Jump to content

Unix domēnu kontrolieris + Windows stacijas


dzonass
 Share

Recommended Posts

intresē tāda lieta vai Linux/Unix saimē ir kāda distribūcija, kas pildītu domēna kontroliera funkcijas?

Bet lieta tāda, ka pārējās ir Windows stacijas - kopumā kādas 40. Vienkārši līdzekļu taupīšanas nolūkos ir vēlme apskatīties šādu variantu. Ideja vienkārša - līdzīgi kā Windows domēnu kontrolierim - lai katram cilvēkam ir savs logins, savi dokumenti uz servera un la var ierobežot cietā diska resursus utt.

Vienīgās bažas dara jautājums, vai tas viss varētu strādāt kopā? Konkrētāk jau esmu apskatījis Linux SUSE, bet vēl neesmu iedziļinājies, vai tas tā strādā.

 

Varbūt kādam jau tāda sistēma griežas? Varētu padalīties pieredzē.

Link to comment
Share on other sites

Pilnīgi jebkurš distro.

Windows domēna funkcijas pilda SAMBA.

Tikai nevajag aizmirst, ka SAMBA neiekļauj Windows ActiveDirectory. Ja tas nav vajadzīgs, tad SAMBA ir vienkāršs un ideāls variants.

Labots - UnderV
Link to comment
Share on other sites

Jā - aktīvā direktorija nebūs nepieciešama. Primārās prasības ir autentifikācija un dokumentu glabāšana uz servera. Vienīgais nav īsti apgaismības par teiksim ofisa programmu sadarbību - kā tur ir, ja ielogojas domēnā un drukā kādu dokumentu ar MS Office, tad viņš tā arī noglabās uz SAMBA servera? Pēc tam izsaucot konkrēto dokumentu, tas atkal atvērsies ar MS Office un nebūs nekādu brīnumu ar nesavetojamību utt.

Link to comment
Share on other sites

Būs tieši tāpat kā strādājot ar Windows NT domēnu.

Ja softs ar to strādā labi, tad arī ar SAMBu strādās labi.

Link to comment
Share on other sites

Ir jau gatavs risinaajums - skolelinux. Tas gan vairaak taa kaa domaats skolaam, bet nu uznjeemumaa arii vareetu izmantot. Tajaa gan var buut arii lietas kuras nebuutu nepiecieshamas, taadas kaa DNS serveris, DHCP serveris, u.c., dazhaas fiichas, bet nu taas jau vienmeer var nonjemt vai atsleegt. Vairaak info - www.skolelinux.org.

Link to comment
Share on other sites

Nedomāju, ka vajadzētu aizrauties ar šādiem "gataviem" risinājumiem.

Izskatās jau labi - bāzēts uz Debian.

Labāk ir paņemt oriģinālo Debian un visu sakonfigurēt.

Tas ir jādara, lai izprastu ap ko liets grozās un kādas ir risinājuma vājās vietas. Ja viss ir sakonfigots tavā vietā, tad tur var atklāties visādi brīnumi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Padalīšos ar savu pieredzi.

Cik es šitos brīnumus esmu redzējis.. nepatika.

Meibi pilsoņi bija kaut ko ne tā salikuši, bet mūsdienu tur bija kaut kādas mistiskas problēmas.

Vismaz toreiz man radās iespaids ka visa tā sistēma turās uz puņķiem.

Bet tā kā SAMBA DC esmu redzējis maz.. man ticēt nevar :) Moš reāli jamie baigi rullē un viss notiek :)

 

Ja skatās no firmas viedokļa.. mm ir jāņem vērā daži momenti.

Admins ir . Ok. Tagad ir . Foršs armins kurš kantorim ietaupīja ~ 1.5k Ls (starp citu te ar paceļas jautājums.. kāpēc par OS izvēli spriež PĒC servera iegādes.. ? Ja izdomātu pirkt ar serveri tad OS maksātu stipri lētāk)

Bet.. kas notiek ja admins ir slims, vai kādu citu iemeslu dēl nav sadzenams rokā?

Kas notiek ja admins izdomā iet prom ?

Edz.. MS Windows servera gadījumā adminu atrast ir daudz vienkāršāk..

 

40 datori nav daudz, bet nav arī maz.

Tā ir pietiekami liela ferma.

Ieteiktu padomāt pa tiem labumiem kādus iegūst lietojot AD.

GP ir ļoti ok fīča.

Kvotas uz diska vietu, ērta administrēšana. SUS.

Vai tad uzņēmumā nav nekādas grāmatvedības un SQL? Tipiskie produkti ir Apvārsnis un Jumis.. abi izmanto MS SQL. (Ja nemaldos.. Apvārsnis darbojās arī uz Oracle)

 

Normālā gadījumā kantoris aug un datoru paliek tikai vairāk. Mazāk nepaliek.

Kad datoru būs vairāk.. var iestāties brīdis ka apstākļi spiež tomēr pāriet uz MS server.

 

Es to visu kāpēc saku.. ir muļķīgi skatīties uz to ko var ietaupīt tagad un tūlīt. Datortīkls ar visām tā komponentēm ir tāds verķis kurš strādā gadiem un viņam ir tieksme attīstīties.

