Jump to content

ebay un muitas nodoklis


Apofiss
 Share

Recommended Posts

Lieta tāda, ka pasūtot mantu no ebay virs Ls 100 ir jāmaksā 18% muitas nodoklis :/

 

Jautājums; kā tad viņi nosaka mantas vērtību? tā cena, kas norādīta uz pasta papīriem (to papīru ar sūtītāja/saņēmēja adresi, mantas vērtību un etc) vai kā savādāk? Varētu jau palūgt sūtītājam uzrakstīt ciparu zem 100 ja kas.

Link to comment
Share on other sites

Ja cena papīros ir virs tiem 100 latiem, tad nodoklis būs jāmaksā noteikti, ja cena ir zemāka, tad pakas tiek pārbaudītas izlases kārtībā un nodoklis var būt un var arī nebūt jāmaksā, atkarībā vai atvērs tavu paku vai nē. Ja atvērs un salīdzinās ar uz pakas norādīto vērtību un tā neatbildīs, tad tiks noteikts nodoklis pēc preces vidējās vērtības. Iespējams būs jāmaksā arī kautkāds sods, bet par to nezinu.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Īsāk sakot, šito hui*u nevar appiet tad :[ ...vai arī tu domāji, ja mantas atšķirīgā vērtība ir acīmredzema? kaut kādi Ls 100 par maz, piem.

 

Kā viņi vispār uzzin vai Wacom Intuos3 cena ir zem vai virs Ls 100, vai vispār kas tas tāds par zvēru ir??? ( jau pārliecinājos par tur strādājošo spriešanas spējām, nopietni :-D )

 

Robeža vai tad bija 100Ls? Manurpāt ap 40 vai cik tur.. ne?

 

Ls 100. Ja ir kas mainījies, nu tad nepateikšu.

Labots - Apofiss
Link to comment
Share on other sites

LostPlanet

Pērkot ebay preces no Eiropas Savienibas valstīm nav jamaksā nekāds nodoklis. Ja pērk no ASV nāksies muita samaksāt 18% no vērtības.

Link to comment
Share on other sites

Pastav tacu tada iespeja, kad sutot janorada nevis darijuma sutijums (merchendise laikam), bet gift. Uz lietu kas tiek davinata nevar uzlikt nodokli. Dazos gadijumos var tikt cauri ari ar trading sample. Si lieta patiesam parbaudita pasutot preces uz UK. Ja kludos sakara uz Latviju, tad sorry.

Link to comment
Share on other sites

Ghost_az

Sviests!

Jāmaksā nevis 18% muitas nodoklis, bet gan PVN (18%) un ievedmuita (cik % - atkarīgs no preces, bet vispār ap 3-5%).

Jāmaksā ir par precēm virs 45 EUR! Un nekādi 100 Ls. Un ar UK nekāda sakara nav - no turienes vedot (un uz turieni) nekādi PVN un muitas nav! (Welcome to EU!)

Link to comment
Share on other sites

Diemzheel ar GIFT var arii neiet cauri. Es pats no USA sutiju ar noradi GIFT. Tapat vinji atplesa valjaa, parbaudija vertiibu un uzlika muitu. A cenu vinji noteiks gan diezgan preciizi, kaut vai ieies Google un paskatisies tavu Watcomu. Es ar biju domajis, ka manu preci nezinaas (bija vel eksotiskaaka par tavu Watcomu). Tapat noteica diezgan preciizi un uzlika PVN.

Par 100 Ls robezhu nepateikshu, bet man precei ap 40$ nelika muitu, bet ap 220$ uzlika.

Link to comment
Share on other sites

Elvis_preslijs

Nu taču prasām pārdevējam lai raksta uz paciņas kad prece ir bojāta un ir paredzēta rezerves daļām,norādot preces vērtību kaut vai 35eiro ;-)

Labots - Elvis_preslijs
Link to comment
Share on other sites

bobiksons

Tieši tā, GIFT/`used computer parts`/ non-commercial value .. tas vis nostrādā. vienkārši jāzin tādi selleri, kas māk to visu pareizi noformēt.

Link to comment
Share on other sites

kuklitis25

Diemzheel ar GIFT var arii neiet cauri. Es pats no USA sutiju ar noradi GIFT. Tapat vinji atplesa valjaa, parbaudija vertiibu un uzlika muitu. A cenu vinji noteiks gan diezgan preciizi, kaut vai ieies Google un paskatisies tavu Watcomu. Es ar biju domajis, ka manu preci nezinaas (bija vel eksotiskaaka par tavu Watcomu). Tapat noteica diezgan preciizi un uzlika PVN.

