Jump to content

Par lēcām


Jan4iks
 Share

Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Despacho

    7

  • osscar

    6

  • tolx

    7

  • Jan4iks

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

SIGMA LENS 105/2.8 EX DG MACRO CANON

SIGMA LENS 30/1.4 EX DC HSM CANON

CANON LENS EF 100-300 MM F4.5-5.6 USM

CANON LENS EF 85 F/1.8 US

 

Neviens no šiem nav lietots , bet spriežot pēc skaitļiem , nedomāju ka kāds no šiem būs Tev ērts kā sākuma un vienīgais stikls . Ja visi kopā , tad jā - nosegs nepieciešamo diapazonu . Lieta tāda ka vienīgais zoom objektīvs no šiem ir CANON LENS EF 100-300 MM F4.5-5.6 USM . Bet ņemot vētā crop (tb mm jāreizina ar1,6) , Tu tādu zvēru bez satatīva nenovaldīsi , un attēla stabilizatora ar jamam nav (kas arī nav panaceja).

Pag , nu labi - mēģināšu pa punktirm Tas pirmais cipars ar mm ir objektīva leņķis .'Ja norādīts mm no līdz , tad tas ir zoom objektīvs . Manuprāt rokās , bez statīva novaldāms ir līdz 200mm( ar grūtībām un praksi) . 17 mm , būtu platleņķis , bet ņemot vērā ka Tev visi mm jāreizina ar pieminētejiem 1,6 , tā vis nebūs ( bet ir tīri ok un tīri ciešami) . Aiz milimetriem norāda gaismas jūtību , vai savādāk , līdz kādam ciparam Tu vari atvērt diavragmu . Jo vairāk tā vaļā , jo attēlam assuma dziļums būs seklāks , portretus bildējot tas pat ir labi. ar atvērtāku diafragmu , arī aparāts strādās ātrāku un būs nejūtīgāks pret satricinājumiem , dēļ mazās expozīcijas . Bet viss tas ir patiesībā daudzu faktoru summa un jāskatās , kādu rezultātu gtib iegūt .1.4 , 1,8 , 2,8 būs labi ātri gaiši stikli , 4,5-5,6 jau mazāk un ja vēl pie liela zooma , vai pie lieliem mm būs ļoti grūti bildēt no rokas . Par to piebildi MACRO . Būtībā ar jebkuru stiklu bar bildēt MACRO , tik ar dažādiem paņēmieniem. Ja ņemsi lielus mm ar macro , atdursies turpat kur es . Tb ja gribēsi nomildēt ar makro bik lielāku objektu , nāksies turēt kameru uz trīsmetrīga statīva . Bet nobildēt var .. un tīri labi :0 .Tie HSM Ultra sonic uc , ir motoru tipi , kas izmantoti objektīvos lai kustinātu autofokusu . Nu tā apmēram .... un arī tad tas nav viss . Bet ja gribi palasīties atsauksmes par šiem stikliem un bik saproti krievu mēli , tad te ir laba vieta - http://club.foto.ru/camera/ . Fuu - rīkle izkalta - aliņu derēja :-D

Labots - Peleecis
Link to comment
Share on other sites

smartdevil

labi ka nepanjeemi kitu, vinjsh pienains, protams bildes sanaak uz 80% labaakas kaa ar ziepi, bet pienu var nonjemt, bet vinjsh tieshaam nav taa veerts ja ir papildus liidzeklji

 

njaa tieshaam kameer nav daudz maz pieredzes tikeer nav jeega teereet uz fikseetajiem, vispirms njem zoomu un tad redzeesi kas un vai vispaar veel kas ir vajadziigs

no sigmas varu ieteikt Sigma LENS 28-300/3.5-6.3 DG MACRO

vinjsh no 28 liidz 220 ir ideaals prieksh iesaaceeja par to cenu, paarejo gaalu var neskatiities, gljukains un patumshs

 

to Type44

tu gribi pateikt ka taas bildes nav korigjeetas?

