGASTĀ!

Nevis pašā Tukumā. Jaunsātu pagasts ja gribi precīzāk.

 

Starp citu - es pats arī Rīgā nedzīvoju.

Vienīgais par ko mani varat nosist ir tas, ka topiks saucas "lauku datorspeciālisti."

Vajadzēja jau nosaukt politkorektāk acīmredzot.

 

Un jā - pēc sievas māsas vārdiem ar kompi ņēmās ne tikai vietējais pagasta datorvecis, bet arī "specs no Tukuma". Kāds no Tukuma ISP, kurš dod inetu pagastam.

 

MikeMaster - iemācies lasīt. Kur es teicu ka tas ir mans dators un ka man negāja inets?

Izlasi labāk pirmo postu. Speciāli tev:

 

Vietējais pagasta datorvecis, kurš arī nodarbojas ar interneta ievilkšanu tai mājā (3 stāvu daudzdzīvoklene) kaut ko nesadalīja ar pagastu un nogrieza nafig visiem inetu. Lika šam par komunālo elektrību maksāt redz, 50 sant mēnesī šam par grūtu samaksāt.

 

Kādu mēnesi ineta nebija, bet tagad tika acīmredzot panākts izlīgums un inetu atjauno, sievas māsas kompis esot bijis kā dadzis acī, jo redz visi kompji mājā jau sataisīti (nez visiem win tika pārinstalēts?) bet šis redz ne, džeki var visām varēm gribēja sataisīt. Sataisīja saucas...

 

Vislielākā škrobe ir par to, ka tika nonests LEGĀLS softs un aizstāts ar kreisu. Pie tam validācijas neizejošu.

Plus Tildes Birojs tika uzbliezts 2002ais nevis 2005. 2002ais bez tā viena hotfikša no Tildes ar 2003 Ofisu nemaz neiet.

 

Tā ir arī atbilde Velim par vienu no iemesliem kāpēc vajag 2 partīcijas - lai saglābtu vismaz kādus datus no tiem, kuri visas problēmas risina ar FORMAT C:

Jo līdz FORMAT D: viņi parasti neaizdomājas...

Labots - MarcisB
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tad jau es arī esmu labs cilvēks no laukiem. Tak visur ir pilns ar jefiņiem, kam ir sava teorija par datoriem. Pat nav aiz Rīgas robežām jāskrien meklēt.

 

A tas, ka kāds Vasīlijs no PSRS laikiem veģitējis savā nodabā datortehnikas jomā, nav uzskatāms par baigo kuriozu.

Link to comment
Share on other sites

Nu bet takš vairāk par pusi no LV iedzīvotājiem dzīvo Rīgā

:shock: es gan teiktu, ka orientējoši kāda trešā daļa, bet anyway ūdensgalva un valsts valstī...

tas tā offtopikam

Link to comment
Share on other sites

Visi, kuri uzskata, ka ir briesmīgi apvainoti, lūdzu izlasiet vēlreiz 1. posta pēdējo teikumu...

Varam uztaisīt topiku "Galvaspilsētas datorspeciālisti" un visi paņemties tur. Neiebilstu.

 

Es tomēr uzskatu, ka ja cilvēkam ir 25+ viņam tomēr vajadzētu labāk orientēties jomā, kurā strādā.

 

Kuriozs ir faktā, ka IP adreses nomaiņa izvēršas win pārinstalēšanā, nonesot legālu softu (kompis ta bija pirkts ar visu tīru iekšā - winxp, ofiss 2003, birojs 2005 un antivīruss bija legāli) un uzliekot kreisu drazu.

Pie tam īpaši neiespringstot par lietotāja datiem. Un vēl izlamājot lietotāju par to, ka redz labs cilvēks, softu pērk!

Un ko pats uzliek? Zagtu winduli, kurš pat validācijas neiziet. Ja nu zog no neta, tad vismaz normālu softu, zagšanas iespējas netā visiem ir vienādas tak.

 

EDIT:

izmainīju. Ja kāds vēl jūtas īpaši aizskarts - PM.

Labots - MarcisB
Link to comment
Share on other sites

NC - Cik es sapratu no sievasmāsas - jā esot iegājuši ar to paroli. Baigi ilgi ņēmušies, dusmīgi palikuši, bet tā arī nav sataisījuši. Labi ka dati uz D...

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Lūk, labu gribēdams uzņēmies te kompja menedžēšanu un principā sev tikai problēmas sataisīji.

 

Ja jau paši bij tik gudri, ja pašiem ir tie advancēti Mazpisānu kūtspakaļas meistari, ka pa polšu visu var sataisīt, tad vajadzēja ļaut lai sačakarē visu da galam un pakāš visu infu, kas bij taj kompī.