---

Bet vai vinji maacees preciizi atshkjirt prochus, videokartes utt. ja es buushu iznjemis no origjinalaa iepakojuma un suutiishu iepakotus plikaa veidaa ? Maacees atshkjirt Core2Quad6800 nu Core2DuoE2140 ? :) Ja es bushu uzrakstijis ka iekshaa ir lietotas datordetaljas un neko siikaak nebushu aprakstiijis ? Vai maacees atshkjirt 8800Ultra videokarti no 6600GT videkartes ? utt. u.tmldz ???

Link to comment
Share on other sites

Datoriem ievedmuita 0%. Jautājums ir tikai kādai vērtības būs PVN. Un uz jebkuras daļas/ierīcas ir modeļa nosaukums/kods, pēc kura visu arī var noteikt.

Link to comment
Share on other sites

kuklitis25

Un uz jebkuras daļas/ierīcas ir modeļa nosaukums/kods, pēc kura visu arī var noteikt.

---

Tieshaam ??? Nu cietnjiem to uzliimi mieriigi var nopleeest vai parlimeet no 5-6reiz leetaaka virsuu.

Un daudzaam videokarteem man shkjiet arii ir janopleesh origjinalais kuuleris lai tiktu pie tiem istajiem kodiem klaat, vai arii es tomeer kljuudos ? :)

Link to comment
Share on other sites

Vispār es arī mazliet brīnos par to, ka muitā tik multifunkcionāli un kompetenti cilvēki strādātu.. :roll: Iedomājieties tik - viņiem ne vien jāmāk atšķirt lētās tomātu sēklas no dārgajām amariļļu sēklām, bet arī jāzin atšķirība starp dažādiem HDD... Wow - respekt..

Link to comment
Share on other sites

Un uz jebkuras daļas/ierīcas ir modeļa nosaukums/kods, pēc kura visu arī var noteikt.

---

Tieshaam ??? Nu cietnjiem to uzliimi mieriigi var nopleeest vai parlimeet no 5-6reiz leetaaka virsuu.

Un daudzaam videokarteem man shkjiet arii ir janopleesh origjinalais kuuleris lai tiktu pie tiem istajiem kodiem klaat, vai arii es tomeer kljuudos ? :)

Ai nu sākās bērnība.. var jau arī pārlodēt arī visko un korpusus arī HDD samainīt, :lol: nu jau aizfilozofējās!

Link to comment
Share on other sites

Mārtiņš

Man no Ķīnas 150 Ls vērta lieta tika atsūtīta bez oriģināla iepakojuma un ar iekšā pievienotu kartīti "happy birthday", noformēta, protams, kā gifts :) Visai eleganti :)

Link to comment
Share on other sites

Pērkot ebay preces no Eiropas Savienibas valstīm nav jamaksā nekāds nodoklis. Ja pērk no ASV nāksies muita samaksāt 18% no vērtības.

 

Pozitīvs pavērsiens. thanks :] Tas wacom no UK.

 

Hmm ar to Gift būšanu ir kā nu ir... nevar zināt.

Link to comment
Share on other sites

Guest almastante

Vienmēr lieku, lai pārdevējs noformē kā Gift, līdz šim ir gajis cauri. Bet līdz šim arī tikai tādi mazi pirkumi bija no ārzemēm. Nesen pasūtīju portatīvo pa kādiem 300 Ls, noformēs man kā Gift... redzēsim kas notiks...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ok, pasūtīju wi3 pa Ls 200 no UK... it kā M.N nevajadzētu būt pēc jūsu teiktā, ņemot vērā, ka UK ir iekš ES. nu būs reāls uzmetiens, ja piešūs to jo**** nodokli :-0

 

Vispār, kur tos likumus varēja uzzināt hmm?

 

Vienmēr lieku, lai pārdevējs noformē kā Gift, līdz šim ir gajis cauri. Bet līdz šim arī tikai tādi mazi pirkumi bija no ārzemēm. Nesen pasūtīju portatīvo pa kādiem 300 Ls, noformēs man kā Gift... redzēsim kas notiks...

 

NO ASV vai ES?? nu kā, gāja cauri?

Labots - Apofiss
Link to comment
Share on other sites

Ipodus, iphoni kā mārketinga materiālusa, tipa butaforijas u.t.t., vienkārši sarunā lai noformē kā dāvanu vai kā citādi, ja būs sakarīgs pārdevējs (pārsvarā visi tādi ir, joa ja vienreiz tev izlīdzēs, tad 95% ka nākamreiz arī pirksi pie viņa) ta izlīdzēs...