Viņš ir dinamisks un tev ar to ir jārēķinās lai nerodas situācija ka kaut kad izdarīta izvēle vēlāk tev rada sarežģījumus.

Pērkot MS.. pat ja viņš netiek pilnībā izmantots.. firma šķīrās no konstanta cipara. Zināma tagad un tūlīt.

Pērkot MS serveri principā nekādu ierobežojumu nākotnē nav. (Ok.. ir dažādas serveru versijas.. ir jāizdara pareiza izvēle)

Firma zaudē.. principā kapeikas.

Firmai tas 1.5k Ls nekas naf. Tās ir 1-3 darbinieku algas. 1x 5-6 gados tas nav nāvējoši.

 

Izvēloties tagad ietaupīt vēlāk var saskarties ar to ka enivei ir jāpērk MS Server.. bet.. kā un kur likt? Ir jau domeins ar 40 kastēm.. nest nost..? Likt visu pa jaunam.. pirkt vēl vienu serveri un uz tā likt MS ?

Vopšķem.. padomā biki uz priekšu :)

Es ar to nesaku ka linux ir slikts.. bet ir jāizsver visi pasākuma aspekti.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

To Velis,

Mums kantorī ir ~50 kompji un 4 Windows serveri.

Ķēpājos ar to windows. Ir jau smuki un vienkārši, bet ja tu domā, ka Microsoft iekasē naudu tikai par OS, tad rupji maldies.

Mums sākas pamatīgas problēmas ar CAL licencēm + pietrūkst termināl licences (var jau likt vnc, bet tas ir cits stāsts). Exchange arī grib licences par mailboxiem (ir pārsniegta 50 mailboxu licence). + ir sasniegts mailboxu limits 16Gb (visu laiku ir jātīra boxi vai exchange unmountē mailu partīciju). Lai palielinātu limitu ir nepieciešams pirkt "krutāku" exchange versiju (nepietiek ar licenci - ur nepieciešams ungreids uz citu versiju).

Es esmu nojājies ar Microsoftu krustām un šķērsām. Lietuviešu kolēģis sarēķināja, ka ir nepieciešami ~10k EUR licencēm.

Protams, ir iespēja visu ar roku pieregulēt un "apiet" dažus nosacījumus, bet tā jau ir dzīve uz "naža asmens". Mani tas neapmierina

 

Priekšniecība nebija īpaši priecīga par cipariem. Pa to naudu var nopirkt kādu labu NAS risinājumu.

Ar visiem spēkiem spiežu uz GNU/Linux. Strādāju pie Debian bāzēta mailservera un domēnservera. Cenšos veikt testus un gatavojos migrācijai.

Pēc darbu beigšanas paliks tikai Microsoft SQL serveris un Web serveris. Tās ir lietas, kuras mums ir neaizvietojamas.

No Microsoft bāzēta rūera risinājuma atkratījos no paša sākuma (ISA serveris vispār ir smieklīgs risinājums (iepriekšējā admina meistarojums). Iemetu uz RB532A routerboarda bāzētu Microtik rūteri un sapratu, kas ir spēks (to dzelzi ir lētāk nopirkt nekā ISA licenci :-D )).

 

Esmu smēlies idejas no dažām Latvijas komercbankām, kur viss tiek risināts (NetWare+GNU/Linux+Windows). Sistēmas diversifikācija ir labs pasākums un domāju, ka tas ir progresīvi un maksimāli finansiāli izdevīgi.

 

NEKAD es neapgalvošu, ka GNU/Linux ir stabilāks/ātrāks/vieglāks/"krānu garinošs"/HZ kāds vēl.

GNU/Linux ir sistēma, kura strādā un nečakarē prātu ar licenču padarīšanu.

 

Ja man būtu 500 lietotāji, tad es noteikti domātu savādāk un vēlētos ActiveDirectory.

SAMBA 4 piedāvās AD iespējas, bet tas būs tikai pēc dažierm gadiem.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

TS licences ir dārgas. Jep. Bet jamās vajag w2k/w2k3 serveriem. Tie ir pietiekami specifiski gadījumi kad tiek izmantoti TS.

Ja nemaldos..Exchange 2003 (?).. uzliec SP un limits būs.. ammm 72GB.

Exchange vispār var likt tikai tad kad tik tiešām exchange ir vajadzīgs.

Ļoti līdzīgas exchange iespējām piedāvā MDaemon. Maksā stipri lētāk. Fīču stipri vairāk.

DEAC piedāvā Exchange hostingu.

CAL licences ir lētas.. ja nemaldos ~ 170Ls 5paka.

 

Vajag pareizi plānot un viss notiek.

Mailiem ļoti bieži pilnīgi pietiek ar kādu unix.. vai ja negribas paši čakarēties tad vienkārši hostēt to pasākumu pie ISP.

 

Kāda jēga pāriet uz SAMBA domeinu ja viens MS serveris enivei paliek ? Galvenais backupi un dzīvo bedu nezinot :)

Domeinu ganīt daudz ērtāk caur AD.

Ja visu dara pareizi nav nekāda seksa. Sekss ir tad kad dara šķībi un nelasa manuāļus :)

 

Man ir ~ 250 kastes un amm ~ 14 serveri.