Labots - smartdevil
Link to comment
Share on other sites

Peleecis

---

Nez . Man tā apsēstība ar L klasi šķiet krietni pārspīlēta..... nāk pātā mans draugs - Nikonists , kas ar putām uz lūpām stāstīja par ED stiklu lieliskumu (tipa esot vēl labāk kā L ) . Tikai kā nevar tā nevar man uzrādīt savās bildēs ar ko ED būtu pārāks par manu krāmu .Protams , protams .... optika ir ļoti no svara . Bet tā nu arī nav , ka bez L klases stikliem nekas nebūtu lietojams (un labi lietojams )

---

 

Man nav apsēstība, vienkārši esmu izgājis cauri tam. Agru vai vēlu nonāks pie L objektīviem. Protams, ja nebūs vēlme attīstīties un kļūt labākam, tad pilnīgi vienalga.

Es palietoju dažas sigmas - vienas skaļas, citas sūdīgi fokusējas. Dažas ļoti labas.

Man vajadzīgajā diapazonā neatradu nevienu Sigmu, kas varētu atbilstoši strādāt L klases objektīvam. Ņemot vērā, ka fočēju pilnīgi visu un it īpaši sportu, tad man ir svarīgi, lai nebūtu jābļauj uz objektīvu - nofokusē taču, nofokusē! Sigma man pa nerviem deva.

Parastie Canoni diezgan daudzi deva mīkstas bildes. Jā, pie attiecīgas diagragmas atvēruma un milimetriem, var dabūt normālu bildi. Bet ja tev vajag tagad un tulīt šai mirklī nofočēt, tad ej nu paspēj visu saregulēt pa 2 sekundēm. Šai jomā L klase ir diezgan piestrādāta un man šīs problēmas ir atkritušas. Varu vairāk pievērsties kadra meklēšanai un pasākumam, nevis domāt ko kur un kā tagad darīt.

 

 

Tāda mana personīgā pieredze. Nevienam neko necenšos uzspiest :)

 

smartdevil

tās Type44 bildes ir HDR un liktas ar softu kopā

Labots - mullja
Link to comment
Share on other sites

Bet cilvēks pērk pirmo stiklu . Varbūt jams nekad arī neizjutīs Ltrūkuma .... Turklāt , Tu pareizi pieminēji , ir arī citi - labi objektīvi , kā arī Canonam ne tik... Piem. tas pats manis pieminēteis Sigma 70-200 2,8 - kā radīts sportam . Ass un ātrs ,un cena - puse no analoga L . Protams ... ja pelni ar to naudu , tad cena ir pofigā , un ir citi kritēriji , pēc kā izvēlēties . Bet cilvis meklē pirmo stiklu !!! Nez , mans ieteikums ir Sigma 17-70mm 2,8-4,5 . Kā pamatstikls ir ļoti pat ok . Un tad jau redz ko klāt jāpieaudzē

 

Fokusējas gandrīz no priekš''ejās lēcas . Un kad bildēju kalnos , pāris km attālumā esošām mājām uz izdrukas bezmaz aiskaru rakstu logos var saskatīt (tas protams bik pārspīlēts :) )

Labots - Peleecis
Link to comment
Share on other sites

Pelēcim taisnība - tas būs mans pirmais stikls un pēctam redzēs, kas padodas un kurā virzienā bakstīšos....

p.s. paldies par parametru paskaidrojumiem :) ļoti noderēja :)

 

nju tad tagad man ir daudzmaz skaidrs, kas un kā tagad tikai atliek nopirkt un montēt :) gaidiet dienas snapšotus :D

 

a moš kāds padomiņš sakarā ar iegādes vietām ir?

Labots - Jan4iks
Link to comment
Share on other sites

Sigmu no elkora, Canonu no Canona oficiālā pārstāvja. Aizej līdz maskavas ielai, tur arī ir. Paprasi atlaidīti. Ja nedod, saki, ka tāpat i-veikalā jāpērk...

