Jump to content

UBUNTU 7.10


Dupsis
 Share

Recommended Posts

Nez nez tad es izveeleetos labaak citu distributiivu...

Man iecieniits bija Slackware un joprojaam bija uzlikts Slackintosh...

Man patiik tas distro, deelj taa ka skrien aatri un stabila...

Un manaam prasiibaam ljooti draudziigs...

Par slackware spriest ir grūti (neesmu lietojis). Ja softi netiek nodalīti no stable un unstable, tad tas nebūtu pats stablilākais variants.

Ir protams izņēmumi - Gentoo. Pēc savas būtības būtu jābūt MEGA nestabilai (paši jaunākie softi pirmie parādās tieši uz tās. Nav arī nekādu stable vai unstable versiju), bet ņemot vērā, ka to lieto tikai augsta līmeņa speciālisti, tad par to neviens nesūdzas.

Visiem distro ir jābūt unstable un stable versijām.

Link to comment
Share on other sites

Ar slackware ir divas daljas. Slackware un Slackware-current...Ja gribi vari vilkt current daljas...Bet vai to vajag?Nu tad atliek vien teikt ka Gentoo ir nostraadaata augstaa liimenii bet bubuntus paliek peedeejaa limenii kur jaaaak buutu ar sisteemas izveidoshanu...

Link to comment
Share on other sites

Nu tad atliek vien teikt ka Gentoo ir nostraadaata augstaa liimenii bet bubuntus paliek peedeejaa limenii kur jaaaak buutu ar sisteemas izveidoshanu...

Gentoo netiek pozicionēts, kā mājas lietotāju OS (speciālisti paši izvēlas ko viņiem vajag). No gentoo var uztaisīt to pašu Ubuntu.

 

Ubuntu pats par sevia nav nekas cits, ka unstable Debian ar smukāku apvalciņu. Debian ir ļoti pārdomāta 3 postu attīstība - stable, testing un unstable. No sākuma jauns softs tiek iemests unstable, tad testing un tad tikai stable. Ubuntu uzsēdina savu versiju uz unstable. Canonical (Ubuntu īpašnieki) neko nedara uz savu galvu. Visu izlemj Debian veidotāji. Zem Debian viss ir skaidrs, bet Ubuntu nevar saprast, jo visu nosaka cipariņi, kas katrus 6 mēnešus mainās (iznāk jauna versija).

 

To ieleja,

nekas nav aplam (Protams Debian oficiāla unstable versija nav Ubuntu), bet tā parāda pilnīgi precīzu unstable Debian pēdējo versiju (nevajag aimirst, ka unstable var saukt arī savādāk).

Labots - UnderV
Link to comment
Share on other sites

cik no jums ir taadi, kas izmanto jaunaakos softus?Un ka jums vinjus vajag?Es uzpdate veicu tikai tad kad iznaaca gala versija slackware piemeeram 10.2 apdeitojos kad iznaaca 11 versija...

Link to comment
Share on other sites

cik no jums ir taadi, kas izmanto jaunaakos softus?Un ka jums vinjus vajag?

Es lietoju mājās ubuntu :-D (drīzumā no tā atkratīšos, bet fakts paliek). Ļoti gribējās multimēdija fīčas, kurām vajag pēdējos updeitus. Ubuntu uzliekas 30min laikā un viss notiek.

Serverīts protams ir Debian, jo uz tā pa tiešo neviens nestrādā. Kāpēc man būtu jāliek stable debian versija, tad jāregulē unstable reposi un tad jāveic upgreids uz to versiju (priekš desktopa tas ir pārāk ilgi)?

Link to comment
Share on other sites

Fedora Core arii ir pilns ar pakaam pieejamas...bet nu ir stabila sisteema... Un nebuut nemaz nav sarezhgjiita un administratoram arii draudziiga...

Link to comment
Share on other sites

Fedora Core arii ir pilns ar pakaam pieejamas...bet nu ir stabila sisteema... Un nebuut nemaz nav sarezhgjiita un administratoram arii draudziiga...

Fedora ir RedHat unstable/testing versija :-D .

Te nav runa par kaut kādu Microsoft betveidīgu veidojumu. No GNU/Linux skatupunkta unstable ir pilnīgi cita nozīme.

Link to comment
Share on other sites

Nu es censhos pateikt to kaapeec jaaskrien visiem peec jaunaakaa?Ne vienmeer tas jaunaakais ir tas labaakais...FC vareetu teikt ir nevis unstable, bet gan vairaak ka RC...