Ir unix (maili), Mikrotik (ruteri). Ir viena veca noveļa kaste.. ir kaudze ar w2k/w2k3 serveriem.

SQL2000/2005. Exchange. MDaemon. Arī TS tiek aktīvi lietots. Nu jau kādus piecus gadus viss notiek :) Ir bijuši sprāgoņi (dzelži mira) da nekas. Visu uzcēla.. bez problēmām. :)

Nekādu problēmu un nekāda seksa :)

 

Jebkurā gadījumā galvenais neskriet pa galvu kaklu pakaļ santīmiem.

Serveri tie ir ne tikai OS.. tās ir uzturēšanas izmaksas. Kā jau iepriekš teicu.. unix domeinu ganītāju ir stipri mazāk.. kantoris ietaupa naudiņa, bet tas risks ko jams uzņemas ir , manu prāt , nesamērīgs.

Nu un jādomā pa nākotni :)

Teiksim tā.. ja kantoris ir liels.. optimālā sistēma ir ka katram uzdevumam piemeklē viss efektīgāko risinājumu. Mani var visādi gānīt, bet es neuzskatu ka servera OS iegāde kantorim ir kaut kas baigi dārgs.. Un iespējas kādas piedāvā AD.. Es nezinu precīzi, bet man ir pamatotas aizdomas ka ja pārreiķina visu cilvēkstundās.. ja runa ir pa darbstaciju ganīšanu.. administrēšanu utml., AD ļoti jūtami ļauj ietaupīt.

Ietaupīto laiku var izmantot ķūnējot sistēmu lai paaugstinātu kopējo ražīgumu.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Man ir pieredze ar Linux bāzētu domeina kontrolieri un serveriem.

 

2 gab sambas serveri, ~70 lietotāji, mail sistēma uz postfix+Courier IMAP, wifi autorizācija caur freeRadius, vpns caur OpenVpn.

 

Serveri - paši parastākie PC, tiesa gan ar papildus ventilatoriem un softiski spoguļotiem diskiem.

 

Sistēma bez īpašām problēmām savā nodabā darbojos jau kādus 2 gadus. (vienu reizi bija jānomaina nomirušais disks un jāpārbūvē mirrors)

Lielākais čakars bija sākotnēji visu sakonfigurēt. Bet tālāk jau viss vienkārši. Domeins tiek administrēts ar 4 NT admin tūļiem. Mailam ir web interfeiss. Lietotāju pievienošana,dzēšana, grupu vadīšana, mailboxu konfigurēšana - elementāri - ar to gandrīz jebkurš tiktu galā - nevajag mega linux adminu.

 

Ja sarēkinātu cik šis risinājums maksātu, ja tiktu pielietoti MS risinājumi...

(ja nekļūdos 2 serveri - 2x 500 =1000 ls, 70 CAL x50ls = 3500 ls kopā 4500 ls. Excnage liekas ka bija līdzīgi, kopā ap 10 000 ls....)

Jā - ir tāds small buisness server, bet tas der tikai līdz 50 lietājiem. Lai arī viņš maksā lētāk - kas notiks ja firma pārsniegs 50 cilvēku limitu...? Sanāks maksāt 2x....

Link to comment
Share on other sites

To Velis,

Mums visi ir Windows 2000 serveri.

Ar exchange nebūs tik viegli - jāpērk jaunāka versija.

Man nepatīk tērēt naudu par tām lietām, kuras var nepirkt. Microsoftā tā nauda ir jāiegulda regulāri - firma attīstās un ar laiku "vecie" Microsoft risinājumi paliek par īsu un jāpērk jauni.

Skatos uz citu adminu pieredzi, kur griežas RedHat 7 ilgus gadus un viņiem nav pat sīkākās vēlmes kautko upgreidot vai mainīt (pat vecie dzelži kalpo godam un netiek izjusts resursu trūkums).

Microsofts specifika ir "spiest" uz jaunu dzelžu iegādi. OS cena proporcionāli ir niecīga, bet tā "palīdzēs utilizēt" visu servera jaudu un ar laiku "piespiedīs" samaksāt papildus naudiņu.

Es nevēlos maksāt par risinājumiem, kurus mēs nespējam maksimāli izmantot. Tas nav nepieciešams.

 

Neviens neskrien pakaļ santīmiem - tas būtu jocīgi. Es labprāt nopirktu NASu nevis maksātu par mistiskiem CALiem (mums tie ir vajadzīgi krietni vairāk par 5).

Protams, domēnu varētu atstāt, par to vēl domāšu.

Manā gadījumā labi ir tas, ka kantorī netiek administrētas sekretārītes, bet lielāka vai mazāka līmeņa speciālisti un nav nepieciešama stingra kontrole.

Link to comment
Share on other sites

Samba ir ideāls darba zirdziņš, taču, ja gribam grupu polises, tad vajag Windows serveri....

 

Nez cik ilgā laikā zem Win servera var pacelt sistēmu, ja jāmaina mātene ( cits čipsets utt draza arī). Virsū bija softraids, Hansa office un samba ar datiem. Man tas aizņēma maksimums stundus.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

MS neko neprasa.