Link to comment
Share on other sites

tikko GNT ienācās SIGMA LENS 17-70/2.8-4.5 DC CANON :p 160ls =) man te viens otrs gadu lietotu lēcu cītīgi pa 200 centās notirgot :)

Link to comment
Share on other sites

akal salasījušies te gudrie ar gudrām cenām! psc....

 

labākais iesācējus stikls ir 28-105 canon USM (I vai II) f4 maksā ap 140ls

būs gan labs iesākumam!

 

ja gribas nopietnāku tad tik tiešām tas sigmas 24-105

Link to comment
Share on other sites

labākais iesācējus stikls ir 28-105 canon USM (I vai II) f4 maksā ap 140ls

būs gan labs iesākumam!

 

Paskaidro kāpēc?

Tapēc, ka viņai nav ne īsti platleņķis ne normāls zoom?

Link to comment
Share on other sites

versatile

17-40 L

70-200 f4L

50 1.8

 

kopa mazliet lietotus par 700 var dabut.

fotoblog.lv tagad iet 70-200 f4L par 300.

Link to comment
Share on other sites

tauta tauta mierīgāk... šeit runa iet par IESĀCĒJU lēcām... cilvēkam, kam tā būs pirmā lēca un kurš taustīties tikai kas un kā.... un budžets arī nav neierobežots :D nedomāju, ka ir jēga pirkt pirmo lēcu pa 300<... tas ir tas pats kas mērkaķim granātu iedot....

 

lai nu kā manās rokās jau ir nonākusi 17-70 =) skatīsimies kādi āboli birs tagad....

Labots - Jan4iks
Link to comment
Share on other sites

bobiksons

Pieeja ir vienkārša: ja domā arī turpmāk +/- ar foto nodarboties, neredzu iemeslus, kāpēc lai nepirktu uzreiz labus stiklus. Vēlāk būs vieni zaudējumi pie stiklu mainīšanas.

Link to comment
Share on other sites

Guest pArt

Paskaidro kāpēc?

Tapēc, ka viņai nav ne īsti platleņķis ne normāls zoom?

 

Pirmkārt, redzes leņķis ir atkarīgs no matricas lieluma.

 

Otrkārt, bildēšana sākas ar skatīšanos, nevis ar dižošanos ar optiku.

 

Treškārt, nekas personīgi, taču ieciklēšanās uz color saturation liecina par gaumes trūkumu, Type44!

Link to comment
Share on other sites

tāpēc, ka tas ir labākais no lētā gala! un tam zūms ir pieteikms, protams, ja var atļauties, lai ņem gaišāku stiklu, bet cipars būs pavisma cits....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Iesācējiem - Sigma 17-70 bez variantiem. Par canona kitu var aizmirst ja tāds ir. Ja ir Nikon, tad kits ir superīgs par savu cenu un pilnīgi pietiks sākumam.

Ja uzreiz gribās labu mantu par sapratīgu cenu, tad Canon EF 50mm f/1.4 HSM. Ja gribās labu zoom, tad macīņš uzreiz tukšs paliks. Ar platleņķa lēcam grūti kaut ko ietekt, jo viņiem ir trūkumi (ja ne viens, tad cits obligati); te jāizvēlas kas tev svarīgāks: gaismasjūtība, asuma prioritāte vai lai nebūtu lielas CAs (hromatiskās abreviācijas) vai lai būtu maza distorsija.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Labdien biedri!

 

Nesen nopirkās Canon 450D kits.

 

Par cik braucu celojuma tad lieti noderetu ari kads teleobjektivs..

 

Par cik neesmu miljonars (pagaidam) tad es veletos dzirdet pieredzejusaku fotografu viedokli par sekojosiem objektiviem:

 

1. Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM cena ap 390Ls

2. Sigma AF 18-200 3.5-5.6 DC OS Canon cena ap 260 Ls

3. paris Sigma/Canon ar 70-300mm cena ap 140Ls

 

Jautajumi:

 

1. lasiju par "1" ka nu esot ok un bildes labas sanakot un uz max zoomu assums ir bla bla bla... Vai tiesam es jutisu lielu atskiribu starp "1" un "3" objektiviem? Esmu amatieris kurs ir izfocejis uber daudz focenes ar ziepi..

