Jump to content

Elektrība


raivix2006
 Share

Recommended Posts

Guest carcinoma

Šaubos vai tie, uz kuriem tas attiecas, to vispār izlasīja un piedomāja. Ja arī izlasīja, tad ir jau aizmirsuši.

Link to comment
Share on other sites

Pilnīgi pareizi problēma jāmeklē visticamāk "0" vadā (nekontakts).

Tas kā to meklēt te jau niepriekš tika minēts.

Autoram- labāk pie elektrības nelien.Izsauc vai nu no Latvenergo, vai arī kādu citu, kas to lietu saprot, kas Tev pateiks vai problēma ir mājā vai līnijā. Un par nenopirktā instrumenta naudiņu nopērc elektrotehnikas pamatu rokasgrāmatu :) Kurā pusē Tev ir tā privātmāja un cik tālu ir transformators?

 

P.S. Līdzstrāvu ar var mērīt ar izvērstā kontūra knaiblēm neslēdzot mērinstrumentu ķēdē.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Aha. It sevišķi tāpēc, ka Tu novērsi akcentu no elektrodrošības, visu uzmanību pievēršot elektrotehnikas zināšanām.

 

Bet es turpinu apgalvot, ka elektrodrošības zināšanas ir svarīgākas par elektrotehnikas zināšanām.

Cilvēks, kuram ir elektrodrošības zināšanas, bet nav elektrotehnikas zināšanu, pie elektrības nelīdīs.

Cilvēks, kuram ir elektrotehnikas zināšanas, bet nav elektrodrošības zināšanu, savas zināšanas steigsies "likt lietā". Rezultātu nav grūti iedomāties.

 

Lai nu kā, bet šī ir bezjēdzīga diskusija. Cilvēks, kurš uzdod šādus jautājumus, problēmu patstāvīgi nrnovērsīs. Jāmeklē speciālists.

Link to comment
Share on other sites

Cilvēkam kurš nezin elektrotehnikas pamatus ir jāzin tikai 1 DTN punkts:

Nelien klāt , turies pa gabalu un izsauc speciālistu.

 

Vismaz man zināmie cilvēki tā dara, tapēc man darbs netrūkst.

Link to comment
Share on other sites

Guest carcinoma

2 ADEX

 

Ja pārlasīsi uzmanīgāk topiku, tad redzēsi, ka uzdevu konkrētus jautājumus topika aizsācējam, uz kuriem nav atbilžu. Fleimu aizsāka "elektrospeciālisti" no elektrotehnikas pamatu kursa par tēmu "elektrība ir tumša lieta, kas gaiši spīd".

 

Par to naudu ko ieteica autoram iegādāties multimetru, es ieteicu apmaksāt speciālista konsultāciju.

 

Tā kā NO COMMENTS

Link to comment
Share on other sites

raivix2006

 

 

 

Un kā ar sprieguma kvalitāti ir uzpildes stacijā? Arī raustās spriegums? Kāda veida līnija pienāk pie mājas - kabeļu vai gaisvadu? Vai spriegums raustās visā mājā un visu laiku vai tikai daļā mājas vai arī pie zināmiem ieslēgtiem patērētājiem?

 

nu uzpildes stacijaa man liekas ka nekas,bet esmu skatijies ja pie manis raustas gaisma tad uzpildes stacijaa arii raustās.līnija pienāk pie mājas ar kabeli zemē ieraktu.raustāš kad ir ieslegta veļasmašina pārsvarā,un nekur tieši raustās,bet visā mājā vienlaicīgi.

Link to comment
Share on other sites

Guest carcinoma

Cik saprotu, ja raustās tev tad raustās arī uzpildes stacijā? Domāju, ka šajā gadījumā tev jāgriežas pie līnijas īpašnieka vai apkalpojošās organizācijas (Latvenergo), jo iespējamais raustīšanās iemesls atrodas jau no uzpildes stacijas līnijā virzienā uz barojošo transformatora apakšstaciju. Pastiprināta raustīšanās pie ieslēgtas veļasmašīnas ir saistīta ar to, ka šajā laikā caur nekvalitatīvo kontaktvietu plūst lielāka slodzes strāva.