OS nekļūst rijīgāka.

Nesaprotu pa ko tu runā.

Kad pirka Exchange.. kāpēc netika pienācīgi izvērtēti visi +/- ?

Tā nav MS vaina ka lietotājs neprot nopirkt to ko viņam vajag. Te nav jāvaino MS bet gan neprašas IT cilvēks kurš to paveica.

Un pa Exchange 2003 Standart es atkārtoju..

Tas 16GB limits.. uzliekot SP limits palielinās.līdz 75GB.

Nav nekās jāpērk.

 

MS risinājumi nepaliek pa īsu.. datu paliek vairāk un dzelži paliek pa īsu.

Vienkārši vajag plānot nevis uz duru visu dara.

 

Tā ka nevajag stāstīt muļķības ka MS visu laiku jāiegulda nauda.

Man vienā kantorī stāv nepilnus 10 gadus vecs servaks. w2k.

Vienīgais iemesls kāpēc jams netiek aktīvi izmantots ir tas ka jamo fiziski nav iespējams upgreidot.

OSam nav nekādas nozīmes. Katram OSam sava vieta pielietojums un nositiet mani ja samba ir tas labākais DC :>

Unix ir labs, bet ne kā DC.

 

MIGš

Izplest diskus un ielikt citā kastē.. mm nu.. Ja tas ir serveris.. tad ir raid kontrolieris.

Te ir divi varianti.. konrolieris onbodiskais (sux) vai PCI/PCI-E

 

Otrā gadijumā tik vien laika kā pārsprauist lūžņus.

Pirmajā variantā atkarīgs no raida. Ja raida naf.. mm noklonēt.. a var arī neklonēt un bāzt tā pat to disku.

Visu sagatavot.. pārlikt.. mm ~ 15min

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Jap raid - softraid, jau rakstiju.

 

Nu nezinu, cik vienkārši to būtu īstenot zem Win - nekad neemsu tieši šādu darbību veicis. Nu shēma arī bija tāda - kastei hana, cietos pie cita parasta PC, lai rūc.

 

Velis, pareizi Katrai lietai savs pielietojums, jo nu ir grūti iztikt bez grupu polisēm un citām figņām migņām.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

MIGs

Windulis neuztur soft raidu diskiem uz kura pats instalējās.

Tikai papildus datu diskiem var likt 0,1 un 5 raidu.

Da i kurš cilvēks ko tādu liks serverim ? Tā ir tāda kapeiku pisēju filozofija :)

Nopērk normālu serveri ar cilvēcīgu kontrolieri un dzīvo kā baltais cilvēks :)

Serveru pirkšana gan arī ir vesela zinātne.. tas tev nav samest geimu kastes konfigu :)

 

Teiksim tā.. ja pieņemam ka kantoris aug.. tad var skatīties no tāda viedokļa ka vienu brīdi vajadzēs tās GP.. un naķsies pāriet uz AD..

Nauda būs jāizliek enivei.. toties darba ..laikam tak būs vairāk...

Ibo moš es maldos, bet pa manam viss jābūvē pa jaunam.

 

Viena lieta ir samest domeinā 30 kaste.. taču pārlikt 100.. 200 kastes.. tas ir kaut kas pilnīgi cits un es censtos no tādas situācijas izvairtīties.

Priekš kam man darīt kaut ko ja es 100% zinu ka pienāks brīdis kad man viss būs jāpārliek pa jaunam un darbs būs dafiga..

Manā skatījumā ir normāli ka DC ir MS, failserveri, mailserver.. rūteri.. tur visr unix.

Tāda shēma ir maksimāli elastīga un ērta.

Da i ja kas kantorim daudz vieglāk atrast adminu kurš to visu var pieskatīt.

A to nereti ir redzēti varianti ka nāk jauns admins kurš nu pieskatīs to sambu.. kāaaa tad..

Nones visu nah.. kaut ko pārliek pa jaunam.. kaut ko tur pisās.. Tas tak ir pisec ka kā nāk jauns admins tā visu liek pa jaunam :)

Da i ar to sambu besī ja nevar izdarīt elementāras lietas..kuras ar GP darās dažu sec laikā..

Literatūra pa AD ir pāri acīm.. speciālistu arī pietiek..

 

Koroče.. jāskatās, jārēķina un jāplāno.

Kad man kāds nāk un kaut ko piedāvā.. tip dafai daram tā.. Es ņemu calc un uzmetu tabulu ar visiem izdevumiem konkrētajam pasākumam ~ 5-7 gadus uz priekšu.

Salieku tabuliņu ar visiem + un -

Pakonsultējos pa niansēm.

Izanalizēju visus iespējamos variantus un versijas un tikai tad pieņemu lēmumu.

Es nekad neesmu skatījies... o.. haļava!! Super..!!

0Ls reti kad nozīmē ka finālā tie ir 0Ls

Kā likums zem 0Ls cenas ir slēptās izmaksas kuras bez pieredzes ir grūti saskatīt un novērtēt.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Veli - respect. Mani patiesi priecē cilvēki, kuri plāno un domā gadus uz priekšu nevis tikai šodienai. Ja vēl valdība to pieprastu :)

Link to comment
Share on other sites

 

Windulis neuztur soft raidu diskiem uz kura pats instalējās.

