Jump to content

Par lēcām


Jan4iks
 Share

Recommended Posts

aparātiņš tākā būtu noskatīts (EOS 400D)

tagad jautājums par lēcām... rekomendējamās lēcas no šaurā un platā gala? respektīvi macrosiem un zoomiem... šī ir mana pirmā digitālā spogulene tādēļ negribas arī kkādos kosmosos braukt iekšā...

Labots - VIL
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Despacho

    7

  • osscar

    6

  • tolx

    7

  • Jan4iks

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

cik dzirdēts kita optika nav tā labākā....praktiski nevienam brendam....

bet papildus maksā labi, skaties sigmu - bus lētāk.

Link to comment
Share on other sites

tādēļ jau jautāju, jo paņēmu body, bez defoltajiem kitiem...

Link to comment
Share on other sites

neesmu canon experts, bet domāju, ka kaut cik labs macro stikls un tele ar zoom un ciešamu gaismasspēju būs ū cik dārgi. macro kaut kādi 50mm ap 650Ls, ciešams telezoom 150+mm ap 900Ls. tas zinot nikon un olympus cenas...

Link to comment
Share on other sites

nu nevajag pārspīlēt, var arī pa 400 paņemt kādu 2,8 objektīvu.

Link to comment
Share on other sites

atkārtošos : "... šī ir mana pirmā digitālā spogulene tādēļ negribas arī kkādos kosmosos braukt iekšā..."

Link to comment
Share on other sites

Nopirku šitātu pašu (400D) pirms gada, un kit vietā izvēlējos Sigma 17-70 F2.8 - 4.5, kas ir ieguvusi kautkādu tur Gada balvu (to uzzināju tikai nesen,(check Sigmaphoto.com)) un pat to nezinot - stikls vienkārši skaists:) Ja interesē pāris sampļi - PM. Starpcitu Pirms pāris mēnešiem pārejot uz 40D esmu nolēmis arī ar laiku mainīt šo stiklu pret kādu jaudīgāku. 24-105 pagaidām ir favorīts bet vēl neesmu 100% pārliecināts.

 

Ja neatradīsi sev labāku variantu, varu pat piedāvāt šo 17-70 par saprātīgu cenu. Ja interesē - PM.

 

Papildus info: Photozone.de / fredmiranda.com / dpreview.com

Link to comment
Share on other sites

tur jau tā problēma ar negribas arī kkādos kosmosos braukt iekšā, ka kit cenas liekas augstas pret kvalitāti, bet kad ierauga labu un ļoti labu stiklu cenas, tad parauj uz bimbu!

Link to comment
Share on other sites

Osscar - es 900 biju domājis par abām lēcām - 400 par plato galu un kādi 500 par garo. Nu tas veikala cenās, ar garantijām saprotams.

Link to comment
Share on other sites

nu skaidrs, par divām ok. Bet tad jau sākumā varēji ņemt kitu un miers. ar laiku piepirktu ko labāku. man pietiktu ar kita objektīviem + vienu labāku 50nieku 1,4 + 10-20 plato.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

ej uz ebay.de un skaties ko vari dabūt. elkorā u.c. "specializētajos" :evil: veikalos dabūs kaut kādus F4.0-5.6 par 300-500Ls un tas arī viss.

 

Piemēram, šādi

 

tikai izpēti kādi burtiņi vajadzīgi, lai būtu autofokuss ar tavu kameru.

 

EDIT: šeit ar f4.0-5.6 domāju "plato" galu, nevis supertele!

Labots - kliks
Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Ja gribi kvalitatīvi un, vairāk vai mazāk, lēti.

Ņem kādu fiksēto objektīvu.

Tie ir asi un gaiši.

 

 

Paskaties cik liels fokusa attālums Tev būtu optimāls.

 

Canon Ef-s 60mm F/2.8 Macro Usm

 

Canon Lens Ef 135 F/2.8 Sf

 

Canon Lens Ef 28 F/2.8

 

Kaut ko tādu, es domāju.

 

 

Labi zoom objektīvi maksā daudz dārgāk nekā labi fiksētie objektīvi.

