Jump to content

1,6 GHz CPU rādās 193 MHz - kāpēc


Mr..JMT
 Share

Recommended Posts

ir portatīvais dators, kur\s pēdējās dienās uzvedās jocīgi

startējas nenormāli ilgi, tad ja izmnto programmas kuras neprasa lielu cpu noslodzi darbojas kaut cik normāli, bet tiko ieslēdz ko prasīgāku, tā kompīts apstājas - (cpu 100%) un viss notiek nenormāli gliemeža ātrumā

 

tad nu sāku meklēt kas pie vainas

pārgāju pāri softiem, hdd, ramam un tad atdūros pie cpu, kurš sākumā rāda 1,6GHz (kā arī vajadzētu būt) un tad noklrīt uz 193 MHz, risinājums - restart

 

pa vidu vienreiz vēl parā'dijās arī 997 MHz

 

nekāda pulksteņošana un win optimizācijas nav veiktas

 

jautājums

kas tie par jokiem? vai laptopam dienas skaitītas?

kāda detaļa iet uz beigām?

 

dators jau kalpo kādus 3 gadus

 

 

pievienoju ekrānšāviņus

post-27-1195288212_thumb.jpg

post-27-1195288245_thumb.jpg

post-27-1195288278_thumb.jpg

Labots - Mr..JMT
Link to comment
Share on other sites

binladens

tas saucas Intel SpeedStep technoligy... kad nav slodzes tad nomet frekvenci un te lūk redzam cik tad īsti vajg xp home lai strādātu tikai 197 mhz kas mani neizbrīna draugam uz 400 ar visām progām lido :D

Link to comment
Share on other sites

tu kārtīgi izlasīiji?

kad iedod slodzi, tad cpu jauda nokrīt uz 193 MHz, bet kad sloze ir minimāla, vai vispār nav tad iz 1.6 GHz

Link to comment
Share on other sites

binladens

pamēģini bios pāršūt... jābūt otrādi kautkas sagājis sviestā vai ieej biosā apskaties ja speed step ieslēgts izslēdz... vai otrādi... izslēdz un ieslēdz un skaties atkal...

Link to comment
Share on other sites

SpeedStep man biosa nav, un nekā līdziga ar nav

 

biosu noflašoju, bet prikols turpinās

 

EDIT:

lai gan kaut kādi uzlabojumi ir novērojami - nav tik smaks gliemezis un izslēdzot rijīgo softu 1,6GHz atgriežas

Labots - Mr..JMT
Link to comment
Share on other sites

šito joku priekš sava fujitsu-siemens taa ar neatradu

 

tiesa turpinot meklēt sakarības atklāju vēl vienu joku cpu-z rāda ka visu laiku tiek darbināti 1,6 GHz

ko tas vēl nozīmē? wins gļuko?

Link to comment
Share on other sites

Pēc attēliem spriežot uz datora ir celeron M procesors - un celeron M nav speedstep u.c. jaudas taupīšanas iespējas saistītas ar frekvences samazināšanu, tā kā problēmu meklē drīzāk citur :).

Link to comment
Share on other sites

delta128

bet kur? man beigušās idejas

 

dolf

jau mēģināts, bez izmaiņām

 

nevareetu buut, ka procesors met nost frekvenci deelj paarkarshnas? paarbaudi temperatuuras

 

frekvence tagad pazūd tikai tajā laikā kad parādās slodze, pat pie usera ielādes, kamēr lādē visus servisus, ja bez servisu ielādes es gribu arī atvērt vēl piem ff, kad viss ielādējas frekvence atkal ir normāla

 

ja piem palaiž pacasu un lauja tai izskanēt hdd pēc jaunām bild\em un neko citu ar to nedara, tad cpu ir 50-90% un lēkā, bet ja kaut apsaktu kādu bildi cpu uzlec uz 100 % un tur arī paliek līdz aizver picasu

 

tas notiek arī ja ir palaistas citas pēdeļigasrogrammas piem 7-zip (arhivējot) un paralēli palaiž vēl ko citu

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tāda aizdoma, ka ar dzesi kaut kas nav kārtībā. Jo portatīvajiem, ja procis pa daudz sakarst, tad nomet jaudu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

:shock:

 

Priekš portatīvā nenormāli daudz. Nezinu cik jābūt, bet noteikti gandrīz 2x reizes mazāk.

Link to comment
Share on other sites

celeron m max temperatūra ir 100 -110 grādi

Ikdienā man darbojās ar 60 - 70...

Labots - Holmss
Link to comment
Share on other sites

laikam jau ka pie vainas bija putklji

 

nebija jau dikti daudz, tikai neliela kārtiņa starp raiātoru un ventilātoru

iztīrīju un tagad MHz vairs nekrīt un t ar pie 100% cpu slodzes turas uz 57 grādiem

 

paldies visiem!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...