Tikai papildus datu diskiem var likt 0,1 un 5 raidu.

Da i kurš cilvēks ko tādu liks serverim ? Tā ir tāda kapeiku pisēju filozofija :)

Nopērk normālu serveri ar cilvēcīgu kontrolieri un dzīvo kā baltais cilvēks :)

 

Nu tu gan sarakstīji PILNĪGAS muļķības!!!!!!

 

Es pats esmu sainstalējis kādus 10 windows serverus ar spoguļotiem diskiem. Un ir spoguļotas arī windows sistēmas partīcijas!!!!! (Jā - man ir diezgan liela pieredze gan ar linux, gan ar windows sistēmām)

 

Kas attiecas uz "Normālu kontrolieri" - pirms pāris mēnešiem testēju Adaptec SATA un SAS kontolierus cenā no 200 līdz 500 ls gabalā. Testēju disku sistēmas ātrdarbību ar sintētiskiem testiem, kuri imitē servera darbību.

Un ieguvu pārsteidzošus rezultātus - adaptec raid kontrolieris zaudē 10 - 20 % disku sistēmas ātrdarbības salīdzinot ar softisko raidu!!!(atkarībā no konfiga)

CPU noslodze gan softiskajam raidam par ~1% lielāka, kam pēc manām domām nav nekādas nozīmes.

 

Nedaudz vēlāk nobira 10 raids (arī uz adaptec kontroliera) da nobira tā, ka domājām - viss dati pa kāju....

Galvenais visi diski veseli, a kontrolieris domā ka masīvs bojāts un neceļas.... Labi ka ar tūli R- studio izdevās nocelt visu - bet čakars uz 2 nedēļām....

 

Vēl daži stabilitātes testi - ar PC barošanas vada izraušanu brutālā veidā pierādīja ka softiskais raids nav nestabīlāks par HW raid kontrolieri bez baterijas. (Ar bateriju netestēju - nebija baterijas)

 

Un tagad visi jaunie serveri tiek aprīkoti ar softiski spoguļotiem diskiem - lētāk, ātrāk strādā, stabīlāk, izslēgta iespēja kontroliera problēmu dēl zaudēt datus.

 

PS. 2 gab jauni adaptec raid kontolieri mētājas manā atvilknē..... he he ....

 

Teiksim tā.. ja pieņemam ka kantoris aug.. tad var skatīties no tāda viedokļa ka vienu brīdi vajadzēs tās GP.. un naķsies pāriet uz AD..

Nauda būs jāizliek enivei.. toties darba ..laikam tak būs vairāk...

Ibo moš es maldos, bet pa manam viss jābūvē pa jaunam.

 

Pirmkārt nauda šodien ir vērtīgā par naudu rīt. Tā ir tāda ekonomikas aksioma. Tāpēc iepirkt windowsu vēlāk, (ja būs tāda vajadzība) būs lētāk.

Otrkārt - Samba attīstās - top samba 4, kas nodrošinās pilnvērtīgu AD iespējams ka, tad kad uzņēmums izaugs - būs gatava jaunā samba.

Treskārt - samba imitē NT4 domaina kontrolieri - un windows piedāvā migrāciju no NT4 domaina uz AD. Tā ka vajadzības gadījumā nekas nebūs par jaunu jatasa.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Domāt uz priekšu vajag, bet spiest tikai uz kādu noteiktu platformu ir muļķīgi. Es redzu kā strādā un cik maksā 100% Microsoft risinājums.

Taču, ja mēs sākam izmantot diversifikāciju un failserveri pārliekam uz SAMBAS (atkrīt CALu izdevumi). Uzmetam Debian+Dovecot+Postfix+Squirrelmail un atsakamies no dārgā Exchange, tad viss iekrāsojas pavisam citās krāsās.

Ir, protams, kantori, kas izmanto visas Exchange fīčas un fīčiņas, tad GNU/Linux risinājums daudzos gadījumos atkrīt, jo visus tos kosmiskos murgus realizēt būs ļoti sarežģīti. Ja kantorim vajag pliku mailu, tad loģiska izvēle ir ārpakalpojums vai lokāls GNU/Linux box.

 

Windows AD tiešām ir power tūlis, bet ne visiem tas ir nepieciešams - viss ir atkarīgs no darbu specifikas.

 

Nevajag aizmirst, ka pēc kāda laika iznāks SAMBA 4, kas sevī ietvers Windows 2000 AD konfigurēšanas instrumentus. Tas pavērs jaunas izvēles iespējas.

 

EDITED:

ronalds_ jau pasteidzās ar SAMBA 4 pieminēšanu.

Labots - UnderV
Link to comment
Share on other sites

Atvainojos, ka iejaucos starpā, cerams autors neņems ļaunā, bet man arī ir radusies diezgan dziļa vēlme izveidot tādu sistēmu, bet es saskaros ar tādu šaizi kā Mac OS, protams ir arī IBM darba stacijas, bet nu tas ir diktam maz, ko jūs ieteiktu šādā gadījuma. Likt pašu Mac OS serveri, bet tad atkal pretējais variants vai IBM sadarbosies ar MAC OS?

