Jump to content

'subst' alternatīva WinXP?


Vilx-
 Share

Recommended Posts

Kopš mūžseniem laikiem M$ OS ir tāda komandrindas programmiņa kā "SUBST", kura ļauj patvaļīgu folderi padarīt par virtuālo disku. Itkā ērti, taču pēc rebūta pazūd. Varētu ielikt startupā, bet tas arī man šķiet kā risinājums čerez-ž. Vai WinXP nav kāds skaistāks veids, kā paveikt šo darbību tā, lai tā pēc tam arī būtu paliekoša? Kaut kur kaut kāda konfigurācija? Papildu softu es šim nolūkam negribu instalēt. Ja vajag papildu softu, tad subst ir tikpat labs.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Kāpēc startups ir žo?

Normāls risinājums. Tam viņš arī ir domāts.

Jāpiezīmē ka es ar grūtībām iedomājos kādos gadījumos šodien varētu būt nepieciešama šā komanda..

Link to comment
Share on other sites

tiiklam M: kaa \\server\data\

lokaali M: kaa c:\data

 

bez autoruna tikai ar 3rd party

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es arī esmu ielicis subst iekš startup, bet ir dažas lietas kaitina:

 

- Firebird un vispār datu bāzes ar virtuāliem diskiem strādāt nemāk un vienalga jāraksta pilnie ceļi;

 

- Spraužot klāt flash, windows uzliek virsū flash burtu, piemēram, ja subst ir D: un tad tikai restarts palīdz, lai atkal to burtu dabūtu atpakaļ, pat ja flash ir pārlikts uz citu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Tā USB atmiņu burtu padarīšana ir totāls sviests un tam nav nekāda sakara ar subst.

Ar tīkla disku burtiem un flašiem arī ir kaut kāds pretdabisks sekss.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Jā, sekss ar tiem burtiem pamatīgs. Man jau tā viss alfabēts rezervēts (katrai savs piedefinēts) visām USB atmiņas ierīcēm, lai nenojuktu kārtība :)

 

A D: disku man vajag specifiskiem nolūkiem, bet partīcījas darba kompī negribās veidot - pārāk liels datu apjoms un drausmīgas kopēšanas.

 

Jāsaka, ka alternatīva ir tikai partīcijas vai cits cietnis, kas tiešām būtu efektīvāks risinājums ne čerez ž.

Labots - mezhavecis
Link to comment
Share on other sites

Man ir tāda situācija, ka reiz, jaunības trakumā, es 160GB HDD sadalīju 4 vienāda izmēra partīcijās. Tagad redzu, ka no tā ir tikai problēmas (sistēma tur nestāv - tikai dati), tāpēc gribu apvienot atpakaļ. Tomēr pēdējā no partīcijām bija ziedota spēlēm, un uz tās ir daudzi softi sainstalēti root folderī. Tad nu, pēc apvienošanas (spēļu partīcija dabūs savu folderi) derētu, lai joprojām būtu disks J:, kurš mapotos uz attiecīgo folderi. :p

Link to comment
Share on other sites

Nu tad nosauc apvienoto partiiciju par J:

Vai arii apvieno tikai 3 paareejaas partiicijas.

 

Ja nu gadiijumaa - vajadziigs, lai pie visa cietnja datiem tiktu klaat no viena burta, var izmantot ntfs folders fiichu.

Link to comment
Share on other sites

Devil_Inside

Nu gan jūs padomus dodat! Sataisa visu čerez Ž un tad lamā logus, ka slikta OS.

Start --> Run --> cmd --> mountvol /?

 

Par remūvablo draivu burtiem.

My Computer --> Manage --> Disk Management --> atrodam remūvablo disku un nomainam burtu

Link to comment
Share on other sites

Heh, jūs nesapratāt. :) Man nevajag pataisīt disku par folderi - tas ir elementāri. Man vajag folderi pataisīt par disku.

 

Borja - Tavi ieteikumi man nepatīk, jo:

  • Apvienot tikai 3 no 4 partīcijām netaisos. Lielā jēga jau ir tāda, lai brīvā vieta uz diska būtu vienkopus, nevis izmētāta pa 4 partīcijām, un tāpēc nelietojama;
  • Apvienoto disku saukt par J: arī neder - uz J:\ šobrīd rootā ir sainstalētas daudz gāmes. Kad es apvienošu, es negribu, lai jaunajā diskā būtu tik daudz drazas rootā! Tam visam jāiet vienā folderī, tur nav variantu.

OK, laikam ja nekas smalkāks par subst startupā nav. :p Tad lai tā arī būtu. :) Tas tāpat ir aktuāli tikai līdz nākamajam reinstallam. :p

Link to comment
Share on other sites

Devil_Inside

1. mountvol ļauj piemapot folderi diskam (tikai pie kāda no jau esošiem)

2. čerez ž, bet nošārē folderi un piemapo kā tīkla disku

3. Izmanto kādu 3rd party softu

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Map network drive arī strādā, tikai jāpārbauda, cik funkcionāli :)

Link to comment
Share on other sites

Hmm... vispār, ideja interesanta - uztaisam jaunu, tukšu minipartīciju, un root folderī piemapojam īsto partīciju. :p Eh, bet tas ir vēl vairāk čerez-ž nekā subst startupā. :p

 

Labi, labi, pierunājāt - subst! :)

Link to comment
Share on other sites

pienemsim ka man tiklaa staav kads shared hdd. uz XP ir my documents mape. paslaik viss glabajas uz lokaala diska. Ir iespeja my doc atrasanaas vietu nomainiit uz \\sharedhdd\user1\my_doc? Taa lai lietotajs nepamanitu pilnigi nekaadu atskiribu. Dokumenti kaa dokumenti, tikai glabaajs kur citur.

 

paldies ;)

Link to comment
Share on other sites

Var. Pirmkārt jau var aiziet pie konkrētā kompja, ielogoties ar konkrēto lietotāju, paņemt ar labo pogu uz My Documents, izvēlēties Properties, un tur varēs nomainīt vietu, kur atrodas My Documents.

 

Ja Tev ir Windows domēns, tad ir vēl smalkāka lieta, ko sauc par "Roaming profiles" - t.i. tas, kas lietotājam parasti glabājas zem Documents And Settings\lietotājvārds glabāsies uz servera. Lietotājs var piesēsties pie dajebkura datora, ielogoties ar savu lietotājvārdu, un viņam priekšā uzreiz būs viņa desktops, viņa My Documents, u.t.t.

 

Vēl, manuprāt, domēnā varēja arī norādīt, ka My Documents atrodas kaut kur konkrēti, taču par to neesmu drošs.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...