Link to comment
Share on other sites

bobiksons
Un uz jebkuras daļas/ierīcas ir modeļa nosaukums/kods, pēc kura visu arī var noteikt.

 

Un ja tā ir parastā, teiksim Leica custom-made, lēca 10cm diametrā 2000Ls vērtībā? C'mon ... Principā vienmēr palīdz kāsīts pie "Gift" ar tekstu `repaired PC part`, jo par remontētām precēm nav jāmaksā nodoklis, jo par tām jau `it kā` bija samaksāts... Liekas, ka šitais izietu cauri arī no ASV sūtot...

 

Principā vienmēr ir jāskatās no kurienes sūta un ja no Ķīnas cena ir nedaudz augstāka, tad labāk sūtīt no turienes, nevis ASV, vienkārši ASV ir daudz stingrāka kontrole un viņiem ir daudz nepatikšanas, ja krāpjās.

Link to comment
Share on other sites

ES ir iekšzeme. No tā izriet:

a) PVN maksājam darījumā vietā (ja pērkam UK, tad UK PVN)

b) nav nekādas muitas nodokļa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Svarīgi! ...pēc veciem papīriem sarēķināju, ka muita tos 18% rēķina nost no visa - prece+piegādes izdevumi! :/ vai tas ir pareizi? pareizi jau būtu ja 18% tiktu aprēķināti tikai no pašas mantas vērtības, ne?

 

laptops - ap ~Ls300 (manta+piegāde), samaksāju toreiz Ls 57 muitas nodokli :/

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

pareizi - 18% no cenas un 18% pakalpojumam......

zabej!

vai ej piketaa uz jeekaba ielu, mhhhhh

Link to comment
Share on other sites

Es nesaprotu, kas tie džeki, kas tur strādā, uz vietas pārbauda preci ar ? Moš man sūta nestrādājošu preci, bet vērtība nav norādīta, tad šie apskatās cenu internetā STRĀDĀJOŠAI precei un uzliek nodokli ? Ai, kautkāds stulbums. Jāturpina iepirkties Vācijas jeBayā.

Labots - ElbruS
Link to comment
Share on other sites

Es nesaprotu, kas tie džeki, kas tur strādā, uz vietas pārbauda preci ar ? Moš man sūta nestrādājošu preci, bet vērtība nav norādīta, tad šie apskatās cenu internetā STRĀDĀJOŠAI precei un uzliek nodokli ? Ai, kautkāds stulbums. Jāturpina iepirkties Vācijas jeBayā.

 

Viņi it kā pārbauda... patiesībā, piem. ja pārdevējs uzraksta pasta papīros $90 ($400 vietā)... nu tad nodoklim nevajadzētu būt, BET kā to nosaka likums, tas jau ir miglā tīts kautkas... tāpat kā šķēle un kalvīts, lol.

 

ok, tagad pasūtīju no asv mantu (virs $300) ar opciju (gift certified... vai kas tāds) redzēs vai būs kāda jēga, kaut gan jūtu, man neizbēgt no maģiskā 18 :[

Link to comment
Share on other sites

malinens2

Pirmo reizi taa kaartiigi apskatiijos ebay.de un izskatiijaas pat ljoti kaardinoshi :)

kaa ir ar paypal? man ir veelme dabuut paypal, lai vareetu ne tikai maksaat par pirkumiem, bet arii sanjemt naudu. Vai par taadu paypal kontu ir kaut kas papildus jaamaksaa?

Cik vareetu maksaat datora piegaade no Vaacijas?

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

paipalas acc var pieregjistreet par velti

ieksj jebeja kaa pirceejs tu nemaksaa neko

maksaa paardeveejs 3,7% no nosoliitaas/noliktaas veertiibas tranzakcijas laikaa

pie kam jebajs sadarbiibaa ar paipalu uznjemaas ts pirceeju aizsardziibas programmu...

iesaku tomeer palasiit paipalas fakjucjus....

Link to comment
Share on other sites

Vitaalijs

Robeža vai tad bija 100Ls? Manurpāt ap 40 vai cik tur.. ne?