Link to comment
Share on other sites

Gribētu pāriet uz debian bet baida tas ka 21 cd disks vajadzīgs.

Varbūt der tā versija kas no neta visu novelk, bet vai viņai nebūs gļuki

 

No LiveCD izmēģināju linux Mint ir ok patika bet laikam uz šo nav vērts iet jo cik dzirdēts tad tas pats ubuntu vien ir

Labots - rikis15
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Priekš Debian pietiek at netinstall CD , pārējo var savilkt no mirror`iem .

 

P.S. Vai priekš etch jau ftp.latnet.lv tiek piedāvāts , vai vēl ar roku jāieraksta ?

Labots - Grossmeister
Link to comment
Share on other sites

To ieleja,

beidz piesieties vārdiem. Es jau uzrakstīju, Ubuntu nav sakara ar Debian. Ubuntu tika izmanto unstable reposus.

Fedore ir nestabils RedHat, OpenSues ir nesabila SUSE un tas ir likums. Nestabilo sistēmu testētāji testē sistēmas priekš stabilajām sistēmām, kuras parasti maksā naudu. Ja to tu nevari saprast, tad liecies mierā.

 

Jaunajam stable debian v4.x vairs nav integrēta iespēja iestatīt Latnet FTP kā reposu barotni, tapēc spiežam manual pogu un rakstam: ftp.latnet.lv un softiņi nāks no Latvijas :-D .

Lai uzliktu pietiek ar netinstall (kā jau minēja). Nu nav vajadzīgas tās CD kaudzes vai 3 DVD - tas tika atvieglo sistēmas lietošanu, ja tā tiks lietota bez i-neta.

Labots - UnderV
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

TokRa - Ubuntu lietotāji savā vairākumā ar komandrindu ir uz Jūs , tāpēc te arī parādās daudz tādu topiku , kuru kopējais vadmotīvs būtu "Kārtējā problēma ar Ubuntu" :grin: .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Apsīka mana ideja iepazīties ar Ubuntu (uzlikt), līdz ko ieraudzīju,ka ir te vēl visādi paveidi. Labākā alternatīva winxp droši, ka tas pats ubuntu vien būtu.

 

Nez vai tāds paveids kā Mandrake vēl dzīvs?

Link to comment
Share on other sites

Sen vairs nav mandrake kops 10.x ir mandriva... mandriva ir Mandrake un Conectiva(laikam) distra kopsalikums... feina sisteema, bet prasiiga pret dzelzhiem...

Ubuntu Muslim Edition :shock: :shock: :shock:

nez kad buus luteranju, katolju vai pareizticiigo versija???

Labots - Nettwerk
Link to comment
Share on other sites

Dreamland

Kamdeelj chakareet galvu ar taadaam lietaam?Nu vai tad tik gruuti pagaidiit kad buus stable?Slackware arii paraadaas aatri pakas, programmas.tikai dalja ir jaakompilee.

Ja runaajam par Leopard tad nu esmu viilies vinjaa no darbiibas viedoklja...Jaagaida kad buus vismaz 10.5.4

Nu nav jau nemaz tik slikts tas Leopards. O.K, pagaidām lielākā problēma - ne visi softa ražotāji tikuši līdz, viens otrs softs nestrādā Leopardā. Sāpīgākais - Adobe CS3. Jāgaida updates, tad varēs mēģināt vēlreiz. Pats no Leoparda dabūju pāriet atpakaļ uz Tiger, tagad mocos, jo pie laba ātri pierod, bet fiškas, kas ir Leo, nav sastopamas Tiger. Prewiew nestrādā, stacks - nav utt. Līdz ko softs, kas nepieciešams būs 100% strādājoš Leo - pāriešu. Bez tam, Leo - tas ir UNIX.

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Jautājums, jeb kliedziens pēc palīdzības:

 

instalēju jauno Ubuntu, gan gutsy, gan 7.0*, bet nevaru ieinstalēt.

Caur sudo su izmainu grafikas draiveri uz vesa, ielādējos, bet tiklīdz tiek kaut drusku tālāk pie instalēšanas, dators nokaras- ekrāns paliek kā mozaīka(kādi 100*100 attēli no mana desktopa, sabrukuši nedaudz pa diagonāli uz labi, un uz augšu), un datoru var pārstartēt.

 

Dators ir Acer Aspire 5220

AMD Athlon x2 1.7 ghz

1gb RAM

Nvidia GeForce 7000 integrētā 256 mb.

 

Ja var iedot kādus padomus, laipni uzklausīšu.

 

Jau iepriekš paldies.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...