 

A tā vēl vainīgam jājūtas, ka viņiem nebij redz admina tiesību...

Link to comment
Share on other sites

Un vispār.. kas traucē atpakaļ legālo uzlikt? win key var nomainīt nepārinstalējot datoru.. offisu ir ļoti elementāri pārinstalēt.. Tildes biroju arī.. AV arī.. kur problēma? :)

Link to comment
Share on other sites

CAP - man tika pateikts "lai viss paliek tā kā ir. Ja būs kādas problēmas, tu jau uz fikso neatskriesi, bet viņš tepat dzīvo". Un pa velti taisa.

Lai es vēl kādreiz kādam radagabalam kompi taisītu... labāk ar svešiem ņemties. Uztaisi 1x, paņem savu naudiņu un viss.

Link to comment
Share on other sites

CyberGhost

Un ko tu gribi pierādīt, ka esi vislabākais specs?

Jā, laukos ir švaki ar labiem speciem, itsevišķi par tām kapeikām... varbūt gribi iet uz laukiem pastrādāt? 8-)

Link to comment
Share on other sites

CyberGhost - priekš diršanas ir tualete. Turp arī dodies.

Tikai nevajag par lauku datorspecu nabadzību - šitie apkārtskraidītāji pelna ļoti labi, ņemot vērā viņu blīvumu. Arī auto remontētāji no ūdens un maizes nedzīvo. Elektriķi, santehniķi, būvnieki - visi ir uz izķeršanu laukos. Jo tur katrs nenodzēries cilvēks ar taisnām rokām ir uz svara.

Neviens neliek skriet pie cilvēka un ņemties par velti. Nevari izdarīt - nedari.

Nav jau nekāds apkalpošanas līgums noslēgts, ka jāskrien un jāņemas. Atstāj IP adresi uz lapiņas un basta.

Link to comment
Share on other sites

dreamrider™

Man bibliotēkā nomainījās provaiders... Lietotāju kompīši visi ir ar Admina tiesībām (lai strādā!) un nomainīt ineta konfu - divi pirksti apm.... BET - :) Man uz lietotāju kompjiem stāv DeepFreeze...

Vakarā kompjus izrubīja, bet, no rīta - naff neta.. Kuriozs, bet spečuks neatkoda, kas par vainu :) Kad trešā dienā piezvanīja un paaicināja apskatīties, vēl lauzīja galvu un... bija sataisījies pārlikt OS'as. Visiem kompjiem!!! Laikā aizgāju apskatīties, būtu grēka darbi sastrādāti! Vispār - visiem spečukiem derētu pēc kaut kā izdarīšanas, restartēt datorus - daudz laika ietaupītos. - Tāds atgadījums.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Man piedur kā šādos topikos sarodās kaudzē tie paši "vadošie" un baigi ņirdz.. - LOLLOL Kāds viņš labs cilvēks!!!

A paši ir ja ne tādi paši tad vēl liekāki kretīni.

 

MarciB

Es atvainojos.. pielaiž pie datora šimpanzi un tad stāsta: Edzi!! Edzi ko vēl var izdarīt!! Un Edzi kā sīto var izdarīt?

 

Lietotāji arī tupicas.. nahuja laiž labs cilvēku pie kastes un bez jebkāda iemesla ļauj PĀRINSTALĒT ??!?!?!??!!?

Ja tev servisā pateiks ka tev motors nah jāmaina tu tā nedomājot .. nu.. jā.. lieciet jaunu..

?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Manā mūžā nav bijusi neviena datorkaste, kurai neta neiešanas dēļ būtu jāpārinstalē windows. Vienmēr ir kāds risinājums.

 

Ja kāds oponē manam viedoklim, tad lai izsaka kaut vienu situāciju, kad tas būtu nepieciešams.

Link to comment
Share on other sites

Veli - cilvēkiem ir tendece fiksēties uz dažiem vārdiem un par viņiem arī cepties, nevis lasīt visu kopumā.

Panda kompī nebija, Kasperskis.

Nu moš ja nesa nost to Bluetooth spraudņa softu, tas kaut ko paķēra līdz. Nezinu.

Man jau neteiks. Bet es kārtējo reizi pārliecinājos, ka aksioma "jo mazāk radu, jo labāk" ir un paliek.

Paldies Dievam, ka ar radiem nav zeme, nauda vai kāda cita mantība jādala. Lai 'Dies nogrābstās. Tur jau asinis šķīst un inde līst...

Link to comment
Share on other sites

Gaja runa par Tukuma pagastu. Tatad laukiem. Mazaak muldeet. Pie kaajas ja kaads no laukiem uzmet luupu. Tas tikai liecina, ka "traapiits".

Cic, klusums. Beernu bars kursh nekad nelasa topiku no sakuma bet kruti muld.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...