Nedriikst parsniegt 25 ls, to man pastaa pateica. Lai paardeveejs raksta ka prece maksaa 20 $ un lai atziimee kaa daavanu visam vajadzeetu buut ok. cik esmu suutiijis viss iet cauri :D

Link to comment
Share on other sites

malinens2

to es sapratu, ka ja es pieregjistreejos kaa vienkaarsh pirceejs tad man paypal ir pa velti, bet ja es gribu ne tikai kaut ko pirkt, bet arii sanjemt no cita paypal konta un pats suutiit citam paypal kontam, tad man ir kaut kas jaamaksaa? pirms kaada gada lasiiju, ka ir kaut kaada papildus maksa ja gribi lietot advanceetaakas funkcijas un ar to arii manas attieciibas ar paypal beidzaas, jo taa summa paarsniedza to ar kaadaam summinjaam es gribeeju opereet :)

Labots - malinens2
Link to comment
Share on other sites

Nedriikst parsniegt 25 ls, to man pastaa pateica. Lai paardeveejs raksta ka prece maksaa 20 $ un lai atziimee kaa daavanu visam vajadzeetu buut ok. cik esmu suutiijis viss iet cauri :D

 

Pastāsti sīkāk? ko sūtīji no ASV un par cik (īstā cena)??? ...pēc tava teiktā izsecinu, ka laptopu pasūtot, uzliekot $20 vērtību + gift certificate = viss notiekas?

Labots - Apofiss
Link to comment
Share on other sites

cik es zinu apofiis saņēma savu mantu un tā netika aplikta ar nodokli. Sūtījums bija noformēts kā dāvana(gift) un vērtība ap 45$. Tā lieta strādā :-D

Labots - raichy
Link to comment
Share on other sites

Vispār zemākas cenas uzrādīšana ir koks ar diviem galiem. Ja uzliec lapsim cenu 5 lati un tas sūtīšanas laikā pazūd vai tiek sabojāts, tad apdrošinātāji tev arī atlīdzinās tikai tos piecus latus (protams, ja paka būs apdrošināta)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 years later...

Sīkumiem es muitas nodokli esmu maksājis pastā + kopā ar nelielu, bet taisnīgu atlīdzību pastam.

Link to comment
Share on other sites

tēma veca, bija jaunākas - bet tā - parasti ja sūta ar DHL - tad jābrauc uz lidostu + pēc tam uz DHL - ja rindas muitā - var ieberzties uz ilgu laiku. vai arī pilnvarot DHL izdarīt visu tavā vietā pa 15 Ls :D es šī iemsla dēl DHL cenšos neizmantot sūtot no ne EU.  bet visādi citādi - pastā var samaksāt +1ls par pakalpojumu - vai ar pārskaitījumu un tad pastā to uzrāda, tad nav 1ls jāmaksā. bet ar pašu muitu ir kā ar bitēm...citriez uzliek - citreiz nē. Vēl reizēm ir jābrauc uz pasta nodaļu lidostā - bet tas reti gadās. kāpēc tā ? hvz.



viņi mīl vēl šipingu pieskaitīt klāt. kaut vienreiz lidostas pastā ne muitā - sieviete atskaitīja pasta izdevumus un muita nebija - 50 centu perebors liekas bija. bet muitā viņi 100% ierēdņi un sasummēs arī pasta piegādes izmaksas.

Link to comment
Share on other sites

itanium

Jā, sūtīšanas izmaksu ieskaitīšana pakas vērtībā totāli kretinē.

Link to comment
Share on other sites

tik pat labi viņiem vajadzētu atskaitīt no pamatsummas neapliekamo minimumu - cik jams tur tagad bija - 40usd ?

Link to comment
Share on other sites

Lai atmuitotu jādodas uz Rīgas lidostu ar visiem pirkuma papīriem vai ir arī citi varianti?

 

No pasta paziņojums? Tad ir iespējams nebraukt uz turieni.

Rakstam e-pastu, kurš tiek adresēts mkp.0220 at vid.gov.lv

E-pasta subjectā rakstam muitas pavadzīmes numuru - tas bija pielikumā paziņojumam no pasta! tas ir obligāti, ja ne tavu ziņu neviens neapstrādās!

 

E-pastā norādām linku uz preci, kura tiek iegādāta. Pievienojam pdf formāta izdruku no paypal par maksājumu. Un pieliekam beigās, lai pēc nodokļu aprēķina pārsūta tavu paciņu uz atbilstošo pasta nodaļu.

Muitnieks tevi apstrādās, sarēķinās nodevu un pēc pakas varēsi iet uz savu pastu kā parasti.

Visā tajā procesā galvenais ir muitas pavadzīmes numurs. pasta tracking numurs nevienu neinteresē.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

nav kaut kas no akcizētajām/ neatļautajām mantām - šnabis, smaržūdeņi, kafijas , kas tur vēl bija sarakstā.



tad vienkārši. moš netic cenai un prasa pierādīt ar paypal vai bankas izdruku. ir bijis tā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...