 

2. varbut kadi citi ieteicamie varianti cena lidz 400Ls?

 

Busu loti pateicigs par visadiem ieteikumiem...

Link to comment
Share on other sites

Ir 450D.

 

Gribas teleobj. lidz 400Ls varbut kads ludzu ieteiks ko?

 

neesmu specs šaja joma..

 

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

nu gaišais par to naudu nesanāks...patiesībā teliniekiem laikam vidus ceļa nav - vai nu lētie - vai pavisam dārgie....

Link to comment
Share on other sites

cik garu īsti vajag? 70-200 F4L sanāk pa šito naudu.

Link to comment
Share on other sites

Man tieshi taada pati izveele nesen bija :)

Vispaar naacaas beigaas izveeleeties tikai starp diviem:

1) Tamron AF 70-200mm F/2.8 Di LD (IF) Macro

2) Sigma APO 70-200mm F2.8 II EX DG MACRO HSM

 

Man izveele krita uz Sigmu, jo ar ultraskanjas motoru, kaa nebija Tamronam. Cik saprotu, tad Tamrons esot leenaaks darbiibaa nedaudz. Taa kaa nedaudz Sigma izskatiijaas labaaks arii veel peec testiem, tad panjeemu Sigmu. Arii cena bija drusku mazaaka nekaa Tamronam ;-)

Link to comment
Share on other sites

ja grib tā nopietni bildēt tad ar 200 mm pa īsu...300-400....vajag...vai vairāk...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Instigater

Uz Canoniem tikai Canon stiklus, sanaaca te ietesteet Sigmas stiklus. Neiet normaali pavecaaki stikli uz jaunajiem aparaatiem, taa kaa, ja gribi peec aparaata upgreida arii stiklu mainiit, tad droshi, Sigma un Tamron buus juusu draugi. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Instigator, varbūt nedaudz konkrētāk, kādi objektīvi ar kādiem fočikiem negrib sadzīvot.

Link to comment
Share on other sites

tādēļ jau jautāju, jo paņēmu body, bez defoltajiem kitiem...

 

ņem Tamron 17-55. Maksā ap 250 latiem jauns. Ļoti gaišs (2.8), ass un labs objektīvs.

 

Vēl laba manta ir canona 17-85 IS, tomēr kvalitāte mazliet sūnaināka kā Tamronam, savukārt ir IS. Cenā par soķi dārgāks.

 

Ja nav naudas - pērc 50mm 1.8 - kaut vai to pašu canona. 60 lati?

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Instigater

Instigator, varbūt nedaudz konkrētāk, kādi objektīvi ar kādiem fočikiem negrib sadzīvot.

Gandriiz visi pavecaaki Sigmas un Tamron, jo shameejaas kompaanijas nav nopirkushas licenzi, bet pashas kaut kaa meegjinaajushas datu protokolu atkost. Fotchiks lieliski izmet kljuuda Nr 99, ja meegjina aizveert diafragmu. Ar pashreizeejiem stikliem uz naakotnes fotchikiem var buut tas pats.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
J.K.jr.bad.

Canon EF-S 18-200mm 1:3.5-5.6 IS, šonedēļ nonāks manā īpašumā.

 

Tā kā ilgu laiku jau meklēju sev ko universālu, tad šķiet, ka šī lēca būs ok. varēs i tuvumā iebildēt gan arī pievilkt ko tuvāk.

Visu laiku dēļ cenas sliecos uz analogu Sigmas izstrādājumu, bet tā kā ilgu laiku tā nebija pieejama, tad iekš eBay.de atradu Canonu. Cena bija diezgan laba tāpēc ar nepažēloju tos 200Ls klāt kas jāpiemaksā.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ieskats kas un kā, varbūt autoram noder:

 

abas bildes bildētas ar 300D KIT ( EF-S 18- 55 3.5 - 5.6)

Jūras bildei ir CPL filtrs klāt.