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

ronalds_

 

Atkārtoju.. Windows neuztur fīču instalēties uz softiskā raida.

Softisko raidu tu vari taisīt konvertējot diskus no basic uz dynamic un būvē softisko raidu, taču uz tāda raida nevar uzinstalēt pašu os. OS var uzlikt uz raida tikai ja ir raid kontrolieris.

 

Runājot pa raidu testiem.. Ka tikai nav sanācis ka tu testē disku laikā kad noteik sinhronizācija.

Runājot pa raidiem.. raids ir raids un nav starpības kāds OS uz viņa stāv.

Būtu nekorekti apgalvot ka ja izmanto X OS tad dzelži birst retāk.

 

Runājot pa vadu raustīšanu..

Modernās FS ir tādas ka raustot vadu viņas ir grūti nokaut. Lai reāli kaut ko nokautu tev būs ilgi jārausta tas vadiņš. Šāda tipa problēma principā nav aktuāla, jo serveriem ir UPS.

 

Pa mirroriem pilnīgi piekrītu. Ir drošība un nav atkarība no raid kontroliera.

Nesaprotu kā var runāt pa to sambas AD tā it kā viņa jau būtu un jau ar garantiju strādātu.

Tas ir tikai pieņēmums.. Uz to nevar paļauties.

 

Es kaut kā ar grūtībām iedomājos migrāciju no SAMBA domeina uz w2k3 domeinu..

Gan jau ka tas ir izveicams.. bet tādi eksperimenti.. Priekš kam pašam sev radīt problēmas ?

Vai tiešām nav ko darīt ka tā vietā lai visu izdarīt uzreiz vajag taisīt n starpposmus un migrācijas ?

Piedodiet, bet šobrīd sambas domeins ir pagājušais gadsimts.

Imitē NT4 serveri.. vareni.. ar grūtībām imitē padsmit gadus vecu OS..:>

Lielisks ieguvums :)

 

Katrā ziņā fakts ka lielā kantorī sanāk kombinēt vairākas OS. Tikai katrai OS ir jāatrod viņas pareizā vieta.

 

UnderV

Exchage vispār ir smalks gadījums.

 

Tu saproti ka Postfix un Exchange ir divi dažādi produkti ?

Exchange var aizvietot postfixu, bet ne otrādi... da vispār.. jamie NAV salīdzināmi. Exchange NAV mailserveris..tas ir domāts kas stipri vairāk un ja uzņēmums viņu izmanto tikai kā mailserveri tad tas admins kurš viņu iepirka ir vienkārši idiots.

AD fīcās tev sāk pietrūkt kad darbstaciju skaits sāk līst pāri 30.

Līdz 50 vēl varētu būt ok. Bet kad tev aiziet jau pāri 100 un ka tā ferma ir izmētāta pa n birojiem..

 

Nudien nesaprotu tos adminus kuri taupa smieklīgas kapeikas.

Firmai 1k Ls šurpu turpu 1x 5cos gadus neko nemaina. Firmai ir svarīgi lai notiek attīstība. Svarīgi ieviest fīčas kuras atvieglo darbu un ceļ ražīgumu. Labāk ir ielikt 1x tos dažus kilolatus un kustēties uz priekšu nevis priecāties ka ietaupīji dažus simtus Ls un dzīvo tīklā kurš imitē NT4... ar visām no tā izrietošajām sekām... Attīstība..? Nūū jāaa ziniet.. tip kad iznāks jaunā vēeersija moš būs iespējas izdarīt to ko uz MS servera varēja izdarīt 10mit gadus atpakaļ.

Aizmirstiet pa kapeiku taupīšanu. Admina uzdevums ir nevis ietaupīt katru santīmu ik uz soļa pār varītēm lietojot bezmaksas produktus vietā un nevietā, bet gan saprātīgi attīstīt IT infrastruktūru. Tas ir galvenais mērķis.. nevis taupīt. Taupīt var mājās pērkot Dosju.

 

Alone

Macam ir tas pats samba domeins.

MS OS lieliski darbosies ar Mac serveri.

Nekādu problēmu.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Runājot pa raidu testiem.. Ka tikai nav sanācis ka tu testē disku laikā kad noteik sinhronizācija.

 

Protams ka nē - testi gan HW, gan soft raidam tikai veikti pēc pilnīgas sinhronizācijas beigām.

 

 

Runājot pa vadu raustīšanu..

Modernās FS ir tādas ka raustot vadu viņas ir grūti nokaut. Lai reāli kaut ko nokautu tev būs ilgi jārausta tas vadiņš. Šāda tipa problēma principā nav aktuāla, jo serveriem ir UPS.

 

Jā - failu sistēmu nokaut tādā veidā ir grūti, tomēr dati pazūd gan.

Tests bija sekojošs - notepadā ieklabinam pāris rindiņas, save, veram notepadu ciet. Raujam ārā elektrības vadu. Pēc restarta skatamies vai ir fails un ja ir vai iekšā ir saturs ko ierakstījām.

Loģiski ka serveriem UPS, bet tas tests bija vairāk domāts uz teorētisku iespēju, ja serveris nagluha uzkarās.