Ja raustās tikai tavā mājā, tad iespējamā bojājuma vieta varētu būt mājas pievadkabeļa pievienojums ievadsasalē. Taču arī šajā gadījumā tev būtu jāgriežas pie līnijas īpašnieka vai apkalpojošās organizācijas (Latvenergo), jo kabeļa pievienojums ir noplombēts. Iespējams, ka vienkārši pie montāžas nav kārtīgi pievilkts vai arī pārvilkts pieviejuma kontakts.

Par cik saki, ka mājā ir pārvilkti vadi, tad ceru, ka tas ir pāvilkti visi 100% un nav kaut sākumā atstāta vecā instalācija.

Link to comment
Share on other sites

Izlasot par norādītajiem apstākļiem, es lieku uz variantu, ka tomēr uz attiecīgo transformatora izvadu ir sasēdināti par daudz lietotāji. Kaut gan Latvenergo seko līdzi tam lai netiktu pārslogotas līnijas, un tāpēc bieži vien tiek atteikts pieprasītais jaudas palielinājums.

Protams netrūkst speciālistu, kas māk ielikt lielākus korķus un tādejādi priecēt citus ar gaismas mūziku ;)

 

Protams var būt arī kāda stārķa ligzda līnijā.... Bet šis variants mazāk ticams, jo padsmit gados puspuvušajam kontaktam vajadzēja sapūt pavisam!

 

Vienalga, kurā no šiem gadījumiem problēmas autoram jāgriežas Sadales tīkla klientu apkalpošanas centrā ar minēto problēmu, vai sākumā var piezvanīt un klientu apkalpošanas tālruni, protams būs nedaudz jāapbruņojas ar pacietību, jo esam taču Eiropā.

 

 

Speciālistiem varu darīt zināmu, ka ir arī līdzstrāvas dīca knaibles, tikai maksā 3x dārgāk.

Link to comment
Share on other sites

Guest carcinoma

Gribētos gan redzēt stārķa ligzdu kabeļu līnijā :)

Par pārslodzi :!: :!: :!: :shock: :shock: :shock: sanāk, ka eglīšu virtenes mirgošana arī darbojas uz pārslodzi :roll:

Link to comment
Share on other sites

garš topiks, sorry, ja atkārtošos.

 

Sprieguma raustīšanās izsauc:

1. pārslodze tīklā

2. slikti kontakti līnijas savienojumos

3. slikti atkārtotie zemējumi

 

Ko var darīt

1. Uzrakstīt LE iesniegumu par sliktu piegādājamās enerģijas kvalitāti

2. Pie mājas uztaisīt kārtīgu zemējuma kontūru ar mazāko iespējamo pretestību un cerēt, ka lielais nekontakts ir līnijas nulles vada savienojumos

3. Pārcelties dzīvot citur

4. veļasmazgāšanai nopirkt ģeneratoru, te derēs pats vienkāršākais vienfāznieks tikai ar atbilstošu jaudu

Link to comment
Share on other sites

Guest carcinoma

2 qqq97

 

aga, no vakardienas piekarkabeli rok zemē

 

2 dispecers

 

1. varbūt precizēsim, kāda veida pārslodze. Neesmu dzirdējis, ka konstanta pārslodze izsauktu regulāras un ilgstošas sprieguma svārstības. Parasti pēc pārslodzes iestājas tumsa (labākajā gadījumā), sliktākajā gadījumā varam papriecāties par "ampēru smaku"

2. varētu piekrist

3. ! nezināju, ka atkārtotajam zemējumam ir arī šāda nozīme. Kādā veidā atkārtotais zemējums uzlabo elektroenerģijas kvalitāti?

 

1. Pareizi.

2. Mjā, un no sadales izmest noplūdniekus un tēlot pašnāvnieku, jo kā darba nulle mums tagad kalpos aizsargzemējums

3. Unikāli

4. Racionāli

 

Edisons rullē :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Es te bišku pieslēgšu, kamēr topika autors vēl dzīvs. Tā jau Latvijā par pārapdzīvotību nevar sūdzēties.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...