 

Par kapeikām nesen paņēmu Canon EF 28-90 4 - 5.6 III, redzēs, vēl neesmu izmēģinājis.

post-62957-1225021441_thumb.jpg

post-62957-1225021456_thumb.jpg

Labots - RedDragon
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

o,kopš kura laika Canon taisa 17-50 f/2,8 pa tādu naudu? :mrgreen:

cik zināms,ir tikai 17-55 pa divreiz lielāku ciparu...

 

p.s. photozone.de apskati ir sakarīgāki.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nu šitais ir galīgi nekorekts salīdzinājums. Sigma un Canon 70-300 pēc kvalitātes ļoti atšķiras.

Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM ~ 310 (Sigma ~ 90ls)

Link to comment
Share on other sites

Nu šitais ir galīgi nekorekts salīdzinājums. Sigma un Canon 70-300 pēc kvalitātes ļoti atšķiras.

 

 

Es salīdzinu cenas, ja pircējs nevar nopirkt Canon tad lai pērk Sigma!!!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Daze

 

Nu tu jau apmēram tādā stilā "nevari nopirkt mersi, pērc žiguli"...

 

Redzi, man sanāca lietot šos abus objektīvus un tie ir kā diena pret nakti. Ir jāpaskaidro, kādi mīnusi, katram no tiem. Piemēram, tas Sigma nav lietojams bez statīva, bet tas Canon ir ar stabilizāciju, kur pat sliktā apgaismojumā sanāks asas bildes uzņemot no rokas.

 

Katram objektīvam ir savs pielietojums. Drīzāk ja nevar nopirkt šādu Canon, tad ir citas alternatīvas un tam nav jābūt obligāti teleobjektīvam. Ja grib tālu bildēt, tad jārēķinās ar izmaksām.

 

Sigma objektīvi nav slikti, tikai ne lētais gals. Pašlaik lietošanā ir šis firmas objektīvi, kuri diemžēl nemaksā mazāk kā 200Ls. Kvalitāte īpaši neatpaliek no Canon produkcijas par zemāku cenu.

 

Piemēram:

 

Sigma 30mm F1.4 - perfekta izvēle ikdienai tuviem skatiem.

Sigma 17-70mm F2.8-4.5 - labs variants iesācējiem, macro mīlētājiem. 50-70mm galā gan pietrūkst gaišuma. Ļoti labs telpās, jo fokusējas lieliski pie tumša apgaismojuma.

Sigma 70-200mm F2.8 - labs putnu ķērājs. Lai arī bez stabilizācijas, bet laba izvēle, ja pietrūkst naudas Canon 70-200mm F2.8.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Kuriem putniem ta pietiek ar 70-200?

Bet nu,Sigma 70-300 par savu naudu arī ir teicams objektīvs,pa kam konstruēts ciešamāk par canon analogu (75-300).

Tagad ir arī stabilizētā versija parādījusies, pa 250ls apmēram.

p.s. 17-70 ir zem 200ls dabonams ;)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

tolx

 

"Putnu guru" vispār jau bez 400-500mm nav ko darīt :) Bet nu tā hobijam pietiekās :)

 

Cik es skatījos, tad tas 17-70mm nav īpaši mainījis cenu. Nu labi, bik cena zemāka, bet nu apgreidojies uz HSM.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

paņem, paņem, ja naudu likt nav kur :D Pēc tam varēsi domāt, kur to sūdu lai bāž... :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

jarajara

nevis 500-1000 , bet tikai 500. tas nu tā. lieka kapeika var mēģināt, bet nu ... . puntnus ar manuālu? tikai beigtus, kas nekustas. prieks gan būs liels , ja kādu bildi dabūsi labu.

nezinu, man liekas - nāves smaka.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...