 

 

Ja tomēr nepatīk tik ļoti tie fiksētie, tad var paņemt, piemēram, Canon Ef-s 60mm F/2.8 Macro Usm un kādu nepārāk dārgu zoom objektīvu.

 

Edit:

Bet nu jā, platajam galam Tev ar kaut ko vajadzēs paņemt.

Ja kādas ainavas gribēsi pabliezt.

 

 

Edit Nr.2:

Bet ja gribi tādus budžeta pirkt, tad jau laikam tiešām vari skatīties arī uz to Sigmu.

Protams, Sigma nav Canon.

Canon ir dārgāks, bet arī uzticamāks un labāks.

Labots - maksvels
Link to comment
Share on other sites

Es ar pāņēmu šo aparātu šī gada sākumā, bet ar visu Kit obj.

 

Mans viedoklis - stiklus jāņem Canon un L-sērijas, un arī ne visus, bet kamēr vēl nevar atļauties, tad kit nav nevainas, it sevišķi iesākumā. Izņēmums ir Canon 50 mm F/1.8 (ap 55Ls) un manual focus objektīvi, kurus Canon'am skrūvē ar pāreju no M42 vītnes un Canon EOS bajoneti. Tos jāmaklē ss.lv, komisijas veikalos vai "Latgalītē".

 

Asums jāuzstāda ar roku, bet toties lēti un labi. Padomju laiku objektīvi līdz 30Ls (izņemot retākos obj. kā Tair-3A un МТО-1000А http://www.inr.ru/~serge/sov_lens.html)

Japāņu un vācu dārgāki, bet tie ir arī labāki.

Link to comment
Share on other sites

Varu ieteikt noplatā gala šo SIGMA

http://www.sigmaphoto.com/lenses/lenses_al...asp?navigator=6

Kādas bildes sanāk var redzēt šeit:

http://www.flickr.com/photos/type44/

Lēcas cena un iegāde šeit - 300 Ls

 

Tā ir EX sērijas lēca (ļoti asa), ar fantastisku platleņķi. Principā neko platāku vairs nedabūsi, jo nākamais solis jau ir zivs acs, ko ikdienā reti izmantosi.

 

Es uzskatu, ka cilvēkiem, kas daudz fotogrāfē dabasskatus un tamlīdzīgas lietas šitā lēca ir MUST HAVE!

Link to comment
Share on other sites

cjota man neverās vaļā 79 lapa, priekš sony arī ir šitā asortimentā ? kāds cipars?

Link to comment
Share on other sites

:p man patīk Type44 ieteiktā platā gala lēca :)

tikai cipars liek mazliet prieka dzirkstij dzist :D

Labots - Jan4iks
Link to comment
Share on other sites

http://www.photozone.de/8Reviews/index.html

 

šis ir labs saits par objektīviem ar visiem testiem un atsauksmēm.

 

Pats arī esmu ķļuvis par Canon 400D īpanieku . Sākumā funktieris bija līdzīgs par to ka vajag plato un garo objektīvu .... Ak jaaa , un arii bija funktieris nopirkt pāreju lai izmantotu manus vecos SLR stiklus :-D . Nopirku un...... garām . Nav pat runa ka nestrādā autofokusēšana . Vecajām kamerām bija pavisam cita sistēma (optiska) lai nofokusētos manuāli , un DSLR punkti nestrādā . Lai kaut cik ciešami nofokusētos uz platākā gala , vajag apskaužamu intuīciju un ņuhu . Arī laiku , pa kuru Tavs objekts var būt sen jau tutū .

 

Pieminētais Sigma 17-70 man arī ir - patīk http://www.photozone.de/8Reviews/lenses/si..._2845/index.htm

maksāja , ja nemaldos Ls 230

 

http://www.photozone.de/8Reviews/lenses/si...00_28/index.htm - šis esot ļoti labs par savu cenu (šeit apm Ls600-700 , ASV ap 700 $ ) .gribēju pirkt , bet padzīvojoties un pabildējoties neesmu vairs pārliecināts ka man vajag

 

http://www.photozone.de/8Reviews/lenses/si...00_28/index.htm , arī ir manā arsenālā , ļoti labs , bet uz kropotās matricas ne īsti šis , ni tis (domāju mm) . Tapē taisos viņu pārdot un nomainīt uz

http://www.photozone.de/8Reviews/lenses/si...00_28/index.htm kas ir ļoti līdzīgs , bet ar bik platāku leņķi .