 

Softisko raidu tu vari taisīt konvertējot diskus no basic uz dynamic un būvē softisko raidu, taču uz tāda raida nevar uzinstalēt pašu os.

 

Jā - un šo darbību rezultātā tiek panākts, ka logi atrodas uz mirrorēta diska. Tātad vajadzīgais rezultāts sasniegts. Nu un ka nevar pa tiešo instalēt uz mirrora....

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Pa to ka tiek pakāsti dati...

Tie dati var tiek pakāsti tāpēc ka viņi uz diska nekad naf bijuši :)

Kad tu nospied crtl+s OS nesteidzās jamos seivot..

w2k/w2k3 gan pēc noklusējuma ir atslēgta ieraksta kešošana, bet ja viņu ir eneiblotu tas izskaidrotu efektu ka it kā zūd dati.

Pie kam.. rēķini ka txt failiņš ir gana maziņš un viņs nemaz neseivojās tur pat kur lielie faili.. man šķiet ka mazie faili seivojās pa taisno MFT.. moš tur kaut kādi smalkumi..

NTFS ir diezgan drošs pret to vadu raustīšanu.. kaut gan man ir bijis ka izrauj vadu un w2k atliecās tā ka jamo neizdevās uzcelt.

 

Pa fīču ka uzinstalē, konvertē un tad taisa mirroru sistēmas diskam.. nebija ienācis prātā :)

Vajadzēs pamēģināt. Paldies pa ideju :)

Katrā ziņā fakts kā tāds, ka pie mūsdienu CPU jaudām tas ko ko sistēma patērē raida uzturēšanai ir kaķa asaras.

 

Tas ka HW raids lēnāks kā SW raids.. nu.. nevar būt.. tam ir jābūt kādam skaidrojumam.

Netā skatījies vēl kaut kādus testus tam kontrolierim ?

Tev kaut kādi testu rezultāti ir saglabājušies ?

Kāds bija raids.. 10 ?

Visi kontroliera ustādijumi noklusētie vai kaut kas kruķīc ?

Softikais raids kāds ? w2k/w2k3 laikam deva tikai 0,1,5.

Raidam eneiblota rakstīšanas kešošana ?

Link to comment
Share on other sites

SPUHPointer

M$ neskan nopietni....

Principā es pat iedomājos, ka nokonfigot AD ir daudz grūtāk kā gnu/linux kasti. Debuggings galīgs čau. Par backupiem arī grūti iedomāties Jāpērk mistiskie softi kas kaut kādus imidžus backupo...? Zem gnu/linux iestum visu lentē un miers un kad sistēma galīgi nobrūk... atkačā no lentes un pārliec grub :)

 

Principā gnu/linux ir stipri atvērtāka arhitektūra tādēļ nopietnām sistēmām tas būtu rekomendējams jo ir lielāka kontrole par notiekošo...

Link to comment
Share on other sites

SPUHPointer

MS AD uzlikt ir 30 minūtes. Darot to pirmo reizi.

 

Iespējams...

Bet pēc tam... pārāk atgādina melnu kasti, kur nezini kas notiek.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

SPUHPointer

 

Muahh :D

AD konfigs.. mm 5-10min.

Ja visu dara pēc grāmatas tur naf kur kļūdīties.

Tālākā ekspluatācija ir bērnu spēle. Literatūras ir pāri acīm. Spēj tik pirkt grāmatas vai lasīt webu.

Ar GP var darīt visu ko sirds vēlas.

Ar AD un VBskriptiem var izvirst līdz nelabumam. Smalki dokumentēta, adminam draudzīga vide kura ir orientēta uz korporatīvo klientu.

Nu.. a var nepirkt nekādas grāmatas un nelasīt webu. Lielāko daļu ikdienā nepieciešamās funkcijas ir viegli atrodamas un pēc manuāļa neprasās.

Backupiem nekas nav jāpērk.

Win var backupot kur grib un kā grib. Var arī uz lentas.

Atjaunošana tieši tāda pati kā backupošana.

5sec un veidojas backups..

Tik pat vajag lai sāktu atjaunoties no backupa.

tavs linux nav pielāgots korporatīviem risinājumiem un no kontroles tur ne smakas. neredzu nekādu nopietnību. Unixam ir sava vieta un MSam sava. Nevajag mēģināt viņus nevietā mainīt vietām.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

SPUHPointer

Noteikti... arī ja diski pabirst... un boots neiet? Ar defaultajiem tūļiem?

Labots - SPUHPointer
Link to comment
Share on other sites

Godīgi sakot mani arī izbrīnīja RAID atrdarbības testu rezultāti. (biju domājis ka SW raids būs drusku lēnāks - testi tika veikti ar domu noskaidrot par cik lēnāks)

Ar cache settinigiem tika eksperimentēts. Gan disku cache uz rakstīšanu (kas ir ieslēgta by default) gan raida cache uz rakstīšanu. Lasīšanas cache bija vienmēr ieslēgta.

 

Visātrākais bija softiskais stripe. :) Bet nu stripe nav izmantojams serveriem.