Tik garu penteri rakstīju tikai tapē , lai parādītu , kā ir - kad sākumā gribas visu , bet palietojot vienu kļūst skaidrs , ka viss nemas nav nepieciešams . Kā arī kļust klārāks - kas ir nepieciešams :)

Labots - Peleecis
Link to comment
Share on other sites

ok izrakājos forumus izlasījos izskatījos bilžas... iesākumam Sigma 17-70 F2.8 - 4.5 domāju ka derēs... pēc laiciņa jau domāju ka tiešam sapratīšu ko patiesi vēlos un tad jau specifiskāk orientēšos.... pagaidām laielais paldies visiem bet nu turpinam dalīties pieredzē, viedokļu nekad nevar būt par daudz :)

Link to comment
Share on other sites

To Kit'īgo lēcu uzreiz var mest ārā. Nopietni. Labāk bildes ar tādu bildētas nerādīt. Protams, es nesaku, ka nevar sanākt labi, taču jābūt pārliecinātam - ka visas bildes būs asas. Ja vajag tikai vienu iesākumam, tad vari paķer 17-85 canon lēcu ar stabilizatoru. Iesākumam diezgan laba, skatoties no vidējā gala.

Link to comment
Share on other sites

tak 700ls par šo prieku ir ok :) cits to naudu iztērētu par videokarti un ūdensdzesi vai tamlīdzīgi :) katram savi sapņi un hobiji :)

Link to comment
Share on other sites

Pa tūkstoti var nopirkt 2 L klases objektīvus, vienu tuvajam un otru tālajam galam. Nah pirkt kaut kādus parastos dranķus, ja pēc tam būs vilšanās un nāksies viņus par 30-40% lētāk tirgot un pirkt nākamos objektīvus. Nekāp uz citu cilvēku grābekļiem. Nopērc šogad vienu L klases objektīvu, nākamgad otru. Pats būsi 100x laimīgāks pēc tam.

 

Despacho

--

To Kit'īgo lēcu uzreiz var mest ārā. Nopietni. Labāk bildes ar tādu bildētas nerādīt. Protams, es nesaku, ka nevar sanākt labi, taču jābūt pārliecinātam - ka visas bildes būs asas. Ja vajag tikai vienu iesākumam, tad vari paķer 17-85 canon lēcu ar stabilizatoru. Iesākumam diezgan laba, skatoties no vidējā gala.

---

 

Galīgi garām. ar KIT var fotografēt normāli, jāmāk atvērt pareizi diafragmu attiecīgos apstākļos. Protams priekš iesācējiem tas neder

Link to comment
Share on other sites

Nez . Man tā apsēstība ar L klasi šķiet krietni pārspīlēta..... nāk pātā mans draugs - Nikonists , kas ar putām uz lūpām stāstīja par ED stiklu lieliskumu (tipa esot vēl labāk kā L ) . Tikai kā nevar tā nevar man uzrādīt savās bildēs ar ko ED būtu pārāks par manu krāmu .Protams , protams .... optika ir ļoti no svara . Bet tā nu arī nav , ka bez L klases stikliem nekas nebūtu lietojams (un labi lietojams )

Labots - Peleecis
Link to comment
Share on other sites

nevajag jau obligāti vecos objektīvus ar m42,var arī vecos objektīvus no Canon SLR.Tiesa,ar pieejamību vienalga ir štrunīgāk,jāvelk no ebay.

Link to comment
Share on other sites

Ja nezini, ko gribi sagaidīt, tad lieto KIT. Ir viņš mēsls, bet ja par kvalitāti sūdzas neprofesionālis, tad tā ir gandrīz tikai staipīšana, nav tam reālas nozīmes, zinu ko runāju, vienīgi 18-55 diapazons sūdīgs. Nopērc kādu Sigmu ar lielāku diapazonu un dzīvo laimīgs.

Offtopic: Starp lēcu un objektīvu ir liela atšķirība. Angliski objektīvs ir lēca, bet latviski lēca ir viens stikla gabals, objektīvs sastāv no daudzām lēcām un lēcu grupām.

Link to comment
Share on other sites

Iesaakumaa derees jebkura leeca.

Labaak pataupi naudu un kaadiem kursiem (foto) to izmanto, kur par kompoziiciju un taadaam lietaam pastaastiis ne tikai tehnomaaniskumu :D

Bet no labajiem objektiiviem leetaakais tiesaam ir jau kkur augstaak piemineetais pamatnieks cenaa ap 60 Ls.

Peec tam, kad ljuusi pusbagaats - nopeerc 70-200 f/4 L USM (ir arii IS versija shim, kaa arii smagaakais un daargaakais braalis ar f/2.8) bet kvalitaates zinjaa starpiibu nemaniisi. 2.8 buss tikai aatraaks nedaudz :)

Un platlenkjis kaartiigs jau shitiem viesiem 1.6 crop faktora aparaatiem vieniigais sanaak 10-22.

17-40 jau taads standarta platais gals vien sanaak...

Link to comment
Share on other sites

Bet starp fotografēt "normāli" un fotografēt labi ir liela atšķirība. visi jau itkā bildē normāli. bet tikai daži bildē labi ;)

Link to comment
Share on other sites

tiesa,šī līmeņa atšķirība jau slēpjas galvā un rokās,nevis stiklos ;)

Link to comment
Share on other sites

arī fakts. piekrītu par 100 punktiem. (neatceros kur dzirdēju(varbūt tepat lasīju)). Apmēram izklausās tā:

 

-Tjīp jautājums fotogrāfam - Jūs taču bildējat labi, jo Jums ir kruts aparāts?

-Bet es taču nesaku Jums, ka jūs gatavojat labi, jo Jums ir nenormāli forši katli.

Link to comment
Share on other sites

kā jau teicu ņēmu bez kita, tākā pagaidām man ir pliks body... rīt gribētos iecelt kādu brīnumu... esmu gatavs tērēt apmēram 200-250ls uz vienu lēcu pagaidām, tas nekas ,ka būs pēctam jāpārdod vai kas , vēlāk kad būs jau sajēga kas un kā tad arī domāšu cik kruti un ko man vajag....

 

starpcitu kā ir ar zibspuldzēm????

Link to comment
Share on other sites

Nu ar tām zibsupldzēm ir tā. Kamēr tu gaismu nemāki izmantot, no tās zibspuldzes jēga=0, sanāks tikai uz haļavu kas normāls.

 

Ja tā pa tusiņam purnus bildēt - tad vari kādu lietotu paķert.

 

Ja ļoti reti taisies izmantot, tad aš ar iebūvēto pietiks.

Link to comment
Share on other sites

emm... a mosh ar bliceni nogaidīt? Vispirms paņemt stiklu,paskatīties,kas sanāk ar bildēm un tad,ja jūti,ka vajag ārējo zibeni,tad pērc.Starp citu,aizkāp uz shutter.lv,palasi sludinājumu sadaļu.Tur šo to labu tirgo.

Link to comment
Share on other sites

ok par zibeni poņel :) heh njaa ar tām lēcām ir kā ir... viņu tik daudz, bet manas orientēšanās iespējas samērā mazas :( uff kamēr bij ixus un IS3, fuji 5600 tikmēr problēmu īpaši nebij :D un nez vai gribu lietotu lēcu pirkt :( iesmērēs vēl kko :(

Labots - Jan4iks
Link to comment
Share on other sites

tur cilvēki godīgi ir,pie tam visi savējie...

Link to comment
Share on other sites

SIGMA LENS 105/2.8 EX DG MACRO CANON

SIGMA LENS 30/1.4 EX DC HSM CANON

CANON LENS EF 100-300 MM F4.5-5.6 USM

CANON LENS EF 85 F/1.8 US

visas dzaudzmaz vienā cenu grupā, gribēju jautāt vai kāds var ko teikt no pieredzes par kādu no dotajām lēcām?

Labots - Jan4iks
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...