Otrā vietā bija HW 10 raids. (jo windows nepiedāvā 10 raidu softiski)

 

Softiskais mirrors ar izslēgtiem disku cache bija ~10% ātrāks kā HW ar visiem ieslēgtiem cache.

 

Ja soft raidam ieslēdza disku write cache, viņš bija ~20% ātrāks nekā HW ar visiem cache.

 

Testēju ar

Everest Ultimate 4.00.976

PassMark PerformanceTest 6.1 (http://www.passmark.com)

Sisoftware Sandra Pro Business 2007.6.1.40

 

Visiem testiem rezultāti bija līdzīgi. Gala spriedumam izmantoju PassMark advanced disk testu, kurš raksta/lasa vairākos failos ar vairākiem thread imitējot serveri.

 

Mans izskaidrojums testu rezultātiem ir sekojošs:

 

CPU ir ļoti ātri mūsdienās. Tātad os un draiveri datus apstrādā ļoti ātri. SW raids datus uzreiz ieraksta diskā.

HW raida gadījumā pa vidu sēz vēl raida kartes procesors, kurš ir krietni lēnāks par CPU. Un tieši šī papildus datu apstrāde palielina laiku kurš paiet līdz dati tiek fiziski ierakstīt diskos. Līdz ar to biežāk pazuda dati "vada testā".

Un šis papildus datu apstrādes posms arī izskaidro novēroto ātrdarbības samazinājumu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

A kāda šķirba kāda OS ja pabirst diski ?

AD uzcelt no 0 prasīs ~ 1h

Taču normāli cilvēki tur vairākus DC lai šādās situācijās virpa neapstājas.

 

ronalds

am.. intersanti.

Kaut kad vakarā notestēšu ko everests saka pa maniem raidiem :)

Aaa tu vienu vai vairākus raid kontrolierus testēji ?

Kāds modelis tam kontrolierim ?

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

SPUHPointer

Nu šeit runa neiet par clusterveidiigo vai kāda citu veida augstas pieejamības sistēmu, bet gan par atsevišķu kasti.

 

1h ar windozes pārlikšanu, kaut kā nav par maz (ja nu vienīgi uz servera nekā nav :> )

Un man tā dikti nepārliecina, ka tā sistēma būs perfekta pēc atbackupošanas no lentas.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Es arī nerunāju pa klastriem.

Ja runa būtu pa klāsteriem tad būtu nedaudz citi izdevumi un sistēmas atjaunošanas laiks būtu 0h :>

Ja vien visa serveru ferma nav pilnībā iznīcināta :)

A tā.. standarta AD serveris..

Pieņemot ka mirrora nebija un disks beikts.

Lieku jaunu disku un instalēju serveri pa jaunam.

Kad serveris ir uzlikts atjaunoju sistēmu no backupa (servera backupus var mest arī uz kādas tīkla kastes kurā speciāli šim nolūkam ir ielikts papildus HDD)

Kopā ~1h.

Viss ir izy.

Reālais darbs ~ 10min. Pārējo laiku sēžu, dzeru kafiju un šķirst avīzi.

 

Man ir nospļauties, kas tevi pārliecina vai nēpārliecina.

Ir atstrādāta un pārbaudīta tehnoloģija.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Da bļin... Lai kāds es būtu OpenSourc efanātiķis, nu nevar viņu visur bāzt !

Nu nav Samba tik laba kā Windows. Jā ir sambai daži plusi(Da kautvai tas, ka ir viens konfiga fails), bet lielākā daļa plusu ir M$ pusē.

Samba daudzko neuztur. IBIO Cilvēki vēlas izmantot W2k3 jo tas ir iespējā bagātāks nekā W2k, begt te iet runa par NT4....

Link to comment
Share on other sites

Testēju sekojošus raid kontrolierus

ADAPTEC AAR-2410SA - cena 250 ls

AAR-2820SA - cena 400 ls

 

 

Kas atteicas uz domeinu - protams ka 2003 windowsim ir daudz plašākas iespējas. Tomēr zinu tikai vienu iestādi kur viņas tiek +/- izmantotas. Un kādas 5, kur netiek. (kaut gan ir 2000 / 2003 DC un neteikšu ka admini par viņām nezina, bet nav vajadzības)

Tad kāpēc maksāt ja pietiek ar bezmakas produkta iespējām???

Link to comment
Share on other sites

Paldies par viedokļiem - paņēmu patestēt to norvēģu skolelinux, jo manā gadījumā ir kaut kas līdzīgs izglītības iestādei, līdz ar to vēlos apskatīt ko šī distribūcija piedāvā. Vai kāds ir reāli ikdienā darbojies ar šo distro? Kāds Debianam ir kaut kāds konsoles tūlis, kā Susei piemēram ir YASTs un MC?

Link to comment
Share on other sites

Kāds Debianam ir kaut kāds konsoles tūlis, kā Susei piemēram ir YASTs un MC?

Pats vienkāršākais, ko varu ietiekt ir Webmin. Tas ir webisks sistēmas konfigurators. Uzskatu to par pietiekami labu. Protams, ne visu ar to var izdarīt un dažreiz ir labāk pieslīpēt konfigfailu pašam, bet iesākumam ir ļoti OK.

Lejuplādēt .deb paku var no http://www.webmin.com/.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...